Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny życia


karpusx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, piano napisał:

AP to akurat Maciek miał trochę u siebie z Avanti i Cardeas włącznie. Zalecam ostrożność z tymi achami. Granie może być, ale zaden to wielki hajend, jeśli w tej kategorii bezwględnej mamy się poruszac. 

.., jedynie stare modele np. Cerubin i ostatecznie Kronos, moze Medea..

.....baba ma jedne z tych co  miałeś  .... sam widzisz  jaki z niego kozak, zamiast odpowiedzieć który model posiada to podwiną ogon ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, babatular napisał:

A to ciekawe - są 2way z 10calowymi głośnikami. Na nich nie ma dołu?

 

Firma, model? Masz takie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat klasyk , to i na szarpane gitary jest również akuratny.

 

Patriotyzm klubowo kibicowski i fanowska lojalność to życiowa sprawa.

Szczęśliwie  - muzy różnej  jest wiele.

Sporty zespołowe miały, mają i będą miały swoje hymny.

Walki sportowe to metafora rzezi i wojen .

Współczesne czasy już ich nie wymagają.

PSS.

Sorry (nie ten wątek - już znikam!)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, babatular napisał:

A to ciekawe - są 2way z 10calowymi głośnikami. Na nich nie ma dołu?

 

Są i na 12 i 15 calowych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poniższych 10" Gold Tannoy, dwudrożnych, jest kompletny, można powiedzieć referencyjny bas:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Pietuisza napisał:

jest kompletny, można powiedzieć referencyjny bas:

Logiczne więc, że to, na czym odsłuchujesz ten filmik - zapewnia referencyjny bas.

Wypada zatem dodać: W rodzinie wszyscy zdrowi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pietuisza napisał:

Na poniższych 10" Gold Tannoy, dwudrożnych, jest kompletny, można powiedzieć referencyjny bas:

Trudno miarodajnie ocenić dźwięk z takiego filmiku, ale na niezłych kolumnach komputerowych z oddzielnym subem słyszę z tego nagrania niezłą średnicę, przyjemy wokal, niezłą górę pasma ale brak napowietrzenia sceny, bardzo średnio wybrzmiewający kontrabas i zero basu, bo perkusji w sensie basu, nie ma w tym nagraniu wcale. To o jakim referencyjnym basie piszesz? Czy to może był taki żarcik prowokacyjny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sly30 napisał:

na niezłych kolumnach komputerowych z oddzielnym subem słyszę [...]

W rodzinie wszyscy zdrowi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Wuelem napisał:

W rodzinie wszyscy zdrowi?

Z każdym dniem powoli wszyscy umieramy, więc pytanie jest bezzasadne. Mniej lub bardziej, chorujemy w sposób ciągły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sly30 napisał:

Z każdym dniem powoli wszyscy umieramy, więc pytanie jest bezzasadne. Mniej lub bardziej, chorujemy w sposób ciągły.

Jeśli masz charakter tranzystorowy to żyjesz dłużej, a lampy wypalają się szybciej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to po wygrzaniu sprzętu  nie miałeś lepszego dźwięku ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Grutka napisał:

Nie, dźwięk  złagodniał, zrobił się dojrzały, aksamitny, a ja wolę detaliczny i muszę wysokie podkrecac  na +2 lub +3 i bas na -1 , muszę wzmacniacz teraz zmienić 

Czyli system nie dla twojego gustu. To nie jest wina wygrzania, tylko niewłaściwych decyzji zakupowych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sly30 napisał:

tylko niewłaściwych decyzji zakupowych. 

trzeba było Baby pytać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
trzeba było Baby pytać
Nie. Trzeba po prostu być cierpliwym i szukać dalej. Pewne koszty trzeba ponieść i nie ma innej drogi. Dotyczy to każdego.
Przede wszystkim trzeba być świadomym możliwości lokalowych. Inaczej to studnia bez dna i kręcenie się w kółko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
można na poważnie, ale można też z odrobiną humoru
Jasne. Ale niech będzie po równo a nie jednemu włazić do tyłka a z drugiego robić sobie jaja. :)

P. S.
Czy napisałem z wystarczającą ilością humoru? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2020 o 13:40, babatular napisał:

Mają się dobrze. Górne rejestry AP  mają takie,  że Harbethy i za 100 lat nawet się do nich nie zbliżą na choćby milimetr. Bas rewelka - tutaj M40 to już w ogóle leżą i kwiczą. Średnica w moich AP jest ok ale to nie to co papier. O przestrzeni rozdzielczości przez sympatię do Ciebie nie wspomnę. 

