Skocz do zawartości
IGNORED

Po winyle do Biedronki


Stairway To Heaven

Rekomendowane odpowiedzi

Mika poprzednio kupiłem, OK.

Potwierdzam świetna płyta i bardzo dobrze nagrana . Pozycja obowiązkowa w kolekcji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "TUBULAR BELLS" - MIKE OLDFIELD, jak z jakością, dźwiękiem?

Zapuściłem pierwsze 3 minuty, trudno ocenić, bo Tubular Bells ma b. ciche i b. głośne fragmentu (skoki dynamiki), ale trzasków itp. nie stwierdziłem. Jakość wydania jako takiego - super. Większość tych pozycji z Biedry to 180 gramowe grubasy, czyściutkie bez skaz. Koperty-okładki bez zarzutu. Żadne budżetówki, to pełnowartościowe wydawnictwa. Jestem bardzo zadowolony.

 

Zgadza się to było pierwsze rozdanie. Coltrane gra rasowo to fakt

 

Mój Coltrane "pyka" co jakiś czas w prawym głośniku. Też tak macie?

Poza tym dla mnie bomba, dynamika, scena...zważywszy rok nagrania...1958!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktoś słuchał Rolling Stones?

Czeka w kolejce , ale Stonsi poza płytami z lat 60-tych mieli zawsze poprawnie nagrane płyty . TU raczej plamy tez nie będzie a dodatkowa to jedna z ich najlepszych ich płyt

 

Zapuściłem pierwsze 3 minuty, trudno ocenić, bo Tubular Bells ma b. ciche i b. głośne fragmentu (skoki dynamiki), ale trzasków itp. nie stwierdziłem. Jakość wydania jako takiego - super. Większość tych pozycji z Biedry to 180 gramowe grubasy, czyściutkie bez skaz. Koperty-okładki bez zarzutu. Żadne budżetówki, to pełnowartościowe wydawnictwa. Jestem bardzo zadowolony.

 

Tak płyta ma skoki dynamiki ale i mnie zadziwiła czystość niemal kompaktowa . Duża frajda odtwarzać to z winyla

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bjork świetnie nagrana . Muzycznie również choć to wiem od wielu lat ze swojej płyty CD . Cash również fajne brzmienie choć to muzyka nagrana w bardziej kameralnym składzie , gdzieniegdzie pojawia się nieduży trzask , jednak nie wpływający na przyjemność z odsłuchu .Jednak winyl to frajda !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Jak Panowie Soundgarden ? Pamietam że z cd szału nie było...
Mi pasuje. Dynamika jest, Cornell zdziera gardło, jest masaż membran jak należy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ostra konkurencja się nawiązała :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ostra konkurencja się nawiązała :)

Ciekawi mnie jakość tych płyt z Lidla , z Biedrony są bez pudła .Jest tu też trochę fajnych kolekcjonerskich wydań .

Gramiak jak na pierwszą przygodę z winylem to też ciekawa oferta . Taniej to tylko z używek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość z tych płyt możesz kupić w dobrym stanie na kazdej giełdzie płytowej w podełku "wszystko za 5 zł" -

Może oprócz Motorhead i Dylana. Motorhead 180g idzie wychaczyć na Alle za 65 zeta, tak że tego.... Biedra jednak miała tańszą i ciekawszą ofertę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość z tych płyt możesz kupić w dobrym stanie na kazdej giełdzie płytowej w podełku "wszystko za 5 zł" -

Może oprócz Motorhead i Dylana. Motorhead 180g idzie wychaczyć na Alle za 65 zeta, tak że tego.... Biedra jednak miała tańszą i ciekawszą ofertę.

Ten Motörhead to jakaś ich płyta wydana przez nich samych czy z serii played by some other cover band? ;-) discogs nic nie znajduje chyba że za szybko szukam na nutę Ace of Spades :-D Wygląda mi na to że lidl próbuje konkurować z biedą ale są bez szans bo u nich składa te winyle jakiś dyletant niestety, piszę niestety bo ze szkodą dla nas, gdyby lidl szarpnął się na podobną ofertę jak bieda mielibyśmy wyżerę ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest utwór "Death or Glory" na płycie "Bastards", ale krążka o takim tytule w ogóle nie kojarzę.

