Skocz do zawartości
IGNORED

zacinanie płyt - wina lasera czy płyt?


rooster85

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem wszystkim!

 

Od kilku miesięcy mam problem ze swoim odtwarzaczem CD (albo płytami) NAD C 516BEE. Otóż na niektórych płytach, z odtwarzaniem których do tej pory nie było problemów zaczęły się zacinki. Wykluczam jakiekolwiek nowe zabrudzenia/rysy na samych płytach, bo raczej o nie dbam, odkładam do pudełek, nikt oprócz mnie ich nie rusza itd. Przy czym muszę zaznaczyć, że większość płyt, które kupuję jest używana, więc mają drobne lub większe ryski, ale jak wspomniałem, do tej pory nie było problemu. Wczoraj niestety zacinanie pojawiło się na płycie dopiero co kupionej ze sklepu, więc... Zacinanie czy przeskakiwanie zawsze jest w tym samym miejscu danej płyty, zwykle na przedostatnim lub ostatnim numerze - generalnie przy końcu krążka. Generalnie jestem laikiem i wolałbym sam nie czyścić lasera, zwłaszcza dopóki nie mam pewności czy to właśnie laser czy jednak coś z płytami cd.

 

Pomocy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszystkim!

 

Od kilku miesięcy mam problem ze swoim odtwarzaczem CD (albo płytami) NAD C 516BEE. Otóż na niektórych płytach, z odtwarzaniem których do tej pory nie było problemów zaczęły się zacinki. Wykluczam jakiekolwiek nowe zabrudzenia/rysy na samych płytach, bo raczej o nie dbam, odkładam do pudełek, nikt oprócz mnie ich nie rusza itd. Przy czym muszę zaznaczyć, że większość płyt, które kupuję jest używana, więc mają drobne lub większe ryski, ale jak wspomniałem, do tej pory nie było problemu. Wczoraj niestety zacinanie pojawiło się na płycie dopiero co kupionej ze sklepu, więc... Zacinanie czy przeskakiwanie zawsze jest w tym samym miejscu danej płyty, zwykle na przedostatnim lub ostatnim numerze - generalnie przy końcu krążka. Generalnie jestem laikiem i wolałbym sam nie czyścić lasera, zwłaszcza dopóki nie mam pewności czy to właśnie laser czy jednak coś z płytami cd.

 

Pomocy!

 

W moim odtwarzaczu (Cambridge audio) takie zachowanie skończyło sie wymiana lasera. Było to dość proste, ponieważ laser był tani i łatwo dostępny a wymiana nie skompilkowana. W tych Nadach tez nie bedzie to jakiś kosmos. Na poczatku mozesz zaczac od plyty czyszczacej, sa takie w internecie 15-30 zł to kosztuje i nie bedziesz musiał nawet otwierać odtwarzacza. Jednak jeśli to nie zda egazminu ro raczej laser do wymiany moim zdaniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to właśnie laser czy jednak coś

Niekoniecznie laser.Zabrudzeniu mogła ulec prowadnica oraz trybiki napędzające sanki z laserem.

Można zdjąć stary smar i nałożyć nowy.Uwaga,żeby nie zabrudzić soczewki.Nie pryskać sprajami itp.

Teraz stosują smary,które po roku,dwóch wysychają i stąd problem z przesuwem sanek z laserem.

Smar stosuje się teflonowy,można dostać w sklepach elektronicznych (doradzą myślę).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie, najczęściej występujące przyczyny masz podane powyżej. To 90% możliwych uszkodzeń.

Pozostałe 10% - pan w serwisie, albo tutejsza wróżka/wróż

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie laser.Zabrudzeniu mogła ulec prowadnica oraz trybiki napędzające sanki z laserem.

Można zdjąć stary smar i nałożyć nowy.Uwaga,żeby nie zabrudzić soczewki.Nie pryskać sprajami itp.

Teraz stosują smary,które po roku,dwóch wysychają i stąd problem z przesuwem sanek z laserem.

Smar stosuje się teflonowy,można dostać w sklepach elektronicznych (doradzą myślę).

Nie polecam teflonowego, bo po wyschnięciu jest trudny do usunięcia i napęd gubi ścieżki.

Od paru miesięcy mój mechanizm pracuje posmarowany smarem husqvarny z tubki.

Jak do tej pory, sprawdza się idealnie.

 

Od kilku miesięcy mam problem ze swoim odtwarzaczem CD (albo płytami) NAD C 516BEE. Otóż na niektórych płytach, z odtwarzaniem których do tej pory nie było problemów zaczęły się zacinki. Wykluczam jakiekolwiek nowe zabrudzenia/rysy na samych płytach, bo raczej o nie dbam, odkładam do pudełek, nikt oprócz mnie ich nie rusza itd. Przy czym muszę zaznaczyć, że większość płyt, które kupuję jest używana, więc mają drobne lub większe ryski, ale jak wspomniałem, do tej pory nie było problemu.

Pomocy!

Czytaj to co wyżej, miałem ten sam problem.j

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, niestety płyta czyszcząca nie pomogła jak na razie.

 

ALE sprawa nie jest taka prosta. Zrobiłem dziś eksperyment, poszedłem do media marktu z 2 płytami, które ostatnio mi sie zacinały. Posłuchałem ich na 4 mikrowieżach, które były na ekspozycji. Obie płyty na 3 wieżach odbierały dobrze, natomiast na jednym (ale w obu przypadkach różnym) zestawie dokładnie w tym samych miejscach następowało zacinanie, nawet w przypadku tej nowej płyty, którą niedawno kupiłem. Czyli płyty też nie są tu bez winy chyba... Pytanie co bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie płyty na 3 wieżach odbierały dobrze, natomiast na jednym (ale w obu przypadkach różnym) zestawie dokładnie w tym samych miejscach następowało zacinanie, nawet w przypadku tej nowej płyty, którą niedawno kupiłem. Czyli płyty też nie są tu bez winy chyba... Pytanie co bardziej.

 

Przegraj je...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.