Skocz do zawartości
IGNORED

Wyłudzanie danych osobowych


squad05

Rekomendowane odpowiedzi

 

Niesamowite co potrafi zrobić z człowieka chęć zysku. To jak z piramidami finansowymi, od wieków wiadomo jak działa przekręt ale ludziska sami biegną z kasą do cwaniaka.

Ale żeś błysnął tym tekstem..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite co potrafi zrobić z człowieka chęć zysku. To jak z piramidami finansowymi, od wieków wiadomo jak działa przekręt ale ludziska sami biegną z kasą do cwaniaka

 

uważasz że sprzedaż sprzętu jeszcze na gwarancji za ok. 50% ceny sklepowej, zresztą podobnej do wystawionej rownolegle w Polsce to chęć zysku?

zresztą to była jedna z kilku odpowiedzi na ogłoszenie, wybrałem, wydałoby się najsensowniejszą. mój błąd

 

zysk wypracowuje w inny sposób, tutaj najczęściej się traci.

szkoda tylko że żyjemy w tak zdegenorowanym, schamionym świecie, że uczciwość staje się cechą zanikającą. chodzi o zwykłą ludzką uczciwość a nie o zysk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam pewnego audiofila z Warszawy, który w swoim życiu wiele sprzętu kupił i sprzedał. Ma jedną zasadę, sprzedaje TYLKO z odbiorem osobistym. Często oznacza to konieczność obniżenia ceny poniżej rynkowej średniej dla danego urządzenia ale woli to od wysyłania w ciemno towaru. Klient MUSI do niego przyjechać po towar i odebrać. Dzięki temu nie ma potem problemów z kupcem bo widziały gały co brały. To w obecnych czasach jedyny sposób na bezproblemową sprzedaż towaru. To samo z zakupem, kupuję z odbiorem bezpośrednim. Żadnych dowodów osobistych wtedy nie potrzeba, żadnego narzekania na świat pełen oszustów itd... tyle, że trzeba czasami poczekać dłużej na daną ofertę sprzedaży lub zmienić nawet obiekt zainteresowań. Takie życie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposob to bym niewiele sprzedal:). Wszystko by zalegalo. A tu trzeba zmieniac i nowe kupowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

A to hurtem się zajmujesz?;-)

W cywilizowanym świecie takie drobne cwaniaczki od dowodów osobistych to coś niepojętego .

I pomyśleć , że 25 lat temu w Hong Kongu nawet nie podpisywało się umów ...wystarczył uścisk ręki z Chińczykiem.

I to nie na kilkaset dolarów tylko dziesiątki tysięcy.Nie słyszałem , żeby ktoś nie wysłał później towaru .

Jeszcze niedawno Niemiec robił mi "oczy szerokie " jak prosiłem o przedpłatę na towar przy pierwszym zamówieniu ..No bo jak to ..jak wystawisz fakturę to jak mogę nie zapłacić ..?

W sumie to co się dziwić jak w Monte Carlo mówi się już głównie po rosyjsku ...;(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja handluje głównie z Niemcami od ponad dekady. ABSOLUTNIE NIGDY nikt mnie nie przekręcił, a mówię tu o setkach transakcji, głównie poza ebayem, umowa kupna sprzedaży to standardowy kwit i nikt się nie kryje z danymi osobowymi.

Dekadę temu wróciłem z emigracji do Polski i kur.a na dzień dobry jakieś problemy. Uszkodzone urządzenia, lub co gorsza wogóle nie wysłane. Ostatnio na Olx głupia kuchenka dla dziecka.. Moja kobita wysłała 250 przelewem i oczywiście jakiś śmieć zabawki dla dzieciaka nie wysłał.. Jakaś paranoja normalnie. Ludzie nawet na zabawkach przekręty robią. Nawet mi się na psiarnie o te głupie parę groszy nie chciało biegać, niech scierwo się udlawi.. A w Germanii dziesiątki razy wysyłałem kasę na konto, nawet nie paypalem, towar zawsze do mnie docierał, w stanie takim jak w opisie. Raz kupiłem projektor jvc który dotarł uszkodzony. Koleś z Berlina wysłał mi kasę tego samego dnia bez żadnych problemów. U nas kończy się na ogół tekstem w stylu "u mnie chodził"..

Transakcje z Włochami, Hiszpanami itp na ogół sobie daruje, z wiadomych względów, tutaj oczywiście tylko PayPal i eBay są jakąkolwiek gwarancją. Nie mam osobiście żadnych uprzedzeń w stosunku do tych krajów jednak ostatnio jest to istna wylegarnia przekrętów.

Smutne to i w sumie odechciewa się normalnie jakichkolwiek transakcji które nie są z kilku stron zabezpieczone.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika to zapewne z faktu że u nas prawdopodobnienstwo wydymania przez potencjalnego kontrahenta jest wiele większe, jesteśmy od tego przyzwyczajeni i z natury bardziej nieufni, wszędzie widzimy potencjalny wałek.

