Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny życia


karpusx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
1 minutę temu, rochu napisał:

I popatrz, te Martiny Logany o połowę tańsze niż krajowe Ethosy.

 

Pewnie niższe podatki mają i tańsza siła robcza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, plastik1989 napisał:

Pewnie niższe podatki mają i tańsza siła robcza. 

I mniejsze koszty obsługi marketingu w mediach społecznościowych...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, plastik1989 napisał:

W Kutnie ich nie ma. 

Tak jak pisałem mają być. Takie przynajmniej mam informację. 

 

3 godziny temu, Miroslav1 napisał:

...za niebawem kumpel kupuje wzmacniacz Jadis i88 i pewnie wybiorę się z nim do Grobela  przy okazji

 posłucham Accordo Essence.....Grobel ma mniejsze pomieszczenie i jestem przekonany że te kolumny

lepiej się u niego zaprezentują niż na AS....nie bez znaczenia jest również wzmacniacz....moim zdaniem do

tych kolumn optymalnie będzie właśnie  i88....cóż mogę jeszcze powiedzieć....znakomite kolumny żeby nie powiedzieć

...kompletne....

Pisz jak wypadnie odsłuch. Jeśli tak dobrze zaprezentowały się na AVS to o wynik u Grobel jestem spokojny. 

 

3 godziny temu, plastik1989 napisał:

Ja porównałem łeb w łeb Cayina 845 z moim Unisonem 845 i jakoś Cię te porównanie nie przekonało. Dodaj ze porównania są OK póki są po Twojej myśli. 

Nie kwestionuje tego że Twój Unisonem 845 wypadł lepiej. Chodziło o coś innego także o to co robisz też w tym wątku. Jak możesz to nie odpowiadaj na mój post. Nie ma sensu ciągnąc dyskusji nie na temat. 

 

3 godziny temu, szpakowski napisał:

Coby było sprawiedliwe należy systemowi S16Hz zapewnić takie same warunki jak FS

Nie będę woził swoich klocków bo nie po to chce posłuchać w lepszych warunkach FS. Zagrały na tyle dobrze na AVS , że chciałbym posłuchać na spokojnie ze swoimi płytami i trochę dłużej.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
I popatrz, te Martiny Logany o połowę tańsze niż krajowe Ethosy.

 

Nie czytałeś, że w PL prąd i śmieci idą do góry?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, piorasz napisał:

Nie czytałeś, że w PL prąd i śmieci idą do góry?

To trzeba się przerzucić na klasę D?.

 

21 godzin temu, Silver_85 napisał:

Zagrały na tyle dobrze na AVS , że chciałbym posłuchać na spokojnie ze swoimi płytami i trochę dłużej

To trzeba wypożyczyć za kaucję i posłuchać w domu i później oddać?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

To trzeba wypożyczyć za kaucję i posłuchać w domu i później oddać.

 

 

 

 
 
 

 
 
 
"To trzeba się przerzucić na klasę D"

D klasa wymiata. I nie chodzi o prąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2019 o 20:19, Silver_85 napisał:
W dniu 6.12.2019 o 16:15, plastik1989 napisał:

W Kutnie ich nie ma. 

Tak jak pisałem mają być. Takie przynajmniej mam informację. 

No i jak są te S16hz Ethos Ultimo za 70tys zł czy Ethos Arctico Signature za 250tys zł w Kutnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych to mogą być kolumny życia 

bo całe życie trzeba je będzie spłacac 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeżeli się mylę.

Chodzi o to miejsce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, rochu napisał:

Poprawcie mnie jeżeli się mylę.

Chodzi o to miejsce?

Kutno.thumb.jpg.436178a11fcd56de3b42b4d9522b62e4.jpg

 

Tak . I to nie jest jakiś salon ,tylko nauczyciel tenisa z Kutna zrobił sobie pokój odsłuchowy a Rogala,Szymon nawalili mu tam sprzętu i nazwali to salonem s16hz.  Firma s16hz nawet złotówki na to nie wydała.

