Skocz do zawartości
IGNORED

Serwis i sklep audio Nomos Warszawa. Ostrzeżenie


adik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety w każdej branży są cwaniacy oraz rzetelni fachowcy.

Wycena usterki przesadnie wysoka...ale sygnalizowana na wstępie, więc trzeba było zrezygnować.

Uważa, że klient powinien oddając sprzęt do naprawy mieć świadomość - sprzęt zdiagnozowany i naprawiony = diagnozowanie usterki 0 zł.

W przypadku rezygnacji z wykonania usługi po trafnej diagnozie = opłata wg. taryfikatora.

I nie ma tutaj znaczenia czy kwota jest 50 zł czy 100 zł, nikt nie będzie pracował za darmo. A diagnozowanie usterki oraz wycena samej naprawy bywa czasami bardzo czasochłonna.

Warto szanować dobrych fachowców, doceniać ich pracę. Tych rzecz jasna podkreślam DOBRYCH, rzetelnych.

 

Dokładnie tak.

Diagnoza musi kosztować, nikt za darmo nie będzie pracował.

No chyba że serwisant widzi usterkę nie dotykając nawet urządzenia (bo jest po prostu dobry), no to wtedy aż głupio brać pieniądze, tylko od razu mówi ile naprawa będzie kosztować i już.

 

Jeśli serwisantowi trafił by się cały miesiąc samych darmowych diagnoz, to by chodził głodny.

I nie ma tutaj powiedzenia "ma pecha"... to jego praca a za pracę wypada płacić.

 

Ale te 200zł to faktycznie przesada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trafił do mnie jeden z ich zrozpaczonych klientów. Chłopina dobrego serca maniak winylu, analogu i starych gramiaków kupił sobie zacny preamp Yamaha C-4. Sytuacja jak koledzy opisali... nie grało to od początku, i na dodatek wyłączały się przekaźniki mutujące. Jak się okazało w środku masa wiszących w powietrzu nóżek (no po prostu to widać) i kilka rozwalonych kondensatorów elektrolitycznych teapo!! Wlutowali je w miejsca gdzie normalnie Yamaha stosowała kondensatory bipolarne:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Nie wszystko rozumiem, ktoś został oszukany, jakiś sprzęt kupiony, psuje się , jest problem z naprawieniem, długi czas oczekiwania, lub w ogóle brak możliwości naprawy. Ja swoje zakupy w Nomos zrobiłem już ze dwa lata temu. Może od tamtej pory coś się zmieniło na gorsze a może jest tak samo. Na początku tej przygody było tak sobie, bo kupiłem sprzęt za jakieś 1,5 tyś  zł który mi nie pasował. Oczywiście przesłuchania były wydatne i wiedziałem co kupuje, jednak powrót do domu weryfikuje swoje. Pan z obsługi, może szef, po przywiezieniu tego co kupiłem oznajmił że potrącają jakiś procent, nie pamiętam ile, ale było jakoś sporo. Tak czy inaczej, ja całe lata czekałem na takie zakupy i pomyślałem sobie wtedy że tak czy inaczej dołożę co trzeba i kupie coś innego. Przy dalszych przesłuchaniach postanowiłem kupić deck kasetowy, na co Pan odpowiedział że skoro tak, to potrącenia, za ten ledwie przed wczoraj kupiony sprzęt, nie będzie, ile wydałem tyle teraz mam na wymianę (dodam że nabyłem zestaw wzmak plus kolumny).

Wybrałem następny zestaw, oczywiście po conajmniej 2 godz przesłuchania, pojechałem do domu, efekt ten sam, nie podoba mi się. 

Tak oto jeździłem tam dwa tygodnie!!!!!! Słuchałem kolejnych zestawów, brałem coś do domu a potem z tym wracałem, już nawet nic nie pisali, tylko podrzucali mi kolejne wzmacniacze i kazali przesłuchać w domu. 

pod koniec tej przygody zaczęli proponować amplitunery a ceny tego co wybierałem doszły do ok tysiąc zł za jeden z elementów zestawu.

Pod koniec tej przygody po przesłuchaniu ostatecznie trzech amplitunerów i dwóch zestawów kolumn, wybór padł.

Z pośród Sansui 661 , Nikko 8085 oraz Luxman 600 wybrałem tego ostatniego , natomiast kolumny zdecydowanie Coral BX1000

Oto co testowałem:kolumny Bang Olufsen,Braun I715,Celestion UL8,Philips 22RH 453, JVC S-66,Wharfedale Xp2,

a wmacniacze :Dual CV1400, JVC S11g, Marantz PM250, Onkyo 8057, Pioneer 676, Pioneer SX-550, Pioneer 6500, Revox A 50, Shakard SA 820, amplitunery Sansui , Nikko , Luxman

trochę tego było, niezła przygoda, ale jaki efekt?

ano efekt taki, że aż ludzie z serwisu zatrzymywali się posłuchać tego co nam wyszło, puszczali swoje płyty. Jestem bardzo zadowolony, do dzisiaj nie mam pomysłu żeby coś zmieniać oprócz wybrania się do Nomos po odtwarzacz CD, lub wybrania się ze znajomymi których namawiam na zakup tam. Dowiedziałem się że bez odsłuchu , bez parowania ze sobą jednego klocka i drugiego są małe szanse na dobry efekt . Jeden wzmacniacz zagra z kolumnami numer jeden źle a z numer dwa dobrze, a kolumny numer jeden zagrają ze wzmacniaczem numer dwa itd. albo  w ogóle nie zagra ..

Co do samego sprzętu to trzeba pamiętać że to stare graty i mogą się psuć, co do serwisu to ja tam nie mam wątpliwości że niektórych rzeczy po prostu nie ma jak naprawić, nie ma części , schematów etc. jak ktoś ma nie fart to akurat padnie na niego i będzie zgrzytliwa sytuacja. Mi się nic nie przydarzyło ale też mogło

Reasumując , w moim przypadku muszę salon vintage polecić, dzięki niemu mam to co sobie wymarzyłem, dzięki dwutygodniowej cierpliwości ludzi na których trafiłem. Koledze któremu niestety trafiła się kicha z współpracy ze sklepem nie zazdroszczę, bo sam planuję przyszłe zakupy w Nomos i mnie też taka sytuacja może spotkać, jeśli tak może uda się jakoś rozwiązać polubownie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.