Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner Onkyo TX-8270 + jakie kolumny?


Bedwyr

Rekomendowane odpowiedzi

Pyka w onkyo 8270 po wyłączeniu jeden raz pyknie,a nie gdy gra,robi to gdy jest na 6ohm,jak jest na 4ohmy to nic nie pyka,bardzo dobry amplituner,pieknie gra z heco

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest na 4ohmy to nic nie pyka

Całkiem możliwe, że jest to jakiś wariant "eco". Amplituner po 30 minutach ocenia, że pełna moc nie jest potrzebna i przechodzi na niższe zasilanie końcówek, jak przy ustawieniu 4 Ohm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i jestem z niego zadowolony,trzeba kręcić sporo gałka by głośniej było,ale to pewnie zabezpieczenie przed przypadkowym przekręceniem by kolumn nie spalić,ja więcej niż na 70 nie brałem bo już wtedy mam dość,by mi potem ryby wypadły z akwarium

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Czy mozecie powiedziec coś na temat takiego zestawu: MA Bronze 2 oraz TX8270?

Ewentualnie co mozecie polecic do tych monitorów?

Dziękuję.

Słuchałeś? Skąd akurat takie typy? Jakie pomieszczenie?

 

Pyka w onkyo 8270 po wyłączeniu jeden raz pyknie,a nie gdy gra,robi to gdy jest na 6ohm,jak jest na 4ohmy to nic nie pyka,bardzo dobry amplituner,pieknie gra z heco

To pomaga czasem.

Jak przełączasz na 4 omy to amplituner się mniej grzeje. Stąd nie pyka! Pykanie to wadliwy układ chłodzenia amplitunera. Dobrze że u Ciebie pomogło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie będzie,tylko musisz uważać z głośnością,ale wzmaki teraz mają zabezpieczenia,u mnie za 8omah jest 160 wat na kanał,a na 4omah 210,tylko że ja mam kolumny od 4-8 omów,ale coś mi się wydaje że kolumny mają mniej omów nawet,tylko producenci tak piszą wiesz,S4 bardziej wdrożony w temacie jest,to może on też się wypowie :-) S4 wywołujemy Cię do tablicy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemu z kolumnami 6/8 om jeśli ustawimy na ampli 4 om ?

Nie, w tę stronę przełącza się bez obaw. Po prostu zmniejszasz moc dostępną na wyjściu i przy okazji nagrzewanie końcówek. W drugą stronę też nie powinno być problemu, tyle że tego już nikt Ci nie zagwarantuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wiem, że w tym wątku mowa o kolumnach do Onkyo, ale nie chcę zakładać osobnego wątku, tym bardziej, że chwilowo problem, o którym chcę napisać został rozwiązany, co nie oznacza, że nie może powrócić. I jest on niepokojący.

 

Problem dotyczy HDMI. I tak - mam 3 źródła podpięte do trzech wejść HDMI, jedno jest używane sporadycznie. HDMI ARC wyjściowe nazwę HDMI-0. Do HDMI-1 (BD/DVD) mam podpięty odtwarzacz BluRay, do HDMI-2 (CBL/SAT) nVidię Shield TV, HDMI-3 bez źródła (jest podłączony kabel HDMI-Micro HDMI dla tableta Shield K1), i do HDMI-4 (GAME) konsolę Xbox One X. Kilka dni temu zauważyłem, że kiedy przełączam pilotem źródła z HDMI-4 na HDMI-2, nie pojawia się obraz emitowany z Shielda. Na ekranie TV pojawia się info o braku sygnału, tak jakby amplituner był zupełnie wyłączony (przy nieaktywnym źródle amplituner powinien przesyłać bluescreen). By więc uzyskać obraz na HDMI-2, to albo najpierw musiałem przełączyć na HDMI-1, a dopiero potem na HDMI-2 i obraz był (aczkolwiek wczoraj i dzisiaj już nawet to za bardzo nie pomagało), albo uśpić i wybudzić Shielda, albo wyłączyć i ponownie uruchonić amplituner od razu na HDMI-2. Podłączenie Shielda przez inny kabel HDMI nie dało nic.

 

Zauważyłem też inne reakcje amplitunera na moje działania. Po pierwsze chciałem zresetować amplituner przytrzymując przycisk Standby, co zamiast ponownej inicjalizacji skutkuje 2-sekundowymi interwałami włączania/wyłączania się amplitunera (klik... klik...). Gdy uruchomiłem SETUP, wyświetlenie opcji zajęło amplitunerowi jakieś 20-30 sekund. Okazało się, że jest nowa wersja oprogramowania. Po aktualizacji problem z HDMI na razie zniknął, obraz po przełączeniu na HDMI-2 w tej chwili pojawia się już bez problemu. Jedynie dalej resetowanie przyciskiem Standby za bardzo nie działa, nadal amplituner się jedynie włącza i wyłącza, Dopiero jak na pilocie wybrałem NET, na ekranie pojawiło się na krótko info Initializing i pasek postępu, tak więc ostatecznie po zainstalowaniu aktualizacji amplituner się chyba zresetował.

