Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki DAC ~1 tys


gomes

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze DACa. Od paru lat posiadam SMSL sd793II z wymienionym zasilaniem który obecnie jest prawdopodobnie najsłabszym ogniwem. Muzyki głownie słucham z nettopa (flacki/spotify), wzmacniacz to Uniamp ktory podczas wakacji prawdopodobnie zostanie zamieniony na I-ampa oraz niedawno kupione kolumny Dynavoice definition df-6. SMSL zbudowany jest na PCM1793 oraz DIR9001, rock/ pop słucha się na nim przyjemnie lecz zupelnie nie nadaje sie do sluchania muzyki klasycznej - fortepian brzmi bardzo sztucznie, brakuje szczegółowości. Przed tym dacem miałem sound blaster audigy 2, pamiętam ze przy pierwszym odsłuchu miałem wrażenie jakby z kolumn ktoś zdjąć koc, bas zaczął byc bardziej precyzyjny. Dlatego licze na to, ze nowy dac będzie kolejnym miłym zaskoczeniem, chce na niego przeznaczyć ~1 tys (moze byc trochę więcej jak skok jakościowy będzie odczuwalny). Spędziłem ostatnie 2 wieczory nad wertowaniem forum i mam metlik w głowie. Co dac musi mieć to spdifa abym mógł go podłączyć do tv światłowodem oraz wejscie usb (zapewne xmos albo CM6631A). Jezeli chodzi o możliwości dekodowania to mysle, ze spokojnie wystarczy jak taki dac będzie obsługiwał 24bit/192 khz (tez na usb, wyższa rozdzielczość to na razie jak dla mnie ciekawostka, w swoich zasobach nie mam ani jednego takiego pliku).

Raczej firmowe konstrukcje w tym budżecie odpadają. Wolałbym kopic złożona i przetestowana konstrukcje niż siedzieć po wieczorach i kompletować trafa, obudowy itp ale takiej możliwości nie odrzucam.

Po tym jak trafilem na ten artykul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) zastanawiam się jak taki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chińczyk będzie plasował się w porównaniu do wszędzie polecanego Soekrisa? Z tym ostatnim problem jest z dostępnością oraz z opisu wynika, ze jest on przeznaczony dla kogoś kto cały czas coś lubi modyfikować (aktywne filtry). Na forum czytałem parę wątków w których były pozytywne opinie o PCM1794 + AK4118, wiem ze wszystko zależny od adaptacji danego uc ale czy takie podwójne PCM1794 jak tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

powinno wpłynąć pozytywnie na dźwięk ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze DACa. Od paru lat posiadam SMSL sd793II z wymienionym zasilaniem który obecnie jest prawdopodobnie najsłabszym ogniwem. Muzyki głownie słucham z nettopa (flacki/spotify), wzmacniacz to Uniamp ktory podczas wakacji prawdopodobnie zostanie zamieniony na I-ampa oraz niedawno kupione kolumny Dynavoice definition df-6. SMSL zbudowany jest na PCM1793 oraz DIR9001, rock/ pop słucha się na nim przyjemnie lecz zupelnie nie nadaje sie do sluchania muzyki klasycznej - fortepian brzmi bardzo sztucznie, brakuje szczegółowości. Przed tym dacem miałem sound blaster audigy 2, pamiętam ze przy pierwszym odsłuchu miałem wrażenie jakby z kolumn ktoś zdjąć koc, bas zaczął byc bardziej precyzyjny. Dlatego licze na to, ze nowy dac będzie kolejnym miłym zaskoczeniem, chce na niego przeznaczyć ~1 tys (moze byc trochę więcej jak skok jakościowy będzie odczuwalny). Spędziłem ostatnie 2 wieczory nad wertowaniem forum i mam metlik w głowie. Co dac musi mieć to spdifa abym mógł go podłączyć do tv światłowodem oraz wejscie usb (zapewne xmos albo CM6631A). Jezeli chodzi o możliwości dekodowania to mysle, ze spokojnie wystarczy jak taki dac będzie obsługiwał 24bit/192 khz (tez na usb, wyższa rozdzielczość to na razie jak dla mnie ciekawostka, w swoich zasobach nie mam ani jednego takiego pliku).

