Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner Onkyo TX-8270 + jakie kolumny?


Bedwyr

Rekomendowane odpowiedzi

Podobne ale inne. W zależności od kwoty ja uważam że dołożyć warto.

 

 

 

 

 

 

 

Czy wiadomo coś na temat wprowadzenia systemu DTS PlayFi w amplitunerach Onkyo?

 

Jeśli nie wprowadza tego w ciągu pół roku. To spodziewał bym się dopiero w nowej wersji nowego amplitunera:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli nie wprowadza tego w ciągu pół roku. To spodziewał bym się dopiero w nowej wersji nowego amplitunera:)

 

To by było troszkę nie fair. W końcu system ten nie został opracowany wczoraj, różne informacje mają chyba rok i więcej, Onkyo jest wymienione jako jedna z firm partnerskich, poza tym na naklejce na obudowie widnieje logo Play-Fi.

Co się tyczy Bluetooth'a, to trochę szkoda, że amplituner nie obsługuje kodeka AptX. Do puszczania audiobooków z Audioteki wystarczy, do muzy raczej już gorzej.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi. To w takim razie aktualizacja w tym urządzeniu będzie na pewno.

BT w takich urządzeniach zawsze będzie przeciętne. Od tego jest złącze USB czy sieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Podobne ale inne. W zależności od kwoty ja uważam że dołożyć warto.

 

 

 

 

 

 

Jeśli nie wprowadza tego w ciągu pół roku. To spodziewał bym się dopiero w nowej wersji nowego amplitunera:)

 

 

DTS został wprowadzony wraz z aktualizacją z 31-08. Więcej info pod:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Hej, w ogóle pierwszy post, także witajcie...

W ogóle sporo wprowadzają przy pomocy aktualizacji. Ja już przeszedłem 3 i za każdym razem jest jakaś nowa funkcjonalność. Najpierw był Chromecast, potem AirPlay, potem DTS... Za każdym razem coś. Mam ten amplituner z Monitor Audio Bronze 6, ale nie mogę Wam powiedzieć jak bardzo jest zły/dobry, bo nie mam aż tyle doświadczenia... Spełnia moje oczekiwania. Jeśli chodzi o buczenie z transformatora to absolutnie nic takiego nie zauważyłem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pyka Ci? Jak niektórym model 8150?

Tak aktualizacje sporo zmieniają. Więc do póki nie wejdzie nowy model, ale spokojnie to dopiero za rok pewnie to wsparcie mieć będzie :)

 

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Hej, w ogóle pierwszy post, także witajcie...

W ogóle sporo wprowadzają przy pomocy aktualizacji. Ja już przeszedłem 3 i za każdym razem jest jakaś nowa funkcjonalność. Najpierw był Chromecast, potem AirPlay, potem DTS... Za każdym razem coś. Mam ten amplituner z Monitor Audio Bronze 6, ale nie mogę Wam powiedzieć jak bardzo jest zły/dobry, bo nie mam aż tyle doświadczenia... Spełnia moje oczekiwania. Jeśli chodzi o buczenie z transformatora to absolutnie nic takiego nie zauważyłem :)

A Chromecast jak u Ciebie działa? Płynnie? Po kolejnej aktualizacji mam wrażenie, że jest lepiej, ale do ideału jeszcze brakuje. Natomiast mam wrażenie, że ta ostatnia aktualizacja (a może to była przedostatnia) namieszała nieco w łączności z Tidalem. Nagle zaczęły się błędy połączenia i takie tam. Trzeba dłużej przytrzymać przycisk power do szybkiego restartu i spowrotem jest ok (tak też resetowałem zamulenie amplitunera po użyciu Chromecasta). Rzadko to się zdarza, od ostatniej aktualizacji może ze 2-3 razy, ale zaraz po zakupie to w ogóle nie występowało.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez 'pyka'?

A pyka Ci? Jak niektórym model 8150?

