Skocz do zawartości
IGNORED

Kondycjoner czy listwa?


enzo

Rekomendowane odpowiedzi

Czym różnią się zasilacze w sprzętach, na których twierdzisz, że słychać zmianę przewodu zasilającego, od tych, które poprawnie prostują prąd sieciowy? Nie interesuje cię to?

 

Może te w których "nie słychać" mają tuż przed zasilaczem, w obudowie wzmacniacza, zwinięte 1.5m grubego kabla zasilającego? Brzmi absurdalnie? Nie powinno. W zasadzie zgodnie z logiką słuchaczy audiofilskich sieciówek powinno to poprawić jakość dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Skoro jest taki wielki wpływ prądu na brzmienie systemu audio, to może ktoś spróbowałby zasilić go z systemu solarnego? Panel (panele) słoneczne + akumulator + przetwornica + okablowanie jakie tylko ktoś sobie wymyśli...

Jakoś nie znalazłem (wybaczcie, jeśli źle szukałem) takiego sposobu na odcięcie się od "złego prądu" z sieci energetycznej.

Co szacowne grono audiofili o tym myśli?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co szacowne grono audiofili o tym myśli?...

- Bez przesady!

- Daj posłuchać, to się okaże. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 11.12.2017 o 18:47, Bunk napisał:

Czym różnią się zasilacze w sprzętach, na których twierdzisz, że słychać zmianę przewodu zasilającego, od tych, które poprawnie prostują prąd sieciowy? Nie interesuje cię to?

 

W dniu 12.12.2017 o 12:09, iro III napisał:

 

Oraz to czy np. masa sygnałowa w dalszej części jest galwanicznie połączona z bolcem uziemiającym gniazda zasilania IEC.

Mnie bardzo interesuje, gdyż przez kilka lat mocno broniłem się przed stosowaniem kondycjonerów oraz kabli zasilających inne niż standardowe...ale rzeczywistość jest inna, i bez dobrego kondycjonera relatywnie sporo tracę na jakości dźwięku.
Ciekawi mnie, dlaczego sekcje zasilające urządzeń audio potrafią być tak wrażliwe na bądź co bądź, względnie niskie zakłócenia w przewodach sieciowych, w dodatku występujące wysoko poza pasmem słyszalnym. Gdzieś od czasu do czasu przeczytam, że to wynika z innych celów konstrukcyjnych (trafa wzmaków projektowane w innym celu, niż usuwanie zakłóceń z sieci, co w sumie ma jakiś tam sens - może aby kondensatory filtrujące mogły się jak najszybciej doładować?), natomiast nie mam wiedzy i doświadczenia, by ot tak sobie otworzyć obudowy sprzętu, popatrzeć po PCB i połączeniach ich elementów, zrobić parę pomiarów miernikiem i udzielić sobie jednoznacznej odpowiedzi.

 

W dniu 15.12.2017 o 21:01, Adam_51896 napisał:

Witam,

Skoro jest taki wielki wpływ prądu na brzmienie systemu audio, to może ktoś spróbowałby zasilić go z systemu solarnego? Panel (panele) słoneczne + akumulator + przetwornica + okablowanie jakie tylko ktoś sobie wymyśli...

Jakoś nie znalazłem (wybaczcie, jeśli źle szukałem) takiego sposobu na odcięcie się od "złego prądu" z sieci energetycznej.

Co szacowne grono audiofili o tym myśli?

Pozdrawiam.

Na jakimś zagranicznym forum, chyba Audiogon, spotkałem się z wypowiedziami kilku osób które właśnie w taki sposób zasilają dedykowaną linię do sprzętu audio.

 

Sorki za odkopanie wątku, ale widzę tutaj sporo wypowiedzi od osób, które nie mają doświadczenia z użytkowaniem dobrych kondycjonerów i kabli sieciowych (a negują ich przydatność). Albo może ich sprzęt jest na tyle słabej jakości, że tych różnic nie będą w stanie wyłapać? Jest jeszcze trzecia opcja - nie mają na tyle dużych zakłóceń, by kondycjonery miały co usuwać (tu wówczas pozostaje mi pogratulować takich warunków, i to piszę szczerze).

