Skocz do zawartości
IGNORED

Granie z plikow


Blady99

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, przemak napisał:

Sam broniłeś "naukowca z wykształcenia", dlaczego nie jesteś konsekwentny i nie przeprowadzisz, zgodnie z jego zaleceniami testu samodzielnie? Odmawiając testu i pisząc na ten temat czynisz, co następuje, cytuję: "jeśli ktoś nie jest w stanie powtórzyć eksperymentu, tylko pryncypialnie, wedle swojej wiedzy, ale bez praktyki, podważa jego wyniki, to znaczy, że nie wie o czym mówi". Tego broniłeś jak Częstochowy a teraz co? 

Qrwa...jakiego testu??? Ty wszystko chcesz testami wytłumaczyć?
Ja nie potrzebuję żadnych idiotycznych Twoich testów, aby wiedzieć co słyszę, a czego nie.
Jestem już dorosły. Muzyki słucham od dziecka...wiesz przecież. Testy różne mam już za sobą, zdanie wyrobione i niezmienialne.
Więc do k**wy nędzy - po kiego znów zmuszasz mnie do jakichś kaprawych testów?
Masz pierdolca na ich punkcie, jak Lechu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Przemak wszystkich tu technicznie chcesz ustawić jesteś taki pewny swego, a co Cie Szanowny Panie do tego upoważnia?

Zbadałeś wpływ zakłóceń, czy w ogóle masz pojęcie o zakłóceniach wysokich częstotliwości, a przede wszystkim o tym, że harmoniczne tych zakłóceń mogą wystąpić i występują w urządzeniach audio w paśmie słyszalnym. Chyba że wierzysz, że łącza usb i spdif są jakąś niewidzialną barierą dla tych zakłóceń. W takim razie gratulacje.

Zbadałeś kolego wpływ pętli masy we wszystkich urządzeniach audio i przenoszenie tego również po łączach usb i spdif?

Prawda jest taka, że nie mogłeś tego zbadać, ale prawić kazania, że ktoś słyszy różnicę to potrafisz, nie mając jednak pełnej wiedzy i wszystkich dowodów, a tak się wymądrzając narażasz się tylko na ośmieszenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, soundchaser napisał:

Qrwa...jakiego testu??? Ty wszystko chcesz testami wytłumaczyć?
Ja nie potrzebuję żadnych idiotycznych Twoich testów, aby wiedzieć co słyszę, a czego nie.
Jestem już dorosły. Muzyki słucham od dziecka...wiesz przecież. Testy różne mam już za sobą, zdanie wyrobione i niezmienialne.
Więc do k**wy nędzy - po kiego znów zmuszasz mnie do jakichś kaprawych testów?
Masz pierdolca na ich punkcie, jak Lechu?

Film jest eksperymentem. Łatwym do przeprowadzenia. Wnioski z tego eksperymentu podałem w filmie. Nie jest to eksperyment wyjaśniający ogólną teorię wszystkiego, tylko konkretny przypadek, w którym można stwierdzić identyczność czegoś. Jeżeli zaczynasz dyskusję na temat tego eksperymentu, to albo zgadzasz się z wynikami albo na drodze swojego eksperymentu je podważasz. Oczywiście, nie musisz dyskutować o tym eksperymencie. 

O cytacie nie zapomniałeś? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, przemak napisał:

Film jest eksperymentem. Łatwym do przeprowadzenia. Wnioski z tego eksperymentu podałem w filmie.

Czyli jednak masz pierdolca...i to (nie)zdrowego. ?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, m4tech napisał:

Kolego @Przemak wszystkich tu technicznie chcesz ustawić jesteś taki pewny swego, a co Cie Szanowny Panie do tego upoważnia?

Zbadałeś wpływ zakłóceń, czy w ogóle masz pojęcie o zakłóceniach wysokich częstotliwości, a przede wszystkim o tym, że harmoniczne tych zakłóceń mogą wystąpić i występują w urządzeniach audio w paśmie słyszalnym. Chyba że wierzysz, że łącza usb i spdif są jakąś niewidzialną barierą dla tych zakłóceń. W takim razie gratulacje.

Zbadałeś kolego wpływ pętli masy we wszystkich urządzeniach audio i przenoszenie tego również po łączach usb i spdif?

