Skocz do zawartości
IGNORED

Grający Streamer do Tidal Hi-end


Gość Diogenes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, przemak napisał:

Najczęściej to słuchanie dotyczy różnych rzeczy w różnych plikach, stąd i taka jakość wniosków, w tym uwag o mocy obliczeniowej potrzebnej do rozpakowania flac. Ale już nie przeszkadzam. 

Nie no, 1:1, te same wydania a FLAC chyba łatwiejszy?...wnioski pozostały. Słuchajcie, to tylko wrażenia. Ale gdy się powtarzają można wyciągnąć jakieś wnioski. To nie gra kto ma większego, to gra o optimum relacji kasa jakość w systemie właściciela. Detale są ważne. Cześć użytkowników przejmuje się za bardzo wg mnie. Teorie mało mnie obchodzą od kiedy pamiętam, przepraszam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Udawać kogoś innego? To dobre, Nicki na forum to my? Ja to Piotr Pawłowski, Warszawa, Os. Potok. Zapraszam, bimbru nie zbraknie...


Tak kolego.
Nawet na forum kreujemy samych siebie. Pomijając nierzadkie spotkania na żywo z ludźmi poznanymi na forum, to na forum pod wybranym nickiem jesteśmy nadal ludźmi. Jeśli ktoś używa forum kryjąc się za wieloma maskami to ma poważny problem z psychiką i powinien się udać do psychologa natychmiast. Jeśli nadal nie jesteś w stanie tego zrozumieć to nawet psycholog nie będzie miał wiele do roboty. Gdy to ogarniesz to pomyślimy o bimbrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)




Udawać kogoś innego? To dobre, Nicki na forum to my? Ja to Piotr Pawłowski, Warszawa, Os. Potok. Zapraszam, bimbru nie zbraknie...


https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24026280,piotr-pawlowski-zmarl-wskutek-bledu-medycznego-sprawdza-to.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Czyli duch :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Pawło napisał:

Nie no, 1:1, te same wydania a FLAC chyba łatwiejszy?...wnioski pozostały

Co to znaczy "tę same wydania"? Czyli nie masz pewności, że to było to samo? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minutes ago, Pawło said:

Teraz wybrałem sobie jakiegoś nicka, nowego, tamto konto wygasło. 

Hmmm, nie wiedziałem, że konta na Audiostereo "wygasają". 

Ja ostatnio zalogowałem się bez problemu po ok. 9 latach przerwy... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pawło napisał:

Hmmm...Audiobyte Black Dragon.

To nie źródło. To DAC.

To tak jakbys przy winylu odpowiedział mi jaki masz phono stage.

A pytam o źródło czyli zapewne wiesz o tzw. transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, piorasz napisał:


 

 


Tak kolego.
Nawet na forum kreujemy samych siebie. Pomijając nierzadkie spotkania na żywo z ludźmi poznanymi na forum, to na forum pod wybranym nickiem jesteśmy nadal ludźmi. Jeśli ktoś używa forum kryjąc się za wieloma maskami to ma poważny problem z psychiką i powinien się udać do psychologa natychmiast. Jeśli nadal nie jesteś w stanie tego zrozumieć to nawet psycholog nie będzie miał wiele do roboty. Gdy to ogarniesz to pomyślimy o bimbrze.

 

Kryjąc się? Za wieloma? Maskami? I to ty sugerujesz psychologa? Ja się określiłem. Ty nazywasz się piorasz? Leczysz tu kompleksy? Zawsze sądziłem że każdy ma nicka na forum, u mnie to profil FB. Właśnie tacy jak ty mnie niepokoją, ale to czy potrzebujesz psychologa pozostawiam twojej wolnej ocenie. Nie miałbym odwagi na nic więcej, ty masz. Zawsze tak piszesz, dziś nie udało mi się ciebie obejść łukiem. