Skocz do zawartości
IGNORED

Musica Antiqua Koln pod Reinhardem Goebel'em - czy lubicie i dlaczego już ich nie ma ?


Magnepan

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno z ostatnich nagrań tego ciekawego zespołu zarejestrowano w 2004 roku dla potrzeb TV - były to Sonaty Johanna Friedricha Meister'a - Il Giardino del Piacere.Po dokonaniu w/w nagrań zespół został rozwiązany a nagrania zostały odłożone na półkę z taśmami i czekały kolejne 7 lat aż ktoś sobie przypomni o tym ciekawym i wspaniałym zespole kameralistów. W 2011 roku Berlin Classics dzięki staraniom wydało płytę z tej sesji która po długim czasie okazała się sensacją artystyczną. Czy znacie lub macie w swoich zbiorach tę rewelacyjną pozycję ?

  • Ukryta Zawartość

      Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
    Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


  • Bardzo często słucham MAK'u i wracam do ich wcześniejszych nagrań zarejestrowanych przez Archiv. Muszę przyznać że podoba mi się ich styl gry oraz duże zaangażowanie emocjonalne muzyków którzy dają z siebie wszystko - talent i ponad przeciętne umiejętności - tak jakby to był ich ostatni występ. Zastanawiam się też nad tym dlaczego tak wspaniali muzycy grający często utwory zapomniane lub mało znanych kompozytorów Baroku nie byli dostatecznie docenieni przez kręgi muzyczne krytyków , wytwórnie płytowe i samych słuchaczy ???

Jeden z zagorzałych fanów gry Reinharda Goebela i Musica Antiqua Koln wypowiedział takie słowa :

Mam już dość Pinnocka , jestem zmęczony Parrot'em ale MAK 'u mogę słuchać bez oporów i tak jest od ponad 30 lat . To niezły kawałek historii muzycznej i wspaniałych wykonań dzieł Bacha a zwłaszcza Koncertów Brandenburg'skich.

 

A jakie jest Wasze zdanie , lubicie M A K ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z ostatnich składów M A K tuż po nagraniu ostatniej z sesji.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jeden z najciekawszych zespołów nurtu HIP. Wykreowali bardzo oryginalny, "niemiecki" styl grania, agresywny, prezyzyjny, na solidnej podstawie basowej plus często podkręcone tempa.

Koncerty Brandenburskie, koncerty i suity Telemanna, Heinichena, Veraciniego nie straciły dla mnie nic ze swej świeżości i atrakcyjności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musica Antiqua Koln to legenda. Zespołu już nie ma, bo założyciel, dyrygent i dusza całości - czyli Reinhard Goebel zajął się później pracą naukową, czego skutkiem było zdobycie profesury.

Później też nie zwalniał i w 2010 został profesorem Mozarteum w Salzburgu, gdzie objął klasę po Nicolausie Harnoncourcie.

 

Natomiast jako dyrygent udziela się cały czas. W marcu tego roku grał we Wrocławiu. M.in dzieła ojca Mozarta i Haydna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze popołudnie spędzam na odsłuchach najnowszego wydawnictwa kameralistów - MAK , 13 płytowego boxu z muzyką J.S.Bacha.

Generalnie jestem antyfanem boxów płytowych ale czasami robię wyjątki , tak też się stało z tym wydawnictwem z 2015 roku.

Koncerty Brandenburskie to absolutny żywioł i energia przeplatana liryzmem gry kameralistów Kolońskich - jednym słowem najwyższy kunszt prezentacji wspaniałych dzieł Bacha .Mamy tu jeszcze sporo innych wspaniałych dzieł - koncertów smyczkowych , na flet , klawesyn , utwory Operowe , koncerty na viola da gamba i słynne kunszt Fugi .

Jakość techniczna samych nagrań na 4+ i pomimo braku informacji o masteringu wszystkich utworów to słychać że przyłożono dobrą rękę do poprawy dźwiękowej nagrań które miały swoją premierę na przełomie lat 80/90 .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utwory Operowe

 

Operowe? Czasami kantatę BWV 60 zalicza się do pseudo-operowej kompozycji, ale generalnie

Bach oper nie komponował. Nie zajmował się również operowymi aranżacjami.

