Skocz do zawartości
IGNORED

Transformatory do audio


rafa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, hi_aro napisał:

Cóż mogę rzec, #nie_zamawiac_toroidy.  

racja, więc wiedz że jednostkowe projekty mógłbyś wykonywać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz jaskiniowca od Accu.? Kupił nawijarkę i miał wykonywać trafa na zamówienie oraz "swoich" projektów. Poległ, nawija dławiki do fotowoltaiki...

Wygrzanie toroida w piecu, takiego 500VA po próżniowej impregnacji, trwa 5-6h. Aby móc mówić o robieniu czegoś na zamówienie trzeba wykonywać conajmniej kilka dziennie. Ale np. Amplifon sam nawija wszystko, ale ceny końcowe raczej są mocno europejskie. Czas, materiały, logistyka przy jednostkowym wykonaniu nie opłaca się. W tym czasie wolę jakiś mały PLC popełnić i mieć spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie rozumie po co Ci wydawać tyle kasy na maszynę jak za wielokrotnie mniej mógłbyś kupić gotowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez witek_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 70% wykonana jest ze złomu przemysłowego. Kupuję po cenie złomu automatykę przemysłową. To co potrzebuję zostawiam, reszta na sprzedaż. Takie projekty kosztuję mnie tylko czas. 

Jak np. coś takiego. Owijarka przewodów... Czy powinienem teraz zacząć robić i kosić hi_endowe Eur za przewody?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hi_aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, hi_aro napisał:

 

Jak np. coś takiego. Owijarka przewodów... Czy powinienem teraz zacząć robić i kosić hi_endowe Eur za przewody?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

świat do odważnych należy, a cena zależy od popytu - ja bym próbował

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge polecić trafa od Głowińskiego czyli IDHOS ,nikt u nas lepiej nie robi,toroidy w wersji audio 100va w cd ,grał dżwiękiem zmulonym,prawie jak mono.Cenowo, nascie złoty więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tedi02 napisał:

Ja moge polecić trafa od Głowińskiego czyli IDHOS ,nikt u nas lepiej nie robi,toroidy w wersji audio 100va w cd ,grał dżwiękiem zmulonym,prawie jak mono.Cenowo, nascie złoty więcej.

Jakieś namiary do zamówienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transformatory Pana Głowińskiego to jest światowy TOP. Amorficzne Tamury są znacznie gorsze niż najlepsze produkty Pana Głowińskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tedi02 napisał:

telefon ,501029404 

Czy ta firma nie ma własnej strony internetowej z ofertą? Przeglądam Google i zdjęcia wzmaków są, ale nic poza tym. Źle szukam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2020 o 09:15, 2A3_fan napisał:

Transformatory Pana Głowińskiego to jest światowy TOP. Amorficzne Tamury są znacznie gorsze niż najlepsze produkty Pana Głowińskiego.

To prawda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Co do transformatorów Toroidy to syf totalny odradzam zakupu w tej firmie. Kiedyś kupiłem po 2 tygodniach transformator zaczął się wzbudzać i warczeć tak głośno że nie szło tego wytrzymać. Zadzwoniłem opisałem co się dzieje i odesłałem. Po kilku dniach dzwonię pytam czy rozpatrzyli reklamację i usłyszałem  negatywną  odpowiedź ze według nich transformatorowi nic nie dolega posiada właściwe parametry i w dodatku na odesłanie go do mnie muszę przelać pieniądze na wysyłkę! Transformator szmelc, i jeszcze kasa poszła na wysyłki. Facet kłamie w zaparte kolega w poście opisał prawdę. W dodatku rozmawiałem z jednym z współwłaścicieli. Dla mnie ta firma nie istnieje. Wolę już kupić chiński ( jest lepiej wykonany) niż toroidy. I w dodatku o wiele tańszy ? 

Pozdrawiam   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piotr DIY napisał:

Wolę już kupić chiński ( jest lepiej wykonany) niż toroidy. I w dodatku o wiele tańszy ? 

Nie zawsze będzie idealny, ale najczęściej tak. Przede wszystkim jak w Chinach złożysz reklamację to wymienią na taki który jest sprawny prawdopodobnie bez sprawdzania a na pewno bez gadania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.04.2020 o 10:49, Lech36 napisał:

Nie zawsze będzie idealny, ale najczęściej tak. Przede wszystkim jak w Chinach złożysz reklamację to wymienią na taki który jest sprawny prawdopodobnie bez sprawdzania a na pewno bez gadania.

