Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny życia


karpusx

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, babatular napisał:

A wracając do Renteless ( choc to wątek o kolumnach) - jak za taki szmalec to  troszkę za  duży bajzel jest w środku. Za 1mln złotych to powinna być perfekcja inside  jak np.  w pre lub DACach od Accuphase 

 

 

I cöż tu takiego przełomowego,za wyjątkiem idiotycznej ceny,wypatrzył nasz forumowy troll? Swoją drogą dlaczego ta szkatuła nie kosztuje 100 mln?albo 200?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Margol napisał:

I cöż tu takiego przełomowego,za wyjątkiem idiotycznej ceny,wypatrzył nasz forumowy troll? Swoją drogą dlaczego ta szkatuła nie kosztuje 100 mln?albo 200?

Mi sie za te cene kolorystyka kabli nie podoba  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Dan se  poogląda jak wyglądają bebechy klocków Moona, Gryfa, Accu czy nawet BlockAudio. I niech zmieni te paskudne gniazda na sprzęgła Furutecha

Za bańkę taki środek to obciach.

57 minut temu, iro III napisał:

Nieeee, bez przesady ...kto nie widział "wile" w środku, ten nie wie co to bajzel ?

Ale integra WILE jest tania jak barszcz - kosztuje zaledwie 50 tys. zł - grosze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wile kosztuje 50 tysi? Naprawdę jest co raz zabawniej. Circle którego nikt nie zna 34,Wile 50...Polska gola!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, lolek126 said:

Ale pamiętaj, że to wolny kraj i nie można innym narzucać swojego sposobu myślenia w danej kwestii, bez względu czego to dotyczy. 

Tzn. wierzący w kable może wypisywać dyrdymaly, a nikomu innemu nie wolno wyrazić swojej opinii?

Coś mi to przypomina .......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś słuchał tej firm, interesuje mnie ta pierwsza z lewej - ME1...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, ASURA said:

Bumku przestań konfabulować i...bierz tabletki

Nie konfabuluję. Nazywałeś się wtedy Raphaello czy coś w tym rodzaju i sam napisałeś jak proponowałeś w radio w Krkowie swoje genialne kable. Panowie zasłonili się grzecznie brakiem pieniędzy, a ty nie zdawałeś sobie sprawy z tego, że to była tylko grzeczna odmowa, bo przecież nikt cię nie traktował poważnie. Ten wpis jeszcze istnieje i można go odlaleźć, jeśli kto mialby ochotę.

Powiedz mi, czy już wiesz co to jest transformacja Fouriera, czy nadal jej nie rozumiesz?

A jak tam twój kabel "odzyskujący" energię? Dorobileś się na nim fortuny?

I tak twoje osiągnięcia można mnożyć i mnożyć. 

Tylko po co?

W końcu są ro historie opowiadające o urojeniach i megalomanii. Takie z jakimi mają do czynienia na codzień pracownicy naukowi politechnik i uniwersytetów, do których przychodzi mnóstwo listów od maniaków twierdzących, że wynaleźli perpetuum mobile. Nie trzeba dodawać, że maniacy owi czują się zawsze pokrzywdzeni i niedowarościowani przez naukową mafię ?

Nie inaczej jest w twoim przypadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, acapella55 napisał:

twój kabel "odzyskujący" energię

What ?! przydałby mi się taki do pompy ciepła; za dużo bierze z sieci ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Yasior napisał:

Ktoś słuchał tej firm, interesuje mnie ta pierwsza z lewej - ME1...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchałem całej tej czwórki, a dwa modele z tego zdjęcia miałem nawet u siebie. Te największe jakieś 4 lata. Pytasz o te najmniejsze. Jak na takie maleństwa to rewelacja. Potrafią nagłośnić nawet dość duży pokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Potrafią nagłośnić nawet dość duży pokój.


Chwyt reklamowy od handlowców z TAD... a nawet dużą halę w przypadku tych większych monitorów - słyszałem ten slogan na AVS :)
Ale zgadzam się. Grają świetnie. Słuchałem oba monitorki - tzn najmniejsze i największe.


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, acapella55 napisał:

Nie konfabuluję. Nazywałeś się wtedy Raphaello czy coś w tym rodzaju i sam napisałeś jak proponowałeś w radio w Krkowie swoje genialne kable. Panowie zasłonili się grzecznie brakiem pieniędzy, a ty nie zdawałeś sobie sprawy z tego, że to była tylko grzeczna odmowa, bo przecież nikt cię nie traktował poważnie. Ten wpis jeszcze istnieje i można go odlaleźć, jeśli kto mialby ochotę.

