Skocz do zawartości
IGNORED

foobar 2000+ BubbleUPnP Server + tidal


katka10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.

Proszę o pomoc gdyż nie umiem sobie poradzić i znaleść rozwiązania poniższego problemu.

Jak połaczyć i gdzie ustawić by foobar 2000 współpracował z BubbleUPnP Server ( wersja testowa bo jak sie spisze to kupię licencję) by móc przesyłać do amplitunera muzykę z tidala bez użycia kabli- streaming po wifi.

Z telefonu BubbleUPnP Server spisuje się wyśmienicie, chciałbym tą funkcję zastosować w laptopie.

Proszę o wytłumaczenie łopatologiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się tak da że otwieram foobar a potem tidal i wysyłam na sieciówkę?

Nie mogę tego przeskoczyć więc nie wiem, z telefonu przy użyciu bubble jest zakładka cloud i opcja wybrania tidala. Niestety na kompie nie umiem tego włączyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak telefon jak najbardziej niestety w Windows 10 i wcześniejszych chyba się tak nie da. A szkoda bo sam bym chętnie z tego skorzystał. Pisałem do Tidal :-) to mi odpisali abym napisał do producenta wzmacniacza. Napisałem do NAD to facet kazał mi laptop podłączyć .... kablem :-) Podziękowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

na raspberry działa (ale to linux)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z telefonu BubbleUPnP Server spisuje się wyśmienicie, chciałbym tą funkcję zastosować w laptopie

 

Co prawda można przesłać Tidala z laptopa przez Wi-Fi do odtwarzacza sieciowego za pomocą BubbleUPnP Server, ale sterować odtwarzaniem można tylko za pomocą aplikacji BubbleUPnP na androidzie (tablet lub smartfon).

Ja korzystam z Tidala wykorzystując BubbleUPnP zainstalowany na NAS Synology.

Mogę sterować odtwarzaniem nie tylko z androida ale też za pomocą Linn Kazoo na laptopie z Win10.

Nie wiem dlaczego nie można tego zrobić, gdy BubbleUPnP Server i Linn Kazoo są zainstalowane na jednym sprzęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Hej, znaczy to, że mogę przesłać po WiFi pliki Masters z Tidal włączonego na lapku z Win 10 na Chromecasta połączonego optykiem z moim Rotelem i do tego sterować wszystkim przez BubbleUPnp???

 

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BubbleUpnP nie obsługuje plików Masters z Tidala. Na laptopie takie pliki odtwarzam przez aplikację Tidal. Ja znam tylko jeden sposób na przesłanie ich przez Wi-Fi do odtwarzacza sieciowego. Za pomocą wirtualnego kabla można je przesłać z Tidala do Foobara 2000 z wtyczką foo_upnp. Na Foobarze uruchamiam UPnP Controller i streamuję te pliki do Stream Magic 6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego nie można tego zrobić, gdy BubbleUPnP Server i Linn Kazoo są zainstalowane na jednym sprzęcie.

 

Okazało się, że winna jest wersja Linn Kazoo. Instalowana z Microsoft Store tak nie działa. Należy zainstalować starą wersję instalki pobraną ze strony Linna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.