Skocz do zawartości
IGNORED

Szukam wzmacniacza i kolumn


Łotr_1

Rekomendowane odpowiedzi

Fabrycznie kondensatory są już chyba nieosiągalne dla tego modelu?

Czasem lepiej wybrać "mniejsze zło" i nie ruszać oryginalnych, nawet jeśli nie mają 100% sprawności, bo wymiana na inne potrafi drastycznie zmienić brzmienie wzmacniacza.

Ja akurat w PM-75 nie miałem z tym problemu. Jak sprzedawałem 2 lata temu ten wzmacniacz, wszystko było OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zakupu, restauracja to już koszt sporo lepszego PM16. Dochodzimy do takiego czasu gdzie kupno takich zabawek to zachcianki, klamot do kolekcji. Bo wybitnego brzmienia w tej kasie nie ma co oczekiwać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal 735 tak sobie ostatnio myślałem że tak naprawdę każdy sprzęt z tamtych lat jest niestety nagryziony zębem czasu. Elektronika też się zużywa np wysychanie kondensatorów itp. ten problem będzie miał zarówno pm 16 czy 7000 a tym bardziej pm 75 który jest z 89 roku. Więc pytanie czy nie zdecydować się na jakiegoś i doprowadzić go do stanu w którym wreszcie zagra jak trzeba czy dołożyć i kupić coś o wiele nowszego. A jak nowszego to ile trzeba było by wydać aby zagrał jak np pm 7000 czy 75 po tuningu. Dzięki za wpis bo sam ostatnio nad tym myślałem o czym napisałeś. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, niedawno kupiłem gramofon - (wkładki jeszcze nie mam). Teraz rozglądam się za resztą tz. wzmacniacz,kable,kolumny. Możecie mi może polecić coś ciekawego.

 

Mogę przeznaczyć max 5000 PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal 735 tak sobie ostatnio myślałem że tak naprawdę każdy sprzęt z tamtych lat jest niestety nagryziony zębem czasu. Elektronika też się zużywa np wysychanie kondensatorów itp. ten problem będzie miał zarówno pm 16 czy 7000 a tym bardziej pm 75 który jest z 89 roku. Więc pytanie czy nie zdecydować się na jakiegoś i doprowadzić go do stanu w którym wreszcie zagra jak trzeba czy dołożyć i kupić coś o wiele nowszego. A jak nowszego to ile trzeba było by wydać aby zagrał jak np pm 7000 czy 75 po tuningu. Dzięki za wpis bo sam ostatnio nad tym myślałem o czym napisałeś. Pozdrawiam.

Ale taki PM16 jest ze dwa razy młodszy i tyle samo lepszy. Za nie wiele więcej jak 2tys kupisz Yamaha AS1000. To bardzo dobry piec i ma zazwyczaj góra 5 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taki PM16 jest ze dwa razy młodszy i tyle samo lepszy. Za nie wiele więcej jak 2tys kupisz Yamaha AS1000. To bardzo dobry piec i ma zazwyczaj góra 5 lat.

No ale Rafi czy zgra się ta Yamaha z jego kolumnami? No bo śledząc wątek to Łoter ma bardzo wyczulony słuch jeśli chodzi o wysokie tony :) A ta Yamaszka to na prawdę fajny klocek a do ciepałek to ona nie należy prawdę mówiąc. A z drugiej strony patrząc to Łoter ma Denona 1450 AR, który też jakby nie patrząc sieje górą i do ciemnych playerów nie należy :) A propo ja także mam tego Denka i chciałbym go ulampizować czy może wiesz kto się tego może podjąć nie degradując sprzętu? Napisałem do McGywer'a ale odpisał, że nie ma teraz czasu :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem jedno jestem zaskoczony jak ten Pm-75 gra. Ma usterkę opisaną tutaj

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a mimo wszystko o wiele bardziej mi się podoba niż pm 7000 :) Z moimi kolumnami o wiele lepiej się zgrywa. Chce go oddać do naprawy żebym mógł się nim cieszyć jak najdłużej na razie zostaje pod strzechą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem zapytanie do jednego forumowicza który się zajmuje serwisowaniem sprzętu audio i czekam na odpowiedź :) a masz kogoś co by się znał na tym modelu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem jedno jestem zaskoczony jak ten Pm-75 gra. Ma usterkę opisaną tutaj

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Spokojnie, jesteś pewien, że to wylane elektrolity?

Mnie też się tak wydawało, a okazało się, że u mnie widać było tylko klej, kondensatory zaś suchutkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że nue wiem do końcs co tam się stało bo jest to wszystko zaschnięte. Nawet nie wiem ile on pracował z tym lekkim bałaganem bo ja go w takim stanie kupiłem. Ale diody wyglądaja nieciekawie i pytanie czy kondensatory sa ok :) ma prawie 30 lat na karku :p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam

Jeszcze za Małolata oddawałem u siebie w mieście do serwisu rtv wzmacniacz dwukrotnie i dwukrotnie to samo się zepsuło.

Dlatego w razie W także szukam. Serwisem zajmuje się coraz mniej osób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.