Skocz do zawartości
IGNORED

ANALOG TESTOWY MADE IN FADEOVER


sto??ek

Rekomendowane odpowiedzi

Naświetlenia zrobię za darmo, z drukarniami też mogę pogadać. Największym kosztem jest wykrojnik (trzeba zamówić w dobrym zakładzie) który to wytnie, ewentualnie zamiast kształtu okrągłego można zrobić kwadratowy.

 

Jeśli ktoś chciałby to mam 10 szt. protractora z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) naświetlonego na filmie do rozdania, oczywiście za darmo. (kontakt w o mnie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>krisabc

 

ja bym prosił o jedną sztukę - mail już poszedł :-).

 

 

tak, wykrojnik to dosyć spory koszt. w tej drukarni o której pisałem robią wszystko, ... naprawdę :-). w dziale introligatorni pracuje więcej osób niż we właściwej drukarni.

 

tak sobie pomyślałem, że możnaby to druknąć na jakimś cieńkim plexi, albo przynajmniej położyć na wierzch lakier uv.

myślę, że powyżęj 100 szt. już by się to cenowo opłacało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

===> tomant

Teraz jestem w pracy :-))

Jak wysłałeś to i ja juro wyśle :-))

Może poprosisz swoją drukarnie o kalkulacje, ja w przyszłym tygodniu zrobię to samo a wyniki porównamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też dwie poproszę

 

jakby ktoś chciał, to mogę udostępnić postscripta do kalibracji prędkości obrotowej gramofonu na 33 1/3 rpm. Drukujesz, kładziesz na gramofon, naświetlasz świetlówką, lub stroboskopem od gs464 (za 3pln na allegro) i regulujesz prędkość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przecież szablon można wydrukować na byle czym i dać do zalaminowania. Ja tak zrobiłem, i mam przy okazji na czym ustawiać antyskating, nie potrzebuję gładkich miejsc na płycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>stożek, krisabc, tomant

Czy wy mówicie o wydrukowaniu szablonu z nakedsource załączonego przez krisa? Jeśli to by sie udało to byloby super, ale ktos by musiał udostępnić go do "spiratowania"... Zrobiony jest ten szablon przez kogos chyba naprawdę z glową: podają uczciwie, że dla ramion 9". To ważne bo zawsze marudzę, że na ile ja zrozumiałem teorię Lofgrena, artykuł Baerwalda i Stevensona to nie może byc jeden szablon dla ramion wszystkich dlugości. W dodatku daje on możliwośc ustawiania trzema sposobami:

1) normalnie w dwu punkatach Baerwalda

2) dla tych co maja dla swego ramienia, z jego papierów, wartości promieni zerowego błędu prowadzenia. Ale który producent podawał takie zalecenia...

3) z wykorzystaniem rzadziej używanego parametru przestawienia liniowego (linear offset) ustawia się katowo wkładkę tylko w jednym punkcie.

Ale taki szablon podobno kosztuje 35 funtów (?!).

 

>kris Dzięki za szablony na folii :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

===>profee

ten okrągły szablon jest dołączony do płyty testowej za 25.00(GBP) (jakieś 151,26 zł)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PS. Na zdrowie.

 

===> stożek

Spiratujesz?

 

Kiedyś wydaje mi się że Alexander wspominał o samodzielnym liczeniu szablonu.

(jeśli czytasz ten wątek to może coś napiszesz)

 

Jest jeszcze arkusz do liczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale nie jest dla mnie do końca jasne jak zastosować jego wyniki (może ktoś pomoże?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

>krisabc

Oj, nieładnie :-)) Namawiasz do przestępstwa ?

Tak serio, to nie spiratuję bo nie mam czasu :-((((

Zresztą nie ma co kopiować bo ten akurat szablon to po prostu zebrane razem najpopularniejsze szablony:

Two Points ; Linear Offset i Universal. Każdy z osobna nie jest skomplikowany w wykonaniu - np. ten ostatni to po prostu podziałka co 10mm zaczynająca się od 30mm od otworu centrującego.

A tak przy okazji, wiesz do czego jest ja cięciwa ze strzałką ? Overhang do szablonu uniwersal ? Chyba nie... Od otworu ma 28mm.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>stożek

mogę zrozumieć, że nie masz ochoty na piractwo...Ale szablon jest dobry właśnie dlatego, ze daje mozliwość zrobienia kilkoma sposobami i że robili go najwyraźniej tacy co sporo wiedzą na ten temat, bo nie zawsze tak jest niestety.

