Skocz do zawartości
IGNORED

Pomysł na eliminację brumu, buczenia trafo 2kW


maxrider

Rekomendowane odpowiedzi

WItam.

 

Piszę ten temat ponieważ sprawa zaczyna mnie coraz bardziej irytować.

Problem dotyczy buczenia transformatora w końcówce mocy klonie P7100.

Transformator 2000VA od Toroidy.pl w wykonaniu audio.

Zauważyłem że transformator wydaje z siebie typowe buczenie, brumienie które jest również lekko słyszalne w głośnikach. Dodam że transformator nie wydaje tych nieprzyjemnych odgłosów podczas procedury rozruchu która odbywa się poprzez rezystor 22R50W drutowy indukcyjny. Sytuacja dodatkowo poprawia się przy zastosowaniu na przewodzie sieciowym kilku rdzeni ferrytowych (koralików). Dodatkowo zastosowany jest filtr sieciowy schurter który nie specjalnie poprawia sytuacja.

Czego dalej próbować w walce z tym probleme DC Blocker? Może ktoś zna jakiś dobry kompleksowy filtr coś al'a Yoshiego tylko o wydajności 10A ?

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

 

Pozdrawiam:

maxrider

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego dalej próbować w walce z tym probleme DC Blocker? Może ktoś zna jakiś dobry kompleksowy filtr coś al'a Yoshiego tylko o wydajności 10A ?

Nic to nie da ,żaden filtr tego nie zniweluje ,mało prawdopodobne jest również zastosowanie DC-blokera. trafo buczy tzn jest żle nawinięte i tu nic nie pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie da ,żaden filtr tego nie zniweluje ,mało prawdopodobne jest również zastosowanie DC-blokera. trafo buczy tzn jest żle nawinięte i tu nic nie pomoże.

 

Bardzo przyjemna informacja płacąc prawie 1kzł za trafo.

 

Może jednak skoro dławiki na kablu zasilającym pomagają to DC Bloker też coś da. Dziś przetestuję patent z serwisówki accu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC blocker nic nie da. Tak jam napisał @zelo7.

Jedyne co można spróbować, to ponowne zalanie trafa żywicą elektroizolacyjną, ale musi to być wykonane przy użyciu próżni. Tak aby wszystkie wolne przestrzenie między uzwojeniami i rdzeniem wypełnić żywicą.

 

Mam podobny problem z 1kW trafem z toroid. Już od jakiegoś czasu robią gnioty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponowne zalanie trafa żywicą elektroizolacyjną,

Nic to nie da ,jeżeli jest przemagnesowany rdzeń nic nie da zalewanie go czymkolwiek.

 

Już od jakiegoś czasu robią gnioty.

już od dawna ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają problem z nawijaniem uzwojeń grubym drutem ,a to się przekłada na wszystkie trafa o dużych mocach ,Trzeba zaznaczyć ,aby nawijali nie jednym grubym drutem a dwoma cienkimi i będzie OK.

 

Mam takiego magika ,u którego sam zamawim trafa . Info na PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie problemy mam już z 300W trafem...

Zamówiłem dwa bliźniacze i jeden buczy.

Reklamacje na nic się zdały - zła jakoś prądu, to ich opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie da ,jeżeli jest przemagnesowany rdzeń nic nie da zalewanie go czymkolwiek.

 

już od dawna ...

 

Zalewanie nic nie da ? A próbowałeś ?

 

o to zdjęcie trafa toroidalnego 4KVa z odzysku , nawinięte ręcznie ,zalane żywicą (bez próżni) ustawiając prąd spoczynkowy w wzmacniaczu 4 kanały każdy po 450mA pobiera , Ja transformatora nie słyszę !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje trzy wzmacniacze czasem trochę buczą unisono czasem nie, więc przypuszczam że niekiedy pojawia się trochę napięcia stałego w sieci.

Problem pojawi się niezawodnie, gdy tylko jest włączone urządzenie z silnikiem elektrycznym gdzieś w budynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli DC bloker nie pomaga, to ewidentnie źle nawinięte trafo, tacy fachmani, oszczędzają na miedzi i podnoszą T ponad wartości rozsądne.

Zmierz prąd jałowy tego trafa po stronie pierwotnej, moje trafa ok 1800VA mają go na poziomie 70 mA i nie brumią, a są nawijane ręcznie, ale czterema drutami wtórne i dwoma pierwotne, też są dla 7100 ale w wersji balance.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy do 7100 naprawdę potrzebne trafo 2k czy sobie po prostu audiofilsko przewymiarowałeś?