Tak aktualizacje sporo zmieniają. Więc do póki nie wejdzie nowy model, ale spokojnie to dopiero za rok pewnie to wsparcie mieć będzie :)

 

Piotrek

 

Co przez `pyka` rozumiesz?

 

A Chromecast jak u Ciebie działa? Płynnie? Po kolejnej aktualizacji mam wrażenie, że jest lepiej, ale do ideału jeszcze brakuje. Natomiast mam wrażenie, że ta ostatnia aktualizacja (a może to była przedostatnia) namieszała nieco w łączności z Tidalem. Nagle zaczęły się błędy połączenia i takie tam. Trzeba dłużej przytrzymać przycisk power do szybkiego restartu i spowrotem jest ok (tak też resetowałem zamulenie amplitunera po użyciu Chromecasta). Rzadko to się zdarza, od ostatniej aktualizacji może ze 2-3 razy, ale zaraz po zakupie to w ogóle nie występowało.

 

Tak, Chromecast działa wporządku. Nie mam problemu z przycinaniem. Natomiast sam w sobie wg mnie to raczej zabawka niż faktycznie bardzo użyteczny quality feature. Używam tylko jak chce coś odsłuchać 'na szybko'.

 

1. Przedostatnia. Ta z 30.10 poprawiła ten problem. U mnie w ogóle TuneIn przestał działać po ostatnim update. Na całe szczęście teraz wszystko działa ok. Dokładnie tak jak Ty - błąd połączenia, bez znaczenia czy Wif czy LAN.

 

2. Czasem mam też tak że po słuchaniu Pure Audio zostaje w tym trybie i nic nie pomaga - trzeba resetować.

 

3. Radio prawie w ogóle nie odbiera (południe Krakowa). Jedna stacja DAB z przerwami, jakieś 2-3 na poziomie akceptowalności, reszta dramat ;) Zastanawiam się czy nie kupić sobie anteny zewnętrznej. Tylko pytanie czy to coś pomoże. Ktoś przerabiał?

 

Więcej problemów nie zauważyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni używam Onkio 8270 z kolumnami dalli zenzor 5 ,w porownaniu z 8150 któr wcześniej testowałem jest znaczna różnica w basie , jest go po prostu więcej .

Naprawdę fajnie to gra .

Jedyną rzeczą w która mnie wkurza w sprzęcie onkio to nie można ustawić sleep timer z poziomu aplikacji w smartfonie i muszę to robić pilotem .

Nie można też tworzyć playlisty z pendriva a szkoda , Yamahy to mają i jest to bardzo funkcjonalne .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co przez `pyka` rozumiesz?

To nie pyka, bo już byś wiedział.

 

W zeszłym roku podobna kwestia była z Yamahą. Wypuszczali za szybko aktualizację które nie były do końca sprawdzone. Teraz widze to samo u Onkyo. "Kto pierwszy ten lepszy" dobrze że dość szybko to później nadrabiają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak, Chromecast działa wporządku. Nie mam problemu z przycinaniem. Natomiast sam w sobie wg mnie to raczej zabawka niż faktycznie bardzo użyteczny quality feature. Używam tylko jak chce coś odsłuchać 'na szybko'.

 

1. Przedostatnia. Ta z 30.10 poprawiła ten problem. U mnie w ogóle TuneIn przestał działać po ostatnim update. Na całe szczęście teraz wszystko działa ok. Dokładnie tak jak Ty - błąd połączenia, bez znaczenia czy Wif czy LAN.

 

2. Czasem mam też tak że po słuchaniu Pure Audio zostaje w tym trybie i nic nie pomaga - trzeba resetować.

 

3. Radio prawie w ogóle nie odbiera (południe Krakowa). Jedna stacja DAB z przerwami, jakieś 2-3 na poziomie akceptowalności, reszta dramat ;) Zastanawiam się czy nie kupić sobie anteny zewnętrznej. Tylko pytanie czy to coś pomoże. Ktoś przerabiał?

 

Więcej problemów nie zauważyłem.