Powiedz mi, czy już wiesz co to jest transformacja Fouriera, czy nadal jej nie rozumiesz?

A jak tam twój kabel "odzyskujący" energię? Dorobileś się na nim fortuny?

I tak twoje osiągnięcia można mnożyć i mnożyć. 

Tylko po co?

W końcu są ro historie opowiadające o urojeniach i megalomanii. Takie z jakimi mają do czynienia na codzień pracownicy naukowi politechnik i uniwersytetów, do których przychodzi mnóstwo listów od maniaków twierdzących, że wynaleźli perpetuum mobile. Nie trzeba dodawać, że maniacy owi czują się zawsze pokrzywdzeni i niedowarościowani przez naukową mafię ?

Nie inaczej jest w twoim przypadku.

Fajnie że się w końcu bumku pod tysięcznym nickiem ujawniłeś za tym prowokacja mi się udała i o to chodziło

 

 

A teraz...weź tabletki

 

 

15 minut temu, sly30 napisał:

Słuchałem całej tej czwórki, a dwa modele z tego zdjęcia miałem nawet u siebie. Te największe jakieś 4 lata. Pytasz o te najmniejsze. Jak na takie maleństwa to rewelacja. Potrafią nagłośnić nawet dość duży pokój.

Dziwna sprawa ale mnie najlepiej się z nich wszystkich podobały drugie od lewej, trochę dziwne bo jako miłośnik 15" powinny mi się podobać ich topowe kolumny.

 

W tym niedużym modelu fantastycznie jest dobrana wielkość przetworników do pomieszczeń w których większość ma okazję słuchać muzyki. Sama wielkość przetworników nie jest ani za duża ani za mała stąd brak ograniczeń konstrukcyjnych że coś jest za duże i przewala lub jest za małe i nie domaga.

Dźwięk jest bardzo naturalny wręcz prawdziwy, te kolumienki to taki rodzynek i nie dziwię się że nie trafia się w drugim obiegu, z tego co sprawdzałem w ostatnich latach były takie dwie pary na sprzedaż

Fantastyczny dźwięk mz. mimo nie tak niskiego zejścia na basie jak lubię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, ASURA said:

Fajnie że się w końcu bumku pod tysięcznym nickiem ujawniłeś za tym prowokacja mi się udała i o to chodziło

 

 

A teraz...weź tabletki

 

 

Marny z ciebie prowokator.

Ktoś od czasu do czasu musi przypomnieć twoje osiągnięcia. Wiem, że pracujesz intensywnie nad nimi, czego dowodem jest ramka wypełniona kocim żwirkiem, mającym cudowne własności. Oczywiście rzekomo.

Ale są osoby, które mogą nie wiedzieć, że mają do czynienia z szalbierzem czystej maści, dlatego też od czasu do czasu trzeba przypomnieć parę historyjek.

Nie liczę na to, że to coś zmieni, bo z reguły osoby cierpiące na manię "wynalazczości" nie dają się uleczyć. Zawsze znajdzie się parę osób, które zdołasz nabrać. Jest to nieuniknione.

Ale dzięki takim ostrzeżeniom parę osób zorientuje się, że Raphaello vel Asura to zwyczajny mitoman, który opanowawszy werbalnie parę terminów (oczywiście zupełnie ich nie rozumiejąc) odgrywa rolę kogoś, kim nigdy nie był i nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez acapella55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, sly30 napisał:

Słuchałem całej tej czwórki, a dwa modele z tego zdjęcia miałem nawet u siebie. Te największe jakieś 4 lata. Pytasz o te najmniejsze. Jak na takie maleństwa to rewelacja. Potrafią nagłośnić nawet dość duży pokój.

Zazdraszczam... ?. Czyli trzeba posłuchać, bo ocena brzmi zachęcająco ?. Dzięki za odzew ?.

 

27 minut temu, piorasz napisał:

Chwyt reklamowy od handlowców z TAD... a nawet dużą halę w przypadku tych większych monitorów - słyszałem ten slogan na AVS ?
Ale zgadzam się. Grają świetnie. Słuchałem oba monitorki - tzn najmniejsze i największe.

