Skocz do zawartości
IGNORED

Rozbój w biały dzień - 120zł cła od importu płyty SACD za ... $15


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

W UK tak samo DHL nalicza co sie da. Straszne zlodzieje.

 

A tak na marginesie to w ubieglym tygodniu przyszly do mnie dwie plyty z Japonii, w tym pierwsze tloczenie (z drugiego roku- 1984 bez TO w matrixie) Dark side of the moon. Ta plyta nawet na discogs jest zle wystawiana bo to unikat. Tak czy inaczej sprzedajacy wyslal mi to jako "gift" o wartosci $1 za plyte i nie zaplacilem nawet pensa dodatkowych oplat. Z USA jak buty kupowalem za £150 tez nic nie zaplacilem bo zanizylismy wartosc produktu.

 

Tyle, ze ja w UK jestem. W PL moze byc troche inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczęśliwie odebrałem kolejny raz przesyłkę z płytami z Japonii.

Przesyłka pocztą lotniczą - doręczona przez Pocztę Polską - bez dodatkowych opłat. Wartość przewyższała 22 EUR.

Skoro dojna zmiana szuka kasy to się chyba niedługo skończą zakupy w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w końcu się napracowali, by pobrać opłaty, więc i za to trzeba im zapłacić.

 

W moim przypadku, telefon z "państwa źródłowego", paczka utknęła w urzędzie celnym, poproszono mnie o potwietdzenie opłaty, gdy okazało się, że <150€, dostałem paczkę bez opłat. Była to przesyłka pocztowa, nie kurierska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od "widzimisię" urzędnika celnego, a nie dobrej zmiany, czy też DHL. Kilka lat temu miałem identyczną sytuację z zakupem DVD z Kanady. Box z płytami zakupiony bezpośrednio w którymś ze sklepów internetowych, koszt zakupu również poniżej wartości clenia i opodatkowania. Nikt nie pytał o przedstawianie faktury lub innego dowodu zapłaty, tylko dostałem powiadomienie z Poczty Polskiej o odbiorze przesyłki (za opłatą). Naliczono podatek oraz Poczta Polska również naliczyła swoje koszta obsługi celnej. W tamtym czasie dość dużo kupowałem płyt ze świata poprzez ebay (nigdy wcześniej nie miałem pobieranych dodatkowych opłat), i trochę się wk..... w tej sytuacji. Interweniowałem zarówno w PP, jak i w Urzędzie Celnym (przesłałem im skany i dowody zapłaty za płyty). Poczta stwierdziła, że opłacenie przesyłki door-to-door nie zwalnia mnie od opłaty dla nich za obsługę celną zakupu. Najlepsza była odpowiedź UC, dwie strony przytaczanych paragrafów, z których początkowo wynikało, że nie mieli prawa pobierać podatku, po czym na końcu powołali się na jakiś przepis, że zwolnieniu podlegają zakupy od sprzedawców np aukcyjnych, ale ze sklepów internetowych już nie, dlatego musiałem zabulić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włos się jeży....

Tylko czekać na jakiś przedsiębiorczych Polaków którzy w jakimś państwie UE zrobią bazę przesiadkową dla paczek i do Polski będą szły już jako wewnętrzne (w UE)

Chociaż raz musiałem pani w UC wytłumaczyć, że Londyn mimo iż nie Lądek jest w UE....

Udało się, ale lekki stres był......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Włos się jeży....

Tylko czekać na jakiś przedsiębiorczych Polaków którzy w jakimś państwie UE zrobią bazę przesiadkową dla paczek i do Polski będą szły już jako wewnętrzne (w UE)

Nie Polaków, a cwanych majfrendów z chin - via bursztynowy szlak. Jak zrobią tą bazę w pl, to mamy tu miedzy innymi aliexpress na miejscu. Może być ciekawie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Przecież to stary patent na zarabianie keszu, udzielona usługa przez obliczenie kosztów zerowych przez agencje celną choć vat i cło zerowe. znam agencje celne które za jakiekolwiek usługi biorą podstawy 100 eur. choć zakup danej rzeczy może opiewać na 1 dolar eur frank czy jakąkolwiek inną walutę . temat długi jak rzeka szkoda sobie tylko głowę suszyć . To następny punkt aby zacząć w końcu coś dobrego robić w Polsce jeżeli chodzi o produkcje. Mam nadzieję że młodzi to w końcu zrozumieją a wielkie głowy w rządzie dadzą jakieś mądre zielone światło na rozwój i produkcję.

 

Przecież to stary patent na zarabianie keszu, udzielona usługa przez obliczenie kosztów zerowych przez agencje celną choć vat i cło zerowe. znam agencje celne które za jakiekolwiek usługi biorą podstawy 100 eur. choć zakup danej rzeczy może opiewać na 1 dolar eur frank czy jakąkolwiek inną walutę . temat długi jak rzeka szkoda sobie tylko głowę suszyć . To następny punkt aby zacząć w końcu coś dobrego robić w Polsce jeżeli chodzi o produkcje. Mam nadzieję że młodzi to w końcu zrozumieją a wielkie głowy w rządzie dadzą jakieś mądre zielone światło na rozwój i produkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.