Skocz do zawartości
IGNORED

Pomysł na eliminację brumu, buczenia trafo 2kW


maxrider

Rekomendowane odpowiedzi

a nie żale i gnój na forum, jesteśmy dorosłymi ludźmi dzielącymi wspólne hobby, czasem aż ręce opadają jak się czyta posty typu

Widzę, że pijesz do mnie...

Słyszałem niejedno trafo z toroidów, które brumiło, jest co najmniej 10 osób, które znam i one również nie mają dobrej opinii o nowych toroidach.

Gdyby były dobre, to nie powstawały by tego typu posty, a było ich więcej, poszukaj sobie. Pytania typu - jaka jest alternatywa dla toroidów?

 

Dlaczego mam robić dobry pijar skoro firma na to nie zasługuje?

Ktoś wydaje tysiaka i chce mieć produkt przeznaczony do audio, a nie do spawarki!

To nie jest kwota 20zł!

 

Po to jest właśnie m.in. forum, żeby dzielić się wiedzą, polecać usługi, produkty czy rozwiązania. Skoro coś jest do du*y to tak właśnie należy opisać.

Idź do wątku o kondensatorach, zgań wszystkich, którzy opisują co gra a co jest gniotem.

Piszą na dodatek inni, że są problemy z reklamacjami, więc sądzę, że tego typu wycieczki pod moim adresem są nie na miejscu.

 

dla mnie niedopuszczalny spadek jakości.

koszulki olejowe izolujące wyprowadzenia uzwojeń rozpuściły się.

Potwierdzam słabą jakość transformatorów z Toroidy.

Mają problem z nawijaniem uzwojeń grubym drutem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech ktos z Was nagra ten brum - w sluchawkach powinno dac sie slyszec jesli jest taka masakra. Co do glosnych traf - zauwazcie ze jest coraz wiecej przetwornic impulsowych zasilanych z sieci - skutkuje to pogorszeniem jakosci napiecia w sieci - trafo bedzie mialo gorsze warunki pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak montujecie te trafa? Kiedys na alle kupilem za grosze 100W trafka - buczaly w sensie drzaly dosc mocno - polozenie na szafce dawalo dramatyczny efekt. Jako podkladki zastosowalem... pianke 3mm od paneli - taka niebieska i przykrecalem na obejmy - trafo do dzis pracuje absolutnie bezglosnie nawet przy 250.

 

Mając trafa z odzysku nie kupuję podkładek gumowych przeznaczonych do transformatorów , posiadam grubą mate gumową o grubości ok 8mm ,ale newet nie stosując jej i testując trafo na biurku , brum nie występuje .Nie stosuję DC blokerów czy listw filtrujących .

 

Do warsztatu specjalnie poprowadziłem osobną "nitke" z rozdzielni głównej przewodem 3x6mm2 a filtr AC 36A znajduje się tuż przed bezpiecznikami w warsztacie

 

Maxrider

Zamieść zdjęcie transformatora .

Jeśli nie będziesz go reklamował prześlę Ci sposób na jego zalanie żywicą epoksydową bez próżni , a koszt znikomy tyle co zakup żywicy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam panowie.

 

Czuję się zobowiązany do napisania krótkiego wpisu.

 

Firma Toroidy.pl poczuła się do poprawienia wykonanego przez siebie transformatora w związku z moim wpisem.

W wyniku czego mój transformator został przez nich przerobiony z wersji audio na Audio Supreme i w dniu wczorajszym otrzymałem paczkę z takim oto cudnie wyglądającym transformatorem.

Jak tylko przeprowadzę jego testy dam znać czy został osiągnięty zamierzony efekt to jest eliminacja odgłosów pochodzących od pracy transformatora.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15221-0-35744000-1497520964_thumb.jpg

post-15221-0-64482400-1497520970_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Gdyby byli w porządku, to by nie wypuszczali brumiącego trafa z firmy, tyle w temacie.

Rozumiem Michał, że jesteś człowiekiem który nie popełnił nigdy w życiu błędu. :)

Oj cięty jesteś na nich, ale przez to coraz mniej wiarygodny.

Mam chyba z 7 traf toroidów, żadne nie buczy, nie brumi, trzyma napięcie. W porównaniu do innych traf, które miałem, jest po prostu takie jak trzeba, sonicznie też bez zastrzeżeń.

Ktoś tam pisał o jakimś rozwlekłym basie ;) u mnie wręcz przeciwnie po zmianie trafa z trafbetu na toroidy bas zyskał w każdym aspekcie.

Żeby nie było, przewaliłem trochę transformatorów różnych firm i może miałem wybitne szczęście, ale do toroidów nie mam zastrzeżeń.

To tak gwoli wyrównania opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adik na 90% tak wyglądała ta operacja. Na tą chwile sprawdzony bez obciążenia i całkowita cisza. Później napisze jak się zachowuje pod obciążeniem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciąż uzwojenia wtórne połączone szeregowo czym popadnie: żelazko, farelka, suszarka itp jak najbliżej jego znamionowej mocy i będziesz wiedzieć czy wszystko ok.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Transformator przetestowany pod obciążeniem w postaci żelazka, tylko to miałem pod ręką więc nie został obciążony swoją znamionową mocą lecz jedynie 1kW.

W poprzedniej wersji przy takim teście transformator pracował jak spawarka, natomiast teraz jest całkowita cisza.

 

Postanowiłem że nie wytrzymam do jutra i musiałem go włożyć do wzmacniacza klona P7100 ( co zajmuje w mojej obudowie trochę czasu) i przetestować.

Po odpaleniu końcówki jakież było moje zdziwienie.

W głośnikach absolutna cisza, podczas gdy wcześniej bezskutecznie walczyłem z brumem i przydźwiękiem. I nie pomagało zmiana prowadzenia okablowania masa obudowy przez rezystor kondensator obwód RC czy inne cuda.

Po prostu winę za taki stan rzeczy ponosił transformator który niejako (moja teza) wprowadzał rezonans 50Hz.

Dodatkowo zalanie żywicą poprzez usztywnienie uzwojeń chyba powoduje lepsze przenoszenie pola magnetycznego do uzwojenia.

 

Kolejną sprawą jaka mnie totalnie zaskoczyła były testy soniczne, przeprowadzone w warsztacie na byle jakich kolumnach i jako źródło do testu podłączony telefon.

Przy pierwszym już utworze dosłownie mnie z kapci wyrwało jaki bas stał się potężny i ile powietrza i przestrzeni nabrał dźwięk.

 

Nigdy nie wierzyłem w żadne audiovoodu związane z kwestią zasilania, natomiast w dniu dzisiejszym zmieniam zdanie o 180st i od dziś będę uważał że porządne zasilanie a zwłaszcza transformator to podstawa.

 

W tym miejscu chciałbym jeszcze podziękować firmie Toroidy.pl za fachowe załatwienie sprawy, i od dziś będę twierdził że jednak potrafią zrobić bardzo porządny transformator.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie został obciążony swoją znamionową mocą lecz jedynie 1kW.

Żelazko ma 1kW przy 230V. Co znaczy że ma ok. 53Ohm. Co dla napięcia 60V daje 67W... Dwa uzwojenia w szeregu to 120V, czyli 270W. Za bardzo go do testów nie obciążyłeś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ułatwię Ci czytanie ze zrozumieniem. Żelazko ma 3000W przy 230 to które używam do testów resztę sam policzy. Wyraźnie napisałem ze został obciążony 1kW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.