Skocz do zawartości
IGNORED

Granie z plikow


Blady99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Budowniczy niech budują a słuchacze słuchają. Jako słuchacz jeszcze poczekam aż budowniczy zbudują. Nie mam czasu budować. Niektórzy już budują kilka lat swoje systemy plikowe. Tak intensywnie budują, że nie słuchaja bo nie ma czasu. Niektórzy nawet żałują, że sprzedali swoje Hi-Endowe CD bo nic innego teraz nie robią tylko budują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Arek...niestety na wysokiej póleczce nastąpiło "przekombinowanie" i efekt domina...trzeba się trochę schylić i zgiąć o parę "półek" niżej...

Niestety to jest bardzo trudne ;-)

Pozdrawiam

 

 

Ps. Na tę okoliczność Machine Head z mojego "wymyślnego" systemu plikowego... ;-) i Robert special for me Oh Yeah ;-)))

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni buduja, inni kombinują a jeszcze inni się schylają. Ja jak mam czas to słucham muzyki a czasami coś kupuję. Parę rzeczy z "półek" niżej też słuchałem. Na razie jednak nadal szkoda czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co budować? Wystarczy posłuchać dCS Network Bridge.

A nie kosztuje majątku.

A potem słuchać tylko muzyki.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam dCS Network Bridge, Chinczycy juz nie tylko hardware kopiuja ale i ceny ;)) Soundaware D300REF netto 2000.- EUR to juz chyba niedaleko dCS'a.

 

71EHxkyhJ-L._SL1500_.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam dCS Network Bridge, Chinczycy juz nie tylko hardware kopiuja ale i ceny ;)) Soundaware D300REF netto 2000.- EUR to juz chyba niedaleko dCS'a.

 

71EHxkyhJ-L._SL1500_.jpg

Można też taniej bo w tych czasach to już nawet chińczyk chińczyka kopiuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uklady cyfrowe podczas przelaczania bardzo szumia, kazda bramka logiczna przelaczana to dodatkowy szum, a jesli takich bramek jest miliony a jest. I jesli to chodzi na roznych czestotliwosciach, a chodzi, to tworza sie roznego typu szumy. te szumy maja bardzo szerokie spektrum czestotliwosci od pojedynczych nawet herzow do kilku gigaherzow. Kazde urzadzenie inaczej jest projektowane i kazde ma zwiazana z tym inna strukture widmowo-szumowa no i stad roznice soniczne pomiedzy urzadzeniami. :)

 

Wydawac by sie moglo ze drastyczne odfiltrowanie tych szumow zalatwia temat w 100%, bo przeciez mozna zaprojektowac filtry wielobiegunowe o doskonalych parametrach filtrujacych...tak na marginesie trzeba do tego wyajtkowych zabiegow...bo z takim szerokim pasmem ciezko sobie poradzic. To jednak okazuje sie, ze to zalatwia tylko 30-40% problemu...ale owszem duzo poprawia. Temat jest jednak duzo bardziej skomplikowany. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jak ktoś lubi odtwarzacz plikow all-in-one wlacznie z video i mozliwiscia zamontowania dysku wewnatrz to mozna przyjrzec sie ECM-2 Electrocompanieta. Funkcjonalnie bajka, dzwiekowo tez bardzo dobrze choc mozna lepiej :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Musze sie przyznac , ze jeszcze do niedawna gardzilem "plikowcami". Jednak ostatnio trafil mi sie "cichy" komputer zbudowany wylacznie w celu odtwarzania muzyki czyli zupelnie uproszczona wersja z polprzewodnikowym dyskiem twardym i o chlodzeniu pasywnym. karta lynx 16 , z brakiem adaptera wi-fi , i "goly" win 7/64, program JRiver 19. Zajomy sprzedal mi 10Tb dysk zaladowany po brzegi plikami flac o roznej rozdzielczosci w tym DSD , jakies 11 tys albumow czyli ok 100 tys. utworow. Musze przyznac , ze komfort uzytkowania tego systemu , organizacja plikow i latwosc wyszukiwania, a takze zupelnie przyzwoita jakosc odtwarzania sprawia , ze rzadko odpalam gramofon (a raczej 3 gramofony) czy CD . Czesciowo jest to spowodowane zupelnym bezladem jaki panuje na polkach z CD i LP, ale takze przyzwoita jakoscia muzyki z PC. Ostatnio dodalem DAC Antelope Zodiac Gold ktory mozna juz kupic za 1/3 -1/4 poczatkowej ceny i ktory dysponuje zupelnie niezlym torem analogowym ze stopniowa regulacja glosnosci (oparta o drabinke rezystorow) no i pozwala odtworzyc geste pliki. Wszystko przez USB tym razem. Jest to obiektywnie dobry system. Zwlaszcza w kontekscie muzyki do jakiej panowie referuja , ktora z calym szacunkiem ,ale nie wymaga wiele od toru audio.