2. czy zacząłeś od próby reklamacji u dostawcy czy od żalow na forum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. Aż taki duży transformator nie jest potrzebny. Ten transformator jest u mnie od 7 lat początkowo był zamówiony w wersji oczywiście audio z tym że z innymi uzwojeniami pomocniczymi i pracował w końcówce estradowej. Natomiast gdy narodził się pomysł zrobienia P7100 okazało się że główne uzwojenie idealnie pasuje, toteż odesłałem trafo do toroidów by dowineli potrzebne uzwojenia. Oczywiście wykonanie transformatora nadal w specyfikacji for audio.

 

ad2. Reklamacji nie robiłem ponieważ do momentu przeprowadzenia moda w P7100 absolutnie nie przeszkadzało mi lekki brum transformatora natomiast teraz go słychać tak jakby po mocie końcówka łapała wszystko i wraz z każdym zabiegem redukującym buczenie trafa, również w głośnikach brum staje się cichszy.

 

Zalewanie nic nie da ? A próbowałeś ?

 

o to zdjęcie trafa toroidalnego 4KVa z odzysku , nawinięte ręcznie ,zalane żywicą (bez próżni) ustawiając prąd spoczynkowy w wzmacniaczu 4 kanały każdy po 450mA pobiera , Ja transformatora nie słyszę !

 

Niestety chyba muszę się z Rafałem zgodzić. Kiedyś przerobiłem z odzysku transformator 1kW z UPSa a polegało to na podziale uzwojenia wtórnego i trafo również było bezgłośne. Chyba macie rację niestety co do jakości produktów z firmy T...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam trafo z Toroidów 1kV i jest bardzo ciche. Trzeba przyłożyć głowę do obudowy i dobrze się wsłuchać. Gra z Accu P5000.

Trzeba przyznać że łapało śmieci z sieci, u mnie pralkę było słychać. DC blocker pomógł na zakłócenia, ale tak jak już pisali koledzy to nie panaceum na sknocone trafo.

Im większa moc trafa tym więcej problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na większą partię traf z POLTRAFO właśnie do 7100, zobaczymy czy w końcu będzie alternatywa dla traf od Lachowskiego, który to widocznie ma duży zbyt i może sobie pozwolić na takie gówno wprowadzane do obrotu (choć sam mam w 7100 właśnie od niego i jest bezgłośne, ale to se ne vrati).

Poltrafo zapowiada się bardzo obiecująco, ale więcej będzie można powiedzieć jak już przyjdą.

Co do Lachowskiego, gdybym kupił wersję audio i by brumiło, na pewno bym reklamował, udokumentował bym odpowiednio ten fakt i pokusił bym się napisać do rzecznika konsumenta, niech się wypowie w tej sprawie.

Lub też zrobił bym sobie wycieczkę do ich firmy i podłączył to do ich prądu :)

Może oni mają jakiś specjalny ;D

 

EDIT:

Czytam właśnie na ich stronie:

"Oferujemy transformatory toroidalne w wykonaniu audio, mogące sprostać nawet najbardziej wymagającym aplikacjom elektroakustycznym. Charakteryzują się one najwyższą jakością, bezgłośną pracą i znakomitymi parametrami elektrycznymi."

 

To absolutna podstawa do reklamacji takich traf. Ja rozumiem, że może być w niektórych przypadkach dużo syfu w sieci, ale jeśli ktoś używa DC Blockera i nadal trafo mu brumi, to nie zastanawiajcie się nawet i reklamujcie.

Kiedy przyjdzie odmowa reklamacji, załączcie ją i napiszcie pismo do rzecznika konsumenta, lub też osobista wizyta. Na ogół są to bardzo sympatyczne panie, które wysłuchają co macie do powiedzenia i skutecznie zadziałają. Tak jest przynajmniej w Krakowie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie napiecie w sieci? Moje trafa tez buczaly ale i kolegi - u mnie bylo cicho. Okazalo sie ze mial 250V w gniazdku - mieszka blisko trafa i kable ida na slupach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam właśnie na ich stronie:

"Oferujemy transformatory toroidalne w wykonaniu audio, mogące sprostać nawet najbardziej wymagającym aplikacjom elektroakustycznym. Charakteryzują się one najwyższą jakością, bezgłośną pracą i znakomitymi parametrami elektrycznymi."