No i twój Jadisek by przy moich AP wyzionął ducha.

Chłopie zachowaj odrobinę godności i zrób sobie tygodniowe wakacje od Forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sly30 napisał:

Czyli system nie dla twojego gustu. To nie jest wina wygrzania, tylko niewłaściwych decyzji zakupowych. 

No niestety jest to wina wygrzania,  świadomie wybrałem i mnóstwo przesluchalem, brzmienie nowych było detaliczne, a po wygrzaniu już nie jest, kolumny zostawię, wzmacniacz zmienię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Margol napisał:

Chłopie zachowaj odrobinę godności i zrób sobie tygodniowe wakacje od Forum.

aha

 uderzyłem w Herbatnikowe ego.

Naprawdę wszystko z Tobą ok ?

To jest dla mnie chore by czuć takie przywiązanie do paru deseczek, gąbki, plastiku i wkrętów karton/gips. Naprawdę wyluzuj trochę bo ci żyłka pęknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Grutka napisał:

No niestety jest to wina wygrzania,  świadomie wybrałem i mnóstwo przesluchalem, brzmienie nowych było detaliczne, a po wygrzaniu już nie jest, kolumny zostawię, wzmacniacz zmienię 

Wygrzanie nigdy nie psuje dźwięku. Wręcz przeciwnie. Otwiera naturę brzmieniową danego sprzętu, kabla czy kolumn. To coś po wygrzaniu staje się w pełni tym czymś czym jest z natury. Nie wiem co to za sprzęt, ale zwykle jest tak, że sprzęty grające po cieplejszej, gęstej stronie mocy, w miarę wygrzewania, otwierają się i stają się trochę bardziej szczegółowe, rozdzielcze, selektywne itd. Trochę...bo cuda się nie wydarzą, ale różnice słychać wyraźnie.

 Natomiast zupełnie inaczej reagują sprzęty grające jaśniej, detalicznej, bardziej analitycznie, kable ze srebra, ze srebrzonej miedzi, metalowe tweetery, papierowe drivery itd. One w miarę wygrzewania trochę łagodnieją, lekko zaokrąglają krawędzie dźwięków, które na początku są ostre, suche, trochę zwiększa się nasycenie i gęstość grania. Jeśli kupiłeś ten drugi typ sprzętu i na początku się podobało, to zmiany po wygrzaniu zwykle przy tym rodzaju sprzętów, idą w stronę, której jak widać nie lubisz, nie oczekiwałeś. 
 

Reasumując, nie do końca wybrałeś świadomie. Chciałeś dobrze, ale wiesz...life is brutal and full of...zasadzkas... :-)) Sprzedawcy chyba nie powiedzieli w którą stronę mogą pójść zmiany w miarę wygrzewania. Mogli też sami nie wiedzieć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



aha
 uderzyłem w Herbatnikowe ego.
Naprawdę wszystko z Tobą ok ?
To jest dla mnie chore by czuć takie przywiązanie do paru deseczek, gąbki, plastiku i wkrętów karton/gips


Zapomniałeś o najważniejszym czyli marketingu, który jest najdroższy z całej tej wyliczanki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sly30 napisał:

Wygrzanie nigdy nie psuje dźwięku. Wręcz przeciwnie. Otwiera naturę brzmieniową danego sprzętu, kabla czy kolumn. To coś po wygrzaniu staje się w pełni tym czymś czym jest z natury. Nie wiem co to za sprzęt, ale zwykle jest tak, że sprzęty grające po cieplejszej, gęstej stronie mocy, w miarę wygrzewania, otwierają się i stają się trochę bardziej szczegółowe, rozdzielcze, selektywne itd. Trochę...bo cuda się nie wydarzą, ale różnice słychać wyraźnie.

 Natomiast zupełnie inaczej reagują sprzęty grające jaśniej, detalicznej, bardziej analitycznie, kable ze srebra, ze srebrzonej miedzi, metalowe tweetery, papierowe drivery itd. One w miarę wygrzewania trochę łagodnieją, lekko zaokrąglają krawędzie dźwięków, które na początku są ostre, suche, trochę zwiększa się nasycenie i gęstość grania. Jeśli kupiłeś ten drugi typ sprzętu i na początku się podobało, to zmiany po wygrzaniu zwykle przy tym rodzaju sprzętów, idą w stronę, której jak widać nie lubisz, nie oczekiwałeś. 
 

