Jump to content
IGNORED

LKS Audio DAC mk2 - jaki ?

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie LKSa. Chciałbym sprawić sobie takie urządzenie do drugiego systemu ale nie bardzo mam pojęcie o graniu z serwerów. Czy może Pan napisać z czym to najlepiej zestawić.

To z plików czy transportu CD?

Bo tu piszesz pliki gdzie indziej CD.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

.

To z plików czy transportu CD?

Bo tu piszesz pliki gdzie indziej CD.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

W salonie od lat użytkuję cd transport Jadis. Szukam czegoś do drugiego systemu. Ze względu na mój zaawansowany już wiek chciałbym spróbować czegoś nowoczesnego. Wszędzie się słyszy o graniu z chmury, sieci więc pomyślałem czemu nie. Mam nadzieję, że trochę mnie oświecicie w tej kwestii.

Posiadasz ten odtwarzacz? Jak on gra na tle klasycznych cd.Kto z forumowiczów ma doświadczenie z tym urządzeniem proszę o pomoc.

Posiadasz ten odtwarzacz? Jak on gra na tle klasycznych cd.Kto z forumowiczów ma doświadczenie z tym urządzeniem proszę o pomoc.

Nie posiadam, ale to jeden z lepszych transportów, parę osób z forum go słuchało, mówili że gra bardzo szczegółowo, ma się wrażenie bycia na scenie, wyczynowe granie, zawsze możesz wypożyczyć i posłuchać we własnym systemie, to będzie najlepsze rozwiązanie.

• 2 weeks later...

Ja bym zaczął od prawidłowego ustawienia kolumn i akustyki pomieszczenia. Wtedy nie trzeba tysiąc godzin wygrzewać daczka żeby poznać klasę grania. Nawet zimny jak lód nie pozostawia złudzeń jaki to poziom wyjściowy.

W przeciwieństwie do Ziko, który urządzenia ogląda jedynie na zdjęciach. Dzięki temu jego wpisy są bardzo merytoryczne i przydatne dla wszystkich użytkowników :)

U siebie nie słuchałem więc nie pomogę. Zresztą to jest odtwarzacz zintegrowany CD a LKS to przetwornik. Ciężko je zatem porównać.

Tym się różnimy, że Ty podejrzewasz a ja z Rafałem już sprawdziliśmy. Dopiero co oddaliśmy do Piotrka starszą wersję a obecnie słuchamy w 2 systemach najnowszego egzemplarza w najbogatszej odmianie.

Jak się ma skopany system to nawet pomiędzy Vivaldim a M2techem różnicy nie będzie. Dla wszystkich, którym się wydaje że po zmianie opków będą mieli granie jak w nowej wersji, wylewam kubeł zimnej wody.

Zdjęcia wnętrz rozwiewają wszelkie wątpliwości. Różni się praktycznie większość elementów z płytą główną włącznie.

Szymon czy mógłbyś zaprezentować zdjęcia ew. napisać jakie kondensatory mundorfa są w zasilaczu za prostownikiem oraz na wyjściu zasilania analogowego (te mniejsze?

Szymon czy mógłbyś zaprezentować zdjęcia ew. napisać jakie kondensatory mundorfa są w zasilaczu za prostownikiem oraz na wyjściu zasilania analogowego (te mniejsze?

Szymon został usunięty z forum

Zerknij

9938885.jpg9938886.jpg9938887.jpg9938888.jpg9938889.jpg9938890.jpg9938892.jpg9938895.jpg9938896.jpg9938897.jpg

Ładne zdjęcia ale nie mogę dopatrzeć się dokładnej marki, pojemności, napięcia. :)

Mógłbyś napisać odczytać i napisać dla tych kondensatorów ze zdecia poniżej nr 1...4?

Mam tez prośbę o zbliżenie zasilania USB, abym mógł posprawdzać jakie są tam elementy. Mam b. podobny zasilacz ale oprócz niebieskich BC to pozostałe kondensatory wydaja się być inne.

post-63722-0-39818000-1512935424_thumb.jpg

Edited by Tomuś
  • 6 months later...

To jest najnowszy LKS 004, wersja 18.xx USB Upgrade kupiona pod koniec kwetnia 2018.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najnowszy model łatwo poznac po montazu tranzystorów wyjsciowych, są na spodzie PCB.

Edited by Marek.S
  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
W dniu 2.06.2021 o 14:01, Marcin Wielgus napisał:

Panowie temat umarł ? Jak tam wasze LKS ? Napiszcie jak się sprawują ? 

Mój klub sportowy LKS Liswarta sprawuje się dobrze 😄 Daje radę😆

• Like 1
Faktycznie, 3300 dolców na Aliexpress za niby 'zwykla' D/S na 9038PRO...wliczajac clo itp. wyjdzie taniej kupic uzywanego Denafripsa Terminator...albo nawet dCS Debussy.

A miał być tani dobry chińczyk a tu matematyka nas rozwaliła

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
19 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

A miał być tani dobry chińczyk

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a tu matematyka nas rozwaliła

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja za swojego gustarda x20, 5 lat temu dałem 3100zł razem z opłatą celną (140zł). Modyfikacja wyniosła mnie ok. 1000zł, razem ok. 4kzł i dac gra wyśmienicie i bezawaryjnie (zasilany non-stop) do dzisiaj (pcm 384/dsd 512).