Skocz do zawartości
IGNORED

Grający Streamer do Tidal Hi-end


Gość Diogenes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając znane amerykańskie big bandy mam słabość do tak zwanych czeskich dechówek (kto mieszka blisko czeskiej granicy i kilka lat już żyje na tym świecie to zna to określenie). Gdy byłem mały w moim domu dechówki były obowiązkowe. Dziadek (mieszkał/mieszkaliśmy w Cieszynie) wyczekiwał na audycję, która była nadawania z jakiejś czecho-sławackiej stacji. Wtedy dziadek i ja obowiązkowo słuchalismy, tanczyliśmy i graliśmy na różnych instrumentach (na niby). :)
Piękne czasy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, piorasz napisał:
49 minut temu, pmcomp napisał:
A to nie jest czasem Fats Jazz Band Swing Orchestra?
 
 
 
Ich taśmę w swoim studio nagrał Peter Sedlak: "That Old Feeling"

Nie. Logo tej orkiestry widać na filmie. To jest Bratislava Hot Serenaders ?

Jasne.. Dzieki.

47 minut temu, ciszyn11 napisał:

Tymczasem kiedyś na ulicach Krakowa

 

To jest często gęsto najlepsiejsze granie. Hiszpania, Francja ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Adam 38 napisał:

A nie jest tak Umka, że znowu więcej słyszymy oczami niż uszami ? Warto się nad tym zastanowić chwilkę...

Kiedyś robiłem różne testy tidal pliki oprogramowanie i jakie było moje zdziwienie kiedy pomyliłem kolejność włączania Tidal I plik na foobar. Zamiast pliku leciał Tidal I wydało mi się że jest lepiej.

Mózg Was oszukuje bo wie czego się spodziewać i jakie ma dac wyniki.

 

Pomijając źródło gdzie jest coś skopane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, kaviter said:

Pełna zgoda co do funkcjonalności, niestety z NUCa żadnej jakości nie da się uzyskać. Podobnie z WiFi jest sporo gorzej niż po ethernecie, że o jakiś bardziej zaawansowanych rozwiązaniach nie wspomnę.

Nie zgodzę się. To zależy od całego toru. Warunek pierwszy, to odizolować NUC/PC od reszty toru. 
Sposoby na izolacje są różne. Jezdna z najtańszych to granie po LAN. Oczywiscie diabel leży w szczegółach (implementacji). Dotyczy to także WiFi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 https://youtu.be/4Hfi_YwdiEg

 

 

 

Posłuchałem właśnie z tego linka powyżej. Tam chyba jeden z gości na skasofonie jest "wczorajszy"? Wyraźnie wprowadza fałsz. Czy tak ma być? Ja tego jakoś nie kupuję :)

 

Poniżej wersja bez fałszu:

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, umka napisał:

Według moich wzorców jeszcze nie zagrały. ? Ale mówmy o typowej płycie cd w formie plików, a nie będącego zjawiskiem samym w sobie, zazwyczaj pojedynczego gęstego samplera muzycznego.  Bo, że coś raz na tysiąc pozycji zagra lepiej  (mowa o pliku vs cd) jest li tylko wyjątkiem potwierdzającym regułę. Jaką? Wszyscy wiedzą. A plikograjki bywały nawet za stówkę, tak więc argument ceny nie za bardzo się broni. Ale może nie miałem jeszcze szczęścia? Kto wie. Pewnie kiedyś zagrają.

 

No i jeszcze w kwestii formalnej. Granie z Tidal'a jest daleko gorsze od jakości grania z pliku z dysku. To nawet twierdzą sami użytkownicy i co miałem okazję u nich usłyszeć. Tak więc jeśli ktoś ma jakiekolwiek pretensje do tego twierzenia, do nie do końca jestem dobrym adresem. ?  

I 100% racji jak narazie płyty 1:0 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
19 godzin temu, piorasz napisał:

I to jest rozmowa ma poziomie. Mnie nie chodzi o samo zagadnienie wyższości/niższości grania z  plików czy streamingu z serwisów nad płytą CD. Bardziej mam zastrzeżenia do tego w jaki sposób piszą niektórzy - przykład:

Chętnie natomiast czytam i lubię nawet pogadać o konkretach w nieco bardziej cywilizowany sposób. Jak widać nie każdy tak potrafi. 