Na swoim pierwszym zestawie audio: kolumny Koda 702, ampli RX-V440 (CD do kompletu z tej samej serii, ale nie pamiętam modelu), potrzebowałem prawie roku, by się osłuchać i móc usłyszeć różnice między standardowymi tanimi przewodami głośnikowymi i interkonektami, a przewodami Cardas Crosslink (głośnikowe) i Quadlink 5C (interkonekty).
Później był upgrade na Denon AVR-3808, muzyka puszczana już tylko z kompa po wyjściu optycznym (w międzyczasie kilka dźwiękówek, w tym Audigy 2 i Xonar D2), upgrade kolumn na Tannoy DC6, następnie krótka przygoda z serią Precision i finalnie upgrade na Definition DC8Ti oraz zakup Hegla H80. W międzyczasie wymiana głośnikowych na Cardas Neutral Reference a później na Clear Light i wtedy też zrobiłem sobie test kontrolny, podpinając standardowe kabelki głośnikowe. I co? No i kiepsko... dla mnie, już na takim sprzęcie jakość dźwięku zaczyna wyraźnie spadać (stereofonia się pogarsza, "namacalność", głębia... całość robi się bardziej płaska i "matowa"). Wówczas też pierwszy raz zacząłem myśleć o testach przewodów USB i zasilających. No i niestety, ale oba przyniosły poprawę (zasilające: Cardas Parsec -> Cardas Clear M - większą w porównaniu do USB - Cardas Clear Buss, ten pierwszej generacji) i wówczas dopiero zdałem sobie sprawę ("nausznie") z tego, jaki wpływ na brzmienie mają zakłócenia przedostające się po przewodach do sprzętu audio. Uważam, że nie jest to coś, co można "naprawić" wymianą komponentów audio. Ewentualnie tylko na takie, które bardzo skutecznie filtrują tego typu zakłócenia - nie spotkałem się jednak z takimi. Natomiast Denon 3808 aż tyle nie zyskał po zmianie kabla sieciowego. Różnica była do wyłapania, ale ampli samo w sobie nie daje na tyle czystego dźwięku, by kupno drogiego kabla zasilającego miało sens.


Następny upgrade: w miejsce H80 trafia Classe Sigma SSP + końcówka Primare A30.5. Interkonekty to również Cardas Clear Light. Wpływ kabli zasilających mniejszy niż w H80, ale wyszła ciekawa rzecz - zastosowanie dodatkowej filtracji w zasilającym Clear M względem Parsec, obniżyło słyszalność przydźwięku trafa w kolumnach (w obu testach jest to względnie niski poziom - trzeba praktycznie przystawić ucho do przetwornika żeby to usłyszeć).
No i sedno mojego wpisu :-) Rozglądam się teraz za kondycjonerami sieciowymi. Testowałem już GigaWatt PC-1 Evo oraz listwę PS Audio Dectet. GigaWatt zdecydowanie lepiej usuwał zakłócenia. Natomiast skala zmian względem braku jakiegokolwiek kondycjonera, była według mnie znacząca. Czystość dźwięku była zauważalna nawet na słabiej nagranych utworach (z tych, do testów słucham m.in. Audioslave - Show me how to live - szczególnie refrenu, oraz Clint Mansell - Death is the road to awe, z filmu "Źródło") - poprawiła się selektywność, głębia, namacalność. Zauważyłem też kilka ciekawych zjawisk - wysokie tony subiektywnie się wyostrzyły po użyciu kondycjonera, ale to wynika z tego, że już nie były już maskowane przez zakłócenia (a przez to subiektywnie "zmiękczone" i "przygaszone") - wszelkiej maści dzwoneczki zaczęły wybrzmiewać czyściej, a przez to lepiej było słychać ich metaliczność. Niskie tony - tak jak ludzie opisują, stały się bardziej punktowe, lepiej słychać ton bazowy i atak (szarpnięcia strun) na np. kontrabasie. Wokale zyskały tą dodatkową namacalność. Bez kondycjonera nie było źle, ale wokale miały taką "szarą" naleciałość, lekką "matowość" która powodowała, że nie brzmiały wystarczająco naturalnie. Z kondycjonerem, ta cecha uległa wyraźnej poprawie i do takiego stopnia, że na bardzo dobrze nagranych utworach, zamykając oczy już mogłem sobie wyobrazić, że ta osoba stoi przede mną, w moim pokoju.
Tego typu zmiany pokazały mi dobitnie, dlaczego trzeba zadbać o czyste zasilanie. Sprawdziłem też, który sprzęt więcej zyskał po wpięciu do kondycjonera - lepiej zagrał zarówno DAC/pre jak i końcówka, aczkolwiek miałem wrażenie że końcówka jest troszkę bardziej wrażliwa.
Z innych ciekawostek - reduktor zniekształceń dla USB też u mnie ma wpływ - testowałem AudioQuest JitterBug i troszeczkę poprawiły się wysokie tony (czystsze) i ogólna przestrzeń w utworach, ale zmiany są u mnie delikatne.
Różnica między komputerem stacjonarnym a laptopem zasilanym tylko z baterii, przy muzyce puszczanej po USB, jest mała, aczkolwiek też zauważalna :-) i objawia się głównie poprzez mniej "czarne" tło (ma się wrażenie, jakby coś tam delikatnie szumiało z kolumn na granicy percepcji) oraz delikatnie bardziej zaznaczonymi wysokimi tonami. Stacjonarny komputer pracuje cicho, a na potrzeby tych testów wypiąłem wszystkie dyski które nie były wówczas potrzebne. Tak więc z miejsca odsłuchowego, to w sumie laptop, gdy włączył sobie wentylator, był bardziej słyszalny od "stacjonarki".