 

U mnie niestety z Chromecastem tragedia. Próba odtworzenia utworu poprzez Bubble UPnP spełzła na niczym. Uruchomiłem odtwarzanie pierwszego utworu z playlisty i nic. Dopiero po jakiejś minucie pojawiła się okładka oraz tło wywołanego utworu. W międzyczasie zdążyłem wyczyścić playlistę i dodać inny album oraz próbować go odtworzyć. Po chyba kolejnej minucie pojawiła się dopiero okładka nowo dodanego albumu. Nawet nie wystartował. Może dlatego, że akurat oba pliki to były hires (24/192, 16/96). "Zwykłego" flaca już nie chciało mi się próbować. Z oryginalnym Chromecastem Audio nie mam takich problemów. Działa szybciutko podpięty optykiem do amplitunera.

 

Za to DTS PlayFi działa bez zarzutu. I do tego w aplikacji DTS różne serwisy są w jednym miejscu.

 

Ale to rzeczywiście raczej ciekawostki bardziej niż naprawdę potrzebne funkcje, tym bardziej że amplituner posiada własny odtwarzacz na pokładzie i integrację z różnymi serwisami. Fakt, w DTS PlaFi jest dodatkowo Qobuz i Amazon Music, ale tych serwisów u nas brak. Nie posiadam do nich subskrybcji, więc nie wiem czy do nich trzeba by używać jakiegoś VPN by oszukać lokalizację, czy przy próbie łączenia się z polskiego IP nie robią problemu, gdy ktoś już ma wykupione abonamenty.

 

Z TuneIn nie miałem problemu, ale też ostatnio nie używałem. A radio mi odbiera - i analogowe (szumy oczywiście jakieś są ale tragedii nie ma) i DAB (10 stacji).

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to oczywiście raczej ciekawostki bardziej niż naprawdę potrzebne funkcje

 

Nigdy mnie te gadgety nie interesowały.

 

w DTS PlaFi jest dodatkowo Qobuz i Amazon Music

 

Jestem świeży w temacie serwisów muzycznych i dopiero zacząłem zgłębiać temat. Jest ich multum, ale czy przypadkiem oferta muzyczna się nie powtarza? Przecież muzyka jest jedna i ta sama, jaka więc różnica czy ulubionego wykonawcę albo zespół ściągnę sobie z serwisu A czy B? Chyba wyróżnikiem powinna być jakość?

 

Na razie korzystam z promocyjnego miesięcznego bezpłatnego Spotify Premium. I stwierdzam, że jakość techniczna (przynajmniej tego, co miałem okazję do tej pory słuchać) pozostawia wiele (naprawdę: bardzo wiele) do życzenia. Docelowo chcę sobie wykupić jakiś jeden abonament (posiadanie kilku wydaje mi się bezzasadne).

 

Proszę o radę: który? Pozostać przy Spotify? Deezer? Tidal? Podkreślam raz jeszcze: zależy mi na wysokiej jakości technicznej. Chętnie muzyka Hi Res, choć sama oferta jeśli chodzi o objętość też nie jest bez znaczenia.

 

Z TuneIn nie miałem problemu, ale też ostatnio nie używałem.

 

TuneIn w wersji Premium to również serwis płatny. I ma zasadniczą wadę: są stacje które podpisały umowę z TuneIn i znajdują się w ofercie tego serwisu (nota bene konkurencyjny Radio FM ma wybór stacji większy) oraz pozostałe, których tam nie ma. A mnie interesują głównie te drugie. Traktuję to jako unowocześnioną formę mojej ulubionej zabawy pod nazwą "nocne wędrówki w świecie eteru (przede wszystkim na falach krótkich) przy pomocy World Receivera Sony ICF-PRO70". Zeszłoroczny model Onkyo TX-8150 miał możliwość słuchania takich stacji poprzez ręczne wprowadzenie ich adresu Internetowego. Żaden z tegorocznej oferty tej możliwości nie ma. Funkcje sieciowe ograniczone są do TuneIn Radio, Spotify, Deezera, Tidala oraz niewiadomo po co komu potrzebnej w modelu na Europę, dostępnej wyłącznie na rynku USA Pandory.