Prawda jest taka, że nie mogłeś tego zbadać, ale prawić kazania, że ktoś słyszy różnicę to potrafisz, nie mając jednak pełnej wiedzy i wszystkich dowodów, a tak się wymądrzając narażasz się tylko na ośmieszenie.

Nie bardzo rozumiem, o co nagle chodzi? Nie mogę mieć swojego zdania co do wpływu różnych czynników na sygnał? 

Prawidłowy spdif nie tworzy pętli mas, ponieważ jest separowany galwanicznie, transformatorowo. 

Harmoniczne zakłóceń w cz nie mogą wystąpić w paśmie słyszalnym, gdyż z definicji harmoniczne mają wyższą częstotliwość niż podstawa. Masz zapewne na myśli demodulacje tych zakłóceń. 

Reszta to są opinie. Każdy może jakąś mieć. 

11 minut temu, soundchaser napisał:

Czyli jednak masz pierdolca...i to (nie)zdrowego. ?
 

Czyli cytatu nie będzie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, przemak napisał:

 

Czyli cytatu nie będzie ?

Był. Poszukaj sobie z tym swoim poście na który odpowiedziałem.
Niekonsekwencja była bardzo widoczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, soundchaser napisał:

Był. Poszukaj sobie z tym swoim poście na który odpowiedziałem.
Niekonsekwencja była bardzo widoczna.

Czyli nie będzie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udzielaj się w kilku wątkach jednocześnie, to będziesz miał lepszy przegląd sytuacji i nie będziesz musiał uciekać się do manipulacji.

Nie będzie. Stosujesz te same praktyki od zawsze.
Napiszesz głupotę, a później w kółko prosisz o cytat, albo o odpowiedź na głupie pytanie.
Ja Ciebie już poznałem od tej strony, ale inni mogą się jeszcze nabierać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, soundchaser napisał:

Nie udzielaj się w kilku wątkach jednocześnie, to będziesz miał lepszy przegląd sytuacji i nie będziesz musiał uciekać się do manipulacji.

Nie będzie. Stosujesz te same praktyki od zawsze.
Napiszesz głupotę, a później w kółko prosisz o cytat, albo o odpowiedź na głupie pytanie.
Ja Ciebie już poznałem od tej strony, ale inni mogą się jeszcze nabierać.

Nie uciekam się do manipulacji. Cytatu nie podasz, bo go nie ma. Nie ma też głupoty, bo byś zacytował. Wybrniesz obrażając się, jak @triode

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, co jest przerażające? Prosty filmik, proste wnioski, wszystko widać, w realtajmie. A nikt nie napisał np. "Zaraz, koleś, jak to? Niemożliwe, ściemniasz, napędy się różnią brzmieniem a ty pokazujesz, że nie? Jak to zrobiłeś?"  Tymczasem my mamy debilne dyskusje personalne i podważanie męskości interlokutora. To jest naprawdę żenujące. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu się zrobiło pseudonaukowe pierdzielenie 

juz tylko testu BMX brakuje?‍♀️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam czepiacie się przemaka...

Ja staram się zrozumieć dlaczego mimo pewnych faktów różnice jednak słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, przemak napisał:

Dopiero ostatnio światłowody czyli ADAT a potem MADI się zadomowiły na dobre, zresztą ADAT trochę za późno. Nadal jednak profesjonalne systemy są galwanicznie połączone z komputerem i jakoś to wszystko działa, a można powiedzieć, że praktycznie 100% wszystkich płyt w ostatnim dwudziestoleciu przeszło przez Pro-Tools ze sprzętem Avida całkowicie sprzętowo i elektrycznie i galwanicznie połączonym z mocnym komputerem z dużym zasilaczem. Wygląda, że tylko audiofile walczą z problemami, które sami sobie stwarzają ?

Dokładnie może nawet nie tyle stwarzają co robią firmy - wytwarzające sprzęt audio, typu gniazda RCA czy wykorzystywanie USB - ktoś zaczął , przyjęło się jako standart i trzeba z tym żyć. O MADI byłoby piękne - jest wielokanałowe więc swobodnie można by transmitować częstotliwości próbkowania powyżej 192kHz .Pewnie kiedyś ktoś odkryje. Ale co wtedy zrobić z biznesem przewodów USB, izolatorów, ulepszaczy?

