Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny życia


karpusx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, babatular napisał:

Ale co Ci się nie podoba ? Sprecyzuj ?  Ogólniki typu "wojna"  - mnie śmieszą - bo są o niczym. 

Poza tym - potwierdzasz "wojną"  z jaką powagą traktujesz to śmieszne i komiczne forum - które sprowadza się generalnie do tego  czy kabel gra "cieplej" czy "zimniej".

Jesteś gotów pojedynkować się w imię "kto ma większego", a jak już brakuje argumentów to wtedy -  "idiota".

Mnie to forum kompletnie nie męczy - wręcz przeciwnie - mnie po prostu śmieszy, jest źródłem nieustannej zabawy i dobrego  humoru.....więc o żadnym urlopie nie mam mowy

Taaa, no nic sam ze sobą musisz sobie poradzić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, piano napisał:

dawno nie miałem styczności z produktami tej firmy, ale jeśli dobrze pamiętam z przed lat, akcentują raczej plastyczność, muzykalność przekazu. Nie stawiają akcentu na detal, raczej też nie próbują oczarować od tzw. pierwszego wejrzenia, rodzaj efekciarskiego wciągnięcia słuchacza.  

Wydaje się, że dobrze opisałeś to w poście 1124, ze złagodniały, dojrzały, aksamitny. Zatem nie powinno dziwić, że nie są analityczne, bo nie nie do tego zostały stworzone. 

jest takie stare, ale b. dobrze powiedzenie;

- kto jest większym głupcem, głupiec czy ten, który za nim podąża?

Kpisz z innych, jaja sobie robisz i traktujesz to wszystko jako wylęgarnie dobrego humoru.

Nie dziw się, że lud tak reaguje na taką postawę. 

a jak mam traktować YouTube'rowych Hi-Endowców, czy Mistrzów Imadła i Lutownicy - którzy wypisują tu takie rzeczy że nic tylko się śmiać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się śmiejesz , my się śmiejemy i oni się śmieją i wszyscy są szczęśliwi, tak trzymać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jeśli, to wśród nich jest kapitał ludzki, który spor wie i tu można garściami czerpać wiedzę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2019 o 14:38, passer napisał:

Manger z1.

Kolumny "na całe życie", .....

Potwierdzam , jak dla mnie oczywiście?

Niezależnie od kolejnych nowych płyt i zmian w systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przekazuj obiektywnie swoje subiektywne oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano masz rację,  ale gdy są niewygrzane,  to brzmią inaczej, detaliczne są, w ogóle to świetne  kolumny, bas zwarty ,to samo średnica, grają  cudownie, tylko nie podoba mi się z tymi wysokimi że złagodniały, tylko i aż tyle   ?rozjaśnie i zdetalizuje  je wzmacniaczem, Pioneer a 70da, taki mój pomysł  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, babatular napisał:

To jest dla mnie chore by czuć takie przywiązanie do paru deseczek, gąbki, plastiku i wkrętów karton/gips.

tak Ci to przeszkadza(?!) 

Mnie przeciwnie, chyba lepiej mieć za dyskutantów ludzi, którzy się cieszą tym co mają, niż miałbym mieć za dyskutantów wiecznie niezadowolonych i stękających, bo ciągle im coś nie wychodzi czy nic nie pasuje.  

Poza tym, świat audio byłby nudny jak flaki z olejem, gdyby w co drugiej chałupie stały klocki, które my sobie cenimy. Dzięki różnorodności jest punkt odniesienia, argument do spotkań, wymiany poglądów.., zalet od metra. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2020 o 15:12, piano napisał:

nawet jeśli, to wśród nich jest kapitał ludzki, który spor wie i tu można garściami czerpać wiedzę. 

Nie mam nic przeciwko wiedzy. Yoshi, duet Misiomor-Twonk, Arczi(akustyka) to są forumowicze których posty lubię czytać - można się z nich wiele nauczyć. Szymon, który niestety rozmienił się na drobne, też miał wiele sensownych wpisów. Zawsze z uwagą czytam posty Sly30. Grzegorz ze Studia16Hz ile miał ciekawych merytorycznych wpisów ( szkoda że się pogubił). 

Potrafię docenić czyjąś wiedzę, doświadczenie i kompetencje. 

