Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  23 członków

Audiomatus Klub
IGNORED

Klub Audiomatusa


marek-1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

czy ktoś z Państwa podłączą końcówki Audiomatusa, bez użycia przedwzmacniacza..?

 

Mój preamp dość wcześnie przesterowywuje mam wrażenie końcówki AM250, próbuje grać przez DAC z regulowanym wyjściem, i efekty nazwałbym całkiem ciekawe, choć nie idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz na wyświetlacz gdy słuchasz głośno, zapisujesz wartość z wyświetlacza , jeżeli gain Twojego zestawu jest wysoki i nie słuchasz głośniej niż np. -20dB to robisz tłumik rezystorowy o wartości np. -18dB (czyli oszczędzasz 3 bity sygnału). Wartość jest zależna od skuteczności kolumn, wielkości pomieszczenia, czułości końcówki i sygnału wyjściowego z DAC.

Edytowane przez EMiL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś na zbyciu AS125 (bo np. przesiadł się na wyższy model Audiomatusa? :)

 

I czy rzeczywiście standardowe moduły Icepower są w nich poddawane jakiemuś tuningowi, czy o zaletach decyduje moduł wejściowy?

 

Bo miałem już końcówki na "czystych" 125ASX2 (w tym dual mono) i bardzo mi się podobały, stąd chęć zakupu Audiomatusa, ale ciekaw jestem czy w ich wersji jest coś, co decyduje że są lepsze? Bo sam moduł na eBayu to jakieś 150-200 USD (a u Chińczyka można kupić też takie coś za jedyne $167.16 )

Edytowane przez MacP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś na zbyciu AS125 (bo np. przesiadł się na wyższy model Audiomatusa? :)

 

I czy rzeczywiście standardowe moduły Icepower są w nich poddawane jakiemuś tuningowi, czy o zaletach decyduje moduł wejściowy?

 

Bo miałem już końcówki na "czystych" 125ASX2 (w tym dual mono) i bardzo mi się podobały, stąd chęć zakupu Audiomatusa, ale ciekaw jestem czy w ich wersji jest coś, co decyduje że są lepsze? Bo sam moduł na eBayu to jakieś 150-200 USD (a u Chińczyka można kupić też takie coś za jedyne $167.16 )

 

Nie wiadomo czy Audiomatus modyfikuje moduły w swoich wzmacniaczach.

Jako bufora używa, z tego co gdzieś doczytałem, opampa OPA134 zasilanego regulowanym napięciem na TL431 z wyjścia AUX modułu.

Z lektury i z własnego doświadczenia wiem, że rodzaj zastosowanego bufora wejściowego wpływa na barwę.

Oczywiście jest to w pewnym stopniu ograniczone- końcówka cały czas gra w charakterystyczny sposób- ze znakomitym basem, jednak miękko, plastycznie, nieco "plastikowo".

 

Najpopularniejszymi modami w swiatku DIY jest: tryb BTL, dobór bufora (z możliwie najmniejszą impedancją wyjściową), usunięcie kondensatora antyaliasing "psującego" przebieg impedancji w funkcji częstotliwości oraz zabawa z kondensatorem wejściowym.

fig.16

http://www.sound-power.ru/files/doc/ICEpower125ASX2_datasheet.pdf

Edytowane przez jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Wg najnowszych wieści projekt integry Audiomatusa został zawieszony , Powodów nie znam ale ta informacja napełnia mnie audiofilskim smutkiem .

Jest jednak też dobra informacja , mianowicie pojawi się w najbliższym czasie sterefoniczna końcówka AS 1200 czyli 2x600 W .Ten nadchodzący potwór będzie oparty o moduły IcePower Edge najświeższej generacji .

Producent zapowiada atrakcyjną cenę oraz wejście XLR co niewątpliwie jest nowością dla tej marki . Należy nadmienić że to pokłosie zamrożonej integry .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Panowie powiedzcie jak tu się skontaktować z tą firmą? Na stronie brak nr telefonu. Na e-mail brak odpowiedzi od ponad miesiąca...

Przecież to niepoważne. Chcesz potencjalnie zainwestować w sprzęt ale nie ma szans nawet zamówić. Oni sobie jaja robią??

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam i  pozdrawiam wszystkich użytkowników przy okazji mojego pierwszego wpisu.

Od niedawna jestem posiadaczem TP01 + am 400. Gra to u mnie z dynaudio x18. Zadowalająco. Gdyby jeszcze wszystkie płyty były dobrze nagrane to byłoby super. Niemniej kłopot polega na tym, że przestał działać mi pilot Basic 3 in1. Czy ktoś z szanownych kolegów zna może kod  do tego pilota przyporządkowany do ww. przedwzmacniacza?

miłego dnia 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Cześć,

Posiadam końcówkę mocy Audiomatus AS500. Niestety coś mi nie wyszło i szlak trafił 1 kanał. Pisałem do firmy AUDIOMATUS, ale odpowiedzi nie otrzymałem (fakt, było to raptem tydzień temu...). Czy ktoś z Was zna inny sposób komunikacji niż mail [email protected] ? Ew. czy ktoś z Was zna kogoś kto mógłby rzucić okiem na ten sprzęt i dać znać co poszło nie tak. Będę wdzięczny za każdą sugestię. 

gustard r26, icepower 1200as1 x2, T+A Criterion T160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sklepik szkolny. Choć fakt kontakt zerowy. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Od roku czekam na odstępując AS-1200 .

Firma wymaga inwestora.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Strona firmy nie istnieje.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Od roku czekam na odstępując AS-1200 .
Firma wymaga inwestora.
Jak jesteś zainteresowany icepower 1200 to zapraszam do wątku. https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://www.audiostereo.pl/topic/147043-icepower-1200as2-budowa-integry-ko%C5%84c%C3%B3wki/&share_tid=147043&share_fid=24303&share_type=t&link_source=app

Jak ja sobie poradziłem że złożeniem końcówki to każdy sobie z tym poradzi. :)

Wysłane z mojego YAL-L21 przy użyciu Tapatalka

Strona firmy nie istnieje.
To chyba smutny koniec fajnej na pewnym etapie firmy (manufaktury). Miejac końcówkę as500 byłem zadowolonym tym sprzętem zważając cenę w porównaniu do jakości, czy też podobnych końcówek na rynku.

Wysłane z mojego YAL-L21 przy użyciu Tapatalka

gustard r26, icepower 1200as1 x2, T+A Criterion T160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.