A jak ktoś jest zbyt ufny to potem dostaje w dupe i jeszcze go krytykują że frajer i dał się nabrać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzicie jakieś ryzyko sprzedaży za pobraniem? Jak ktoś się rozmyśli-chociaż wątpie, bo sprzęt audio to nie spodnie z limango-to tracimy głównie czas i jakieś 2 razy 30 PLN za wysyłke. Oczywiście zakładam, że sprzęt jest oryginalnie zapakowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I podróż sprzętu przez tyle rączek różnorakich kurierów to większe ryzyko uszkodzenia ....

A podróż nie daj Bóg powrotna bo ktoś się rozmyślił to już duże ryzyko uszkodzenia i nic tu nie pomoże oryginalne opakowanie .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transakcje z Włochami, Hiszpanami itp na ogół sobie daruje, z wiadomych względów, tutaj oczywiście tylko PayPal i eBay są jakąkolwiek gwarancją. Nie mam osobiście żadnych uprzedzeń w stosunku do tych krajów jednak ostatnio jest to istna wylegarnia przekrętów.

Smutne to i w sumie odechciewa się normalnie jakichkolwiek transakcji które nie są z kilku stron zabezpieczone.

 

Dam Wam aktualny przykład z eBaya.

 

Studer 169. Kultowy. Chodzą od 4000-5000 EUR. Tu wersja z 4-ema busami. Wygląd idealny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sprzedający dużo pozytywów. Do tej pory sprzedawał raczej tanie rzeczy. Od bodajże 2008 roku na eBay.

Tylko ... cena 1500 EUR. Kup teraz. Powinien zostać zdmuchniety w pięć minut od wystawienia. A wciąż wisi. Pierwsza czerwona lampa mi sie zapala.

Konto z USA. Przedmiot dostepny z Hiszpanii. W opisie aukcji wysyłka z Włoch. Druga czerwona lampa.

Nic to, piszę do gościa:

 

Hi,

is power supply included?

Why you are from the USA and this Studer is located from Italy?

Regards.

Piotr

 

 

Odpowiada:

 

everything is included

whats the problem if now i live in Italy ?

is forbidden ?

regards!

 

Milutki. Ja piszę, kłuję i podpuszczam:

 

I'm asking only.

Account from USA.

Item located in Spain.

You wrote located in Italy.

Costs about one third of the market price.

Everything included.

It's bargain.

My all red lamps blink.

 

Oto odpowiedź:

 

you are free to do not waste my time

and find other Studer

bye

 

 

Kupicie ??? Ja nie. Moim zdaniem przejęte konto.

 

Jak ktoś chce to za pośrednictwo dam 500 EUR czyli odkupię za 2.000 EUR.

 

Zapyta go ktoś z Was czy mozliwy odbiór osobisty i płątność gotówką i skąd we Włoszech jest do odebrania? Bo mi już raczej nie odpisze. Przecież niekulturny byłem.

Stawiam, że towar jest juz zapakowany i gotowy do wysyłki, a wysyłać będzie kolega.

 

:)

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"can only be shipped

 

but whats the problem ???

 

because i assure the package and i will pay the delivery

 

regards!"

 

Chyba nie trzeba już nic tłumaczyć...

P.S.

Coś kulawy ten angielski jak no kogoś kto mieszka w Stanach....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech to chyba ewenement, w Holandii kupa oszustów chyba nawet gorzej jak w Polsce (doświadczenia z ostatnich 10 lat tutaj).

Wczoraj też bym się nadział, NAD C370 za €60 (już kupowałem nawet C372 za podobne pieniądze, często się zdarzają) napisałem do gościa o wysyłkę żeby podał dane ale nie spodobał mi się ton wypowiedzi w komplecie z ciapatym imieniem.

Pierwszy kopiuj-wklej numeru konta jegomościa w Google i już wyskoczyło forum w którym ostrzegają o oszustach.

 

Strony typu OLX/Quoka/Marktplaats itp to wylęgarnia oszustów, żadnych kontroli danych przy rejestracji i w 5 minut zakładają nowe konto i oszukują dalej a policja nic nie robi z oszustwami internetowymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeczytane:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Strony typu OLX/Quoka/Marktplaats itp to wylęgarnia oszustów, żadnych kontroli danych przy rejestracji i w 5 minut zakładają nowe konto i oszukują dalej a policja nic nie robi z oszustwami internetowymi.

 

Nie tak do końca.

Pół roku temu znalazłem na OLX jakiś produkt AGD za 4tzł.

Gość zapraszał po odbiór osobisty ale mam za daleko a że z OLX bym nie kupił, to poprosiłem o wystawienie przedmiotu na Allegro.

Wystawił.

Gość miał konto od dawna, same pozytywy, w rozmowie wydawał się znośny.

Poprosiłem o fakturę zakupu, skan karty gwarancyjnej i za godzinę miałem skany u siebie. No to kupione, zapłacone.

I towaru brak. Dzwonię, nawet odebrał przeprosił i już wysyła:-)

Po tym oczywiście kontakt się urwał.

 

Po adresie z Allegro znalazłem namiary na jego mamę( miała jakąś firmę pod tym adresem) i dzwonię. Potwierdziła, że ten z Allegro to jej syn i zaraz do niego dzwoni.