Ja śmieje się tylko z szamanów i audiofilskiej głupoty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, babatular napisał:

Ja śmieje się tylko z szamanów

Bez odpowiedniej linii zasilającej nie ma mowy o wiedzy, doświadczeniu czy kompetencjach.

Zestawienie / oprćz Sly / systemów ww Kolegów w porównaniu do Relentless pokazałoby im  miejsce w szeregu..

Nie ściemniaj.

56 minut temu, babatular napisał:

Szymon, który niestety rozmienił się na drobne, też miał wiele sensownych wpisów.

Tak, sensowny, następnie mniej sensowny, sensowny, mniej sensowny itd itp / nie mam nic do osoby Szymona, po prostu był czy jest dopiero na drodze do dźwięku absolutnego /.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2020 o 14:26, S0nic napisał:

 

747

Biedaczysko

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy nie było Relentless, można było sprawić sobie niemal dowolny wzmacniacz / z najwyższego sektora / i oznajmić - posiadam absolutny dźwięk.

Już nie dziś.

To nie jest tak, że zobowiązuję do jego posiadania, nie, już ustaliliśmy jest za ciężki i za drogi, lecz gra, pozostaje więc odniesieniem, jak latarnia morska pokazuje drogę, to wystarczy.

 

 

13 minut temu, babatular napisał:

747

Mnie się wydaje, że po prostu jesteś wystraszony tym wzmacniaczem, ewntualnie sektorem cenowym.

Ceny..mogłyby być niższe..to rynek je ustala, zwróć uwagę jak skomplikowane są procesory, czy jak szybkie są pamięci, ..a ..tanieją ..z czasem..gdyż jest ich  - mnóstwo.

Tu jest inaczej, stąd tak wysokie ceny.

Decydujący wkład - materiały i obróbka, nie aplikacje..

Więc o co Tobie chodzi ?

Masz jakieś lęki ?

 

24 minuty temu, babatular napisał:

Biedaczysko

Nie myl mnie już więcej z kimś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piano napisał:

 

a co z kolumnami życia?;-)

 

jak zwykle niektórym „pisarzom” popierzył się tematyczny wątek z klepaniem na Bocznicy...  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piano napisał:

co z kolumnami życia?

Przychodzi moment, w którym upomina się o nie zegar biologiczny, lepiej wówczas coś z tym zrobić, inaczej ..frustracja..choroba i .....  .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747

Tak jestem przerażony ceną i wagą tego wzmaka. Najbardziej tym że tam oprócz aluminium, miedzi, traf, kondow i rezystorów - nic innowacyjnego w tym wzmaku nie ma. No pięknie wygląda - to fakt. I złodziej go nie ukradnie.

Napisz coś jeszcze - bardzo proszę. Może być o moich lękach. Może być o kolumnach życia, może być o wzmakach. Byleś tylko pisał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, babatular napisał:

Tak jestem przerażony ceną i wagą tego wzmaka.

To lepiej nie chodź do ZOO i nie patrz na słonia; to dopiero możesz być przerażony :)))

11 godzin temu, 747 napisał:

Kiedy nie było Relentless, można było sprawić sobie niemal dowolny wzmacniacz / z najwyższego sektora / i oznajmić - posiadam absolutny dźwięk.

Pivettą się jeszcze niedawno podniecałeś; co Ty tak skaczesz z kwiatka na kwiatek, co Pivetta takiego złego Ci zrobiła poza tym że jak jej słuchałem to myślałem że jest zepsuta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, 747 napisał:

Decydujący wkład - materiały i obróbka,

To widać, wkład materiałowy obudowy i  jego obróbka to zapewne 80% kosztów produkcji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ASURA napisał:

Pivettą się jeszcze niedawno podniecałeś

Daj cytat, bo niedawno ktoś tu stwierdził nieszczęśliwie, że napisałem jakoby dźwięk z sprzętu był lepszy niż oryginał....chyba drugi tydzień czekam na wskazanie..

 

Wyluzuj.

 

Prześledź, przeanalizuj wywiad z D A'Gostino, jest pouczający, niezwykle wartościowy.