 

Stacje które mnie interesują trzeba sobie złapać np. z WiFi na smartfonie i przerzucić na amplituner przez Bluetootha. Serwis muzyczny który się zdecyduję zaabonować mogę słuchać w identyczny sposób. Dlatego dla mnie najlepszą, optymalną opcją jest amplituner bez opisywanych na wstępie gadgetów i bez funkcji sieciowych: Onkyo TX-8220.

 

A radio mi odbiera - i analogowe (szumy oczywiście jakieś są ale tragedii nie ma) i DAB (10 stacji).

 

Dla dobrego odbioru, zwłaszcza jeśli nie jest to miejsce w bezpośredniej bliskości nadajników, odpowiedni zestaw anten na dachu to jest (mówiąc językiem Shakespeare'a) a must:

 

- 3-elementowa antena FM;

 

- wieloelementowa antena VHF III dla DAB+.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pykanie... Chodziło o dźwięk przekaźnika?

 

Ja posiadam Spotify Premium od paru lat i nie mam problemu z jego jakością. Korzystam także z gramofonu analogowego i CD. Spotify i Chromecast służy mi przede wszystkim do łatwiejszego dzielenia muzyki między domem a pracą, a także przesłuchiwania utworów przed zakupem nośnika. Może nie jestem w stanie aż tyle usłyszeć (i dobrze, bo wtedy bym się denerwował)...

 

Co do Dezeera i Tidala to przykro mi - za uboga baza danych artystów którzy mnie interesują. Także odpadli w przedbiegach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się że całe Spotify jest technicznie do d... Możliwe że to, co słuchałem. Bo np. muzyka z niektórych stacji Internetowych idzie z jakością bardzo dobrą.

 

Jak na Internet rzecz jasna of course.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku ładnych lat używam Tidala, wtedy jeszcze nazywał się Wimp i właściwie nie czułem potrzeby sprawdzania innych serwisów, więc nic na ich temat nie umiem powiedzieć. Rzeczywiście, nie ma chyba większego sensu wykupywania większej ilości abonamentów. To nie taka sama sytuacja jak na rynku VOD, gdzie tam telewizje czy serwisy (vide Netflix, HBO GO) celują nieco w exclusivy. Część bibliotek może się powtarzać. Muzyka jest rzeczywiście jedna, aczkolwiek różnice zapewne są.

 

Co do radia, to nie jestem aż takim radio- czy stacjożercą, raczej rzadko korzystam. Do nadajnika mam w linii prostej jakieś 4 km.

 

U mnie w TX 8270 pyka pojedynczo od czasu do czasu.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyknięcie jak przy uruchamianiu bądź wyłączaniu amplitunera. Była już o tym mowa wcześniej. Czasem tak tyknie w czasie użytkowania.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pykanie... Chodziło o dźwięk przekaźnika?

Co to za pykanie? Na TX-8220 nie mam żadnego.

Tyknięcie jak przy uruchamianiu bądź wyłączaniu amplitunera. Była już o tym mowa wcześniej. Czasem tak tyknie w czasie użytkowania.

Nie do końca.

Przy włączaniu i wyłączaniu jest to norma.

Ale podczas pracy samego urządzenia już nie.

Można spotkać informacje że jest to "wada fabryczna" tych urządzeń. Poprzedni 8150 też to miał. Zgłębialiśmy temat z kolegami no i problem istnieje.

8250 wiem że też to ma. W 8270 jeszcze się nie spotkałem. Ma inny układ zasilania. Nie jest to WRAT.

8220 chyba tego nie ma.

Chodź w przypadku 8150 i 8250 sytuacja jest losowa.

Na 10 urządzeń 3-4 tego nie mają.