Faktycznie oddzwonił ale o sprawie nic nie wiedział. Wyglądało na to, że ktoś przejął jego konto na Allegro.

No to sprawa zgłoszona na policji, chłopaki szybko się sprawą zajęli. Po prawdzie to w tym wypadku chciało im się chcieć:-) Allegro kasę sprawnie oddało ( program ochrony kupujących).

Po jakichś dwóch miesiącach nawet dostałem list z prokuratury, że gościa szukają.

Czyli mają jego dane osobowe, mają adres zamieszkania.

 

Prędzej czy później go złapią.

Nie warto więc oszustom odpuszczać tylko sprawę zgłaszać. Za parę złotych gość ma ciepło i kiedyś odpowie za to oszustwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w zakładce o hajendzie teraz pisze się o przekrętach i cwaniakach?Przecież jest bocznica.

 

Dobrze że piszą to ostrzeżenie między innymi dla Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego się oszusty nie trzymają. On jest ponad to.

 

:)

 

Stare przysłowie pszczół mówi: przyjdzie kryska na matyska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w zakładce o hajendzie teraz pisze się o przekrętach i cwaniakach?Przecież jest bocznica.

Poniekąd słusznie nienawidzisz Negrów. Przecież pisiate durnie nie cierpią wszystkich.

 

Zwłaszcza tych z Nigerii.

 

Bo im zazdroszczą inwencji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"can only be shipped

 

but whats the problem ???

 

because i assure the package and i will pay the delivery

 

regards!"

 

Chyba nie trzeba już nic tłumaczyć...

P.S.

Coś kulawy ten angielski jak no kogoś kto mieszka w Stanach....

 

Oj, kulawy, mocno kulawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dam Wam aktualny przykład z eBaya.

 

Studer 169. Kultowy. Chodzą od 4000-5000 EUR. Tu wersja z 4-ema busami. Wygląd idealny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Tak jak myślałem, typowy przykład przejęcia konta...,

parę dni temu dostałem taką wiadomość z Ebay:

 

" We think eBay account revan20152 has been used without the account owner's permission, so we're now restoring it to them. To protect this member's privacy, we can't share any more details about their account.

 

People sometimes misuse eBay accounts by sending emails from them. In these emails, they invite you to buy or sell outside eBay, or ask questions that have nothing to do with eBay. They do this in the hope that you'll respond and give them your email address.

 

We strongly recommend you treat emails from this member with caution and don't respond if you hear from them again.

 

If you wish to chat to one of our customer service agents through the Live Chat function please follow the below link.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jego się oszusty nie trzymają. On jest ponad to.

Jest odwrotnie,ja mam ich gdzieś.Podobnie jak Moreno w rachubę wchodzi odbiór osobisty albo nie kupuję z za granicy.

I nie mam problemu.

 

Stare porzekadło mówi,że OKAZJA czyni złodzieja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ja od kilku miesięcy regularnie przeglądam ogłoszenia. Ilość znalezionych prawdziwych okazji można na palcach policzyć. Sam kupiłem kilka sprzętów z UK dość tanio, że nie powiem za bezcen. Źródła? fors I sprawdzeni sprzedawcy, poziom języka, staż, opinie. DAC kupiłem w ciemno płacąc facetowi 3,5k, ale długi staż, dobre opinie, dobra komunikacja, na początku nie chciał w ogóle sprzedaż bo wysyłka za granicę itd.

 

Natomiast trzeba uważać. Do niedawna oszustwa była głównie na Annunci.net oraz Quoka/Kalaydo. Ostatnio zaczęły się pojawiać na Audiomarkcie ogłoszenia z UK, z kilometra widać że to fake, jeden kiedyś złogiłem ,ale pojawiają się regularnie. Widać to po cenie, która wynosi ok 50% nominalnej ceny używanej. na Markplaats oraz hifiocaasion też są dziwnie niskie ceny czasami.

 

są okazje, ale jeśli coś używane kosztuje np. 2000 EUR a nagle jest ogłoszenie z Italii za 1000 to coś nie gra. Jak pierwszy raz oglądałem ogłoszenia to byłem zaskoczony I myślałem sobie wow ale okazje,a tu regularne ściemy niestety :/

 

Uważajcie ile się da. Niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Ostrzeżeń przed oszustami nigdy za dużo... Ostatnio gościu na audiomarkt chce kupić ode mnie sprzęt i chce zapłacić czekiem! Mam tylko podać moje dane, żeby wpisać dane. Cena mu pasuje, a nawet dopłaci mi 50EUR za rezerwacje. No takie rzeczy tylko w Erze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A widzicie jakieś ryzyko sprzedaży za pobraniem? Jak ktoś się rozmyśli-chociaż wątpie, bo sprzęt audio to nie spodnie z limango-to tracimy głównie czas i jakieś 2 razy 30 PLN za wysyłke. Oczywiście zakładam, że sprzęt jest oryginalnie zapakowany.

Kupując za pobraniem, zawsze, wychodzę od razu z propozycją wpłaty kosztów wysyłki na konto, resztę przy odbiorze właśnie z tego powodu - jeszcze nie miałem problemu, a większość osób widząc takie podejście, zgadza się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.