>krisabc

mam ochotę przetłumaczyć dla analogowców to co jest o posługiwaniu sie tym arkuszem excelowskim, do którego dajesz link. Wtedy może jakiś biegły forumowicz odpowiedziałby na wątpliwości, które powstają w czasie tej lektury. Może też znajdzie sie ktos kto ma przećwiczone posługiwanie sie Solverem (to chyba jest taki dodatek do Excela, podobnie jak np.Equation Editor jest dodatkiem do Worda). Żebym tylko miał trochę czasu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam, że co do wiedzy twórców tego szablonu, to chyba nie ma dyskusji :-))))

A w necie jest pełno jakiś domorosłych pomysłów na szablon uniwersalny - co jest bzdurą bo przecież są różne ramiona, długości , przewieszenia itp... Ja do swojego Thprensa używam firmowego szablonu, bo w końcu chyba sami wiedzą jaki pasuje do ich ramion ? Do każdego ramienia powinnien być dołączany dedykowany szablon. Czasem tak jest czasem nie. Ramiona też mozna kupić okazyjnie bez niczego i wtedy jest problem...

Jednym słowem popieram ideę połączenia kilku na jednym materiale ( obojętnie jakim ). Może być też dwustronny, wtedy będzie większy wybór. Ja gdzieś mam takie arkusze excela z gotowymi formułami - wystarczy wpisać parametry ramienia a otrzymuje się dane do wykonania szablonu - u mnie to nie za bardzo pasowało.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stożek: "...wystarczy wpisac parametry ramienia...u mnie to nie za bardzo pasowało"

To nie zupełnie tak. Ramię nie ma jakichś ściśle zdeterminowanych "parametrów" geometrycznych. Długość czynna jest regulowana (otwory podlużne w shellu), kat skosu (czy korekcji jak chcą niektórzy) też, więc nie ma od czego wyjść. Jak montujesz ramię na TT to potrzebujesz wiedzieć jaka ma być też baza czyli odległość oś talerza - oś ramienia. Ten arkusz excellowski umozliwia łatwe przeliczanie jakie będą rezultaty: na przykład gdy długość czynna będzie wynosić ileś, baza (lub przesięg) ileś to korekcja powinna być ileś, zeby błąd prowadzenia był dla tych dwu narzuconych wartości najmniejszy (liczony wg Baerwalda). Przez rezultaty rozumie sie przebieg błędu prowadzenia jaki sie w ó w c z a s uzyska. Czyli cos jakby z trzech niewiadomych podajesz dwie a trzecią ci wylicza (może troche upraszczam) wg teorii Lofgrena - Baerwalda. Ale nie da ci odpowiedzi ogolnej. Solver rozszerza podobno te możliwości o coś w rodazju zadania odwrotnego, ale tam autor trochę ściemnia. A potem trzeba jeszcze te wartości zrealizować... i tu zaczynaja się schody. Trzeba mieć /zrobić sobie przyrządziki specjalne, albo...posłużyć się szablonem zrobionym dla spodziewanej długości ramienia. Na szczęście wpływ długości nie jest bardzo silny i wiedząc, że ramię jest np. t.zw. 10" liczysz dla tej właśnie ustalonej wartości długości czynnej mając juz teraz tylko dwa parametry do ustalenia: przesięg (czy bazę) i kat korekcji. Ale wciąż nurtuje cię kwestia czy dana para wyników jest już najlepsza z możliwych. Odpowiedź: Na ogół nie jest. Więc tablicujesz sobie kat skosu dla różnych przesięgów(baz) branych z jakimś krokiem, np. co 0,2 mm. (albo przesięgi dla różnych katów skosu). Można też "ustalić" inny parametr np. bazę i tablicować długość czynną (przesięg) i kąt. Ale pamiętaj, ż wybór najwłaściwszej z wytablicowanych pary odbywa sie przez ocenę przebiegu błędu prowadzenia program rysuje wykresy alfa/r w funkcji r, gdzie alfa błąd prowadzenia).Na koniec żeby rzecz nie była zbyt prosta dodam tylko, że są dwie odmiany metody Baerwalda (a właściwie Lofgrena) i tego którą implementowano w danym algorytmie to już nikt nie podaje.

Dziś juz musze kończyć, bo jutro pracuję. Na razie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>profee

To bardzo szeroki temat, ale trochę nie na temat tego postu:-)) Chodzi przecież o płyty testowe.

A u mnie skosu nie zmnienię, chyba że będę kręcił całym ramieniem, co jest bez sensu.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>stożek

masz racje oczywiście, ze nie ten wątek, ale to nie ja zacząłem o szablonach, a od nich droga wiedzie zawsze do "metody"... A z tym katem skosu (korekcji) to nie rozumiem dlaczego miałbys kręcić całym ramieniem i w ogóle nie mogę sobie tego wyobrazić. Jak chcesz to napisz więcej na maila, żeby nie zasmiecac tego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sova jest zainteresowany, mimo, iż analogu nie posiada - wiara czyni cuda, i tak jak uda nam sie te 300 uciułać, tak ja pewnego dnia zaszpanuje nowiutkim analogiem :)

 

najlepiej od razu parkę poproszę, żeby jedna nie płakała za drugą...

 

 

(2 szt.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.