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz a na ich stronie taki epicki opis jakby akcja działa się co najmniej na New Bond Street.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, rochu napisał:

No popatrz a na ich stronie taki epicki opis jakby akcja działa się co najmniej na New Bond Street.

https://audiolandstudio.com/studio/

 

Ja tam byłem jakieś dwa lata temu, wtedy to było jeszcze w proszku. Widać ,że trener tenisa zrobił tak jak zamierzał, przy okazji ktoś to fajnie i sprytnie wykorzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wam przyklada bron do skroni i kaze kupowac te S16hz Ethos ? Widocznie sa klienci na skoro jest taka cena.

Chcialem ostatnio posluchac w domu JAY'S DAC i jego transport niestety nie mozna bo tylko na zamowienie sa /mowie o rynku niemieckim/ wiec odpada ew. zwrot jesli by mi nie pasowalo porownanie z Terminatorem, a w ten sposob to taniej mi wychodzi zamowienie bezposrednio w Chinach i bede w takiej samej sytuacji.

Jest jakies studio w Kutnie gdzie mozna sobie posluchac Ethosy wiec raczej nalezy chwalic a nie jak zwykle szydzic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Mr.Jones napisał:

Chcialem ostatnio posluchac w domu JAY'S DAC i jego transport niestety nie mozna bo tylko na zamowienie sa /mowie o rynku niemieckim/ wiec odpada ew. zwrot jesli by mi nie pasowalo porownanie z Terminatorem, a w ten sposob to taniej mi wychodzi zamowienie bezposrednio w Chinach i bede w takiej samej sytuacji.

Jest jakies studio w Kutnie gdzie mozna sobie posluchac Ethosy wiec raczej nalezy chwalic a nie jak zwykle szydzic.

Jest tyle zacnego sprzętu, produkowanego przez uznanych, istniejących od dziesięcioleci producentów, posiadających stabilną i rozbudowaną dystrybucję oraz serwis.

Jest w czym wybierać.

I nie trzeba łypać okiem na chińskie wydmuszki czy pozorowany hajend, gdzie mocna jest tylko cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cenami to różnie bywa. Na giełdzie ktoś wystawia Ethos Ultimo za 40% ceny. Kosztowały 50tys zł czyli chce chłop 20tys zł. No chyba że gość liczy 70tys za nowe wtedy chce 28tys zł.

Jak znam życie to facet nie straci na tej sprzedaży. Więc pytanie za ile faktycznie kupił Ethosy. Za 16-18tys.?

To ja proponuję przywalić 150tys zł.za Ethos Ultimo i z 500tys za Arctico. W zasadzie to nic nie zmienia. Dotyczy to wielu firm - szczególnie na świecie nieznanych. Legendarna kablo-listwa Sulek kosztuje 6tys - a do realnego zapłacenia jest ile ? - może 1500zl max- choć ja bym zapłacił max 47zł. KBL Sound cena kabli detal 9-12 tys a na giełdzie tzw."ex-demo" za 30-35%ceny.

Producenci oszaleli z cenami i będę to krytykował. Sulek - 25tys zł za kabelek zasilający, Siltech 1m XLR - 80tys zł. Kabelek zasilający Milion Harmonixa kosztuje 36 tys zl. Absurd do kwadratu. Integra Gryphona Diablo kosztuje 67 tys zł - za co ? tam nie ma w tym wzmaku nic oprócz trafa, kondensatorów, tranzystorów - żadnej nowej technologii, nic. O Integrze Vitusa za 150tys zł D'Agostino za 240tys zl. czy Martona za 300tys szkoda gadać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z powodu tego szaleństwa wypisałem się z mainstreamu audio i wybrałem sprzęt który wręcz alergicznie reaguje na na coś innego niż kable z pudełka i listwy z Praktikera za 9,99.

24 minuty temu, babatular napisał:

Jak znam życie to facet nie straci na tej sprzedaży. Więc pytanie za ile faktycznie kupił Ethosy. Za 16-18tys.?

