Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podłogowe do Onkyo TX8150


Karol_65963

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W związku z tym, że w wakacje będę przeprowadzał się do nowego domu pomyślałem sobie, że mógłbym w końcu sprawić sobie jakiś w miarę przyzwoity (jak na moje potrzeby) zestaw stereo. Jeżeli chodzi o źródło dźwięku to wybór padł na Onkyo TX-8150 (zachęcają mnie dobre opinie o dźwięku i duża funkcjonalność). W związku z innymi wydatkami chciałbym zamknąć budżet w 3000 PLN, w ostateczność 3500. Oznacza t, że na kolumny zostaje 1000 - 1500 PLN. Co możecie polecić w tej cenie ? Z tego co wyczytałem to dużo bardziej opłaca się poszukać czegoś używanego. Ale prosiłbym o kilka propozycji czegoś nowego, oraz jakich pozycji szukać w kategorii używanych. Sprzęt będzie stał w salonie (30 m), który jest otwarty na kuchnię (15 m). Co do ustawienia pokoju i akustyki to jeszcze sporo może się zmienić, więc potrzebowałbym coś w miarę uniwersalnego. W odpowiedziach bardzo proszę o wyrozumiałość i branie pod uwagę faktu, że do tej pory moja wiedza na temat systemów stereo była równia zeru. Jeżeli uważacie, że inny zestaw niż Onkyo będzie lepszym wyborem to także proszę o opinie.

 

Pozdrawiam

Karol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco 900, BL40 II tanie i dobre paczki ;-)

Musisz przeprowadzic testy jak to zagra z Onkyo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej Heco MS900 jak i Melodika ja bym dodał jeszcze od siebie na testy Monitor Audio Silver10 oraz Klipsch RP280F i tak na koniec Dali Zensor7. Na 30m2 pokój to zdecydowanie duże kolumny, co prawda Klipsch 280F jeszcze byś dostał za 3500zł używane to MA S10 już nie :( ale odsłuchać zawsze można.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bali ale on chce tego txa + kolumny w tym budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bali ale on chce tego txa + kolumny w tym budżecie.

Aaaa a ja już myślałem że go ma i tylko kolumn teraz szuka :)

Czyli zamiast 3.5k na kolumny to gdzieś około 1500zł zostaje tylko bo Nowy 8150 okolice 2tyś kosztuje.....zresztą wystarczy forum przewertować, ostatnio były z dwa lub trzy tematy podobne.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadaj do S4Home i poproś o cenę na Indiana Line Tesi 560, fajnie to gra z TX-8150.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SMSL Q5 Pro ♪ Magnat Quantum 673 ♪ Google Chromecast Audio ♪ Technics SL-Q3 ♪ Koss Porta Pro ♪ Philips TAPH805BK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Budżet nie jest duży, natomiast biorąc pod uwagę tą kwotę, zaproponowałbym Ci jeden z amplitunerów sieciowych typu Onkyo TX-8150 (http://www.q21.pl/onkyo-tx-8150.html), Pioneer SX-N30 DAB (http://www.q21.pl/pioneer-sx-n30dab.html) lub Yamaha R-N602 (http://www.q21.pl/yamaha-r-n602.html). Onkyo i Pioneer to szybki, analityczny, dokładny dźwięk. Yamaha bardziej eksponuje skraje pasma, kwestia indywidualnych preferencji.

Spójrz proszę na polską konstrukcję Pylon Audio Pearl 25 (http://www.q21.pl/pylon-audio-pearl-25.html). W połączeniu z powyższymi amplitunerami, zestaw taki zapewni świetną dynamikę, duża uniwersalność. Jeśli możesz trochę zwiekszyć budżet, bardzo dobrym wyborem będzie wyższa seria kolumn Pylon Audio Opal 23 (http://www.q21.pl/pylon-audio-opal-23.html) lub Indiana Line Tesi 560 (http://www.q21.pl/indiana-line-tesi-560.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczekaj i odłóż parę zł, bo zwyczajnie szkoda przyzwoicie grającego amplitunera upośledzać kiepskimi nowymi kolumnami za 1000zł. Lepiej do Onkyo coś cieplej grającego, jakieś starze Dali( concept ok 1300), lub używane Dali zensor 7 ( trafiają się za 2500). Z nowych Tesi 560, z Pylona poniżej Opala nie schodź, najlepiej Saphire 25, można pomyśleć o Melodika bl40.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie chcę sobie psuć radości kiepskimi kolumnami, ale te 1500 PLN w obecnej sytuacji jest raczej nieprzekraczalne. Doradźcie na jakie używane kolumny w tej kwocie warto zwrócić uwagę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak jak wyżej Heco MS900 jak i Melodika ja bym dodał jeszcze od siebie na testy Monitor Audio Silver10 oraz Klipsch RP280F i tak na koniec Dali Zensor7. Na 30m2 pokój to zdecydowanie duże kolumny, co prawda Klipsch 280F jeszcze byś dostał za 3500zł używane to MA S10 już nie :( ale odsłuchać zawsze można.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Za 1500 zł?