10 godzin temu, m4tech napisał:

Na moje oko kierunek rozwoju grania z plików będzie taki - transporty z wejściem ethernet na optyku, poniżej przykład.

fajna sprawa, nie trzeba kombinować z konwerterami, mnożyć bytów, zasilaczy i 100% izolacja od tego całego syfu, w który co niektórzy tu nie wierzą wpatrzeni w cudowną moc buforowanego USB/spdif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

O to ktoś poszedł końcu po rozum do głowy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
10 godzin temu, przemak napisał:

Nawet teraz na forum jest wątek o DAC RME, który jest "zimny", "techniczny" czy co tam sobie chcemy dopisać. A że po prostu jest dobry, to nikt nie napisze, bo za tani

Jeżeli komuś jego granie nie odpowiada to dlaczego ma pisać, że jest dobry? Ma prawo do swojej oceny.

Czy komuś musi się podobać granie urządzenia bo ma np. ultra niskie thd? 

10 godzin temu, przemak napisał:

z szefostwem yamahy o jakości dante w porównaniu do aes/ebu i spdif, to od razu, jeszcze przed zadaniem pytania, usłyszałem "taka sama jakość, nie jest gorzej

A jakiej odpowiedzi się spodziewałeś? Podejrzewam, że pytany nawet nie wiedział o co jest pytany (Yamaha to nie jednoosobowa manufaktura aby szefostwo znało się na sprawach technicznych).

14 godzin temu, przemak napisał:

Tylko wtedy wszystkie wypasione źródła, kabelki cyfrowe za stówę i więcej i inne wynalazki straciły by rację bytu, więc jest jak jest.

To jest tak logiczne, że aż boli, dajecie się oszukiwać i tyle.

Ehh... ta spiskowa teoria dziejów.

A nie przyszło Ci do głowy, że ludzie po prostu lubią mieć wpływ na to czego słuchają? Że jedni wolą na "zimno" a inni na "ciepło". Że większość tak naprawdę ma gdzieś jak to powinno brzmieć a po prostu chcą słuchać tak jak im się podoba?  Chcą kreować swój dźwięk i swój system audio i właśnie to jest kołem zamachowym dla rynku audio zajmującym się kabelkami i innymi gadżetami. 

17 godzin temu, przemak napisał:

Jeżeli sygnał na wejściu wzmacniacza jest taki sam, to na wyjściu też jest taki sam

To po co stosować wzmacniacz? I dlaczego zakładasz, że jest to urządzenie idealnie, nie mające wpływu na przetwarzany sygnał?

17 godzin temu, przemak napisał:

Jeżeli na zaciskach głośnika jest taki sam, to akustycznie z głośników też jest to samo

No właśnie. Dlatego jeśli chcemy badać zmiany które mają być słyszalne musimy porównywać sygnały najbliższe uszu czyli z zacisków głośnikowych a nie sam początek drogi, przegrywając pliki w domenie cyfrowej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, m4tech napisał:

wpatrzeni w cudowną moc buforowanego USB/spdif

Jak już to techniki cyfrowej.

3 godziny temu, morawka napisał:

I znowu się zrobiło pseudonaukowe pierdzielenie

Prosty eksperyment potwierdzający teorię to podręcznikowy przykład metody naukowej. To jak to inaczej obalić jak nie pseudonauką...

Chociaż nikt nie zwrócił uwagi, że eksperyment @przemak'a pokazuje, że ani mityczny jitter, ani zakłócenia nie wpływają w żaden sposób na brzmienie transportu, ani transmisji cyfrowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez niowluka
sposób

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykre, że jeden, czy dwóch userow właściwie teroryzuje forum bo ma za dużo czasu w życiu, ambicje misyjne.
Tu już prawie każdy wątek schodzi na tory żenady.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, przemak napisał:

Cytatu nie podasz, bo go nie ma. Nie ma też głupoty, bo byś zacytował.

Mam Ci drugi raz cytować to, co już raz cytowałem? Cofnij się trochę tam gdzie zacytowałem cały Twój wpis i odniosłem się do niego.
Nie raczyłeś wytłumaczyć tego bełkotu, tylko przyjąłeś taktykę jak zwykle: "podaj cytat".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co tutaj chciałeś udowodnić, bo nie kumam?
Skopiowałeś nagranie i stwierdziłeś, że kopia jest równa oryginałowi. Co w tym takiego niezwykłego?

