Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny życia


karpusx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro jestesmy w temacie o kolumnach zycia, co byscie polecili do powiedzmy 40-50tys zł? Wzmacniacz Accu E-600, do tego DAC na 2x ESS9038PRO połączone Kimberem KS-1130 XLR.

Chciałbym kolumny z szybkim, niekoniecznie silnym, dołem ale z jak najlepszą przestrzenią i makrodynamiką.

 

Konstrukcje z portem b-r z tyłu oraz elektrostaty/magnetostaty raczej odpadają ze względu na ustawienie nie dalej niz ~40cm od tylnej sciany.

Myślałem nad Avalonami Opus Ceramique lub Eidolon lub Magico V3, dobry trop? SF Amati czy Elipsa b. mi się podobają ale to raczej nie ta szkoła grania jakiej szukam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad Avalonami Opus Ceramique lub Eidolon

Wpadnij posłuchać Gauder Akustik Cassiano. Też na głośnikach Accuton i b-r skierowany do dołu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jestesmy w temacie o kolumnach zycia, co byscie polecili do powiedzmy 40-50tys zł?

 

U mnie mozesz posluchac klasycznych starych Tannoy-i. Przyjedz, a Kto wie czy nie dojdziesz do wniosku, iz wcale nie trzeba wydawac takich pieniedzy o jakich piszesz, a wydac je na inne potrzebniejsze - pozyteczniejsze - rzeczy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam dużo starszych Tannoy-i, m.in Ardeny i Devony. Jeśli dobrze pamiętam to nie były aż tak krytyczne w przypadku ustawienia blisko tylnej ściany ale szukam takiego finalnego, wyczynowego grania. Wzmacniacz już jest, zostały kolumny.

 

Nie chciałbym też szaf z ponad 50cm szerokości ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ardenach czy Devonach ciedza glosniki HPD, czyli na zawieszeniach piankowych miekkich, ktore generuja jednak wieksze znieksztalcenia. Ja mam na mysli granie z glosnikow, jakie siedza np. w SRM-ach, a wiec na zawieszeniach sztywnych tkaninowych., gdzie sluchajac nie widzimy nawet ruchu membran. Bas bardzo szybki o bardzo dobrej odpowiedzi impulsowej. Aby sie zorientowac co do ewentualnych roznic miedzy tymi na HPD a SRM-ami, to tylko odsluch. W kazdym razie ja juz kupe lat temu znalazlem to finalne - wyczynowe - granie, gdyz - ja dla mnie - nigdzie, u nikogo nie zagralo mi tak jak mam u siebie z tych glosnikow i to niezaleznie czy sluchalem tanich, w sredniej cenie czy drogich kolumn. Z kolumn tych mamy dzwiek bezposredni, otwarty, dzwieczny, energetyczny, dynamiczny, dajacy spore zludzenie obecnosci muzykow w pomieszczeniu odsluchowym i muzyki na zywo. Jesli ktos preferuje taki dzwiek zblizony do brzmienia instrumentow na zywo (czyz to nie jest niedoscigniony wzorzec dzwieku ?), to tych kolumn raczej nie sprzeda przez dlugie lata.

" Nie chciałbym też szaf z ponad 50cm szerokości ;-) "

U mnie mozna posluchac tych glosnikow (konkretnie 12-to calowych) zarowno w wiekszych obudowach DIY (105 l), jak i w oryginalnych niezbyt duzych, o szerokosci 45 cm i glebokosci tylko 27 cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jestesmy w temacie o kolumnach zycia, co byscie polecili do powiedzmy 40-50tys zł? Wzmacniacz Accu E-600, do tego DAC na 2x ESS9038PRO połączone Kimberem KS-1130 XLR.

Chciałbym kolumny z szybkim, niekoniecznie silnym, dołem ale z jak najlepszą przestrzenią i makrodynamiką.

 

Konstrukcje z portem b-r z tyłu oraz elektrostaty/magnetostaty raczej odpadają ze względu na ustawienie nie dalej niz ~40cm od tylnej sciany.

Myślałem nad Avalonami Opus Ceramique lub Eidolon lub Magico V3, dobry trop? SF Amati czy Elipsa b. mi się podobają ale to raczej nie ta szkoła grania jakiej szukam.

