Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba o poradę dotyczącą dac / karty muzycznej


zaglobaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono:)

 

Otóż. zaczęło się od tego, że prawdopodobnie zaczęło padać mi wyjście AUX w laptoptie (a konkretnie podłączając kablem wieżę to zaczęło głośno pierdzieć, podłączając słuchawki było nieco lepiej tzn. raz działały a raz też pierdziały choć nieco inaczej / ciszej). Postanowiłem zatem wymienić gniazdo w laptopie, lecz potem pomyślałem, że może kupię coś pod usb z wyjściem aux... i tak drążąc temat zacząłem rozglądać się za czymś co przy okazji nieco poprawiłoby dźwięk w kolumnach / słuchawkach (czytaj: coś lepszego niż integra w lapku). Ofert jest wiele i wybór trudny.

 

Napiszę co już mam:

wieża Yamaha N-560 z kolumnami B&W 602 S2 (czyste stereo)

słuchawki Sennhaiser 555.

 

A czego oczekuję:

Poprawy dźwięku głównie na kolumnach, ale oczywiście na słuchawkach też.

 

Kwota którą chcę przeznaczyć to nie więcej jak 500 zł, ale wolałbym coś koło 300 zł.

 

Proszę o poradę w wyborze urządzenia, z krótkim uzasadnieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie cos i mogę polecić:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (mam ciut starszą wersję) - możesz też kupić wersję tańszą, ze zwykłymi kwarcami.

 

Używam w pracy, w połączeniu ze słuchawkami AKG404 które same z siebie mają uwypuklone basy. W połączeniu z DAC pojawiło się wiecej góry, a bas się zdyscyplinował. Dodam tylko że z posiadanym w domu KORGiem DAC 100 zupełnie się nie zgrały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Spójrz proszę na najnowszy przetwornik ze wzmacniaczem słuchawkowym iFi Audio iDSD LE Nano (http://www.q21.pl/ifi-audio-idsd-le-nano.html). To urządzenie, które przede wszystkim oferuje wybitną jak na swoją cenę jakość dźwięku, pozwoli wykorzystać komputer jako źródło dźwięku i ma wbudowany bardzo dobry wzmacniacz słuchawkowy.

 

Przyjrzyj się proszę mojej propozycji, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na preżentacje, odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam Ci SMSL SK6 Sanskrit 6. Sam używam i jestem bardzo zadowolony. Kilku znajomych też ma i chwalą. I masz jeszcze możliwość podpięcia tv czy innych źródeł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawial bym smsl jak kolega wyżej. W tej cenie masz jeszcze świetnego Cambridge dac 100 ale obawiam się że in mógł by być za jasny już do takiego systemu. Więc jego na pewno nie kupuj w ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszelkie propozycje,

SMSL czy Cambridge kusi ale to jednak kwota 600 zł. Szczerze, to niekoniecznie chce tyle wydać. Nie wiem czy mój zestaw na to zasługuje:P

Znacie może coś tańszego, godnego uwagi (najlepiej za ok 300-400) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego smsl wyrwałem za 400. Szukałem długo właśnie daca do 1000 i ten został, cena/jakość idealnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godnego uwagi (najlepiej za ok 300-400) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poszukaj w aktualnych ofertach w dziale DAC lub wzmacniacze słuchawkowe.

Taniej wyjdzie z ebay,ale widziałem rodzimą firmę,która sprzedaje ten model i daje możliwość zwrotu (14 dni).

Poczytaj na head.fi i innych portalach.

Po taniości ,to może być to !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś stycznośc z X-FI HD od Creative.

Kolega ma i chwali, ja nie jestem przekonany (ale może to wynika z uprzedzenia do Creative).

Cena nieco ciekawsza (300-350 zł) Plus ma kilka przydatnych bajerów typu pokrętło głośności, brak osobnego zasilania, wyjście słuchawkowe (SMSL chyba tego nie ma) i oprogramowanie do wieczornego oglądania filmów (niepamiętam nazwy, coś takiego co wyrównuje poziom głośności, tak aby w nocy jakiś np. wybuch w filmie nie obudził domowników - dla mnie to akurat przydatne bo młodsza córka ma tzw "lekki sen".

Domyślam się, że to nie tak klasa co proponowany tu SMSL, ale będę wdzięczny za jakąś opinię / porównanie.

Tak czy inaczej chyba mu ukradnę na chwilę i zobaczę co ona potrafi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

całkiem udana maszynka. Faktycznie słabo na allegro z przetwornikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam Audioquest DragonFly Black

http://www.tophifi.pl/sluchawki/wzmacniacze-sluchawkowe/audioquest-dragonfly-black.htm

 

Urządzenie oparte na przetworniku Sabre 9010, bez problemowo napędza większość słuchawek i oferuje nieprzeciętną jakość dźwięku.

W dodatku jest małe, możesz je połączyć z telefonem i nie potrzebuje sterowników do współpracy z komputerem.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.