 

Płyty Musica Antiqua Koln mam zebrane niemal wszystkie, ale prawdę powiedziawszy ich wykonanie Koncertów Brandendurskich (przez lata były dla mnie wzorcowe) może wydawać się dzisiaj nieco ciężkie jeśli weźmie się pod uwagę na jakie wyżyny wykonawstwa wzniósł je Gardiner z zespołem English Baroque Soloists (mam na myśli wyłącznie wydanie Soli Deo Gloria) czy Caffe Zimmermann. MAK to była pewna epoka, ale napiszę trochę przewrotnie ;-) Po nich przyszli młodzi, zdolni i bynajmniej nie gorsi w te klocki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli weźmie się pod uwagę na jakie wyżyny wykonawstwa wzniósł je Gardiner z zespołem English Baroque Soloists (mam na myśli wyłącznie wydanie Soli Deo Gloria)

 

To prawda. Dla mnie tym nagraniem Gardiner postawił baaaardzo wysoko poprzeczkę. On zresztą wiele lat przymierzał się do tego repertuaru i eksperymentował z Brandenburskimi podczas kilku dużych koncertów, głównie kantatowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...Lubiłem twoją aksamitną woń, długie podróże w delcie twoich nóg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operowe? Czasami kantatę BWV 60 zalicza się do pseudo-operowej kompozycji, ale generalnie

Bach oper nie komponował. Nie zajmował się również operowymi aranżacjami.

 

Płyty Musica Antiqua Koln mam zebrane niemal wszystkie, ale prawdę powiedziawszy ich wykonanie Koncertów Brandendurskich (przez lata były dla mnie wzorcowe) może wydawać się dzisiaj nieco ciężkie jeśli weźmie się pod uwagę na jakie wyżyny wykonawstwa wzniósł je Gardiner z zespołem English Baroque Soloists (mam na myśli wyłącznie wydanie Soli Deo Gloria) czy Caffe Zimmermann. MAK to była pewna epoka, ale napiszę trochę przewrotnie ;-) Po nich przyszli młodzi, zdolni i bynajmniej nie gorsi w te klocki...

 

Jedna z płyt boxu MAK 'a sygnowana jest utworami operowymi z katalogu BWV 1079 oryginalnie wydana w 1979 roku.Płyta ma zaledwie 47'39 min.

Mam trochę Gardinera i Pinnocka ale MAK podchodzi mi ' niesamowicie dobrze' i nie czuję ciężkości wykonań jak wspomniałeś.Ja czuję w ich

interpretacji duży powiew świeżości brzmienia na tle w/w. Co prawda wszystko jest kwestią gustu i kto wie czy za jakiś czas nie zatęsknię za

angielską interpretacją wykonań Bacha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tym z empiku cóś się z ceną po....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z płyt boxu MAK 'a sygnowana jest utworami operowymi z katalogu BWV 1079

 

Pozwolę sobie na małe sprostowanie, bo wkradł ci się lapsus. BWV 1079 czyli "Musikalisches Opfer" (Opfer - ofiara, a nie Oper - opera),

to zbiór improwizowanych fug i kanonów i jedna sonata, które nie miały nigdy nic wspólnego z żadną operą.

 

Piszę o tym, na wypadek gdyby wątek czytała jakaś początkująca osoba (taka jak ja), która poznaje dzieła np. Bacha i przeczyta że

BWV 1079 to utwory operowe ;-) Oczywiście nie ma się co przejmować. Nie każdy się musi znać na kompozycjach J.S Bacha w końcu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym z empiku cóś się z ceną po....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Też drogo w press to classical - 150 zł bez kosztów przesyłki . Ten box razem z dostawą kupiłem za 120 zł w Amazonie angielskim za niecałe 24Ł

Paczkę dostarczono w 48 godzin DHL'em !!!

 

61IJveyKCLL._SY90_.jpg

 

Pozwolę sobie na małe sprostowanie, bo wkradł ci się lapsus. BWV 1079 czyli "Musikalisches Opfer" (Opfer - ofiara, a nie Oper - opera),

to zbiór improwizowanych fug i kanonów i jedna sonata, które nie miały nigdy nic wspólnego z żadną operą.

 

 

Masz rację , faktycznie to nie są utwory operowe ,trochę byłem zdziwiony że to muzyka instrumentalna tylko i wyłącznie . No tak , znajomość

niemieckiego przydałaby się zwłaszcza w wydaniach niemieckojęzycznych jak ten powyżej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
, znajomość niemieckiego przydałaby się zwłaszcza w wydaniach niemieckojęzycznych jak ten powyżej .

