Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do słuchania muzyki i oglądania filmów?


wildcheryjuice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mój pierwszy wpis, wiec za popełnione błędy od razu przepraszam.

 

Potrzebuję pomocy w złożeniu mojego pierwszego zestawu stereo.

Zestaw będzie służył do słuchania muzyki (soul, hip-hop, jazz, czasami house i pop), do oglądania filmów oraz oglądania tv.

 

Wzmacniacz: raczej ciepło grający (lubię ciepłe brzmienie) do 1000pln

 

Kolumny: myślałem o Dali Zensor 5 lub 7

 

Gramofon: coś do 500pln

 

Jeśli chodzi o połączenie zestawu stereo z telewizorem to prawdopodobnie najlepiej przez DAC. Doradzono mi Fiio d3. Czy to jest w ogóle dobry wybór?

Dodatkowo kolejnym źródłem ma być telefon i tutaj chciałem użyć streamera iEast m20.

 

Zestaw stereo będzie stał w salonie 17,7m2 kształt prostokątny połączony z kuchnią 12,5m2.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zensor5 zapomnij jeśli do takiej muzyki i czemu Dali generalnie ma być???

Zerknij na Monitor Audio Silver2 lub Silver8 z Denonem pma1500/1510/1520ae.

A może Amplituner stereo???

Onkyo8150 z Klipsch RP260F.

Taki amp daje duże możliwości jeśli o funkcjonalność chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

W salonie o wielkości 17.5m2 wystarczą kolumny Dali Zensor 5, chyba że lubisz dużo basu, potężne i dynamiczne granie, wtedy model Zensor 7 będzie rozwiązaniem lepszym.

Przy tej klasie kolumn zostawiłeś niewielki budżet na zakup elektroniki. Osobiście wolałbym kupić model mniejszy kolumn, a zaoszczędzone kwoty przeznaczyć na lepszy wzmacniacz i gramofon. Spójrz proszę na integrę NAD C316 BEE (http://www.q21.pl/nad-c316-bee-dostawa-gratis.html) lub wyższy i lepszy brzmieniowo model C326 (http://www.q21.pl/nad-c326-bee.html). To dynamicznie energicznie grające wzmacniacze, które będą bardzo dobrym uzupełnieniem kolumn Dali. Jeśli lubisz mocny, otwarty dźwięk, rozważ także wzmacniacz Yamaha A-S501 (http://www.q21.pl/yamaha-a-s501.html).

Kwestia gramofonu - pomyśl o urządzeniu z trochę wyższego pułapu cenowego - Pro-Ject Essential II (http://www.q21.pl/pro-ject-essential-ii.html), Rega Planar 1 (http://www.q21.pl/rega-planar-1.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

hmmm....to zależy ile procentowo jazzu, jak głównie to Zensor ok, jak chcesz pierdolnięcia, emocji, to prędzej AA Phoebe, Klipsche może czy jakieś Focale, Akkusy ewentualnie. Zensorki są fajne, ale w szybszej muzyce, w house itp. mogą się nie sprawdzić.

 

NAD w tej cenie używek chyba faktycznie jest ok opcją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie wiem czemu Dali, może dlatego że są w białej okleinie:) Na pewno nie jest tak muszę je kupić najważniejsze jest dla mnie to żeby zestaw sprawdził się do ww gatunków muzycznych, filmów i tv. Myślałem o Nad, ale 326 i 316 nie mają wejścia Phono. Wydawało mi się że dali pasuje do takich gatunków muzycznych. A oprócz Monitor Audio?

 

jazz pewnie około 10-20%. ok, a jeśli chodzi o wzmacniacz? czy Onkyo8150 jest dobrym brzmieniowo rozwiązaniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

W zasadzie nie wiem czemu Dali, może dlatego że są w białej okleinie:) Na pewno nie jest tak muszę je kupić najważniejsze jest dla mnie to żeby zestaw sprawdził się do ww gatunków muzycznych, filmów i tv. Myślałem o Nad, ale 326 i 316 nie mają wejścia Phono. Wydawało mi się że dali pasuje do takich gatunków muzycznych. A oprócz Monitor Audio?