 

Do avalonów potrzeba spawarki i to z klasą - $$$$

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do avalonów potrzeba spawarki i to z klasą - $$$$

 

Hmmm... spawarki...? Kiedys z dwoma kolegami sluchalem u kogos Avalonow Eidolon napedzanych wzmacniaczem na lampach 300B. Wlasciciel tlumaczyl, ze w nim lampy pracuja paralernie dajac moc ok 27 W (ale to tylko 27 W). Avalony graly bardzo dobrze, a jakosc basu wrecz wybitna. Co do tego nie bylo watpliwosci i wszyscy sie z tym zgadzalismy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... spawarki...? Kiedys z dwoma kolegami sluchalem u kogos Avalonow Eidolon napedzanych wzmacniaczem na lampach 300B. Wlasciciel tlumaczyl, ze w nim lampy pracuja paralernie dajac moc ok 27 W (ale to tylko 27 W). Avalony graly bardzo dobrze, a jakosc basu wrecz wybitna. Co do tego nie bylo watpliwosci i wszyscy sie z tym zgadzalismy.

 

Miałem opusy i nie mam tak miłych wspomnień. Ale dużo w tym mojej winy ponieważ nie było mnie stać na taki system jakiego potrzebowały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem że Avalony to kolumny w stylu wszystko albo nic, albo grają świetnie albo tragicznie. Pytanie tylko kiedy i w jakich warunkach?

Wilsony niby nie mają tego problemu ale podejrzewam że b-r z tyłu będzie dudnił, w dodatku Wilsony są bardzo głębokie czyli z tych 30-40cm od ściany zrobi się 20cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No właśnie czytałem że Avalony to kolumny w stylu wszystko albo nic, albo grają świetnie albo tragicznie. Pytanie tylko kiedy i w jakich warunkach?

Wilsony niby nie mają tego problemu ale podejrzewam że b-r z tyłu będzie dudnił, w dodatku Wilsony są bardzo głębokie czyli z tych 30-40cm od ściany zrobi się 20cm.

 

No to szkoda męczyć takie kolumny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo każdy ma 80-100m2 odzielne 'studio odsłuchowe'? Bądźmy poważni, może mam z tego powodu kupić sobie słuchawki tak jak poleca się każdemu mającemu poniżej 20m2? :o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Bo każdy ma 80-100m2 odzielne 'studio odsłuchowe'? Bądźmy poważni, może mam z tego powodu kupić sobie słuchawki tak jak poleca się każdemu mającemu poniżej 20m2? :o)

 

Zawsze Mareczuku można kupić...ale będzie Cię wiecznie prześladowała myśl...czy aby grają tak jak zostały do tego stworzone...

Ale jako meble jak najbardziej...piękne kolumny za takie pieniądze...

Niestety mają swoje wymagania co do ustawienia jak każde inne tego typu kolumny...odległości od ścian bo akustyki nie przeskoczysz...

Możesz pod nie akustykę dodatkowo zrobić...wtedy może być pięknie...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczwiście, rozumiem że akustyka ma ogromne znaczenie ale audio to szkoła kompromisów. Gdybym miał odpowiednią przestrzeń to nawet nie patrzyłbym na konwencjonalne kolumny tylko stały by tutaj Apogee Diva napędzane monoblokami Accu.

Moje pomieszczenie odsłuchowe jest dość duże ale to salon, także niestety wieszanie opakowań po jajkach na ścianach i 'piramidek' nie przejdzie ;-)

 

JBLe 250Ti grały tutaj świetnie tylko bass reflex z tyłu męczył. Po zatkaniu go robiły się znowu zbyt chude.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczwiście, rozumiem że akustyka ma ogromne znaczenie ale audio to szkoła kompromisów. Gdybym miał odpowiednią przestrzeń to nawet nie patrzyłbym na konwencjonalne kolumny tylko stały by tutaj Apogee Diva napędzane monoblokami Accu.

Moje pomieszczenie odsłuchowe jest dość duże ale to salon, także niestety wieszanie opakowań po jajkach na ścianach i 'piramidek' nie przejdzie ;-)

 

Czy może być piękniejsza ozdoba salonu niż monobloki Accu? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Skoro jestesmy w temacie o kolumnach zycia, co byscie polecili do powiedzmy 40-50tys zł? Wzmacniacz Accu E-600, do tego DAC na 2x ESS9038PRO połączone

Chciałbym kolumny z szybkim, niekoniecznie silnym, dołem ale z jak najlepszą przestrzenią i makrodynamiką.