 

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie te pojedyncze tyknięcia może tak nie przeszkadzają, ale mam nadzieję, że zjawisko to nie nasili się w przyszłości albo nawet nie zacznie powodować, że amplituner będzie się wyłączał samoczynnie (lub też nie wyłączy go na amen). Póki co nic na to nie wskazuje.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników audio :) Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź na dwa pytania.

 

Słucham muzyki głownie z płyt płyt CD oraz spotify (w planach zakup gramofonu - mam kolekcję płyt winyl oraz szelakowych). Muzyka: rock'n'roll lata 60te, muzyka klasyczna, swing, filmowa.

Sprzęt audio głównie do słuchania muzyki - okazjonalnie czasem (b.rzadko) jako podłączenie do TV czy konsoli.

 

Waham się między tx8250 a tx 8270: (monitory klipsch rp 260rf) i w związku z tym pytania:

 

1) Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest różnica jakości audio w sprzęcie onkyo tx 8270 a nowym tx 8250? (mają inne przetworniki: tx-8250 ma ulepszoną wersję od tx-8150 - ak4452vn. Zaś tx-8270 ma zupełnie inny przetwornik ak4438)

 

2) Jeśli czasem będę chciał podłączyć do sprzętu TV czy konsolę to lepiej to zrobić optycznym (tx8250) czy hdmi? (droższy tx8270). Rożnica w cenie wynosi 500zl wiec pytanie czy tak naprawdę jest to dopłata tylko do hdmi względem tx-8270?

I jaki sens ma podłączenie przez HDMI do TV czy konsoli skoro i tak jest to sprzęt stereo a nie 5.1?

 

 

Dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest różnica jakości audio w sprzęcie onkyo tx 8270 a nowym tx 8250?

Bez większego znaczenia. O jakości dźwięku Twojego sprzętu decydują kolumny i akustyka pomieszczenia.

 

tx-8250 ma ulepszoną wersję od tx-8150 - ak4452vn. Zaś tx-8270 ma zupełnie inny przetwornik ak4438

Faktycznie z niewiadomych powodów TX-8270 ma DAC o klase gorszy niż 8250 czy 8150.

 

Jeśli czasem będę chciał podłączyć do sprzętu TV czy konsolę to lepiej to zrobić optycznym (tx8250) czy hdmi? (droższy tx8270)

HDMI, bo po HDMI przechodzi sterowanie sprzętu. Komponenty włączają się automatycznie, pilot od TV steruje amplitunerem itd.

 

Rożnica w cenie wynosi 500zl

Bo cenę ustanawia rynek, a przeciętny audiofil sądzi, że im droższe tym lepsze. Rynek kina domowego wygląda racjonalniej. Dlatego zamiast kupować okrojone amplitunery stereo, znacznie korzystniej kupić kompletny amplituner KD, w tym wypadku odpowiednikami byłyby np. TX-NR656 lub TX-NR657. Inna sprawa, że przy wyborze takiego amplitunera wolałbym ciekawsze urządzenia typu Denon AVR-X2400H czy Yamaha RX-V683

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników audio :) Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź na dwa pytania.

 

Słucham muzyki głownie z płyt płyt CD oraz spotify (w planach zakup gramofonu - mam kolekcję płyt winyl oraz szelakowych). Muzyka: rock'n'roll lata 60te, muzyka klasyczna, swing, filmowa.

Sprzęt audio głównie do słuchania muzyki - okazjonalnie czasem (b.rzadko) jako podłączenie do TV czy konsoli.

 

Waham się między tx8250 a tx 8270: (monitory klipsch rp 260rf) i w związku z tym pytania:

 

1) Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest różnica jakości audio w sprzęcie onkyo tx 8270 a nowym tx 8250? (mają inne przetworniki: tx-8250 ma ulepszoną wersję od tx-8150 - ak4452vn. Zaś tx-8270 ma zupełnie inny przetwornik ak4438)

 

2) Jeśli czasem będę chciał podłączyć do sprzętu TV czy konsolę to lepiej to zrobić optycznym (tx8250) czy hdmi? (droższy tx8270). Rożnica w cenie wynosi 500zl wiec pytanie czy tak naprawdę jest to dopłata tylko do hdmi względem tx-8270?