 

jazz pewnie około 10-20%. ok, a jeśli chodzi o wzmacniacz? czy Onkyo8150 jest dobrym brzmieniowo rozwiązaniem?

jw Klipsche, AA Phoebe, Focale no i może może...Paradigmy, z nimi NAD też się zgrywa. Zawsze to samo, pytania co wybrać. To co spodoba się Tobie najbardziej na odsłuchach, jedź do salonów, słuchaj i wybierz :), MA też bym wpisał na listę. Co do phono, no do 1.000 nie można mieć wszystkiego ;p, nie jestem gramofoniarzem...ale czy tego nie załatwiłby gramofon z wkładką? Są też chyba pre gramofonowe za małe pieniądze, ale jak mówię, tylko na czuja, tematu nie znam zbyt dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał co i jak

Zestaw będzie służył do słuchania muzyki (soul, hip-hop, jazz, czasami house i pop), do oglądania filmów oraz oglądania tv

Hmmm....moim zdaniem Zensor5 odpada, miałem Zensor7 i też im czegoś brakowało, jazz i klasyczna muzyka jak najbardziej ale to praktycznie każda kolumna pasuje,

Do house, hi-hop na bank Dali Z5 odpada moim zdaniem bo patrze przez pryzmat kolumn które miałem czyli Dali Zensor7.

Teraz mam MA Silver1 i S10 testuje S1 na 14m2 i jestem pod mega wrażeniem jak ładnie grają.

 

Autor pisze 17m2 to bym MA Silver2, Focal Aria906 lub Kef r300 spojrzał. Cenowo hmmm...jak się trafi okazja :) Testowałem MA i Focal to temu polecam bo podobnej muzyki słucham co do Kef R to tylko z opisów polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BaliGdynia tylko jak Twoim zdaniem ma sie srednica ma silver do tej z dali zensor? Bo ja po przesiadce z zensorow dla ma silver bylem lekko zdegustowany srednica silverow, owszem szybkosc, detalicznosc lepsza w silver ale wokale przy zensorkach leza i kwicza, osobiscie silver widzialbym tylko w elektronice, jakim wlasnie house itp., w tych gatunkach faktycznie silver sa baaardzo efektownie grajacymi kolumienkami. Najlepiej miec i zensory i silvery hah. Sorry za literowki... z fona na szybko wystrugane. Ps. Gdybym mial wybrac tylko jedne, zdecydowanie bylyby to zensory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balli przesadzasz. Dali to uniwersalne i bezpieczne brzmienie. Maja fajny bas i sopran, średnica poprowadzona łagodnie z lekkim wycofaniem wyższego zakresu przez co nie męczy przy kiepskich realizacjach plyt. Klipsch czy Paradigm to wulkany dynamiki, owszem robią fajne wrażenie ale na chwile, potem męczą. Kiedyś byłes fanem Dali a po zawodzie z Opticonem i wyborze MA je krytykujesz? Za swoje pieniądze to Zensory cieżko jest pobić w swojej uniwersalności i jakości brzmienia. Mialem te kolumny i słuchalem na nich Metalliki. Jak komuś pasuje brzmienie Dali to każda muzyka dla niego na tych kolumnach zabrzmi dobrze. Nie jestem zwolennikiem szufladkowania firm do gatunków muzycznych typu Klipsch - rock/metal,dance a Dali -Jazz i klasyka. Ja słucham rocka i metalu, słuchalem klipscha nie raz. Dynamika zajebista i wygar, że tynk leci ze ścian ale tak jak wcześniej napisałem, to jest fajne na chwile bo dłużej się nie da słuchać takiej prezentacji dzwięku.

 

Każda kolumna pasuje do Jazzu i klasyki...? To proponuje tego posłuchać na wspomnianych Klipsch'ach.. :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo Ty to lubisz takie granie z wycofaną góra a ja wprost przeciwnie - lubie jasne i detaliczne granie. Tobie Kapusta to podeszło by zapewne granie ELACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

BaliGdynia tylko jak Twoim zdaniem ma sie srednica ma silver do tej z dali zensor? Bo ja po przesiadce z zensorow dla ma silver bylem lekko zdegustowany srednica silverow, owszem szybkosc, detalicznosc lepsza w silver ale wokale przy zensorkach leza i kwicza, osobiscie silver widzialbym tylko w elektronice, jakim wlasnie house itp., w tych gatunkach faktycznie silver sa baaardzo efektownie grajacymi kolumienkami. Najlepiej miec i zensory i silvery hah. Sorry za literowki... z fona na szybko wystrugane. Ps. Gdybym mial wybrac tylko jedne, zdecydowanie bylyby to zensory.