Na koniec takie przemyślenia - nie do końca rozumiem sens opisywania kondycjonerów w kontekście kształtowania brzmienia. Przecież zadaniem kondycjonera jest usunięcie jak największej ilości szumów a więc jego ocena powinna sprowadzać się do opisania, na ile jego skuteczność jest słyszalna w danym zakresie słyszalnego pasma częstotliwości.
Widzę natomiast, że sporo osób kondycjoner traktuje jak kabel głośnikowy czy interkonekt - chce kondycjoner dobierać tak, by poprawić sobie balans tonalny sprzętu audio. Osobiście uważam, że nie tędy droga (ale oczywiście nikomu tego nie będę zabraniać).

 

Uff, ale się rozpisałem...ale chciałem Wam pokazać na własnych doświadczeniach, że w temacie audio pójście w zaparte z nastawieniem "to nie ma prawa mieć wpływu na dźwięk" nie zawsze nam dobrze służy i warto przynajmniej spróbować, przetestować i zobaczyć, czy na naszym sprzęcie będzie jakaś zmiana i wówczas na podstawie takich testów ocenić, czy warto.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez M_LesiU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A co sądzicie o tym kondycjonerze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bo jestem bliski kupienia za lepszą niż standardowa cenę...

Będzie współpracował z lampą Fezza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LATARNIK napisał:

A co sądzicie o tym kondycjonerze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bo jestem bliski kupienia za lepszą niż standardowa cenę...

Będzie współpracował z lampą Fezza.

Lepiej pewne i sprawdzone rozwiązanie. Listwa Enerra z DC Blockerem. Powinna zmieścić się w założonym budżecie. Najlepiej tą… 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LATARNIK napisał:

A co sądzicie o tym kondycjonerze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bo jestem bliski kupienia za lepszą niż standardowa cenę...

Będzie współpracował z lampą Fezza.

Polecam kupno z możliwością przetestowania, różnie może być i każdy ma własne preferencje, nie ma listew, kondycjonerów czy filtrów które są dobre, jedynie pasują albo nie.
U mnie np. czym mniej układów elektronicznych, filtrów itp. tym lepiej

Niedługo, za jakieś 1,5 tygodnia będę testował kondycjonery w przedziale od 2k - 11k€, na razie nie zdradzę marki, przetestuje to opisze

Dam jeszcze przykład, kolega przyniósł do mnie filtr i mówi ze u niego działa pozytywnie, u mnie wpinamy i słychać tłumienie średnicy, i teraz można się zastanowić kiedy tłumienie daje efekt "lepiej" i czy u każdego będzie lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, sly30 napisał:

Lepiej pewne i sprawdzone rozwiązanie. Listwa Enerra z DC Blockerem. Powinna zmieścić się w założonym budżecie. Najlepiej tą… 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sly30

Muszę się przyjrzeć tej wybitnej firmie Enerr/Equlubrium. Kable zasilające robią genialne, listwy również, nie mów że masz od nich też kable głośnikowe. Do tego potrafią robić the best kolumny (szczególnie odgrody). A elektronikę robią ? Jeśli tak - musi być rewelacyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, babatular napisał:

Sly30

Muszę się przyjrzeć tej wybitnej firmie Enerr/Equlubrium. Kable zasilające robią genialne, listwy również, nie mów że masz od nich też kable głośnikowe. Do tego potrafią robić the best kolumny (szczególnie odgrody). A elektronikę robią ? Jeśli tak - musi być rewelacyjna.

Lepiej kup sobie listwę serblina. Dentysta na pewno robił też super listwy AC… :-)) Zresztą jak sam piszesz, tobie pozostaje tylko przyglądanie się….znanym metkom. Ja wole posłuchać, a znane metki, w przeciwieństwie do ciebie, to ja już dawno miałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, sly30 napisał:

Lepiej kup sobie listwę serblina. Dentysta na pewno robił też super listwy AC… :-)) Zresztą jak sam piszesz, tobie pozostaje tylko przyglądanie się….znanym metkom. Ja wole posłuchać, a znane metki, w przeciwieństwie do ciebie, to ja już dawno miałem.

Wywal Gryphona i Accuphase. Po co ci znane metki. 

P.S. Dentysta niestety nie robił listew i już nie zrobi. Cały świat się jakoś nie poznał na jego amatorszczyźnie. Ale też nie poznał się na genialności Enerra. Cóż, życie jest niesprawiedliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, babatular napisał:

Muszę się przyjrzeć tej wybitnej firmie Enerr/Equlubrium

Nie wiem Baba czy Ci podejdzie ta listwa ponieważ w środku nie ma skan speaków, a zatem to może nie być Twoje brzmienie... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jbmar napisał:

Nie wiem Baba czy Ci podejdzie ta listwa ponieważ w środku nie ma skan speaków, a zatem to może nie być Twoje brzmienie... 

Ale jest zapewne ta sama piękna "miedź", która jest na wtykach topowych kabli zasilających ENERRa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznałem ta firmę, kolega ma listwę i kabel

Jak każda firma cechuje się, w moim układzie nie pasuje ale kolega zadowolony

Ogolnie kierunek zagęszczania dodający masy, może być to plusem i ciągnie za sobą minusy ale juz nie chce mi sie rozpisywać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.