Skocz do zawartości
IGNORED

słuchanie muzyki


Cortazar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu zauważyłem u siebie skłonność do zbyt analitycznego słuchania muzyki i do " badania pasma " , zamiast słuchania dla przyjemności . Nerwowo zmieniam płyty szukając to lepszego basu (np. kontra ), bądź też , lepiej nagranej perkusji .

Może za dużo myślę o nowym sprzęcie ( na który de facto obecnie mnie nie stać ), a może za dużo czytam " naszej prasy " .

Czy jestem w swojej udręce osamotniony , czy może jest to zjawisko powszechne wśród audiofili . I co mam zrobić , żeby czerpać ze słuchania muzyki więcej przyjemności ?

Aha , na psychoanalityka mnie nie stać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie sam z tym poradzić.

Posłuchaj sprzętu u kumpli i jeśli Twój system źle brzmi - wymień najgorsze ogniwo. ( To dla spokoju duszy i ukojenia Twoich nerwów.)

Potem szukaj fajnych nagrań, może z gatunków, których nie słuchałeś i nie odkryłeś, i odpuść prasę na kilka m-cy. Nic nie stracisz.

A jakbyś nie wiedzial czego posłuchać - masz na tym forum "opinie"... , znajdź coś dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste. Czytaj prase branzowa PODCZAS sluchania muzyki. Recenzje plyt. Komputer - koniecznie jakies zajmujace forum np zbieraczy znaczkow. Zawsze oprocz sluchania muzyki rob cos jeszcze . Pogadaj z dziewczyna/psem/kotem/rybka w akwarium . Muzyka przeniknie do podswiadomosci i chociaz nie sluchales analitycznie juz wiesz ze na tej plycie najlepsze kawalki to 3 i 7 . Dopiero wtedy siegasz po okladke i czytaz ze to byly :"keine Grenzen " oraz " das alles weil ich dich liebe " ;-) I nawet nie zauwazyles ze tam nie bylo ani basu ani perkusji tylko R2D2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o klasie elektroniki swiadczy to , jak szybko pozwala o sobie zapomniec, na dobrze grajacych systemach "gra muzyka" a nie "elektonika" - to duze uproszczenie ale rzecz w tym aby nawet w tanim zestawie byla jakas harmonia i cos co skupia nasza uwage na samej muzyce a nie mozliwosciach sprzetu, moze u ciebie wlasnie brak jakiejs kropki nad i, niestety trzeba bedzie cos wymienic w systemie, oczywiscie ze kazdy kto mial kilka kolumn czy wzmacniaczy w zyciu czasem nasluchuje co w trawie piszczy ale nie do przesady, to grozi nerwica a muza przynajmniej dla mnie jest jakas odskocznia dla stresu i innych koszmarkow codziennosci, oprocz sluchania muzy mozna wypic flaszke, zostac uszczesliwionym przez kobiete itd -- ale zasada "odskoczni" jest ta sama -"wiemy ze zyjemy i dobrze nam"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle ze każdy z nas ma czasami tak jak opisuje kolega w pierwszym wpisie - to nic dziwnego. Kazdy z nas, chocby byl zadowolony nie wiem jak z obecnego systemu, podswiadomie caly czas kombinuje co by tu kurna jeszcze poprawić ... :-)

 

duzy wplyw na odbieranie muzyki ma tez tzw stan ogolny - przynajmniej ja jak wracam czasem po 12-14h pracy do domu, nawet najbardziej perfekcyjna realizacja czasami nie pomaga. Mozg ma dosc i chce spokoju. lepiej wykapac się, i isc spac. Nazajutrz wszystko wraca do normy - sprawdzilem to wiele razy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale Cortazar Ty masz NAPRAWDĘ dobry sprzęt i nie wiem czego od niego chcesz. Najlepszą metodą jest zrobienie sobie dłuższej przerwy w słuchaniu, tak ze dwa tygodnie. Jak po takiej dłuższej przerwie posłuchasz muzyki ze swojego zestawu, to Cię wegnie z wrażenia w fotel. A jesli nie to zacznij najpierw od problemu akustyki swojego pokoju, a obsesję dot. wymiany klocków pozostaw na sam koniec.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość homer_1

(Konto usunięte)

Objawy choroby Cortazara są mi nie obce

na szczęście na razie jestem zadowolony z brzmienia jakie mam

ale często odsłuchując ulubione płyty na gorszym sprzęcie

np. jak jestem w odwiedzinach u teścia

wówczas łapię sie na tym, że nie jestem w stanie tego słuchać

bo brzmnienie jakieś kulawe - brakuje średnicy i naturalności

te same kawałki ale zupełnie inaczej odbierane

po prostu ZŁY DŹWIĘK ZABIJA MUZYKĘ!!!

 

i wtedy aż mi się chce wyjść z kina

.....i wychodzę

zapalam papierosa...

patrzę w lewo ,....potem w prawo...jeszce raz w lewo...

nuda po prostu nuda

i kto za to płaci?

Pan płaci

Pani płaci

...społeczeństwo...hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.