 

A właśnie u mnie jest na odwrót, uwierz mi kolego byłem kiedyś "funboy Dali" z wyglądu bardzo ładnie wyglądają w KD dobrze zachowują się. Na początku kiedy miałem Zensory to tylko Dali i nic więcej...po czasie już woow opadło i Zensory znalazły nowego właściciela łącznie z Denonem3200w

Taka namiastka jak to grało :)

Denon & Dali:

Dali Zensor na bank nie nadają sie do Dance, house muzyki i chyba też nie za bardzo z Denonem. Muzyka kladyczna ok, dużo detali, smyczki, harfa, wokal wszytko ładnie, problem zaczynał się gdy szybszą muzykę i głośniej brałem, po paru minutach nie mogłem słuchać, AC/DC aż mnie krew zalewała ze złości, głowa bolała, gdy siedziałem z rana przy kawie i gazecie z 2h to problem podobny był, musiałem ściszyć muzykę bo głowa bolała, dużo ludzi mówi iż Denon+Dali Zensor to złe połączenie.

Słuchałem Opticon6 i też nie mój dźwięk, wstęga dawała ładne czyste wysokie ale z kolei zero basu jak dla mnie taki kartonowy :)

Po czym na test poszły Focale926 i MA Silver10. I tu było to co lubię, od razu inny dźwięk, szybki basik i dużo jego tylko przy Focalach zbyt skrajny dźwięk, był ładny i detaliczny ale wysokie dźwięki....za dużo ich było delikatnie mówiąc, nie co przy Klipsch RP280F ale troszę za dużo i cena, różnica 5tyś zł.

MAS10 fakt nie są aż tak detaliczne może jak Focal lub Zensor7 ale ich ciepłe granie podoba się, zwłaszcza teraz po 3mc użytkowania ich nic mnie nie wkurza i irytuje, szybki bass, nie dudni i nie huczy.

Jeśli zaś chodzi o średnicę to moim zdaniem w MA jest ona bardziej cofnięta niż w Z7 ale niskie tony zupełnie inaczej brzmią, tu raczej nie można porównywać tych dwóch kolumn, ze względu na przetworniki zastosowane jak i kubatura samych kolum.

Teraz czeka mnie remont i testuje dwa zestawy, MA S10 + Denon pma1510 w jednym pokoju a w sypialni wykorzystałem moją starą wieżę Technics do MA S1 i jestem pod wrażeniem jak to ładnie gra, 100% lepiej niż Zensor1. Szczerze mówiąc to żal mi je dawać do KD bo ich potencjału nie wykorzystam i może zostaną w sypialni a do KD coś innego zamontować da się...czas pokaże.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Balli przesadzasz. Dali to uniwersalne i bezpieczne brzmienie. Maja fajny bas i sopran, średnica poprowadzona łagodnie z lekkim wycofaniem wyższego zakresu przez co nie męczy przy kiepskich realizacjach plyt. Klipsch czy Paradigm to wulkany dynamiki, owszem robią fajne wrażenie ale na chwile, potem męczą. Kiedyś byłes fanem Dali a po zawodzie z Opticonem i wyborze MA je krytykujesz? Za swoje pieniądze to Zensory cieżko jest pobić w swojej uniwersalności i jakości brzmienia. Mialem te kolumny i słuchalem na nich Metalliki. Jak komuś pasuje brzmienie Dali to każda muzyka dla niego na tych kolumnach zabrzmi dobrze. Nie jestem zwolennikiem szufladkowania firm do gatunków muzycznych typu Klipsch - rock/metal,dance a Dali -Jazz i klasyka. Ja słucham rocka i metalu, słuchalem klipscha nie raz. Dynamika zajebista i wygar, że tynk leci ze ścian ale tak jak wcześniej napisałem, to jest fajne na chwile bo dłużej się nie da słuchać takiej prezentacji dzwięku.