Wg mnie nie jest tak źle z tymi plikami vs CD. Oczywiście mając na uwadze, że oba grajki są przyzwoitej jakości (bez względu na półkę cenową). Sporym błedęm wg mnie  podczas takich porównań jest tak naprawdę wpięcie w tor dwóch różnych urządzeń. Ja od jakiegoś czasu mam spory dystans do jakichkolwiek porównań a już napewno nie odważyłbym się w tak radykalny sposób wypowiadać się na temat wyższości CD nad plikami. Słuchałem topowe plikowce i topowe CD - żeby nie było i powiem szczerze, że jeśli chodzi o sam dźwięk to nie mam jakiś radykalnych, ortodyksyjnych wniosków. Funkcjonalność tak. Obie formy mają swoich zwolenników jak i przeciwników. 

 

 

Źle nie jest, ale np dCS NB przegrywa z Jay's CD

Auralic G1, Lumin U1mini, Moon mind2, Sotm,. Cocktail x50, i kilka innych wyraźnie przegrało u mnie z transportem CDT-777

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, antymalkontent napisał:

Kiedyś robiłem różne testy tidal pliki oprogramowanie i jakie było moje zdziwienie kiedy pomyliłem kolejność włączania Tidal I plik na foobar. Zamiast pliku leciał Tidal I wydało mi się że jest lepiej.

Mózg Was oszukuje bo wie czego się spodziewać i jakie ma dac wyniki.

 

Pomijając źródło gdzie jest coś skopane.

Idąc tym tropem . Nawet jeśli masz rację, to przecież owe oczekiwanie wyrobiliśmy sobie na jakimś konkretnym przykładzie. Nie sądzisz? 

A co do źródeł. Biorąc pod uwagę konsekwencję występowania znaczących słabości dźwięku wygląda na to, że wszystkie plikowwe odtwarzacze są skopane. 

Dodam tylko, iż niezobowiązująco dywaguję, a nie atakuję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię czy skopane. Po prostu bardziej skomplikowane przez co trudniej uzyskać bardzo dobrą jakość. CD jest prostsze żadnych komputerów procesorów zaawansowanych które trudno opanować pod kątem wpływu na dźwięk przez co przegrywają z najlepszymi CD. No i ostatnia sprawa cd jest dłużej na rynku i przeżył czasy kiedy miał kto dopracowywać audio bo istniało wiele dużych firm tym się zajmujących więc i więcej czasu miało na dopracowanie i lepsze finanse i warunki. Teraz smartfony czy różne mini elektroniczne urządzenia to jeszcze ma kto unowocześnieniac ale audio już nie bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problem tkwi w braku ustalenia ostatecznego standardu zapisu i odtwarzania danych. Nie można przyłożyć się do samego procesu odczytu, gdyż co miesiąc wyskakują nowe pomysły na jakość z poziomu stratosfery i znowu zaczyna się pogoń elektroniki za możliwością obsługi takiej wydumki. I jeszcze pół biedy, gdy coś jest naprawdę ciekawe. Gorzej jak z założenia coś stratnego ogłasza się jako objawienie naszych czasów i do tego twierdzi się, że jest lepsze od pliku z pełną paletą danych.  Chyba wiesz, do czego piję. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o Tidalu ( a nie playerach CD ? ) i Tidal już dawno określił swój standard jeśli chodzi o HiResy , w tym temacie się nic nie zmieni, nie rozumiem tych rozterek.

Jeśli ktoś słyszy różnicę i chce mieć bezstratne Hi-Resy musi czekać lub kombinować i dopłacać dość słono z Qobuzem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jonny napisał:

Qobuz gra lepiej od Tidal,

ale nie ma "połowy" muzyki z mojego kręgu zainteresowań, dlatego czekam na deezer hifi pod roonem, chociaż nie wiem czy usłyszę jakąś różnicę do Tidala, która ponoć także jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Qobuz gra lepiej od Tidal, ale potrzebny jest nam serwis oferujący muzykę w formacie WAV lub AIFF, bo tylko te formaty oferują bardzo dobrą jakość z pliku 
Liczę na to że ktoś wreszcie dostrzeże nas audiofili i zrozumie o co biega.
A po kiego Ci formaty nieskompresowane skoro doskonale opracowany skompresowany, bezstratny format flac od lat daje radę? WAV lub AIFF zajmuje tylko miejsce na dyskach a jakość dźwięku nie ma prawa być lepsza niż np flac. Było o tym wielokrotnie. Może warto wrócić do lektur o formatach bezstratnych, skompresowanych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, piorasz napisał:

Posłuchałem właśnie z tego linka powyżej. Tam chyba jeden z gości na skasofonie jest "wczorajszy"? Wyraźnie wprowadza fałsz. Czy tak ma być? Ja tego jakoś nie kupuję ?