Raczej firmowe konstrukcje w tym budżecie odpadają. Wolałbym kopic złożona i przetestowana konstrukcje niż siedzieć po wieczorach i kompletować trafa, obudowy itp ale takiej możliwości nie odrzucam.

Po tym jak trafilem na ten artykul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) zastanawiam się jak taki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chińczyk będzie plasował się w porównaniu do wszędzie polecanego Soekrisa? Z tym ostatnim problem jest z dostępnością oraz z opisu wynika, ze jest on przeznaczony dla kogoś kto cały czas coś lubi modyfikować (aktywne filtry). Na forum czytałem parę wątków w których były pozytywne opinie o PCM1794 + AK4118, wiem ze wszystko zależny od adaptacji danego uc ale czy takie podwójne PCM1794 jak tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

powinno wpłynąć pozytywnie na dźwięk ?

Zobacz tego jest tak jak w opisie na stronie z Twojego linku 2xES9018 wypada najlepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie możesz spróbować na allegro wyrwać Asus Xonar Essence One na PCM1794, zamiast chińczyka. Przynajmniej firmowa sprawdzona konstrukcja.

 

w porównaniu do wszędzie polecanego Soekrisa? Z tym ostatnim problem jest z dostępnością oraz z opisu wynika, ze jest on przeznaczony dla kogoś kto cały czas coś lubi modyfikować (aktywne filtry).

 

Jaki widzisz problem z dostępnością? Płacisz i przysyłają :) To, że można wgrać inne filtry nie znaczy, że trzeba je zmieniać. Raczej zaleta niż wada. Kompletny Soekris to trochę więcej niż 1000 wychodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie możesz spróbować na allegro wyrwać Asus Xonar Essence One na PCM1794

Ten Asus z tego co widze jest na PCM1795, pytanie czy on jest lepszy od PCM1795?

W historii allegro widzę, ze średnio za 1300 można było go dostać. Z opinii na forum jest średniak ale zdaje sobie sprawę, ze w tej cenie hiend raczej to nie będzie.

 

Lece własnie na tydzień do UK, możne tam na ebayu można coś używanego w dobrej cenie wyrwać?

Z wstepnych porownian z zaproponowanym asusem taniej wychodzą używki na allegro.

 

Jaki widzisz problem z dostępnością?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - oba Out of stock lecz widzę, ze wypuścili nowa wersje dam1121-01 która jest dostępna. Czy warto dołożyć do tej nowej czy lepiej poszukać używek poprzedniej z zastosowanymi modyfikacjami opisywanymi na forum ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nowsza jest mniejsza ale i mocno obcieta.. Trzeba jej dorobic zasilanie.. Nie masz bufora na wyjsciu.. Wiec to nie jest zamkanka 1 do 1 jak cos to poczekaj az beda z powrotem dostepne..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze niedawno w tym miejscu polecano chińskie aukcje . Nic tam ciekawego czy to passe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze niedawno w tym miejscu polecano chińskie aukcje . Nic tam ciekawego czy to passe ?

Mnie osobiście nie interesuje moda, tylko to co dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Asus z tego co widze jest na PCM1795, pytanie czy on jest lepszy od PCM1795?

 

Sorka masz rację, pomyliły mi się kostki, jest PCM1795.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - oba Out of stock lecz widzę, ze wypuścili nowa wersje dam1121-01 która jest dostępna. Czy warto dołożyć do tej nowej czy lepiej poszukać używek poprzedniej z zastosowanymi modyfikacjami opisywanymi na forum ?