Zwłaszcza gdy złozysz reklamacje przez Aliexpress - o ile w ogóle dostaniesz trafo to reklamacje dostarczą za trzy miesiące. Chyba, że jakis koronawirus się przytrafi albo somalijscy piraci ?

 

A tak powaznie co jest n e tak z trafami z toroidy.pl? Mówimy o normalnych transformatorach zasilajacych, czy wyjściowych do wzmacniaczy, bo to mała raczej różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na swojej stronie podają ,że transformatory standard buczą z założenia.Dla mnie to dyskwalifikuje firmę - dopłacisz kasę dostaniesz standardowo poprawny produkt ( ale nie koniecznie) , nie dopłacisz to na 100% ,zgodnie z deklaracją producenta , dostajesz szmelc.

Ostatnio poprosiłem o wycenę transformatora z 4 uzwojeniami.Dopłata 40 zł za projekt.Wcześniej kolega zamawiał podobny , ale z uzwojeniami połączonymi.Więc zapytałem o taki.Też 40 zł za projekt , mimo ,że niedawno taki robili i projekt mieli. 

Dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artw

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2017 o 21:44, tehen napisał:

Mam pytanie odnośnie składania zamówień na trafo na stronie Jamestransforner:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Poza napięciem jest tam też do podania prąd dla uzwojeń pierwotnych jak i wtórnych. Przykładowo na Toroidy.pl jest do wyboru tylko napięcie. Czyli rozumiem, że James używa wartość prądu aby nawinąć drut odpowiedniej grubości czy ma to jeszcze jakieś znaczenie?

Z tego co widzę na Toroidy.pl wartości prądów na uzwojenu wtórnym są podawane w zależnosci od typu trafa - mocy, napiecia wtórnego i ilości uzwojeń wtórnych. Wybiera się je z dostępnego typoszeregu.

Czy warto dopłacać za wersje Audio - w ogóle czy warto a nie tylko w toroidach.pl - bo nie wiem co dają opisane tam różnice w wykonaniu?

58 minut temu, artw napisał:

na swojej stronie podają ,że transformatory standard buczą z założenia.Dla mnie to dyskwalifikuje firmę - dopłacisz kasę dostaniesz standardowo poprawny produkt ( ale nie koniecznie) , nie dopłacisz to na 100% ,zgodnie z deklaracją producenta , dostajesz szmelc.

Ale obie wersje maja podawane na stronie parametry dla typoszeregu. To ze transformatory sieciowe bucza pod obciązeniem to żadna nowina. Buczą i zawsze buczałyjedne mniej inne bardziej - zalezy tez przy jakim obciążeniu i czy sa przewymiarowane. Ja się na przykład dwa razy rozczarowałem buczeniem traf w japońskich sprzętach - jednym starym 20 letnim ale tez w nowym współczesnym. _ zwykłe trafa z rdzeniem EI w sprzetach komercyjnych choć nie najtańszych.

Trzydziestoletnie trafo Zatry na rdzeniu zwijanym nie buczało ?

A R-core od angielskiego chińczyka ludowego też buczały podobno.

Chodzi o to jak bardzo to jest uciążliwe i czy mozna jakś obudowę na to wymysleć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez juro7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, juro7 napisał:

A tak powaznie co jest n e tak z trafami z toroidy.pl?

Nie wiem, nigdy nie używałem. Ostatnio zauważa się tendencję odchodzenia od transformatorów na rzecz zasilania impulsowego gdzie wprawdzie też jest transformator, ale pracuje w zupełnie innych zdecydowanie korzystniejszych warunkach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2020 o 22:10, hi_aro napisał:

Cóż mogę rzec, #nie_zamawiac_toroidy.  

Zaprawdę dobrze powiadasz.

1 godzinę temu, juro7 napisał:

A jakiego producenta trafa polecacie - najlepiej z Polski? 

A takiego: .... Badel Elektronik ze Świdnicy , ponoć firma "matka" (po rozmowie telefonicznej dowiedziałem się ) dla konkurencji Poltrafo . Sam na początku pomyślałem o  Poltrafo ale do tych "ludków" nie można się dodzwonić. Podali numer telefonu na stronie internetowej i do usra...ej śmierci nikt nie odbierze łaskawie telefonu.

Dałem sobie spokój i zadzwoniłem do Badelu gdzie mi wszystko wyjaśnili co i jak. Jak dostarczę im własny kubek do zalewania ze stali nierdzewnej (wysoki połysk) to zadeklarowali, że na etapie produkcji zaleją go żywicą i będę miał wersję jak Supreme z Toroidów.