59 minut temu, Seyv napisał:

A nie przyszło Ci do głowy, że ludzie po prostu lubią mieć wpływ na to czego słuchają? Że jedni wolą na "zimno" a inni na "ciepło". Że większość tak naprawdę ma gdzieś jak to powinno brzmieć a po prostu chcą słuchać tak jak im się podoba?  Chcą kreować swój dźwięk i swój system audio i właśnie to jest kołem zamachowym dla rynku audio zajmującym się kabelkami i innymi gadżetami. 

Dokładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

O ten filmik chodzi, który ma udowadniać, że nie ma różnic między transportami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, emc_emc napisał:

Dokładnie może nawet nie tyle stwarzają co robią firmy - wytwarzające sprzęt audio, typu gniazda RCA czy wykorzystywanie USB - ktoś zaczął , przyjęło się jako standart i trzeba z tym żyć. O MADI byłoby piękne - jest wielokanałowe więc swobodnie można by transmitować częstotliwości próbkowania powyżej 192kHz .Pewnie kiedyś ktoś odkryje. Ale co wtedy zrobić z biznesem przewodów USB, izolatorów, ulepszaczy?

MADI zostanie odkryte dla świata hifi, na pewno. Za grubą kasę ?

Godzinę temu, Seyv napisał:

Jeżeli komuś jego granie nie odpowiada to dlaczego ma pisać, że jest dobry? Ma prawo do swojej oceny.

Czy komuś musi się podobać granie urządzenia bo ma np. ultra niskie thd? 

Nie o to chodzi, nie o jego brzmienie bezwzględne, tylko o to, że zawsze gra tak samo.

Godzinę temu, Seyv napisał:

A jakiej odpowiedzi się spodziewałeś? Podejrzewam, że pytany nawet nie wiedział o co jest pytany (Yamaha to nie jednoosobowa manufaktura aby szefostwo znało się na sprawach technicznych).

Podejrzewam, że wiem, kogo pytałem i o co, i że pytający wiedział, co odpowiada. Chyba, że system dla audiofilów tworzą debile ?

Godzinę temu, Seyv napisał:

Ehh... ta spiskowa teoria dziejów.

A nie przyszło Ci do głowy, że ludzie po prostu lubią mieć wpływ na to czego słuchają? Że jedni wolą na "zimno" a inni na "ciepło". Że większość tak naprawdę ma gdzieś jak to powinno brzmieć a po prostu chcą słuchać tak jak im się podoba?  Chcą kreować swój dźwięk i swój system audio i właśnie to jest kołem zamachowym dla rynku audio zajmującym się kabelkami i innymi gadżetami. 

A niech sobie kreują, czy ja zabraniam? Czy wiedza o zjawiskach komuś zaszkodziła? Niewiedza jest lepsza? Terror? ?

Godzinę temu, Seyv napisał:

To po co stosować wzmacniacz? I dlaczego zakładasz, że jest to urządzenie idealnie, nie mające wpływu na przetwarzany sygnał?

 

Godzinę temu, Seyv napisał:

No właśnie. Dlatego jeśli chcemy badać zmiany które mają być słyszalne musimy porównywać sygnały najbliższe uszu czyli z zacisków głośnikowych a nie sam początek drogi, przegrywając pliki w domenie cyfrowej

Nie. W ten sposób nie powinniśmy badać krwi, bo sekcja i tak wykaże, na co zmarł pacjent. Wzmacniacz jest jednak urządzeniem reagującym na sygnał wejściowy. Jeżeli gra on różnie przy identycznym sygnale wejściowym, to jest poważny problem, tylko ze wzmacniaczem, i nie ma to związku z resztą toru przed wzmacniaczem i w taki sposób żadnych informacji o przetworniku nie uzyskamy. Ale oczywiście można się też tak bawić, czemu nie. Ja się bawię inaczej.

Godzinę temu, maciek36 napisał:

Przykre, że jeden, czy dwóch userow właściwie teroryzuje forum

Przykre to jest to, że reszta nie kuma nic a nic.

32 minuty temu, soundchaser napisał:

Mam Ci drugi raz cytować to, co już raz cytowałem? Cofnij się trochę tam gdzie zacytowałem cały Twój wpis i odniosłem się do niego.

Jak nie umiesz, to ja zacytuję:

16 godzin temu, przemak napisał:

I nieważne, jak ten DAC ma grać, gra jakoś, zależnie od konstrukcji, przyjętych założeń, ceny, upodobań, lepiej, gorzej - ale gra tak samo z każdym sygnałem cyfowym, bo dlaczego inaczej?

gdzie tu widzisz stwierdzenie, że każdy gra tak samo? Wyraźnie napisałem, że gra lepiej albo gorzej.