Może warto sprawdzić ile dokonał wpisów i ile stoczył bitew w obronie marki?

To mogłoby dać co nieco do myślenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, rochu said:

Jest tyle zacnego sprzętu, produkowanego przez uznanych, istniejących od dziesięcioleci producentów, posiadających stabilną i rozbudowaną dystrybucję oraz serwis.

Jest w czym wybierać.

I nie trzeba łypać okiem na chińskie wydmuszki czy pozorowany hajend, gdzie mocna jest tylko cena.

Zgoda, ale chyba mozna posluchac czegos innego niz te uznane firmy aby miec jakis punkt odniesienia a nie tylko teoretycznie rozmawiac na forach jakie to dziadostwo bo Chinskie, bo za drogie - ostatnio wybieralem nowy elektryczny samochod dla zony i cenilem sobie ze trzech dilerow udostepnilo mi samochody na 4-5dni tak ze moglismy je porownac i wybrac co nam odpowiadalo a nie robic tylko koleczko z Panem z salonu i ostatecznie skonczylismy z samochodem z indyjskiego koncernu Tata.

Co maja powiedziec wczesniejsi klienci Tesli Model 3 jak niedawno w pewien piatek producent obnizyl cene o prawie 30% ?

Cena Ethosow o ktorej mowicie jest cena katalogowa pewnie, a za jaka je ktos kupuje to pewnie juz sie nie dowiemy bo ani jedna ani druga strona nie bedzie tego chciala zdradzic. Ja widze ze duzym problemem w Polsce jest zazdrosc ze kogos stac jak na przyslowiowe waciki a drugi musi zdrowo walczyc aby to miec - wiec lepiej jechac i nazekac jakie to bezsensowne wydawac TYLE kasy na to 'COS'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rochu napisał:

Jest tyle zacnego sprzętu, produkowanego przez uznanych, istniejących od dziesięcioleci producentów, posiadających stabilną i rozbudowaną dystrybucję oraz serwis.

Oni też kiedyś musieli zaczynać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2017 o 15:49, audiograde napisał:

 

Marketing górą bo ludzie kupują oczami a nie uchem ?

A jeśli nawet nie uchem a konstrukcją wewnętrzną się kierowałem to co ?

Uogólnienie bez logiki. Z wyjątkiem w tej postaci, że za nich baba wybiera.

Starczy - nie chcę publikować cytatów sprzed 2 1/2 roku. Później sobie doczytam polemikę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, babatular napisał:

Z tymi cenami to różnie bywa. 

To ja proponuję przywalić[•••]

W zasadzie to nic nie zmienia. Dotyczy to wielu firm - szczególnie na świecie nieznanych. Legendarna kablo-listwa Sulek kosztuje 6tys - a do realnego zapłacenia jest ile ? - może 1500zl max- choć ja bym zapłacił max 47zł.

Producenci oszaleli z cenami i będę to krytykował.

 

Niszowość i szycie na miarę kosztują.

Zamiast wymienić to, co faktycznie zmienia sygnał, czyli element aktywny odbiorca idzie na skróty ale i na manowce tego, żeby sprzęt grał inaczej*.

PS. To nie listwa. Kute złącza i warkocz.

PPS.

* tymczasem u mnie"inaczej" gra zależnie od stanu psychofizycznego, stopnia zmęczenia, pory doby (w tym samym ustawieniu). Chwiejny mam charakter.

Godzinę temu, Mr.Jones napisał:

cena katalogowa pewnie

Czyli wyrób ma odstraszyć klienta ? Skoro taki styl wytwórcy ?

Chyba że w cenie jest dostrajanie zwrotnicy pod indywidualne preferencje, ale  wtedy to i tak przesada z ceną.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2019 o 13:56, Silver_85 napisał:

 stanowczo i jednoznacznie są w stanie ocenić, co jak gra

słuchając stu systemów w jeden dzień na AVS. 

Hehe.