I jaki sens ma podłączenie przez HDMI do TV czy konsoli skoro i tak jest to sprzęt stereo a nie 5.1?

 

 

Dziękuję

 

U mnie w tx-nr676 jest AKM AK4458 (obadaj mój temat na hi-fi - nagrałem 3 filmiki jak to brzmi) , na odsłuchach miałem ampli stereo 8270 oraz bodajże 8150 - pomijając lepszą akustykę w mieszkaniu to nie odczuwam gorszej jakości dźwięku w pure audio względem tych amplików stereo ;)

W sumie zastanawiam się czy zewn. DAC np CA magic 100 dałby lepszą jakość ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br /> Dlatego zamiast kupować okrojone amplitunery stereo, znacznie korzystniej kupić kompletny amplituner KD, w tym wypadku odpowiednikami byłyby np. TX-NR656 lub TX-NR657. Inna sprawa, że przy wyborze takiego amplitunera wolałbym ciekawsze urządzenia typu Denon AVR-X2400H czy Yamaha RX-V683<br /> <br /> <br />

Popej, mówiąc w skrócie, muzyki ( stereo) słuchamy włączając na amp. KD tryb Pure Direct, a więc wyłączając wszystkie polepszacze i uzyskując czysty sygnał ze źródła. Nasz cudowny Amp. KD upodobnia się do "okrojonego" wzmacniacza stereo i to cholernie okrojonego. A wystarczy , że podłączymy za pomocą PRE OUT zewnętrzny wzmacniacz stereo i przy tym samym trybie Pure Direct mamy o niebo lepszy, bardziej naturalny, szczegółowy dźwięk. Wiem , że jakość dźwięku to odczucie bardzo subiektywne ale nigdy się nie zgodzę z opinią , iż Amp. KD dorówna w stereo wzmacniaczowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popej, mówiąc w skrócie, muzyki ( stereo) słuchamy włączając na amp. KD tryb Pure Direct

To mniej więcej, jak zablokować w samochodzie biegi na trójce i cieszyć się z jazdy "pure direct" :)

 

A jesteś pewien, że masz kolumny "pure direct"? W wielu kolumnach stosuje się zwrotnice z elementami korygującymi charakterystyki głośnika. To jest dokładny odpowiednik części korekt robionych przez DSP w amplitunerze. Całkiem tak samo, jak to robi amplituner, konstruktor mierzy charakterystyki kolumn i decyduje, czy należy wstawić dzielnik na wysokich tonach lub odfiltrować górkę w charakterystyce któregoś głośnika. No i powstaje pytanie, jeżeli cenisz "pure direct" w amplitunerze, to czy nie należy oczekiwać analogicznej funkcji w kolumnach?

 

Wiem , że jakość dźwięku to odczucie bardzo subiektywne

Co więcej, człowiek przyzwyczaja się do brzmienia. Co wcale nie znaczy, że to jest to optymalne brzmienie.

 

Właściwie pojęcie optymalne brzmienie też wygląda na subiektywne. Ja na własny użytek przyjmuję, że optymalne między innymi oznacza możliwość uzyskania płaskiej charakterystyki dźwięku docierającego do moich uszu. Czego nie da się uzyskać przy użyciu współczesnych kolumn w pomieszczeniu mieszkalnym. Dlatego korzystam z wszelkich technologi, które prowadzą do celu. I tych w kolumnach i tych w elektronice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popej, mówiąc w skrócie, muzyki ( stereo) słuchamy włączając na amp. KD tryb Pure Direct, a więc wyłączając wszystkie polepszacze i uzyskując czysty sygnał ze źródła. Nasz cudowny Amp. KD upodobnia się do "okrojonego" wzmacniacza stereo i to cholernie okrojonego. A wystarczy , że podłączymy za pomocą PRE OUT zewnętrzny wzmacniacz stereo i przy tym samym trybie Pure Direct mamy o niebo lepszy, bardziej naturalny, szczegółowy dźwięk. Wiem , że jakość dźwięku to odczucie bardzo subiektywne ale nigdy się nie zgodzę z opinią , iż Amp. KD dorówna w stereo wzmacniaczowi.