Pozdrawiam. W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się przyznam że dodałem odtwarzacz plików do mojego systemu -Lumin D1 z zasilaczem Sbooster i dźwiękowo jest super. Zastanawiam się czy wyższe modele plikowcow tej firmy oferują jeszcze lepszy dźwięk -zależy mi na systemie ze zintegrowanym dac. Nie miałem dużo czasu na odsłuchy bo święta rodzinne i takie tam ale na szybko to dzwiek w pewnych spektach jest bardzo blisko CD Bow zz8 v3 a w pewnych nawet jest lepiej. Brak mi minimalnie wybrzmień i może trochę ułagodzony jest ten dźwięk ale nie razi a wręcz zachęca do dłuższego słuchania. Byłem zaskoczony poziomem naturalności i taka swoboda dźwięku. Z gramofonem nie porównywałem bo zmieniłem pasek na mylarowa tasme i odsunąłem silnik na osobna platformę więc zbyt duże zmiany.

Obsługa bajka, ale to wiadomo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Aethelred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. Zaczyna mi brakować półek, chyba czas poszukac podwójnej szafki na sprzęt.

Po weekendowych odsłuchach potwierdzonych przez małżonkę -Lumin gra u mnie w bardziej angażujący sposób niż cd bow. Cd bardziej uporządkowane ale jakby nudno. Może jeszcze poeksperymentuje z kablami do cd ale na chwilę obecną i lumin i cd te same interconnecty. A byłem przekonany że pliki nawet nie zbliża się do mojego cd.

22b5134414bcd4460b19bc2acd68bb82.jpg

27f19669b64b16d0a5d3c56ea05d4840.jpg

8d87c9ca92ccc1d9a8bffce88ec8080b.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Aethelred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mine rowniez d1 z zasilaczem Tomanka spisuje sie bardzo dobrze jak na plikowca i pudelko all in one. Co do kabla ic - transparent super mm2 rca daje rade:)

Kiedys moze xlr sprawdze jak mnie najdzie chec:)

 

Z tego co google nadaje to d1+zasilacz to zblizone granie do zestawu T1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsłabszym ogniwem w Luminie jest jego wbudowany DAC.

Ale w cenie za kilkanaście tysięcy PLN za combo tragedii nie ma.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombi tzn d1 + dodatkowy zasilacz można wyrwać nawet za 10 tys za nowke po lekkim rabacie także cena bdb. A używki za nieco polowe ceny nowego także tutaj cena/jakość jeszcze lepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Najsłabszym ogniwem w Luminie jest jego wbudowany DAC.

Ale w cenie za kilkanaście tysięcy PLN za combo tragedii nie ma.

 

Pozdro

Z tym to różnie bywa. Mam też Vege I dac w bow to ostatnia wersja z i2s na 20bitach przez wielu uważana za jedną lepszych implementacji tej kości. Inny Dac to inne granie. Więcej detalu ale np bardziej męczące. Nie twierdzę że lumin to top dac ale z z obecnie posiadanych urządzeń - accustic arts dac1mk4/vega/bow zz8mk3 daje mi najwięcej radości że słuchania. Muszę jeszcze porównać na tym samym kablu wyprowadzony sygnał z lumin jako dac vs. Accustic arts.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat odświeżony, więc i ja napiszę o moim nowym nabytku.

Od ponad dwóch miesięcy jestem w posiadaniu plikowca Cayin idap-6.