Ponadto kolega Gawron04 zrobił ciekawe porównanie Poltrafo kontra Badel 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  i wynika,  że warto się nimi zainteresować a Toroidy sobie odpuszczę , zresztą dużo osób narzekało swego czasu na Toroidy po przeczytaniu z mojej strony "tomów informacji z internetu"  typu ...'' jaki transformator do audio".

Niech każdy wybierze co mu pasuje , zadzwoni do poszczególnych firm dopyta się o cenę i później się wypowie.?. Poniżej macie zdjęcia transformatorów z Badela które znalazłem na Alledro....go . 

 

badel.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez thomas_XLR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polska firma o której mówimy: zaniża przekrój rdzenia, i przekrój drutów, w moim przypadku nawet nie ma ekranu magnetycznego a kupiony jako audio - firma z prężnie rozwijającej się manufaktury urosła ale dla odbiorców indywidualnych z racji nieuznawania reklamacji (duży odbiorca może więcej, bo jak zrobią źle to nie zapłaci) schodzi na psy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Telto - wiecie coś o nich ? Jest taka firma z Sieradza, ale nie wiem czy robia jednostkowo na zamówienie. Oczywiście trafa w typoszergu mocy i podwójnego napięcia to jakiś standard, chodzi o zamówienie potrzebnego napiecia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, juro7 napisał:

To ze transformatory sieciowe bucza pod obciązeniem to żadna nowina. Buczą i zawsze buczałyjedne mniej inne bardziej - zalezy tez przy jakim obciążeniu i czy sa przewymiarowane. 

Prawidłowo zaprojektowany i prawidłowo wykonany transformator ( i prawidłowo zasilany - co często umyka ) transformator nie ma prawa buczeć przy obciążeniu znamionowym lub mniejszym.A takie prawo wprowadziły Toroidy.pl. Wpychają swoich klientów do świata szmelcu gdzie trzeba dopłacać za poprawność.Ale zauważmy ,że tak działa obecnie cały świat wokół nas.Żałosne jest ,że ludzie to akceptują

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, thomas_XLR napisał:

Ponadto kolega Gawron04 zrobił ciekawe porównanie Poltrafo kontra Badel 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  i wynika,  że warto się nimi zainteresować a Toroidy sobie odpuszczę

Oceni aje bardzo podobnie. Teraz tylko pytanie które tańsze i łatwiej dostępne  to znaczy w którym nie trzeba za wiele kłopotu żeby dostać model na zasadzie  moc + napięcia i przychodzi paczka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, artw napisał:

Prawidłowo zaprojektowany i prawidłowo wykonany transformator ( i prawidłowo zasilany - co często umyka ) transformator nie ma prawa buczeć przy obciążeniu znamionowym lub mniejszym.A takie prawo wprowadziły Toroidy.pl. Wpychają swoich klientów do świata szmelcu gdzie trzeba dopłacać za poprawność.Ale zauważmy ,że tak działa obecnie cały świat wokół nas.Żałosne jest ,że ludzie to akceptują

Doszło do tego, że tak zwany "wyrób budżetowy" czyli szmelc z Chin może nie posiadać podstawowych cech technicznych. Przykładem są łamiące się wtyczki, "biodegradowalne" plastiki (rozpadajace sie nim produkt skończy żywot użytkowy z powodu starzenia moralnego) czy przewody głosnikowe wykonane ze stalowych kabli do suszenia prania.

Taki jest efekt koncentracji kapitału i maksymalizacji zysku. Obecna wojna celna USA-Chiny może na chwile postawi świat z głowy na nogi spowrotem (to ten kornaswirus, obecnie to mydlenie oczu dla wykonania korekty kryzysowej).

Pytanie czy Toroidy Supreme - te wykonane zgodnie ze sztuka jak rozumiem nie bedą czasem kosztowac tyle co poprawnie wykonany Badel czy Poltrafo w puszce. Bo może to tylko o to chodzi, by sprzedawać drogie, a "fast-food" elektryczny sprzedawać przy okazji w cenie transformatorów do halogenów tym co wierzą w tanio i dobrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obecnym czasie przy dominacji LED nie istnieje rynek " transformatory do halogenów"

co do supremów na stronie są ceny spróbuj porównać z jakąkolwiek konkurencją. Mi słowa " dojenie audiofilskich jeleni " wydają się za delikatne .Poza tym polityka typu "zedrę z Ciebie ostatnią skórę i kopnę w d..ę przy każdym problemie " jakoś mi nie leży

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artw

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.