 

Sam wiesz jak jest na AVS, trza się tam zachwalać, no nie ma rady... ?. Też dajesz rekomendacje - czyli wyjścia nie ma ?. Dzięki ✌️.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, acapella55 napisał:

Marny z ciebie prowokator.

Ktoś od czasu do czasu musi przypomnieć twoje osiągnięcia. Wiem, że pracujesz intensywnie nad nimi, czego dowodem jest ramka wypełniona kocim żwirkiem, mającym cudowne własności. Oczywiście rzekomo.

Ale są osoby, które mogą nie wiedzieć, że mają do czynienia z szalbierzem czystej maści, dlatego też od czasu do czasu trzeba przypomnieć parę historyjek.

Nie liczę na to, że to coś zmieni, bo z reguły osoby cierpiące na manię "wynalazczości" nie dają się uleczyć. Zawsze znajdzie się parę osób, które zdołasz nabrać. Jest to nieuniknione.

Ale dzięki takim ostrzeżeniom parę osób zorientuje się, że Raphaello vel Asura to zwyczajny mitoman, który opanowawszy werbalnie parę terminów (oczywiście zupełnie ich nie rozumiejąc) odgrywa rolę kogoś, kim nigdy nie był i nie będzie.

Zobacz co ty robisz, piszesz w wątku nie na temat, robisz sobie projekcje osoby która tu nic patrząc na jej wcześniejsze dzisiejsze teksty nic nie sprzedaje. Atak jest totalnie od czapy tak normalne osoby się nie zachowują, wymagasz leczenia zamkniętego. 

Spytaj kolegów w tym wątku co z tobą jest nie tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że jesteś kim jesteś i jesteś oznakowany na niebiesko.

?

 

O moje zdrowie się nie martw. Zajmij się raczej sobą i spytaj swoich kolegów, zwłaszcza tych byłych, co z tobą nie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udajesz czy zrozumiałeś fakt że wymagasz leczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, acapella55 napisał:

Tzn. wierzący w kable może wypisywać dyrdymaly, a nikomu innemu nie wolno wyrazić swojej opinii?

Coś mi to przypomina .......

Może wypisywać co chce i to dla tej osoby nie muszą być dyrdymały, tak jak Ty możesz pisać co chcesz, ale nie kwestionować jego zdania.. bo to jest jego zdanie w danym temacie.. tak jak taka osoba Twojego o ile np nie jest top temat typu Hiend  w kablach.. bo jak tam wejdziesz i będziesz  pisał ludziom, że są to dyrdymały to można co nieco się zastanowić nad takimi wpisami.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, lolek126 said:

Może wypisywać co chce i to dla tej osoby nie muszą być dyrdymały, tak jak Ty możesz pisać co chcesz, ale nie kwestionować jego zdania.. bo to jest jego zdanie w danym temacie.. tak jak taka osoba Twojego o ile np nie jest top temat typu Hiend  w kablach.. bo jak tam wejdziesz i będziesz  pisał ludziom, że są to dyrdymały to można co nieco się zastanowić nad takimi wpisami.. 

Dlaczego? Czy w hi-end działa inna fizyka?

Raczej należałoby zastanowić się nad kwiecistymi opisami skutków stosowania tych kabelków, bo przecież literacko to z reguły straszny kicz, a merytorycznie to opis czegoś fikcyjnego, więc czym naprawdę to jest?

32 minutes ago, ASURA said:

Udajesz czy zrozumiałeś fakt że wymagasz leczenia?

Niczego nie udaję. Naprawdę zapytaj byłych kolegów. Wiem, że to trudne, bospaliłeś za sobą wszystkie mosty, ale dla własnego dobra próbuj. Powodzenia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, acapella55 napisał:

Dlaczego? Czy w hi-end działa inna fizyka?

Raczej należałoby zastanowić się nad kwiecistymi opisami skutków stosowania tych kabelków, bo przecież literacko to z reguły straszny kicz, a merytorycznie to opis czegoś fikcyjnego, więc czym naprawdę to jest?