Bali biorę silvery 10 w ilości paru kompletów:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1500 zł?

Bali biorę silvery 10 w ilości paru kompletów:)

Nie łap mnie za słówka :)

Wiadomo iż za 1500zł to MA S10 nawet pojedynczej kolumny się nie dostanie.

Chciałem koledze podpowiedzieć i pokazać jak inne kolumny zagrają droższe i że lepiej dołożyć niż za 1500zł kupować coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn. Z nowych faktycznie warto dołożyć te 200-300 zł do indiana line tesi 560. Masz wtedy po problemie. Kolumny pasują do tego amplitunera. Do tego stosunek cena jakość jest na prawdę wysoki. Z nowych wchodziły by jeszcze w gre heco victy 701.

 

Jeśli chciałbyś szukać czegoś na rynku wtórnym to są na Allegro quadrale argentum w dobrej cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajną cenę dostaniesz od S4H na Melodikę BL 40 :).Bardzo fajne połączenie z TX8150.Lepiej dołóż jak Ci piszą nawet te 500zł.Weż na raty,pożycz od wujka górnika,bo warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to by,ła jedyna rzecz na jaką muszę wydać pieniądze to bym się nie zastanawiał:) Niestety takich wyborów mam kilkanaście i najlepiej wszędzie byłoby te 500 PLN dołożyć :) Ale oczywiście pomyślę, choć chyba będę rozglądał się za używanymi. Czy np. Dali 450 to będzie odpowiedni trop ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gdyby to by,ła jedyna rzecz na jaką muszę wydać pieniądze to bym się nie zastanawiał:) Niestety takich wyborów mam kilkanaście i najlepiej wszędzie byłoby te 500 PLN dołożyć :) Ale oczywiście pomyślę, choć chyba będę rozglądał się za używanymi. Czy np. Dali 450 to będzie odpowiedni trop ?

Zerknij jeszcze na kolumny Roth Oli RA4, to jest też Melodika, myśle iż może cena się spodobać jak i same kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie Bali, ra4 to nie melodika i dźwięk podobny ale to nie to samo. Zapewne chodziło ci o roth Oli 4 bez dopisku RA.

Dawno nie widziałem ich nawet na rynku wtórnym. Model RA nieco prostrzy, chodź wykonanie ładne.

Dali 450 starsza granie, jaśniejsze od obydwu propozycji. Całkiem udane kokumny.

Chodź na Allegro są teraz za 1400 quadrale argentum oraz elaci 67 o ile dobrze pamiętam. Wolał by je ze względu na wiek

 

 

 

Nie łap mnie za słówka :)

Wiadomo iż za 1500zł to MA S10 nawet pojedynczej kolumny się nie dostanie..

 

Taki joke :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Oj nie Bali, ra4 to nie melodika i dźwięk podobny ale to nie to samo. Zapewne chodziło ci o roth Oli 4 bez dopisku RA.

Dawno nie widziałem ich nawet na rynku wtórnym. Model RA nieco prostrzy, chodź wykonanie ładne.

Dali 450 starsza granie, jaśniejsze od obydwu propozycji. Całkiem udane kokumny.

Chodź na Allegro są teraz za 1400 quadrale argentum oraz elaci 67 o ile dobrze pamiętam. Wolał by je ze względu na wiek

 

 

 

Taki joke :)

A może, nie pamiętam bo coś tam było że Melodika nazwę zmieniła na Roth Oli a później znów Melodika.

Ta seria Roth Oli białe to wygląd ich mi się podobał ale na tamte czasy jak one się pokazały to kasy nie było i co innego w głowie :)

Roth Oli 50 to nigdzie nawet nie spotkałem, ciekawa konstrukcja i ciekawe jak grają?