 

Patrzysz w sklepie w USA, a trzeba zamawiać w Europie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obecnie słucham składaka z dwóch chińskich płytek - odbiornika spdif na wm8804 i daca na pcm1794a , gra jak marzenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W zestawie z Amanero daje radę :) Planuje z czasem zastąpić stopień na OP-ampach na stopień lampowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W zestawie z Amanero daje radę :) Planuje z czasem zastąpić stopień na OP-ampach na stopień lampowy.

Z czym porównywałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcia pokoju, w którym słuchasz muzyki?

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym porównywałeś?

 

Kiedyś przerzuciłem sporo DAC do 7-8tys. Teraz po małej przerwie, z mniejszym budżetem postawiłem na coś takiego. Myślę, że nie ma się czego wstydzić ten DAC - a pominięcie OP-amp jeszcze coś wniesie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę unikam odpowiedzi z kilku względów :)

Po 1 mam świeży system - nie znam go aż tak dobrze aby wyrokować.

Po 2 sam DAC gra dopiero od 6 dni...

 

Słuchałem wszelkich Cambridge Audio, Arcamów - ale to pewnie Cię nie interesuje.. Słuchałem kilku od Musical Fidelity. Kilka Hegli - HD12, HD20, HD25. Było też sporo Audio Gd ( od 10ES2, NFB1, REF 5.32, NFB27 po NFB7 z Amanero). Primare , Luminy itd itd...

Najbardziej podobały mi się Audiobyte Black Dragon, Aqua La Voce i właśnie NFB7 z Amanero. To moje 3 ulubione urządzenia w tym zakresie.

 

Mogę napisać, że DAC z AliExpress nie podbija szczególnie żadnego z pasm - nie jest ostry, nie gra średnicą i bas jest na swoim miejscu. Początkowo basu prawie wcale nie było - ale po wygrzaniu bas schodzi nisko i ma odpowiednią szybkość i zwartość. Scena głównie na szerokość - ale tutaj kolumny są wąskim gardłem w danym pomieszczeniu raczej.

Fajnie wykonany, przyzwoite części . Częściowo za Twoją namową go kupiłem - ale to pośrednio przez jednego z Kolegów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych płytkach analogówka z reguły jest wąskim gardłem. Natomiast cyfra zazwyczaj jest zrobiona na tyle dobrze że nie ma się co czepiać, zresztą w zakresie cyfry to żadna filozofia, wystarczy połączyć kości według datasheetów i zrobić przewymiarowane zasilanie, co Chińczycy bardzo często robią. Chińczycy natomiast zdecydowanie nie potrafią robić porządnych stopni analogowych, im się wydaje że im więcej tym lepiej, stąd często obserwujemy chińskie źródła w których aż czarno od opampów.

Kolejna sprawa to jakość komponentów, zwłaszcza kondensatorów. Najczęściej dobór jest przypadkowy, montażysta wlutowuje to co jego dłoń akurat napotka we wiaderku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie zatem opracowana i wykorzystywana przez wielu WK-WA na 6N23P.

Tutaj pytanie - jaki rezystor konwersji zastosować dla DSD1796 i czy pominąć separację ( pojemność ) na wejściu ?

Wpiąć się bezpośrednio w DAC-i ( czyli 'I+' ? - dla każdego kanału jest osobny przetwornik, poza tym analog na OP-amp jest zbalansowany oraz niezbalansowany ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakis czas temu zedydowalem sie na zakup Soekrisa od kolegi janicniewiem i jestem zadowolony z jego brzmienia. Do komunikacji z dacem uzywam Amanero ktory ma wymontowany stabilizator z 5 na 3.3 i obecnie jest zasilany bezposrednio z 3.3v daca ale przez to nie ma separacji galwanicznej (nie moge rownoczesnie podlaczyc rs232 oraz amanero bo dac przestaje grac) dlatego mysle nad jakim niskoszumnym ukladem tylko do zasilania amanero. Pytanie czy do tego wystarczy uklad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) od chinczyka czy jednak zlozyc polecany na diyaudio salas Reflektor-D - czy uslysze jakas roznice ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.