8 godzin temu, babatular napisał:

nic innowacyjnego w tym wzmaku nie ma

Znów odsyłam do materiału wywiadu z Danem, Relentless jest innowacyjną aplikacją, nie jestem expertem od aplikacji wzmacniaczy, rozumiem je / sam konstruowałem ok 15 lat temu, ale to były proste układy SE  z transformatorem na wyjsciu /, ale nie czuję się umocowany do szczegółowego publicznego przedstawiania czym wyróżnia się aplikacja tej konstrukcji wobec innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, babatular napisał:

Może być o moich lękach

Ogólnie osoby odczuwaja moim zdaniem źle aspektowany respekt, żeby nie napisać "lęk" przed niezwykle drogimi konstrukcjami, też kablami, odbierają, jakoby wewnątrz nich znajdowała się zawartość niemal z innej planety, a konstruktorami byliby kosmici.

Tak nie jest.

Relentless, "kolumny życia", najdroższe kable, - wszystko to wykonał tylko i aż, - człowiek, taki sam jak my wszyscy tu piszący.

Po prostu miał taki cel, posiadał odpowiednie przygotowanie, podjęte dostatecznie wcześnie by zebrać potrzebne odniesienia i kiedy uznał że jest już ten czas, że produkt może grać i odpowiednio "kosztować", wykonał go, zaprezentował.

To zupełnie normalny proces.

Nie ma czego się bać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, 747 napisał:

D A'Gostino

Jak możesz przekręcać nazwisko swojego bożka, do którego niemalże codziennie się modlisz? Piszemy D'Agostino.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Chicago napisał:

przekręcać nazwisko

Coś mi się wydaje że pisałem już wielokrotnie to nazwisko, bez błędu, nie wiem czemu tu tak to wyszło.

Relentless raz napisałem bez drugieogo "s" na końcu, cóż, - to przypadkowe efekty..

Przepraszam.

6 minut temu, Chicago napisał:

swojego bożka

Po to zamieściłem wywiad, dość świeży, aby każdy mógł samodzielnie wyrobić sobie zdanie na temat ewentualnej lub nie "boskości" tego konstruktora.

To niezwykle rzeczowy i skromny człowiek, stara się jak może by wręcz ukrywać swoje kompetencje.

13 minut temu, Chicago napisał:

do którego niemalże codziennie się modlisz

Zwróć uwagę na zawartość forum, same adresy do osób, same, albo do literówek, zero konkretów, co najwyżej niekompetentne opisy, bez fundamentalnie podstawowych podstaw.

 

Chicago weź te Yamahy, zyskasz w moich oczach do rangi experta, będę to promował, przedstawial jako wzór do naśladowania, będziesz miał czysty głośnik, z innowacyjnego szczytu, bliski lub dla wielu będący głosnikiem czy "kolumnami marzeń"

 

Przyszedł już czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam w literówce nie widzę problemu. Zdarzy się każdemu. Co innego, gdybyś napisał Ałdio ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piano napisał:

Ałdio

Napiszę tak, kiedy będę zabiegał o zainteresowanie...

16 godzin temu, will66 napisał:

niektórym

Will, jakie masz dokładnie kondensatory, ostatni duży bank pojemności, tuż przed pierwszym stopniem wzmocnienia w wmacniaczu.

One decyduja wręcz o "wszystkim", - pochwal się nam / decydują, kiedy cały system finalnie jest zoptymalizowany, dotyczy to istnienia też specjalnej linii 230V /.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 747 napisał:

Chicago weź te Yamahy, zyskasz w moich oczach

Wziąłbym, ale twoje oczy kłamią, więc po kij mnie one.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 747 napisał:

Daj cytat, bo niedawno ktoś tu stwierdził nieszczęśliwie, że napisałem jakoby dźwięk z sprzętu był lepszy niż oryginał....chyba drugi tydzień czekam na wskazanie..

 

Wyluzuj.

 

Prześledź, przeanalizuj wywiad z D A'Gostino, jest pouczający, niezwykle wartościowy.

Znów odsyłam do materiału wywiadu z Danem, Relentless jest innowacyjną aplikacją, nie jestem expertem od aplikacji wzmacniaczy, rozumiem je / sam konstruowałem ok 15 lat temu, ale to były proste układy SE  z transformatorem na wyjsciu /, ale nie czuję się umocowany do szczegółowego publicznego przedstawiania czym wyróżnia się aplikacja tej konstrukcji wobec innych.

Chłopcze Ty nawet jego nazwiska nie potrafisz przepisać z internetu, podciągnij majtki i wracaj z piaskownicy na kolację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.