35 minut temu, soundchaser napisał:

Co tutaj chciałeś udowodnić, bo nie kumam?
Skopiowałeś nagranie i stwierdziłeś, że kopia jest równa oryginałowi. Co w tym takiego niezwykłego?

Bo zrobiłem to bez fidelizera, ? podczas gdy ty twierdzisz, że to niemożliwe ?

18 minut temu, soundchaser napisał:

O ten filmik chodzi, który ma udowadniać, że nie ma różnic między transportami?

Nie, te filmiki mają pokazać, że NIE MUSI być różnic między transportami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
52 minuty temu, przemak napisał:

A niech sobie kreują, czy ja zabraniam? Czy wiedza o zjawiskach komuś zaszkodziła? Niewiedza jest lepsza? Terror? ?

Wiedza jest istotna jednak zarzucanie komuś, że jest łatwowiernym idiotą dającym się ograbić ze swoich pieniędzy nie jest w porządku.

57 minut temu, przemak napisał:

Wzmacniacz jest jednak urządzeniem reagującym na sygnał wejściowy. Jeżeli gra on różnie przy identycznym sygnale wejściowym, to jest poważny problem, tylko ze wzmacniaczem, i nie ma to związku z resztą toru przed wzmacniaczem i w taki sposób żadnych informacji o przetworniku nie uzyskamy. Ale oczywiście można się też tak bawić, czemu nie. Ja się bawię inaczej.

Ale w omawianym przypadku nie badamy ani wzmacniacza ani przetwornika a zjawisko różnego brzmienia transportów. Oczywiście można uznać, że miliony audiofili słyszący te zmiany żyją w matrixie i wszystko im się wydaje, można przypisać to zbiorowym omamom ale chyba nie na tym polega poznawanie otaczającego nas świata i rządzących nim zjawisk. 

Załóżmy (hipotetycznie), że sygnał spdif może być demodulowany i mieć wpływ na częstotliwości akustyczne to sam kształt jego przebiegu (a ten przecież bywa różny dla różnych transportów) będzie demodulował różnie dając inne brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciek36 napisał:

Przykre, że jeden, czy dwóch userow właściwie teroryzuje forum bo ma za dużo czasu w życiu, ambicje misyjne.
Tu już prawie każdy wątek schodzi na tory żenady.

Na forach fotograficznych (przynajmniej niektórych) można teoretykowi powiedzieć "sprawdzam" pisząc po prostu - pokaż swoje zdjęcia.

Tutaj można chociaż zrobić to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

aby wiedzieć z kim zacz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Seyv napisał:

Ale w omawianym przypadku nie badamy ani wzmacniacza ani przetwornika a zjawisko różnego brzmienia transportów.

Właśnie, to po co mieszasz do tego wzmacniacz? ?

46 minut temu, Seyv napisał:

Oczywiście można uznać, że miliony audiofili słyszący te zmiany żyją w matrixie i wszystko im się wydaje, można przypisać to zbiorowym omamom ale chyba nie na tym polega poznawanie otaczającego nas świata i rządzących nim zjawisk. 

Poznawanie polega na poznawaniu. Można od razu wszystko albo nic, można po kolei. 

46 minut temu, Seyv napisał:

Załóżmy (hipotetycznie), że sygnał spdif może być demodulowany i mieć wpływ na częstotliwości akustyczne to sam kształt jego przebiegu (a ten przecież bywa różny dla różnych transportów) będzie demodulował różnie dając inne brzmienie.

Oczywiście, że to może mieć wpływ. Ponieważ nie jest to przynajmniej na razie zamierzone i policzone to jest to kwestia osobistego zdania, opinii. Ja uważam, że ma to znaczenie, ale nie tak duże jakby chciał np. @emc_emc i na pewno nie jest to jedyny wpływ. Moim zdaniem większy ma ogólnie zegar i problemy z tym związane i jakość projektu i wykonania. 