 

Amplituner zaczyna mnie trochę wkurzać. Nie dość, że po tych aktualizacjach oprogramowania stwierdzam gorsze działanie odtwarzacza na serwisie Tidal czy na własnym serwerze - po jakimś czasie użytkowania jest problem z połączeniem (w Tidalu nawet wyskakują błędy połączenia z serwisem), pojawiają się niechciane przerwy, bo kolejny utwór dłużej wisi na "connecting"... Chromecast muli. Lekarstwem na to jest reset przyciskiem Standby, ale teraz nawet to nie chce za bardzo działać. Ktoś coś może napisać na ten temat, co o tym sądzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Amplituner zaczyna mnie trochę wkurzać

Ja przeskoczylem wczoraj na Hegla H80, ktory ma wbudowany DAC, 2 wejscia optyczne,2 coaxialne i usb. Funcjonalnosc mniejsza ale chyba nigdy juz amplitunera nie kupie. Poprawa jakosci brzmienia ogromna, nwet przy filmach lub graniu na PS4. Tidal hula na razie na chromecast ale tez bez najmniejszych problemow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale co to jest za amplituner?onkyo czy jakiś inny bo nie napisałeś
Tytułowe Onkyo.

 

Na razie po aktualizacji oprogramowania z HDMI wszystko dobrze. Ale ta "usterka" z brakiem obrazu po przełączeniu między HDMI naprawdę mnie zdenerwowała.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeskoczylem wczoraj na Hegla H80, ktory ma wbudowany DAC, 2 wejscia optyczne,2 coaxialne i usb. Funcjonalnosc mniejsza ale chyba nigdy juz amplitunera nie kupie. Poprawa jakosci brzmienia ogromna, nwet przy filmach lub graniu na PS4. Tidal hula na razie na chromecast ale tez bez najmniejszych problemow.

 

Kolego ale ten Hegel jest dwa razy droższy,wiec jakie to porównanie?to może porównajmy w tej samej cenie Hegel 80 i onkyo a 9000r i zobaczymy wtedy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale ten Hegel jest dwa razy droższy,wiec jakie to porównanie?

Fakt. Udalo mi sie trafic okazje i po sprzedazy Onkyo tylko troche musialem dolozyc do Hegla. Wiec subiektywne porownanie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też z tidalem jest problem na tym onkyo,złe hasło niby wpisalem,ogolnie z tym tidalem to różne cyrki są,na telefonie mi działał,wysluchem trzy utwory i koniec słuchania bo musiałem wykupić konto chyba premium,juz nie pamiętam,inni też mają ten sam problem np z logowaniem że też złe hasło,lub nazwa użytkownika,ja tym akurat się nie przejmuje,bo i tak tidala nie słucham,a tak to wszystko działa,wiesz kolego autorze tematu,tak to jest z aplikacjami,mi też np odbicie lustrzane z telewizorem z telefonu,raz działa,a raz się zawiesza :-) antenę do radia muszę kupić lepszą,bo dają takie najtańsze :-) szkoda że amplituner nie jest po polsku i i instrukcja mało czytelna,poczynania użytkownika nie zgadzają się nie raz z opisem w instrukcji,trzeba samemu pokombinowac,ale to z każdym tak jest :-) ja ogólnie jestem bardzo zadowolony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam dwa pytania odnośnie tego amplitunera:

- jak działa w nim to wi-fi? Rozumiem, że mam na telefonie np tidal i przez telefon łącze się z amplitunerem i leci muzyka. Czyli na chłopski rozum - telefon 'mówi' amplitunerowi z jaką 'stroną' w internecie ma się połączyć, a ja telefon moge bez problemu użyac od innych celów, np. rozmowy i w żadne sposób nie zakłóci to streamingu? Zakładam, że to nie telefon wysyła muzykę do amplitunera (np. jak w bluetooth), telefon jedynie wskazuję amplitunerowi miejsce w internecie, z którego ma brać muzyką. Mam rację?

- czy ten amplituner da radę kolumnom Chario syntar 523?

 

Dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner ma w sobie Tidala i jego sterujesz z fona.

Ustawiasz co chcesz i możesz odłączyć fona a muza gra :)

 

Te głośniki powinien pociągnąć bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

mam dwa pytania odnośnie tego amplitunera:

- jak działa w nim to wi-fi? Rozumiem, że mam na telefonie np tidal i przez telefon łącze się z amplitunerem i leci muzyka. Czyli na chłopski rozum - telefon 'mówi' amplitunerowi z jaką 'stroną' w internecie ma się połączyć, a ja telefon moge bez problemu użyac od innych celów, np. rozmowy i w żadne sposób nie zakłóci to streamingu? Zakładam, że to nie telefon wysyła muzykę do amplitunera (np. jak w bluetooth), telefon jedynie wskazuję amplitunerowi miejsce w internecie, z którego ma brać muzyką. Mam rację?

- czy ten amplituner da radę kolumnom Chario syntar 523?

 

Dziękuję za pomoc.

Jak napisał mój przedmówca, amplituner ma odtwarzacz w sobie z integracją Tidala, Spotify, Deezer, TuneIn i możesz sterować albo za pomocą pilota bądź aplikacją Onkyo na smartfonie, albo odtwarzać z aplikacji Tidala we wbudowany w amplituner Chromecast Audio. Jest też trzecia opcja: DTS Play-Fi. Aplikacja na Androida obsługuje w/w serwisy plus np. Qobuz i sterujesz podobnie jak Chromecastem.

 

Na Bluetooth też możesz odtwarzać, ale kodek użyty do tego to jedynie SBC. O Aptx można pomarzyć. Do audiobooków w mp3 może wystarczyć ale do muzy to już lepsze powyższe rozwiązania.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.