Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Opal 23 vs Melodika BL40


Matt998

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Od dłuższego czasu słucham muzyki na Yamaha PianoCraft 840 z fabrycznymi głośnikami i planuję zmianę na coś trochę lepszego co było by "uniwersalne" gdzie nie zabraknie ani górnych ani dolnych soczystych pasm .

Zastanawiam się miedzy kolumnami Pylon Opal 23 i Melodika BL40. Na początku były by podłączone pod PianoCraft właśnie ale w nieodległym czasie od zakupu kolumn planuję wymienić też na jakiś ampli stereo.

Czy możecie mi pomóc dokonać wyboru które kolumny zakupić ?

Meldodika miałem przyjemność posłuchać, Pylonów już nie, niestety nie ma ich nigdzie w pobliżu. Słucham raczej mieszanej muzyki, pomijający techno, heavy metal i temu podobne.

Pokój jaki mam do dyspozycji to 19m2 pokoju gościnnego z umeblowaniem.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze którychś z tych kolumn, wszelkie za i przeciw mile widziane ! ;)

Pozdrawiam, Mateusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak Ci się ta Melodika podobała?

Nie wiem jak grają Pylolny Opal 23,ale wiem jak gra Melodika Bl40 mk2.Mam ją razem z ampli Onkyo TX8150.Melodika gra dość dynamicznie,w miarę równo z dobrym punktowym basem,który to nie przebija się ponad pozostałe pasma.Góra wyraźna i co najważniejsze nie zapiaszczona.Przy niskich poziomach głośnościach rewelacja.Natomiast żeby coś zarzęziło to trzeba kręcić dość mocno volumenem w górę.Średnica też wyraźna zwłaszcza wokale.Dla mnie faworyt z tych co słuchałem do 3tys.zł.Łatwe do wysterowania bo mają skuteczność 91dB.Myślę,że Pianocraft dałby radę je pociągnąć.Ale na przyszłość poszukaj czegoś mocniejszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

To dwie kolumny o innym charakterze brzmienia, jednak obydwie dobrze sprawdzą się w połączeniu z elektronika PianoCraft i docelowo z innym wzmacniaczem.

Melodika BL40 II (http://www.q21.pl/melodika-bl40-mkii.html) to mocne, dynamiczne granie z wyraźnie podkreślonymi skrajami pasma. Pylon Audio Opal 23 (http://www.q21.pl/pylon-audio-opal-23.html) to równiejsze brzmienie z bardziej wyrazistym środkiem pasma, łączącym skraje. Bas mocny, lekko zaokrąglony, góra pasma natomiast szczegółowa, ale nie ostra. To brzmienie bardziej gęste, plastyczne.

Wybór tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji i gatunków muzycznych. Do mocniejszych, szybszych gatunków lepiej może sprawdzić się Melodika, natomiast bardziej uniwersalny jest Pylon Audio.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Polecam melodika bl40mkII

Faktycznie dobrze zgrywa się z amplitunera mi onkyo jak i pioneera. Solidnie wykonane i wycenione kolumny.

Jeśli odsluch w salonie cię nie interesuje możemy podesłać do Ciebie takie kolumny na testy. Wówczas będziesz miał idealne porównanie w swoich warunkach czy to jest dźwięk którego szukasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz granie skrajami pasma i masz cherlawy wzmacniacz (czyli Pianocrafta), to BL40MKII urządzi Cię pierwszorzędnie pięknym przestrzennym graniem z pulsującym basem i gładkimi ale zaznaczonymi wysokimi

https://sklep.rms.pl/melodika-bl40-mkii-mk2-nowa-wersja-kolumny-podlogowe-stereo-2szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To piękne, jak te kolumny podłączone do różnych wzmacniaczy potrafią różnie zagrać. Jesteśmy pod nieustającym wrażeniem zdolności BL40MK2 do wyciskania różnorodnych brzmień :)

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycisnąć z danych kolumn to można różne brzmienie, w zależności od reszty toru, przeciągnąć w którąś stronę.

Ja np. miałem na myśli "wrodzony charakter kolumny", tak jakby ona zagrała z neutralną resztą toru.

Przynajmniej tak ja BL40 odebrałem, w zestawieniu z różną elektroniką i w porównaniu z innymi kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Fakt jest to mylące, jednak była juz rozmowa o tym. Trzeba po prostu uważać.

Takie uzupełnienie. Melodika skrajami pasma nie gra. :)

I tu się zgodzę,bo wydaje mi się że mk2 jest bardziej zrównoważona jak mk1.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.