Natomiast jednak nie o tym jest mój "disowany" filmik. W nim pokazuję TYLKO, że można uzyskać z taniego transportu sygnał taki jak oryginalny. W momencie odtwarzania tak powstałego pliku, nieważne czy z dysku czy z bufora, zakłócenia i wszystko inne są takie same, bo odtwarza je to samo urządzenie. Oczywiście, zakłócenia z transportu mogą wpływać na sygnał analogowy, tylko, że ja w ogóle się nie zajmuję tam częścią analogową, analiza kończy się na pliku. Za cześć analogową odpowiada dac i to od niego wszystko zależy. Poprawnie zaprojektowany i wykonany radzi sobie bez problemu z jitterem i niestabilnością zegara bo ma swój, a część analogową i separacja od zakłóceń wszelakich to inna sprawa, i jest to przecież możliwe do zrealizowania. 

21 minut temu, rochu napisał:

Na forach fotograficznych (przynajmniej niektórych) można teoretykowi powiedzieć "sprawdzam" pisząc po prostu - pokaż swoje zdjęcia.

Tutaj można chociaż zrobić to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

aby wiedzieć z kim zacz.

 

No właśnie. To teraz ja sprawdzam i poproszę link do twojego dorobku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, przemak napisał:

No właśnie. To teraz ja sprawdzam i poproszę link do twojego dorobku. 

A po co?

W odróżnieniu od ciebie, nie staram się robić tutaj za guru i arcymistrza wszelakiej wiedzy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rochu napisał:

A po co?

W odróżnieniu od ciebie, nie staram się robić tutaj za guru i arcymistrza wszelakiej wiedzy.

 

Tylko robisz za recenzenta tej wiedzy Czyli powinieneś mieć jej więcej. Sprawdzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, przemak napisał:

Tylko robisz za recenzenta tej wiedzy Czyli powinieneś mieć jej więcej. Sprawdzam.

Recenzenta?

Bynajmniej.

Bardziej już błazna, który lubi czasami jakiemuś bliźniemu przebić jego egocentryczny nadęty balon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

To nie jest żadana ..........wiedza ........tylko wnioski z osobistych doswiadczen  wylacznie , czyli praktyka .Wnioski te moga byc bledne .....

Wiedza pozwala projektowac , budowac urzadzenia etc...... "PRZERZUCANIE KLOCKOW" jak tu wiele osob  pisze ....to nijak ma sie do wiedzy czy to jasne,  czy musze jeszcze cos wyjasniac????!!!!

Edytowane przez Moontan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Moontan napisał:

To nie jest żadana ..........wiedza ........tylko wnioski z osobistych doswiadczen  wylacznie , czyli praktyka .Wnioski te moga byc bledne .....

Sugerujesz, że uszy a ściślej mówiąc słuch w audiofili nie są istotne a może wręcz niepotrzebne?

Wystarcza sama "wiedza"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, rochu napisał:

Recenzenta?

Bynajmniej.

Bardziej już błazna, który lubi czasami jakiemuś bliźniemu przebić jego egocentryczny nadęty balon.

A to ok, przebijaj, tylko się nie skalecz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Nie .....mam na mysli "wyznawcow radia i fizyki"  ktorzy mysla ze do sluchania wytarczaja tylko uszy i  pseudo naukowe wnioski wyciagane z tych  pospiesznych spotkan ze sprzetem .....  oraz z gory zalozona teza .Nie umieja sie dziwic....... wszystko musi byc jasne a nie jest, tyle jeszcze jest do odkrycia.Brak pokory i pycha.....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Seyv napisał:

Ale w omawianym przypadku nie badamy ani wzmacniacza ani przetwornika a zjawisko różnego brzmienia transportów. Oczywiście można uznać, że miliony audiofili słyszący te zmiany żyją w matrixie i wszystko im się wydaje, można przypisać to zbiorowym omamom ale chyba nie na tym polega poznawanie otaczającego nas świata i rządzących nim zjawisk.

Myślę że te parę słów kolegi Seyv powinno posłużyć za podsumowanie tej bezsensownej dyskusji, a wątek posprzątany przez moderację powrócić do swojego meritum.

Kolega przemak próbuje sprowadzić skomplikowane zagadnienie do jednowymiarowego stwierdzenia fundamentalnie stojącego w sprzeczności z doświadczeniem wielu audiofili. Nie ma żadnego matrixa, ja na codzień stykam się powiedzmy z dziesięcioma innymi audiofilami posiadającymi dziesięć bardzo różnych systemów, w każdym słychać różnice wprowadzane przez przewody, transporty akcesoria antywibracyjne itp. i żadna znana mi w rzeczywistości osoba bawiąca się w to hobby takiego wpływu nie kwestionuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 30

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.