Szkoda czasu na dywagacje, każdy ma swoje spostrzeżenia, ja nie wchodzę na fora z jachtami jak mnie  nie stać i nie pisze tam ludziom, że kupują tylko dlatego, że mają kasę, bo taki jacht warty jest 50% tego co za niego klient zapłacił.. mam swoją żaglówkę i się cieszę tym co mam.. ? każdy wydaje swoje pieniądze na co chce.. ale nie można takim osobom mówić, że są tacy czy inni, bo my inaczej myślimy.. takie jest moje zdanie, każdy niech robi po swojemu. Tak jak wcześniej napisałem dlaczego takich dyskusji na forach zagranicznych praktycznie nie  ma, każdy wchodząc do pewnego tematu dobrze wie ile to kosztuje i nikt nikogo nie podważa, nie wyzywa, jest kultura w stosunku do drugiej osoby.. u nas możemy poczytać jak jest.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, lolek126 said:

Szkoda czasu na dywagacje, każdy ma swoje spostrzeżenia, ja nie wchodzę na fora z jachtami jak mnie  nie stać i nie pisze tam ludziom, że kupują tylko dlatego, że mają kasę, bo taki jacht warty jest 50% tego co za niego klient zapłacił.. mam swoją żaglówkę i się cieszę tym co mam.. ? każdy wydaje swoje pieniądze na co chce.. ale nie można takim osobom mówić, że są tacy czy inni, bo my inaczej myślimy.. takie jest moje zdanie, każdy niech robi po swojemu. Tak jak wcześniej napisałem dlaczego takich dyskusji na forach zagranicznych praktycznie nie  ma, każdy wchodząc do pewnego tematu dobrze wie ile to kosztuje i nikt nikogo nie podważa, nie wyzywa, jest kultura w stosunku do drugiej osoby.. u nas możemy poczytać jak jest.. 

Wszystko to bardzo piękne, jednak z przykrością muszę przyznać, pachnie dość stereotypową reakcją na coś czego się do końca nie rozumie lub udaje, że nie rozumie.

Widzisz Loluś, tu wcale nie chodzi o pieniądze i o to, czy kogoś na coś stać, czy nie, Chyba że audio potraktujemy jako hobby czysto kolekcjonerskie. Wtedy w istocie liczy się tylko czyjeś indywidualne zdanie, O gustach się nie dyskutuje, więc każdy ma prawo do zupełnej dowolności,

Problem jednak leży w tym, że zasadniczym celem posiadania systemu audio jest odtwarzanie muzyki, a więc również przetwarzanie sygnału, bo bez tego nic nie będzie grać. I tu do głosu dochodzą zagadnienia techniczne, u podstaw których leży fizyka. Trzeba ci wiedzieć, że problemy związane z przetwarzaniem sygnałów dźwiękowych w dowolnej formie są już rozpracowane dosyć dawno i pole manewru jest tu bardzo małe. W związku z tym jeśli ktoś postanowi stwierdzić, że np. Druga zasada dynamiki Newtona nie działa, to ,każdy ma prawo powiedzieć, że ten ktoś jest, łagodnie mówiąc niedouczony i plecie bzdury. Nie inaczej jest w audio, 

Oczywiście dowolność i prawo do wyznawania własnego zdania dalej obowiązuje, ale nie należy się obrażać tylko z powodu tego, że ktoś wytknie komuś, że 2+2=4 a nie 5 lub 10. Zwłaszcza jeśli zupełnie nie rozumie dlaczego tak jest. Może w takim wypadku należałoby zastanowić się dlaczego ta osoba mówi,  że 2+2=4. Poszukać innych źródeł informacji na ten temat, zainteresować się, pogłębić swoją wiedzę.

Przepraszam za ten łopatologiczny wywód, ale niestety czasem inaczej się nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lolek126 napisał:

Szkoda czasu na dywagacje 

    Niestety jesteśmy jako społeczeństwo z blizną na psychice: zazdrość, zawiść, mitomania, megalomania, pycha, kłamstwo... to Nasze cechy narodowe. Można napisać rozprawę doktorską, ale to nic nie zmieni... Biedne społeczeństwo marzące o bogactwie, ale nie mające tego zaplecza finansowego, które inne narody mają przekazywane przez kolejne pokolenia lub wypracowane przez lata. Nie dorobiliśmy się jeszcze takiego pokolenia, może kiedyś... ?

P.S. I dalej nie na tamat " kolumn życia ", na tym forum trzeba mieć końskie zdrowie, aby coś merytorycznego wychwycić, zawsze tylko kilka wstępnych postów ok, a później tylko bezsensowne bicie piany i "ludowe mądrości"... ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, acapella55 napisał:

Wszystko to bardzo piękne, jednak z przykrością muszę przyznać, pachnie dość stereotypową reakcją na coś czego się do końca nie rozumie lub udaje, że nie rozumie.