95e589e95b34190fc2cd4ffe1ef7f152.jpg8381aa45df1de5851dba3908c9e054ec.jpgd65f542f3153e47312c994faf645d782.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między starym OLi4 a jego następcą OLi40 jest znacząca różnica. Zmieniła się wysokotonówka, zmieniły sie membrany, zwrotnica. warto jednak szukać OLi40. Ale zaraz, po co szukać jak jest Melodika BL40 od ręki dostępna, a to ta sama kolumna, bo polska Melodika przejęła produkcję serii OLi od brytyjskiego Rotha. Serię RA można pominąć milczeniem. Praktycznie doprowadziła Rotha do bankructwa, nawet ostatnie Audio o tym napisalo.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oli 50 chyba nie był wogole dostępny na polskim rynku. Widzę tutaj też wstęga. Więc granie raczej totalnie inne.

To dwie różne firmy. Najpierw był Roth później powstała melodika. Roth poszedł z duchem czasu i dostosował wyglad do nowych potrzeb. Szkoda, że dźwiękowo nie udało się zachować się zachować poziomu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu temat chyba umarł :) coś wiadomo jakie kolumny itp???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, mógł coś napisać co i jak itp, by były przydatne info dla innych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedna szala. Na drugiej jest to że nic nie kupił go każdy zaproponuje w wątku coś innego i autor później sam dalej się gryzie. Gorzej jak kupi pod wpływem emocji i opini z jakiś opineo itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest proste jak drut. Bierzesz klamot jedziesz do sklepu i w zależności od zasobności portfela słuchasz kolumienek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się tłumaczę :)

Zakup będzie dokonany, ale dopiero pewnie na przełomie lipca i sierpnia. Najpierw ważniejsze sprawy, tzn, wykończenie domu.

 

Z natury jestem osobą, która dość mocno analizuje każdy zakup i dlatego tak wcześnie zadane pytanie. Jak już będę podejmował decyzję chciałbym mieć jak największą wiedzę na temat tego co kupuję.

 

Aktualnie nadal nie podjąłem decyzji czy używane czy nowe.

 

Jeżeli będę kupował używane to w momencie zakupu na pewno będę Was prosił o ciekawe oferty z Allegro.

 

Z nowych w tej chwili biorę pod uwagę:

 

- Polk audio T50 (1 500 PLN, idealnie wpasowują się w budżet)

- Melodika BL 40 ( 2 200 PLN, trochę za dużo, ale ostatecznie pomyślę)

- Indiana Line Tesi 560 - cena podobna

- Melodika BL30 (cenowo ok, ale nie wiem czy będe odpowiednie do pomieszczenia)

 

Gdybym miał podjąć decyzję dziś to wybierałbym między Polk Audio T50 a jakimiś używanymi (według Waszego polecenia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe bo często jest tak że po przeczytaniu porad człowiek jest głupszy jak był ;)

Przy wyborze sprzętu, zawsze tak jest.

 

Jak będziesz przy wyborze to wtedy pisz. To jeszcze 3 miesiące. Wiele się może zmienić.

Zarówno odnośnie ceny jak i wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

No to mały powrót do tematu :)

Zacząłem się zastanawiać czy jednak dobrze robię wybierając Onkyo TX 8150 (o ile jeszcze go gdzieś dostanę). Czy nie lepiej jednak kupić jakiś wzmacniacz. W amplitunerze podoba mi się jego uniwersalność. Czy możecie mi doradzić czy jestem w stanie w podobnej kwocie zbudować coś fajnego. Muzyki słucham przede wszystkim z komputera, ale z przenośnego (nie posiadam stacjonarnego). Nie mam praktycznie w ogóle CD. Korzystam też ze Spotify oraz słucham sporo radia (ale to głównie TOK FM). Czyli priorytetem jest odtwarzanie z kompa, ewentualnie z USB oraz z szeroko pojętej chmury (może jakiś NAS) no i dostęp do radia. Macie jakiś pomysł, czy jest coś w kwocie do 2000-2500 co lepiej się tu sprawdzi niż TX 8150 ?

 

Co do kolumn to decyzja jest taka:

- jeżeli zdecyduje się na nowe to prawdopodobnie Polk Audio T50

- jeżeli zdecyduje się na używki to będę jeszcze zasięgał opinii na temat aktualnie dostępnych na naszym rynku.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest coś w kwocie do 2000-2500 co lepiej się tu sprawdzi niż TX 8150 ?

 

Sam szukam takiego rozwiązania,ale poniżej 4000zł nie znalazłem,z taką funkcjonalnością.Ewentualnie wzmacniacz Onkyo A9050+ Onkyo NS-6130 bez DAB+.No a jak nie to ewentualnie wzmacniacz np.Yamaha A701 +wxad 10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.