Tyle jest kwadransów w całej dobie, była tylko 1/3 owej ?

Wyczynowcem nigdy w zabawie nie byłem.

Łącznie nawet do połowy wystawców nie zdążyłem dotrzeć na AVS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Less napisał:

Oni też kiedyś musieli zaczynać

Ale wtedy nie było forów internetowych do pisania głupot ani nie było działających na tych forach klakierów/klonów/użytecznych idiotów.

Nie było też Audio Show.

Pismacy w pismach branżowych też mieli nieco bardziej hardy kręgosłup.

Albo umiałeś przekonać sprzedawcę aby wziął twój sprzęt do sklepu albo kończyłeś działalność.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, xetras said:

Czyli wyrób ma odstraszyć klienta ? Skoro taki styl wytwórcy ?

Chyba że w cenie jest dostrajanie zwrotnicy pod indywidualne preferencje, ale  wtedy to i tak przesada z ceną.

 

Jak widac nie jest to polka cenowa dla Ciebie stad takie wnioski.

Jakos nie odstraszaja ceny garnkow, kolder i inne towary wciskanego osobom starszym na roznego rodzaju spotkaniach znajduja one nabywcow, a co ciekawe osoby ktore nabyly sa zadowolone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mr.Jones napisał:

Jakos nie odstraszaja ceny garnkow, kolder i inne towary wciskanego osobom starszym na roznego rodzaju spotkaniach znajduja one nabywcow, a co ciekawe osoby ktore nabyly sa zadowolone.

Wciskanie często kończyło się w sądzie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satysfakcja to docelowy stan.

Wolę docelowo np. Adam S3v, bo mocowalne sufitowo - jest ramię i dostosować je można do zmiennej pozycji.

Słuchanie siedząc toleruję najdłużej przez kwadrans.

Aha - poza tematem oczywiście słuchawki najlepsze, tylko nie w obszarze zainteresowań  audiostereo, bo to nie stereo, hehe ...

 

(Post do @Mr.Jones )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze relacje cena/jakosc ma zazwyczaj najtanszy sprzet, ale tu mowa o najlepszym a nie chlamie. Ten najlepszy zazwyczaj kosztuje nieproporcjonalnie duze w stosunku do tego co otrzymujemy. Niestety kosztow testow i "pomyslu" nikt pod uwage nie bierze. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
23 godziny temu, babatular napisał:

No i jak są te S16hz Ethos Ultimo za 70tys zł czy Ethos Arctico Signature za 250tys zł w Kutnie ?

Nie wiem, nie było jednych, ani drugich.
 

Arctico spodziewałem się, że nie będzie - bo ze źródeł zbliżonych do oficjalnych, nieoficjalnie wiem, że to rzeźba lodowa z głośnikami Vify. Temperatura była powyżej zera, więc warunki nie sprzyjały. 

Liczyłem po cichu na słynny plakat Arctico, już nawet zwolniłem miejsce nad łóżkiem i ściągnąłem plakat Canto Grant Signature Super Hi-Fi Reference Plus + (wersja New), ale plakatu nie dostałem. 
 

Poza tym miejsce i prowadzący przyjemne i warte odwiedzenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, plastik1989 napisał:

Nie wiem, nie było jednych, ani drugich.
 

Arctico spodziewałem się, że nie będzie - bo ze źródeł zbliżonych do oficjalnych, nieoficjalnie wiem, że to rzeźba lodowa z głośnikami Vify. Temperatura była powyżej zera, więc warunki nie sprzyjały. 

Liczyłem po cichu na słynny plakat Arctico, już nawet zwolniłem miejsce nad łóżkiem i ściągnąłem plakat Canto Grant Signature Super Hi-Fi Reference Plus + (wersja New), ale plakatu nie dostałem. 
 

Poza tym miejsce i prowadzący przyjemne i warte odwiedzenia. 

Szkoda ? bo myślałem, że uda się Tobie posłuchać i byś coś skrobnął. No cóż........ życie......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.