Widzisz Loluś, tu wcale nie chodzi o pieniądze i o to, czy kogoś na coś stać, czy nie, Chyba że audio potraktujemy jako hobby czysto kolekcjonerskie. Wtedy w istocie liczy się tylko czyjeś indywidualne zdanie, O gustach się nie dyskutuje, więc każdy ma prawo do zupełnej dowolności,

Problem jednak leży w tym, że zasadniczym celem posiadania systemu audio jest odtwarzanie muzyki, a więc również przetwarzanie sygnału, bo bez tego nic nie będzie grać. I tu do głosu dochodzą zagadnienia techniczne, u podstaw których leży fizyka. Trzeba ci wiedzieć, że problemy związane z przetwarzaniem sygnałów dźwiękowych w dowolnej formie są już rozpracowane dosyć dawno i pole manewru jest tu bardzo małe. W związku z tym jeśli ktoś postanowi stwierdzić, że np. Druga zasada dynamiki Newtona nie działa, to ,każdy ma prawo powiedzieć, że ten ktoś jest, łagodnie mówiąc niedouczony i plecie bzdury. Nie inaczej jest w audio, 

Oczywiście dowolność i prawo do wyznawania własnego zdania dalej obowiązuje, ale nie należy się obrażać tylko z powodu tego, że ktoś wytknie komuś, że 2+2=4 a nie 5 lub 10. Zwłaszcza jeśli zupełnie nie rozumie dlaczego tak jest. Może w takim wypadku należałoby zastanowić się dlaczego ta osoba mówi,  że 2+2=4. Poszukać innych źródeł informacji na ten temat, zainteresować się, pogłębić swoją wiedzę.

Przepraszam za ten łopatologiczny wywód, ale niestety czasem inaczej się nie da.

Spoko ja staram się ich szanować ludzi , więc jak mnie nie wyzywa się itp to podyskutować w miłym tonie zawsze można, aczkolwiek w pewnych kwestiach i tak każdy pozostanie  przy swoim zdaniu, bo w pewnych rzeczach człowiek się nie zmieni jak już jest w pewnym toku myślenia w danym temacie. 

Ale też wiem, że są różni ludzie i wiem, że wchodzą na fora w celu polepszenia sobie humoru, bo właśnie wiedzą na co ich stać, a nie potrafią się do tego przyznać.. z czym ja np nie mam żadnego problemu.. powiedzieć , że na coś mnie nie stać. To jest normalna sprawa, ale jak widać po forach PL nie dla wszystkich.. i to jest smutne, bo za granicą ludzie nie mają z tym problemu.. i przykładów masę mógłbym tutaj wrzucać, tylko po co skoro to i tak nic nie zmieni.. 

13 minut temu, Yasior napisał:

    Niestety jesteśmy jako społeczeństwo z blizną na psychice: zazdrość, zawiść, mitomania, megalomania, pycha, kłamstwo... to Nasze cechy narodowe. Można napisać rozprawę doktorską, ale to nic nie zmieni... Biedne społeczeństwo marzące o bogactwie, ale nie mające tego zaplecza finansowego, które inne narody mają przekazywane przez kolejne pokolenia lub wypracowane przez lata. Nie dorobiliśmy się jeszcze takiego pokolenia, może kiedyś... ?

P.S. I dalej nie na tamat " kolumn życia ", na tym forum trzeba mieć końskie zdrowie, aby coś merytorycznego wychwycić, zawsze tylko kilka wstępnych postów ok, a później tylko bezsensowne bicie piany i "ludowe mądrości"... ?.

NIestety nie bardzo jest co dodać, bo to wszystko prawda.. a nie chce przykładów podawać, bo temat jest zupełnie inny i lepiej wrócić jest do niego.. a nie bić pianę, po której i tak nic nie będzie.. bo jak to mówi mój kolega, dopóki społeczeństwo nie wzbogaci się to nie oczekuj, że ktoś wejdzie na forum i pochwali coś co nawet nie jest w zasięgu jego marzeń.. i może faktycznie coś w tym jest.. 

Sąsiad sąsiadowi nie jest wstanie powiedzieć dobrego słowa, np. po zakupie jakiegoś auta, na które jego nie stać.. to jest coś co w mojej głowie się nie mieści.. dlaczego ludzie nie potrafią się cieszyć szczęściem innych.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dziwna sprawa ale mnie najlepiej się z nich wszystkich podobały drugie od lewej, trochę dziwne bo jako miłośnik 15" powinny mi się podobać ich topowe kolumny.
 