 

 

nobody sings Dylan like Dylan, powiadają :)

 

a wykonawcy teutońscy zawsze mieć będą ogromną przewagę nad innymi w utworach wokalnych Bacha - przeważnie doskonale rozumieją, o co w nich chodzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Stereofonia – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box zawiera również bonusową 13 płytę z fragmentami utworów Bacha i innych kompozytorów Baroku w innych wykonaniach m.in, Pinocka wraz z wywiadem przeprowadzonym z Reihardem Goebel'sem który opowiada o swojej twórczości. Jeszcze nie dotarłem do słuchania tej płyty i jestem

ciekaw czy Reinhard opowiada po angielsku czy w swoim rodzimym niemieckim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś zna i ma płyty MAK'u grajacych utwory Telemanna ? Chociażby taki kilku płytowy box ?

 

Ja mam kilka płyt MAK z muzyką Telemanna. M.in koncerty skrzypcowe i suity orkiestrowe. Gra oczywiście na b. wysokim poziomie, ale mimo wszystko mam kilka poważnych zastrzeżeń. MAK gra Telemanna praktycznie jak Bacha, a to był zupełnie inny kompozytor. U Telemanna jest ogromnie dużo wpływu i inspiracji muzyką francuską. Zupełne inne operowanie sekcjami, nacisk na łączenie dętych, fletów ze specyficznym brzmieniem skrzypiec, ogromny nacisk na modulacje barwy. Słychać to szczególnie w suitach, uwerturach, muzyce stołowej. MAK, podobnie jak Akademie fur Alte Musik Berlin grają Telemanna na zbyt "sztywnym" basso continuo i za bardzo po "bachowskiemu".

 

A tymczasem wystarczy posłuchać np. jak gra Telemanna Giovanni Antonini z Il Giardino Armonico albo rewelacyjny Ricercar Consort, czy Florilegium - żeby zobaczyć co w tej muzyce jest najważniejsze i ile tam gry odcieni. Niestety nagrania pokroju MAK (z całym szacunkiem dla ich twórczości) przyczyniły się moim zdaniem do opinii, że Telemann to taki "mniej efektowny Bach" (co jest oczywiście bzdurą. Ta muzyka jest inna i inaczej należy jej słuchać po prostu. Na czym innym jest tam budowany przebieg utworu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAK, podobnie jak Akademie fur Alte Musik Berlin grają Telemanna na zbyt "sztywnym" basso continuo i za bardzo po "bachowskiemu".

 

(...) Ta muzyka jest inna i inaczej należy jej słuchać po prostu. Na czym innym jest tam budowany przebieg utworu)

 

To jest niestety syndrom wielu nagrań. Nie tylko MAK. Wystarczy posłuchać co niektóre zespoły robią z Keiserem albo Graupnerem.

Graupner grany jak Bach. Keiser grany jak Handel :-) Ola kiedyś ładnie to podsumowała przy okazji dyskusji o płycie Arte dei Suonatori z

muzyką Graupnera. Nie pomnę teraz w jakim wątku. W każdym razie nie ma żadnego problemu, kiedy ma się świadomość tych aspektów :-)

 

W końcu ja np. wielokrotnie wracam do takiego "Mesjasza" pod dyrekcją Klemperera, dla perfekcyjnie zgranych potężnych chórów i niebywałego wolumenu brzmienia, chociaż wiem że to nie jest tak zagrane, jakby oczekiwali barokowi puryści ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka płyt MAK z muzyką Telemanna. M.in koncerty skrzypcowe i suity orkiestrowe. Gra oczywiście na b. wysokim poziomie, ale mimo wszystko mam kilka poważnych zastrzeżeń. MAK gra Telemanna praktycznie jak Bacha, a to był zupełnie inny kompozytor. U Telemanna jest ogromnie dużo wpływu i inspiracji muzyką francuską. Zupełne inne operowanie sekcjami, nacisk na łączenie dętych, fletów ze specyficznym brzmieniem skrzypiec, ogromny nacisk na modulacje barwy. Słychać to szczególnie w suitach, uwerturach, muzyce stołowej. MAK, podobnie jak Akademie fur Alte Musik Berlin grają Telemanna na zbyt "sztywnym" basso continuo i za bardzo po "bachowskiemu".