 

Każda kolumna pasuje do Jazzu i klasyki...? To proponuje tego posłuchać na wspomnianych Klipsch'ach.. :D

No właśnie nie krytykuje może źle się wyraziłem :) Dali nie pasują z Denonem. Uwierz mi byłem ogromnym fanem Dali baa nadal jestem ze względu na wyglad a Opticony6 chciałem w ciemno kupować bo mega cene dostałem.

Polecam te kolumny do KD jak najbardziej, u mnie 50/50 muzyka/film i właśnie gdy raz siedziałem spokojnie bo coś ogarniałem pijąc kawę z 2h to kolumny mnie zmeczyły, mówię ok może zły dzień na słuchanie ale następnego dnia to samo było. Tak zawiodłem się na kolumnach ale może to też moja wina bo gdybym miał coś innego niż Denon to Zensory by nadal stały. Denony wygrały więc szukałem coś innego, Focal Aria śliczne ale cena=różnica 5tyś była to odpuściłem i nie żałuję, mi osobiście MA Silver odpowiada i jak ktoś szuka kolumn to niech ich też posłucha bo nie każdemu może podobać się jak grają.

 

U to napisz coś więcej :)

Myślisz o Elac f6?

Kapusta uwielbia bass :) muszę go do siebie zaprosić to zobaczy jak to u mnie buczy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak Ci bas buczy to czym Ty się chwalisz :D

Buczy tak że nogawki rwie buahaha... :)

Do Lola2 pojedziemy i będziemy testować :)

 

Przed chwilą kolega z UK podesłał mi to, czy ktoś coś na temat zna???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz z całym szacunkiem ale Denon 1510 czy 1520 to też nie jest jakiś rarytas, za swoją cene. NAD 356 czy Rotel RA 12 kładzie go na lopatki a kosztuje połowe mniej. Ja też byłem fanem Denona do czasu kiedy posłuchałem innych firm.

Może poprostu połączenie Dali z Denonem Ci nie odpowiada. Ja tak jak mówie słuchałem Queen, Dire Straits, Scorpions, Metallice, Iron maiden czy Megadeth na Zensorze7, może się nie znam ale mnie się podobało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw będzie służył do słuchania muzyki (soul, hip-hop, jazz, czasami house i pop), do oglądania filmów oraz oglądania tv.

 

Wzmacniacz: raczej ciepło grający (lubię ciepłe brzmienie) do 1000pln

 

Kolumny: myślałem o Dali Zensor 5 lub 7

 

Pod Twoje wymagania myślę, że Zensor 7 mogą się sprawdzić. Przy house mogą się trochę pogubić, ale napisałeś "czasem" więc Z7 będą dobrym kompromisem. Dla porównania posłuchaj np. Elac Debut F5, Indiana Line Diva 552 (lub 655), Pylon Audio Sapphire.

 

To tylko luźne propozycje. Podjedź do jakiegoś salony i posłuchaj. Napisz co Ci się podobało to będzie łatwiej dalej doradzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiesz z całym szacunkiem ale Denon 1510 czy 1520 to też nie jest jakiś rarytas, za swoją cene. NAD 356 czy Rotel RA 12 kładzie go na lopatki a kosztuje połowe mniej. Ja też byłem fanem Denona do czasu kiedy posłuchałem innych firm.

Może poprostu połączenie Dali z Denonem Ci nie odpowiada. Ja tak jak mówie słuchałem Queen, Dire Straits, Scorpions, Metallice, Iron maiden czy Megadeth na Zensorze7, może się nie znam ale mnie się podobało.

 

Ja coś podobnego na testach miałem z cd: Queen, Yello, AC/DC, Chicane, Tirsto, polski rock. Ja to wiem że 1510 to nie top tylko średnia półka, ale tak jak mówię, pierwsze co to oczyma kupowałem a później słuchałem a mieszać marek nie lubię temu wszytko z Denka jest.

Nie wiem czemu właśnie ludzie którzy produkują wzmacniacze i super one grają to czemu jeszcze tej kropki nad "i" nie postawią chodzi o wygląd.