Reasumując, nie do końca wybrałeś świadomie. Chciałeś dobrze, ale wiesz...life is brutal and full of...zasadzkas... :-)) Sprzedawcy chyba nie powiedzieli w którą stronę mogą pójść zmiany w miarę wygrzewania. Mogli też sami nie wiedzieć. 

Mam opery grand mezza z onkyo a 9070, sensownie  napisałeś,  podoba mi się  ? nie no ale serio ,brzmienie było jaśniejsze, wtedy mi się bardziej podobało,  kupię  jaśniej  detaliczniej grający  wzmacniacz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, babatular napisał:

aha

 uderzyłem w Herbatnikowe ego.

Naprawdę wszystko z Tobą ok ?

To jest dla mnie chore by czuć takie przywiązanie do paru deseczek, gąbki, plastiku i wkrętów karton/gips. Naprawdę wyluzuj trochę bo ci żyłka pęknie.

Faktycznie się uderzyłeś się,bo nigdzie nie wspomniałem o Harbeths. Twój problem polega na tym,że funkcjonujesz tylko w konfrontacyjny sposób. W każdym wątku prowadzisz wojnę,która kończy się tym,że wychodzisz na idiotę,dlatego zaproponowałem żebyś odetchnął,ewidentnie zmeczyło Cię AS,tak bywa. Skorzystaj z dobrej rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Grutka napisał:

Mam opery grand mezza z onkyo a 9070, sensownie  napisałeś,  podoba mi się  ? nie no ale serio ,brzmienie było jaśniejsze, wtedy mi się bardziej podobało,  kupię  jaśniej  detaliczniej grający  wzmacniacz 

Przecież nie twierdzę, że kłamiesz. Wierze Ci, że jest tak jak piszesz. Nawet opisałem genezę tego zjawiska. Jest wiele sposobów by rozjaśnić Twój system. Ale nie są tanie. Srebro lub srebrzona miedź w okablowaniu może Ci pomóc. To na czym stoją kolumny też ma znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Margol napisał:

Faktycznie się uderzyłeś się,bo nigdzie nie wspomniałem o Harbeths. Twój problem polega na tym,że funkcjonujesz tylko w konfrontacyjny sposób. W każdym wątku prowadzisz wojnę,która kończy się tym,że wychodzisz na idiotę,dlatego zaproponowałem żebyś odetchnął,ewidentnie zmeczyło Cię AS,tak bywa. Skorzystaj z dobrej rady.

Ale co Ci się nie podoba ? Sprecyzuj ?  Ogólniki typu "wojna"  - mnie śmieszą - bo są o niczym. 

Poza tym - potwierdzasz "wojną"  z jaką powagą traktujesz to śmieszne i komiczne forum - które sprowadza się generalnie do tego  czy kabel gra "cieplej" czy "zimniej".

Jesteś gotów pojedynkować się w imię "kto ma większego", a jak już brakuje argumentów to wtedy -  "idiota".

Mnie to forum kompletnie nie męczy - wręcz przeciwnie - mnie po prostu śmieszy, jest źródłem nieustannej zabawy i dobrego  humoru.....więc o żadnym urlopie nie mam mowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Grutka napisał:

opery grand mezza

dawno nie miałem styczności z produktami tej firmy, ale jeśli dobrze pamiętam z przed lat, akcentują raczej plastyczność, muzykalność przekazu. Nie stawiają akcentu na detal, raczej też nie próbują oczarować od tzw. pierwszego wejrzenia, rodzaj efekciarskiego wciągnięcia słuchacza.  

Wydaje się, że dobrze opisałeś to w poście 1124, ze złagodniały, dojrzały, aksamitny. Zatem nie powinno dziwić, że nie są analityczne, bo nie nie do tego zostały stworzone. 

5 minut temu, babatular napisał:

Mnie to forum kompletnie nie męczy - wręcz przeciwnie - mnie po prostu śmieszy, jest źródłem nieustannej zabawy i dobrego  humoru.....

jest takie stare, ale b. dobrze powiedzenie;

- kto jest większym głupcem, głupiec czy ten, który za nim podąża?

Kpisz z innych, jaja sobie robisz i traktujesz to wszystko jako wylęgarnie dobrego humoru.

Nie dziw się, że lud tak reaguje na taką postawę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.