I ja się poprawę. Słuchałem też tych w środku i tych najmniejszych. Pomyliłem się pisząc wcześniej o tych największych monitorach. Te w środku z elektroniką Naima (wówczas) rozwaliły wręcz moje wszystkie dotąd słuchane współcześnie produkowane kolumny. Dodam tylko, że w kategorii kolumn do pokojów 20-25m, gdyż to bardzo ważna kwestia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, Yasior said:

    Niestety jesteśmy jako społeczeństwo z blizną na psychice: zazdrość, zawiść, mitomania, megalomania, pycha, kłamstwo... to Nasze cechy narodowe. Można napisać rozprawę doktorską, ale to nic nie zmieni... Biedne społeczeństwo marzące o bogactwie, ale nie mające tego zaplecza finansowego, które inne narody mają przekazywane przez kolejne pokolenia lub wypracowane przez lata. Nie dorobiliśmy się jeszcze takiego pokolenia, może kiedyś... ?

P.S. I dalej nie na tamat " kolumn życia ", na tym forum trzeba mieć końskie zdrowie, aby coś merytorycznego wychwycić, zawsze tylko kilka wstępnych postów ok, a później tylko bezsensowne bicie piany i "ludowe mądrości"... ?.

Zadiwiajace jak różny może być sposób rozumienia słowa „ merytoryczny”, które przecież ma bardzo dobrze zdefiniowane znaczenie.

”ludowe mącdrości” to przecież nic innego jak opinie osób na temat strictetechniczny, do którego nie mają żadnego przygotowania.

Mieszanie do tego cech „narodowych”, zawiści, finasów, pychy, kłamstwa to stereotypowy przykład głupoty.

Nawiasem mówiąc, przecież cała działalność firm kablowych oprata jest na niczym innym jak na kłamstwie. Podobnie marketing, reklama. Jak ktoś tego nierozumie, to nie powinien zabierać głosu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez acapella55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, piorasz napisał:

rozwaliły wręcz moje wszystkie dotąd słuchane współcześnie produkowane kolumny

Dlatego proponowałem Koledze Chicago, by Yamahy 5000, do których kupna namawiam, zestawił z ww w celach porównawczych, tak dla świętego spokoju, by jakiś adwersarz nie zarzucił mu..co Ty tam masz ...  ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dlatego proponowałem Koledze Chicago, by Yamahy 5000


Nie słuchałem nigdy, więc w tym temacie się nie wypowiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, acapella55 napisał:

Zadiwiajace 

Primo.

Pisz na tamat „trybunie ludowy” o kolumnach (!), a nie o kablach, marketingu i innych bzdurach vide kłótni personalnej z innym forumowiczem -  kol  Asura - kogo to obchodzi  w temacie: „kolumny życia” ?!

Secundo.

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem o czym był mój post  jako odpowiedz na post dla kol Lolek 126, a potem „bij pianę” dalej, aby urodzić kolejny bezsensowny post i zwiększyć swoje statystyki na forum. Myśl zanim coś spłodzisz i uraczysz innych na forum. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 27.04.2017 o 13:25, Gość Gosc napisał:

Vlado go stąd wywalił.

Niestety tak się dzieje gdy Idiota i Kretyn Skończony bez jakiejkolwiek weryfikacji choćby moralnych czy etycznych kompetencji dostanie władzę Moderatora w największym Polskim Audio Forum. 
    Wzbija się wtedy toto na „wyżyny” swego umysłowego ograniczenia lecz wielkiego Ego i korzystając z wszechwładzy Moda jaką mu przypadkowo przyznano i usuwa jednego z Największych Polskich Konstruktorów, rzemieślników DIY Audio.. 

Jak sprzątaczka co chce być „najważniejsza” w całej Szkole..👎👎

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2020 o 16:40, acapella55 napisał:

przecież cała działalność firm kablowych oprata jest na niczym innym jak na kłamstwie.

Nie.

Wystarczy modować sobie słuchawki i zmianę słychać.

Inne żyły, inny izolator, inne złącza i inaczej przewodzą energię pola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś:

Usher mini dancer 1

Usher mini dancer 2

Usher BE 20

?

Mi akurat pasowały Usher V 601 i Usher V 602, a miejsca chyba starczyłoby mi tylko na te podstawkowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.