 

 

Hmm. Wczoraj po naszej dyskusji obejrzałem sobie dwa komercyjne koncerty z DVD, link do jednego podałem. Oraz zapis z mojej kamery z jednego koncertu w Niemczech. Na ich koncertach bywam regularnie dwa razy na rok od ok. dziesięciu lat. Niestety jakość dźwieku to DD5.1 ... strasznie stratnie skompresowane. Na szczęście mam ich całą kolekcję na CD, dwie kasety magnetofonowe i dwa vinyle ? .

Napiszę tak: na tych komercyjnych koncertach na DVD ew. się przyłożyli. Do tego grali tam najlepsi wtedy muzycy. Orkiestra daje ... uwaga ... ponad dwieście koncertów rocznie dlatego skład liczy kilkudziesięciu muzyków, wybieranych wg. aktualnych potrzeb i ich możliwości. Praktycznie na każdym koncercie, na którym byłem ... fałszują. Nawet na solówkach. Cóż zrobić, to nie studio, wszyscy są tylko ludźmi. Grają na żywo a nie z playbacku ? . I tak nawet z tymi fałszami widowisko i jakość dźwięku jest nie do powtó®zenia w warunkach domowych na żadnych hajendzie. To co jest na żywo na scenie to jet hi-end. Moim zdaniem to najlepsza w tech chwili orkiestra big bandowa na świecie. Nawet ich licencyjna amerykańska wersja jest moim zdaniem gorsza: 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Pozdro

36 minut temu, piorasz napisał:

A po kiego Ci formaty nieskompresowane skoro doskonale opracowany skompresowany, bezstratny format flac od lat daje radę? WAV lub AIFF zajmuje tylko miejsce na dyskach a jakość dźwięku nie ma prawa być lepsza niż np flac. Było o tym wielokrotnie. Może warto wrócić do lektur o formatach bezstratnych, skompresowanych?

Zaraz ktoś napisze, że słyszy róznicę pomiędzy WAV i FLAC, jego prawo.

Ja nie słyszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pmcomp napisał:

Praktycznie na każdym koncercie, na którym byłem ... fałszują. Nawet na solówkach. Cóż zrobić, to nie studio, wszyscy są tylko ludźmi. Grają na żywo a nie z playbacku ? . I tak nawet z tymi fałszami widowisko i jakość dźwięku jest nie do powtó®zenia w warunkach domowych na żadnych hajendzie. To co jest na żywo na scenie to jet hi-end

I te fałsze zostają Im wybaczone. Dobrze, że są jeszcze takie orkiestry i dają nam-widzom i słuchaczom wiele radości z ich koncertów - tych szczególnie na żywo. Nagrać taki koncert (każdy w wieloskładowej obsadzie) w dobrej jakości nie jest łatwo a nawet jak się to uda to nijak będzie się miało do tego co słyszymy i widzimy na żywo.

Absolutnie nie czepiam się a tylko zwróciłem na to uwagę jako ciekawostka. Spokojnie można wybaczać tym artystom drobne potknięcia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, piorasz napisał:

A po kiego Ci formaty nieskompresowane skoro doskonale opracowany skompresowany, bezstratny format flac od lat daje radę? WAV lub AIFF zajmuje tylko miejsce na dyskach a jakość dźwięku nie ma prawa być lepsza niż np flac. Było o tym wielokrotnie. Może warto wrócić do lektur o formatach bezstratnych, skompresowanych?

U mnie i moich znajomych po między WAV a FLAC jest różnica, co z tego że FLAC jest bezstratny jak trzeba go rozpakować w locie. Jeśli nie słyszysz to masz jeden problem mniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
U mnie i moich znajomych po między WAV a FLAC jest różnica, co z tego że FLAC jest bezstratny jak trzeba go rozpakować w locie. Jeśli nie słyszysz to masz jeden problem mniej
Gratuluję wyobraźni. Ta ma też duże znaczenie w tym jak odbieramy muzykę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, piorasz napisał:
5 minut temu, Jonny napisał:
U mnie i moich znajomych po między WAV a FLAC jest różnica, co z tego że FLAC jest bezstratny jak trzeba go rozpakować w locie. Jeśli nie słyszysz to masz jeden problem mniej emoji6.png

Gratuluję wyobraźni. Ta ma też duże znaczenie w tym jak odbieramy muzykę ?

Ja bym pogratulował czego innego ?

Jak ktoś słyszy kable to niemożliwe jest żeby nie słyszał różnicy pomiędzy Wav a FLAC, chyba że to wyobraźnia z tymi kablami ?