 

To absolutna podstawa do reklamacji takich traf. Ja rozumiem, że może być w niektórych przypadkach dużo syfu w sieci, ale jeśli ktoś używa DC Blockera i nadal trafo mu brumi, to nie zastanawiajcie się nawet i reklamujcie.

Kiedy przyjdzie odmowa reklamacji, załączcie ją i napiszcie pismo do rzecznika konsumenta, lub też osobista wizyta. Na ogół są to bardzo sympatyczne panie, które wysłuchają co macie do powiedzenia i skutecznie zadziałają. Tak jest przynajmniej w Krakowie..

Znam lepsze sposoby. Po prostu nie kupować już z toroidy.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie napiecie w sieci? Moje trafa tez buczaly ale i kolegi - u mnie bylo cicho. Okazalo sie ze mial 250V w gniazdku - mieszka blisko trafa i kable ida na slupach.

 

U mnie jest ~242V wieczorem , w ciągu dnia ok 233V

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo.

Firma Toroidy.pl prosi o kontakt telefoniczny (85-74-74-378) lub mailowy ([email protected]) i przesłanie do reklamacji wszystkich transformatorów o których mowa w niniejszym wątku do reklamacji na nasz adres:

 

Toroidy.pl Transformatory L.Lachowski Sp.k.

ul.Mazowiecka 20

16-001 Księżyno

 

gdyż do dnia dzisiejszego ŻADNA z osób wyrażających swoje niezadowolenie na łamach niniejszego portalu nie zgłosiła jakichkolwiek uwag dotyczących wykonania ani pracy produkowanych przez nas urządzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić transformatory Breve. Nie wiem jak jest z trafami dużej mocy ale wszystkie małej i średniej mocy które mam sprawują się doskonale. W mojej opinii najlepszy stosunek jakość/cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie jest ~242V wieczorem , w ciągu dnia ok 233V

No to moje sa cichutkie nawet przy 245. Zaczynaja powyzej 250 byc troche slyszalne.

Jak montujecie te trafa? Kiedys na alle kupilem za grosze 100W trafka - buczaly w sensie drzaly dosc mocno - polozenie na szafce dawalo dramatyczny efekt. Jako podkladki zastosowalem... pianke 3mm od paneli - taka niebieska i przykrecalem na obejmy - trafo do dzis pracuje absolutnie bezglosnie nawet przy 250.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, odnoszę wrażenie ,że części z wypowiadających się w wątku , nie zależy na rozwiązaniu problemu, tylko na zrobieniu delikatnie mówiąc złego PRu

 

Mam głównie urządzenia DIY w systemach, wszystkie oparte o transformatory od Toroidy, kilka audio i kilka w wersji Supreme, żadne nie wydają z siebie dźwięków typu brumienie, buczenie itp a tym bardziej słyszalnych w kolumnach.

 

Kurde, jeśli faktycznie jest problem to piszcie do firmy, odsyłajcie, reklamujcie ... a nie żale i gnój na forum, jesteśmy dorosłymi ludźmi dzielącymi wspólne hobby, czasem aż ręce opadają jak się czyta posty typu

Słyszeliście? Zamawiać kuriera, żeby tylko zdążyli odbierać paczki :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro producent czyta wątek to mam jedną uwagę na temat toroidalnego trafa 20VA kupionego kilka lat temu. Mianowicie koszulki olejowe izolujące wyprowadzenia uzwojeń rozpuściły się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość traxman

(Konto usunięte)

ŻADNA z osób wyrażających swoje niezadowolenie na łamach niniejszego portalu nie zgłosiła jakichkolwiek uwag dotyczących wykonania

Ja zgłaszałem, drugie trafo i znowu to samo (dla zainteresowanych trafo zasilane po transformatorze separujacym, całe 30VA, nawijane z 30% zapasem).

Klient wywalił mnie na zbity pysk z urzadzeniem - co mnie zresztą specjalnie nie dziwi - zrobił bym identycznie.

(proszę sprawdzić - Monday, January 18, 2016 3:54 PM).

Teraz zamawiam tylko do starych urządzeń gdzie nie mam wyboru z racji projektu.

Do reszty przetwornice z niskoszumnym stabilizatorem za lub zwykłe trafo EI, za kilkanaście złotych.

 

Z produkcji z lat 2010-2014 takie rzeczy się nie działy.... dla mnie niedopuszczalny spadek jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jeśli faktycznie jest problem to piszcie do firmy, odsyłajcie, reklamujcie ...

OK, a co jeśli to jest nieskuteczne?

Nie sądzisz, że trzeba ostrzec innych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.