 

Troche się już w tym pogubiliście ;) Oczywiście racja że tajemnicą wyciągnięcia dobrego dzwięku stereo z amplitunera KD jest właśnie ominięcie tej całej obróbki czyli właśnie wejście dobrym sygnałem po analogu i "pure direct" oczywiście muszą na to pozwalać parametry/konstrukcja amplitunera :)

Natomiast korzystając ze wzmaka wpiętego do KD przez pre outy idea polega na tym że słuchając muzyki amplitner KD jest wyłączony a Wzmacniacz stereo w trybie wzmacniacza stereo gra jak wzmacniacz stereo (np. z wpiętego do niego bezpośrednio CD). Natomiast w TRYBIE KINA DOMOWEGO używamy dwóch na raz (wzmak stereo przełączamy w tryb "końcówki mocy" ;)

 

I tak przez lata wyglądało to czy też wygląda u normalnych producentów "Hi fi", kino to kino a stereo to stereo :)

 

W przypadku gównianej jakośći urządzeń Onkyo sytuacja wygląda tak że "stereo" jak np. Tx8150 i Tx8270 to konstrukcje prawie identyczne jak "kino" TX656/676 tylko wykastrowane z kilku elementów.

Czyli w skrócie z kiepskiej jakości amplitunera KD producent ukręcił równie kiepski amplituner "stereo" tylko że droższy no bo za "jakość stereo" trzeba dopłacić ;)

W tej sytuacji mamy całą linie biednie grających klamotów, a skoro do TX676 wsadzili akurat ciutke lepszy DAC niż do TX8270 to "gra" on gorzej więc "kino" wypadło lepiej XD

Rzecz jasna w porównaniu z solidnymi "kinami" jak wspomniane Denon AVR-X2400H czy Yamaha RX-V683 to "stereo" wypada jeszcze gorzej ;)

Ale rynek "budżetowych audiofili" szturmem zdobyty, nawet pykanie im nie przeszkadza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzaku666 ktoś Tobie płaci za krytykę onkyo w każdym temacie czy po prostu jesteś takim marudą ? ;)

Pyknięcie po 30 minutach jest ustawione przez producenta w softcie , po co ? Nie wiem

Natomiast zgodzę się iż tx8270 to typowe podejście "audiofilskiej" akcyzy , ale tak zapewne się przyjęło ,że stereo jest audiofilskie , więc trzeba doić.

Ostatnio odpaliłem (w pure audio) sobie winyla prince-a i w piosence purple rain wreszcie usłyszałem w pełnej krasie perkusje (talerze itp. ogólnie wysoki tor) , przez wiele lat na mp3 czy na starych kolumnach to był jakiś taki zniekształcony jazgot :D

Jak widać nie potrzebowałem wyciągać z piwnicy starego wzmacniacza yamahy (made in japan) , chociaż korciło - szkoda jednak ,że go na pre-outa nie mogę zapodać ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest różnica jakości audio w sprzęcie onkyo tx 8270 a nowym tx 8250?

Żadna. Mimo innego układu zasilającego róznica jest w wyposażeniu a nie dzwięku.

Przetowrnik też niewiele tu zmienia. Prawdopodobnie jest inny ze względu na układy HDMI choć tego nie wiem.

Przy odsłuchu w ciemno nie stwierdzisz który aktualnie gra.

 

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich.

Czy mozecie powiedziec coś na temat takiego zestawu: MA Bronze 2 oraz TX8270?

Ewentualnie co mozecie polecic do tych monitorów?

Dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.