 

Na NA robiliśmy testy Wav vs FLAC 80% ludzi słyszała różnicę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niiestety z moich obserwacji w KAIM/e różnica brzmienia wav i flac jest znaczna na korzyść tych pierwszych. Ale to nie zmienia mojego ogólnego stanowiskia w sprawie grania z plików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja bym pogratulował czego innego
Jak ktoś słyszy kable to niemożliwe jest żeby nie słyszał różnicy pomiędzy Wav a FLAC, chyba że to wyobraźnia z tymi kablami
 
Na NA robiliśmy testy Wav vs FLAC 80% ludzi słyszała różnicę 
Nie chcę Cię obrazić ale myślę, że brakuje Ci elementarnej wiedzy w dziedzinie audio. Trochę to dziwne biorąc pod uwagę Twój staż i zaangażowanie na forum.

Kable to zupełnie inna historia, gdyż pomijając rodzaj przewodnika mają też różne pojemności a te (w zależności od konfiguracji sprzętu) mają kluczowy wpływ na to co dzieje się z dźwiękiem. Temat długi jak rzeka i nie ma sensu zaśmiecać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, piorasz napisał:

Nie chcę Cię obrazić ale myślę, że brakuje Ci elementarnej wiedzy w dziedzinie audio. Trochę to dziwne biorąc pod uwagę Twój staż i zaangażowanie na forum.

Kable to zupełnie inna historia, gdyż pomijając rodzaj przewodnika mają też różne pojemności a te (w zależności od konfiguracji sprzętu) mają kluczowy wpływ na to co dzieje się z dźwiękiem. Temat długi jak rzeka i nie ma sensu zaśmiecać.

Wiesz obrażanie to Twoja specjalność więc się nie zdziwię ?

albo coś słyszysz albo nie, proste jak budowa cepa, po co tu mieszać zagadnienia budowy kabli 

Skoro przytłaczająca większość słyszy różnicę wav vs FLAC to jednak chyba to nie wyobraźnia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Moim zdaniem to najlepsza w tech chwili orkiestra big bandowa na świecie. Nawet ich licencyjna amerykańska wersja jest moim zdaniem gorsza: 

Dobrze, że to tylko twoje zdanie. Ja poszedłbym dalej - ta orkiestra jest najlepsza nie tylko na świecie, ale i w całym kosmosie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Niiestety z moich obserwacji w KAIM/e różnica brzmienia wav i flac jest znaczna na korzyść tych pierwszych. Ale to nie zmienia mojego ogólnego stanowiskia w sprawie grania z plików.
Niestety z moich, ale podkreślam TYLKO MOICH (były próby wpływania osób trzecich na moje wnioski) obserwacji, testów polegających na ripowaniu płyty CD do WAV oraz flac + wnikliwe podparcie się lekturami na temat formatu bezstratnego, skompresowanego flac wynika jasno, że nie ma prawa być różnicy między WAV a flac. Oczywiście zakładając, że rip płyty został wykonany poprawnie.

Wobec powyższego nie będę się dalej w tej sprawie wypowiadał aby uniknąć jakichkolwiek przykrych, dla mnie bezpodstawnych pyskówek.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Chicago napisał:

Dobrze, że to tylko twoje zdanie. Ja poszedłbym dalej - ta orkiestra jest najlepsza nie tylko na świecie, ale i w całym kosmosie.

powtórzę: najlepsza w tech chwili orkiestra big bandowa na świecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



po co tu mieszać zagadnienia budowy kabli 


Przepraszam ale o kablach Ty wspomniałeś a te mają się nijak do WAV vs flac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądż śmieszny pmcomp - co to znaczy najlepsza? Chodzi ci o warsztat? O feel? W czym najlepsza? W skokach do wody? Na sto metrów przez płotki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wiesz obrażanie to Twoja specjalność więc się nie zdziwię



Staram się jak mogę aby robić to jak najrzadziej. Mówiąc Twoim językiem (o budowie cepa) czasem pęka mi jednak cierpliwość, gdy czytam różne pierdoły oraz formę w jaki sposób są pisane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Chicago napisał:

Nie bądż śmieszny pmcomp - co to znaczy najlepsza? Chodzi ci o warsztat? O feel? W czym najlepsza? W skokach do wody? Na sto metrów przez płotki?

Lubię być śmieszny.

Znasz lepszą? Która? Może być w skokach do wody jeśli to jest dla Ciebie w muzyce najważniejsze.

Ten big band zapełnia sale koncertowe w całej Europie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.