 

Kolumnami życia przy odrobinie wysiłku mogą się okazać Franco Serblin Ktema. A wzmacniaczem E-650.

Posłuchaj powyższego zestawu. Ciekawe co powiesz (jedyne czego się obawiam to te 40 cm od ściany). Jeśli by sie udało, ten zestaw mógłby zostać na dłużej i cieszyłby nie tylko ucho ale i oko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma ochotę posłuchać naprawdę dobrych kolumn ,zapraszam bardzo serdecznie, oczywiście można zabrać swój wzmacniacz itp. Kolumny to Mauro Clementi M12A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kto ma ochotę posłuchać naprawdę dobrych kolumn ,zapraszam bardzo serdecznie, oczywiście można zabrać swój wzmacniacz itp. Kolumny to Mauro Clementi M12A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ach ten nasz język.... Naprawdę dobrych kolumn? Takim stwierdzeniem wysoko stawiasz poprzeczkę, szczególnie, że w Twoim wyrażeniu zaszywasz przekaz, że jest lepiej niż z innymi kolumnami.

 

Właśnie obejrzałem te kolumny (Mauro Clementi M12A). Wyglądają ciekawie, mógłbym ich nawet posłuchać aby wyrobić sobie opinię na ich temat, kto wie może byłoby ciekawie zburzyć jakieś ideały - mam na myśli swoje :)

Ps. jest tylko jedno ale, na kolumny życia to one nie wyglądają :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ten nasz język.... Naprawdę dobrych kolumn? Takim stwierdzeniem wysoko stawiasz poprzeczkę, szczególnie, że w Twoim wyrażeniu zaszywasz przekaz, że jest lepiej niż z innymi kolumnami.

 

Właśnie obejrzałem te kolumny (Mauro Clementi M12A). Wyglądają ciekawie, mógłbym ich nawet posłuchać aby wyrobić sobie opinię na ich temat, kto wie może byłoby ciekawie zburzyć jakieś ideały - mam na myśli swoje :)

Ps. jest tylko jedno ale, na kolumny życia to one nie wyglądają :(

 

Wygląd to kwestia gustu ,odważyłem się napisać ponieważ mają duży potencjał dźwiękowy ,nie chcę opisywać brzmienia ,dałem info dla zainteresowanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wygląd to kwestia gustu ,odważyłem się napisać ponieważ mają duży potencjał dźwiękowy ,nie chcę opisywać brzmienia ,dałem info dla zainteresowanych.

 

Jesteś ich dystrybutorem w Polsce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś ich dystrybutorem w Polsce?

 

Może to dziwnie zabrzmi ,ale kupiłem je w ciemno ,po namowie osłuchanego w naszym języku audiofila ,nie żałuję i postanowiłem zająć się dystrybucją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dziwnie zabrzmi ,ale kupiłem je w ciemno ,po namowie osłuchanego w naszym języku audiofila ,nie żałuję i postanowiłem zająć się dystrybucją.

 

 

Ok. Dziękuję za informację, odezwę się w najbliższym czasie do Ciebie na tel. Chętnie omówię z Tobą chęć wypożyczenia i przesłuchania tych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Szpieg: kolumny życia mają grać A nie wyglądać... zresztą jak wszystkie inne:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego slaaawek

kolumny życia mają grać i wyglądać....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek.S już znalazł kolumny życia Avalon Opus do wzmacniacza życia Accuphase E-600 - i ma tego już nigdy nie zmieniać, to jego ostateczny system :)

 

Ledwo co kupił ww. sprzęt, a tu widzę, że „wielokontowiec” (od smukłych sypialnianych Sonus'ików Cremona M, integr Accu, Pass'ików itp.) proponuje jemu E-650 i Ktemy. Jak on już ma wzmacniacz i kolumny życia :)

 

Co to PC, że co chwilę ma coś wymieniać, by być na topie ;) :D - dobrze, że nie na takim jak ta integra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie ujmując nic E600/E650 to jednak Ktemy moim daniem zasługują na lepsze towarzystwo...

 

Pewnie, że tak.

Jednak to jest już w gestii pytajacego o poradę. Pytał o kolumny życia w danym budżecie, to sie wypowiedzialem, bo te kolumny spełniają przywolany parametr :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.