 

A tymczasem wystarczy posłuchać np. jak gra Telemanna Giovanni Antonini z Il Giardino Armonico albo rewelacyjny Ricercar Consort, czy Florilegium - żeby zobaczyć co w tej muzyce jest najważniejsze i ile tam gry odcieni. Niestety nagrania pokroju MAK (z całym szacunkiem dla ich twórczości) przyczyniły się moim zdaniem do opinii, że Telemann to taki "mniej efektowny Bach" (co jest oczywiście bzdurą. Ta muzyka jest inna i inaczej należy jej słuchać po prostu. Na czym innym jest tam budowany przebieg utworu)

 

Jest to problem każdego dobrego artysty któremu przypisano np. specjalność wykonywania utworów Bacha czy Haendla a ma zagrać np.Tartiniego.

Wczesniej czy później zespół muzyczny liźnie styl gry odtwarzania J.S.Bacha podczas grania innego kompozytora Baroku i w sumie jest to

bardzo trudne do uniknięcia. Zgadzam się że każdy kompozytor miał swoje zwyczaje interpretacyjne i odtwórcze i trudno w 100% bez studium

czy analizy muzykologów wiernie je odtworzyć w charakterystyczny sposób dla każdego z nich , więc cieszmy się różnymi dobrymi wykonaniami

poszczególnych kompozycji bez szczegółowej analizy czy tak powinien brzmieć Bach czy Tartinni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujący soundtrack z muzyką do filmu i kompozycjami Jeana Baptiste Lully w wykonaniu MAK'u. Płyta ma wysokie notowania wsród

słuchaczy i krytyków .Polecam.

 

 

71HPRtZzs8L._SL1200_.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

występuje też w tym boksie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Stereofonia – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

występuje też w tym boksie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kolejny choinkowy 50 płytowy BOOM - BOX nie do strawienia nawet na 10 posiedzeń :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nagranie z Kozeną jest niesamowite:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mak wziął na warsztat utwory Bibera , który w swoich czasach uchodził za jednego z lepszych skrzypków . Kompozycje Bibera na ten instrument były

przeznaczone dla najsprawniejszych artystów okresu Baroku. Reinhard Goebels wraz z zespołem przepięknie zagrał te utwory

i znakomicie wywiązał się ( jak zawsze zresztą ) z tego zadania.Polecam.

 

 

61Z4oBahjzL.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Przy okazji omawiania ciekawych nagrań KdF to z całą odpowiedzialnoscią muszę przyznać że nagrania tego dzieła przez MAK jest jednym z ciekawszych

wykonań na zespół kameralny i cytowany ponizej krążek znalazł się również w boxie MAK'u .

 

 

61SbqyCOxIL.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Dzisiejszy poranek spędzam na intensywnych, analitycznych odsłuchach Musica Antiqua Koln z moich ulubionych płyt (niektóre leciwe!). W imieniu swoim i forumowiczów chciałbym podziękować koledze Magnepanowi, który nie udziela się już w zakładce Muzyka, za przypomnienie nam tej wyjątkowej ekipy i ich dokonań. Podejrzewam, że tak legendarnych kameralistów niewielu się znajdzie na muzycznym firmamencie

 

U mnie dzisiaj w odtwarzaczu Wielka rzecz: MAK i Chaconne: Blow, Corelli, Muffat, Pezel, Purcell

 

Krążek wytłoczony w latach 90. Jakość techniczna nagrań oceniam na bardzo solidne 4+ a nawet 5- !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy poranek spędzam na intensywnych, analitycznych odsłuchach Musica Antiqua Koln z moich ulubionych płyt (niektóre leciwe!). W imieniu swoim i forumowiczów chciałbym podziękować koledze Magnepanowi, który nie udziela się już w zakładce Muzyka, za przypomnienie nam tej wyjątkowej ekipy i ich dokonań. Podejrzewam, że tak legendarnych kameralistów niewielu się znajdzie na muzycznym firmamencie

 

U mnie dzisiaj w odtwarzaczu Wielka rzecz: MAK i Chaconne: Blow, Corelli, Muffat, Pezel, Purcell

 

Krążek wytłoczony w latach 90. Jakość techniczna nagrań oceniam na bardzo solidne 4+ a nawet 5- !

 

Witaj , MAK to wspaniali kameraliści i często ich płyty goszczą w moim cdp , zachwycam się ich stylem . Dużo dobrego zrobili dla przyszłych małych

zespołów klasycznych które ignorowane były przez krytyków długie, długie lata . Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.