Jump to content
Stairway To Heaven

Po winyle do Biedronki

Recommended Posts

A "TUBULAR BELLS" - MIKE OLDFIELD, jak z jakością, dźwiękiem?

Zapuściłem pierwsze 3 minuty, trudno ocenić, bo Tubular Bells ma b. ciche i b. głośne fragmentu (skoki dynamiki), ale trzasków itp. nie stwierdziłem. Jakość wydania jako takiego - super. Większość tych pozycji z Biedry to 180 gramowe grubasy, czyściutkie bez skaz. Koperty-okładki bez zarzutu. Żadne budżetówki, to pełnowartościowe wydawnictwa. Jestem bardzo zadowolony.

Zgadza się to było pierwsze rozdanie. Coltrane gra rasowo to fakt

Mój Coltrane "pyka" co jakiś czas w prawym głośniku. Też tak macie?

Poza tym dla mnie bomba, dynamika, scena...zważywszy rok nagrania...1958!

Edited by vilip76

a ktoś słuchał Rolling Stones?

Czeka w kolejce , ale Stonsi poza płytami z lat 60-tych mieli zawsze poprawnie nagrane płyty . TU raczej plamy tez nie będzie a dodatkowa to jedna z ich najlepszych ich płyt

Zapuściłem pierwsze 3 minuty, trudno ocenić, bo Tubular Bells ma b. ciche i b. głośne fragmentu (skoki dynamiki), ale trzasków itp. nie stwierdziłem. Jakość wydania jako takiego - super. Większość tych pozycji z Biedry to 180 gramowe grubasy, czyściutkie bez skaz. Koperty-okładki bez zarzutu. Żadne budżetówki, to pełnowartościowe wydawnictwa. Jestem bardzo zadowolony.

Tak płyta ma skoki dynamiki ale i mnie zadziwiła czystość niemal kompaktowa . Duża frajda odtwarzać to z winyla

Bjork świetnie nagrana . Muzycznie również choć to wiem od wielu lat ze swojej płyty CD . Cash również fajne brzmienie choć to muzyka nagrana w bardziej kameralnym składzie , gdzieniegdzie pojawia się nieduży trzask , jednak nie wpływający na przyjemność z odsłuchu .Jednak winyl to frajda !

A Jak Panowie Soundgarden ? Pamietam że z cd szału nie było...

A Jak Panowie Soundgarden ? Pamietam że z cd szału nie było...
Mi pasuje. Dynamika jest, Cornell zdziera gardło, jest masaż membran jak należy

https://www.lidl.pl/pl/Asortyment.htm?id=192&week=1

Ostra konkurencja się nawiązała :)

Ciekawi mnie jakość tych płyt z Lidla , z Biedrony są bez pudła .Jest tu też trochę fajnych kolekcjonerskich wydań .

Gramiak jak na pierwszą przygodę z winylem to też ciekawa oferta . Taniej to tylko z używek

Ostra konkurencja się nawiązała :)

na tę okoliczność powinien być osobny wątek ;)

Wiekszość z tych płyt możesz kupić w dobrym stanie na kazdej giełdzie płytowej w podełku "wszystko za 5 zł" -

Może oprócz Motorhead i Dylana. Motorhead 180g idzie wychaczyć na Alle za 65 zeta, tak że tego.... Biedra jednak miała tańszą i ciekawszą ofertę.

Wiekszość z tych płyt możesz kupić w dobrym stanie na kazdej giełdzie płytowej w podełku "wszystko za 5 zł" -

Może oprócz Motorhead i Dylana. Motorhead 180g idzie wychaczyć na Alle za 65 zeta, tak że tego.... Biedra jednak miała tańszą i ciekawszą ofertę.

Ten Motörhead to jakaś ich płyta wydana przez nich samych czy z serii played by some other cover band? ;-) discogs nic nie znajduje chyba że za szybko szukam na nutę Ace of Spades :-D Wygląda mi na to że lidl próbuje konkurować z biedą ale są bez szans bo u nich składa te winyle jakiś dyletant niestety, piszę niestety bo ze szkodą dla nas, gdyby lidl szarpnął się na podobną ofertę jak bieda mielibyśmy wyżerę ;-)

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic na przeciwko, ale..."