 

Mała edyta: teraz porównałem tytuły i to jest rzeczywiście płyta "Bastards".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest utwór "Death or Glory" na płycie "Bastards", ale krążka o takim tytule w ogóle nie kojarzę.

 

Mała edyta: teraz porównałem tytuły i to jest rzeczywiście płyta "Bastards".

Cos tam jednak jest takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też ostatnio widziałem te w Biedronce, ale w takim miejscu, że nawet nie zdążyłem się popatrzeć, co dokładnie tam mają... :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ostra konkurencja się nawiązała :)

 

Chyba nie do końca,te Lidlowe placki to jednak kaszana. Biedra ma regularne tłoki z Universala a to to jakieś unofficial.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lenco,Naim,Harbeth,Ton Trager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem dwie płyty - Gary Moore i Sting. Plyta Garego nagrana poprawnie, jednak po jasnej stronie, brakuje troche basu. Nie wiem jak jest na CD. Natomiast płyta Stinga bardzo dobrze zrealizowana, dodatkowo 180g. Nie można się przyczepić do dźwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zaskakujace są te dwutygodniowe promocje . W tej ostaniej kupiłem chyba 5 pozycji , co prawda udało mi się osłuchać na razie dwie , ale jaszcze na kilka miałem smaka a tu trzeba znowu czekać miesiąc dwa . Oferta biedronkowa to klasyka choć dobrana jak dla mnie wzorowo i często się zastanawiam czy dublowac CD , SACD , pliki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Skundlanie systemu domowego klubową estradą - bo tylko taka wchodzi w grę to jazda po wertepach i w dodatku w błocie.

Prawdę mówiąc to bardzo poważny temat i bardzo dobrze że jak bumerang wraca .

 

Skundlanie systemu domowego klubową estradą - bo tylko taka wchodzi w grę to jazda po wertepach i w dodatku w błocie.

Prawdę mówiąc to bardzo poważny temat i bardzo dobrze że jak bumerang wraca .

Sorki to nie ten wątek .

 

???????

Właśnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skundlanie systemu domowego klubową estradą - bo tylko taka wchodzi w grę to jazda po wertepach i w dodatku w błocie.

Prawdę mówiąc to bardzo poważny temat i bardzo dobrze że jak bumerang wraca .

Pasuje jak ulał na temat " dobrej zmiany " jak kto to zrozumie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć 27 listopada będzie nowe rozdanie winyli w Biedronce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Mój wniosek będzie trochę upierdliwy . Powiem tak , nie dziwi mnie że płyty w Polsce zaczynają sprzedawać w Biedrze .

Dlaczego ? Ano dla tego że Polska od "komuny" aż do teraz nie miała głębokiego rynku płytowego i po płyty za komuny trzeba było w większości za granicę startować jak się chciało mieć hity . Później za demokracji na bardzo króciutko zaczęły powstawać sklepy płytowe z prawdziwego zdarzenia . W Warszawie był malutki sklepik Combo na Słupeckiej , może całej oferty u siebie nie miał , ale jak się właścicielowi sklepu powiedziało jaką płytę się chce z poza aktualnej oferty gościu pakował walizki i płyta była sprowadzona . Drugim takim prawdziwym sklepem był sklep Planet na Placu Zbawiciela . To był gigant . Na trzech kondygnacjach płyty winylowe , kompaktowe i kasety . Jak na wygłodzony polski rynek to Planet to był szok. Jak wprowadzono podatek vat od towarów leżących w magazynach to po Combo i Planet smród nie pozostał . Potem powstał Traffic ale on nie dorastał Planet ofertowo nawet do pięt . Podałem tylko te dwa warszawskie sklepy Combo na Słupeckiej i Planet na Placu Zbawiciela bo zaopatrzenie w nich było wyborne i nie trzeba było po świecie jeździć mieszkając w Warszawie żeby jakąś płytę kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później za demokracji na bardzo króciutko zaczęły powstawać sklepy płytowe z prawdziwego zdarzenia . W Warszawie był malutki sklepik Combo na Słupeckiej , może całej oferty u siebie nie miał

Jeśli chodzi o powstanie sklepu na Słupeckiej to pomieszały ci się epoki. Całej oferty to raczej nikt nie miał. Był jeszcze duży Digital.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.