Od samego początku gdy został wypuszczony na rynek budził we mnie spore zainteresowanie. Gdy obejrzałem fotki środka już wiedziałem, że muszę go mieć. I tak się stało. Kupiłem i do dziś nie mogę się przestać egzaltować jego brzmieniem. Gra u mnie z DACiem R2R Soekris (po full modach ). Po pierwszych kilku godzinach wcale nie przechodzi ochota na dalsze słuchanie. Muzyka poprostu płynie a banan z buzi nie znika. Tak się dzieje z każdym prawie rodzajem muzyki. Można o tym urządzeniu powiedzieć śmiało, że jest bardzo muzykalne i spokojnie może konkurować z kilkoma o wiele droższymi klockami dostępnymi na rynku.

Wprawdzie brakuje mu wbudowanych usług streamingowych jak Tidal czy Spotify ale i na to jest sposób (np BubbleUPnP).

Dużą zaletą jest wyjście USB do połączenia z DAC ale i nie brakuje mu innych wyjść (AS/EBU, coaxial,optyk, bnc czy I2S).

Na uwagę zasługuje również zastosowanie zasilania liniowego co daje się odczuć w trakcie słuchania.

 

Myślę, że to urządzenie jest godne aby sprawdzić go w swoich systemach.

Jest parę bug-ów softwarowych ale support Caina obiecuje rozwój.

 

 

 

ac434e479fe43e687c5f56d4a96aba94.jpga0eb49f15e60a24a4a6f087d9a0fa075.jpgb5c5a5ebd3396d85ed61cc0f12363f56.jpg171f60c4b1593f9f6117fb10a23719a1.jpg9d31036be94fb354cb995fc875c55525.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że temat odświeżony, więc i ja napiszę o moim nowym nabytku.

Od ponad dwóch miesięcy jestem w posiadaniu plikowca Cayin idap-6.

Od samego początku gdy został wypuszczony na rynek budził we mnie spore zainteresowanie. Gdy obejrzałem fotki środka już wiedziałem, że muszę go mieć. I tak się stało. Kupiłem i do dziś nie mogę się przestać egzaltować jego brzmieniem. Gra u mnie z DACiem R2R Soekris (po full modach ). Po pierwszych kilku godzinach wcale nie przechodzi ochota na dalsze słuchanie. Muzyka poprostu płynie a banan z buzi nie znika. Tak się dzieje z każdym prawie rodzajem muzyki. Można o tym urządzeniu powiedzieć śmiało, że jest bardzo muzykalne i spokojnie może konkurować z kilkoma o wiele droższymi klockami dostępnymi na rynku.

Wprawdzie brakuje mu wbudowanych usług streamingowych jak Tidal czy Spotify ale i na to jest sposób (np BubbleUPnP).

Dużą zaletą jest wyjście USB do połączenia z DAC ale i nie brakuje mu innych wyjść (AS/EBU, coaxial,optyk, bnc czy I2S).

Na uwagę zasługuje również zastosowanie zasilania liniowego co daje się odczuć w trakcie słuchania.

 

Myślę, że to urządzenie jest godne aby sprawdzić go w swoich systemach.

Jest parę bug-ów softwarowych ale support Caina obiecuje rozwój.

 

 

 

ac434e479fe43e687c5f56d4a96aba94.jpga0eb49f15e60a24a4a6f087d9a0fa075.jpgb5c5a5ebd3396d85ed61cc0f12363f56.jpg171f60c4b1593f9f6117fb10a23719a1.jpg9d31036be94fb354cb995fc875c55525.jpg

Witam jestem bardzo zainteresowany tym transportem i w związku z tym mam kilka pytań , z którego wyjścia gra najlepiej , oraz z jakiego wejścia jest najlepsza jakość tutaj głównie chodzi mi o nas po kablu lan z bubble rozumiem nie ma problemów , gdzie w pl go kupić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem bardzo zainteresowany tym transportem i w związku z tym mam kilka pytań , z którego wyjścia gra najlepiej , oraz z jakiego wejścia jest najlepsza jakość tutaj głównie chodzi mi o nas po kablu lan z bubble rozumiem nie ma problemów , gdzie w pl go kupić
Myślę, że to z jakiego wyjścia gra najlepiej zależy od DACa. Trzeba samemu sprawdzić. Ja próbowałem coax, optyk i usb. U mnie najlepiej gra po USB.

Najbardziej funkcjonalnie jest podłączyć dysk po USB do idap-6. Zaletą takiego podłączenia jest szybsza obsługa niż z NAS. Jeśli chodzi o granie z NAS to nie odczuwam różnic w jakości dźwięku.

Kupić możesz tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.