Jest utwór "Death or Glory" na płycie "Bastards", ale krążka o takim tytule w ogóle nie kojarzę.

Mała edyta: teraz porównałem tytuły i to jest rzeczywiście płyta "Bastards".

Edited by foscarino

Właśnie też ostatnio widziałem te w Biedronce, ale w takim miejscu, że nawet nie zdążyłem się popatrzeć, co dokładnie tam mają... :/

Ja wziąłem dwie płyty - Gary Moore i Sting. Plyta Garego nagrana poprawnie, jednak po jasnej stronie, brakuje troche basu. Nie wiem jak jest na CD. Natomiast płyta Stinga bardzo dobrze zrealizowana, dodatkowo 180g. Nie można się przyczepić do dźwieku.

Trochę zaskakujace są te dwutygodniowe promocje . W tej ostaniej kupiłem chyba 5 pozycji , co prawda udało mi się osłuchać na razie dwie , ale jaszcze na kilka miałem smaka a tu trzeba znowu czekać miesiąc dwa . Oferta biedronkowa to klasyka choć dobrana jak dla mnie wzorowo i często się zastanawiam czy dublowac CD , SACD , pliki ?

Czy płakać się czy śmiać . Trudno powiedzieć.

Skundlanie systemu domowego klubową estradą - bo tylko taka wchodzi w grę to jazda po wertepach i w dodatku w błocie.

Prawdę mówiąc to bardzo poważny temat i bardzo dobrze że jak bumerang wraca .

Skundlanie systemu domowego klubową estradą - bo tylko taka wchodzi w grę to jazda po wertepach i w dodatku w błocie.

Sorki to nie ten wątek .

???????

Właśnie .

Pasuje jak ulał na temat " dobrej zmiany " jak kto to zrozumie

Ponoć 27 listopada będzie nowe rozdanie winyli w Biedronce.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Mój wniosek będzie trochę upierdliwy . Powiem tak , nie dziwi mnie że płyty w Polsce zaczynają sprzedawać w Biedrze .

Dlaczego ? Ano dla tego że Polska od "komuny" aż do teraz nie miała głębokiego rynku płytowego i po płyty za komuny trzeba było w większości za granicę startować jak się chciało mieć hity . Później za demokracji na bardzo króciutko zaczęły powstawać sklepy płytowe z prawdziwego zdarzenia . W Warszawie był malutki sklepik Combo na Słupeckiej , może całej oferty u siebie nie miał , ale jak się właścicielowi sklepu powiedziało jaką płytę się chce z poza aktualnej oferty gościu pakował walizki i płyta była sprowadzona . Drugim takim prawdziwym sklepem był sklep Planet na Placu Zbawiciela . To był gigant . Na trzech kondygnacjach płyty winylowe , kompaktowe i kasety . Jak na wygłodzony polski rynek to Planet to był szok. Jak wprowadzono podatek vat od towarów leżących w magazynach to po Combo i Planet smród nie pozostał . Potem powstał Traffic ale on nie dorastał Planet ofertowo nawet do pięt . Podałem tylko te dwa warszawskie sklepy Combo na Słupeckiej i Planet na Placu Zbawiciela bo zaopatrzenie w nich było wyborne i nie trzeba było po świecie jeździć mieszkając w Warszawie żeby jakąś płytę kupić.

Edited by Piwo

Później za demokracji na bardzo króciutko zaczęły powstawać sklepy płytowe z prawdziwego zdarzenia . W Warszawie był malutki sklepik Combo na Słupeckiej , może całej oferty u siebie nie miał

Jeśli chodzi o powstanie sklepu na Słupeckiej to pomieszały ci się epoki. Całej oferty to raczej nikt nie miał. Był jeszcze duży Digital.