A co do Z7 gdyby inni robili podobne kolumny tak jak Dali....hmmm...no Sonus Faber jeszcze :)

Szczerze mam co mam, cieszę się że za połowę ceny praktycznie wszytko kupiłem i na moje ucho to jest ok, może kiedyś jak w stereo pójdę to Denona zamienię na coś innego np.Krell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tylko to pokrętło hmmm...

Lub Primare i32 lub Hegel Rost te jedynie marki mi się podobają i te bym se testował.

Ja nie zmuszam nikogo do kupna, samemu trzeba się przekonać.

Na bank Z5 dla autora odradzam, lepiej Z7 jak już i nie z Denonem. Yamaha, Marantz tu bardziej obstawiam :)

Kiedyś bardzo chwalono Melodike a teraz????

@Whiplash

Każdy ma swój gust i nie neguje tego, mówię jak było w moim przypadku, a to nie znaczy że innym się nie spodoba, sami na testy niech idą, propozycje są :)

Mi kolega ProAc proponował ale nie mieli pod KD centrala tylko podłogowe i podstawkowe kolumny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Także odradzam zensor 5 bez względu na to jakie masz pomieszczenie. To słaba kolumna i 7ka gra znacznie lepiej. A biorąc pod uwagę jaki rabat możesz na nią uzyskać to nie ma nad czym się zastanawiać.

Co do wzmacniacza masz do wyboru kilka ciekawych propozycji. Pioneer sxn30 który ma radio i sieć, fajna uniwersalna maszynka, Pioneer a30 jako czysty wzmacniacz bez bajerów. Czy nieco droższy ale pasujący do sensorów Yamaha as501. Nie kupuj bardzo ciepłego wzmaka, bo zensory tego nie potrzebują. Same w sobie są melodyjne a ożywienie im się przyda.

 

Jak masz możliwość to zapraszam cię do nas na odsluch. A jak nie to mogę przygotować taka paczkę do Ciebie i sam sprawdzisz jak to gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home a jak brzmieniowo mają się dali zensor 3 do polk audio rti a 3? Istnieje możliwość wypożyczenia "polków" za kaucją? No i najważniejsze - czy z Waszego doświadczenia seria rti ma szansę zagrać muzykę z atoll - in 100 se czy będzie to nietrafione połączenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionner A30 dobra podpowiedź, do tego Melodika BL30 lub BL40MK2 i jesteś w domu.

https://sklep.rms.pl/melodika-bl30-kolumny-podlogowe-stereo-2szt

 

600x912_product_media_12001-13000_melodika_bl30_glowne_1.jpg

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zensor 3 gra przyjemnie melodyjne ładna średnica. Rtia3 schodzi lepiej na basie. Jest kolumna deczko bardziej dynamiczna. Obie konstrukcję do in 100 podejdą, ale obie też nie wykorzystają potencjału wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już testy i zakupy zrobisz to daj znać co i jak. Relacja dla innych się przyda :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Czytam czytam i mam większy mętlik w głowie co kupić, a żeby nie zakładać setnego tematu postanowiłem tutaj napisać, bo podobne wymagania co kolega zakładał temat.

Chce kupić wzmacniacz + kolumny.

- Budżet około ~ 3000-4000 tys. używane/nowe obojętne.

- Pomieszczenie 11m2 kiedyś może przeniosę zestaw do około 20-25m2.

- muzyka dance, pop, rock, lata 90 + do oglądania filmów w 4k np z netflixa (jazz, klasyka, wokale raczej odpadają)

- chce żeby to grało, mocno i z przytupem żeby aż się prosiło o podgłośnienie.

- i wszystkiego po trochu, stereofonia, średnica, przestrzeń,  - nie męczące.

Z wymagań dodatkowych:

- kolumny podłogowe

- bass-reflex przód

- najlepiej czarne i żeby ładnie wyglądały :)

Czytałem o wzmacniaczach:

DENON 720

NAD 326

MARANTZ 6005

A może jakaś YAMAHA S501, Pioneer A30

I kolumnach:

MA BX5

Indiana line nota 550

Melodika bl30/40 mk3

Klipsch r26f  (te mi się bardzo podobają z wyglądu)

Dali Zensor 7 (a te raczej odpadają ze względu na cenę)

Co tu do czego dobrać żeby było uniwersalnie do muzyki i do filmów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.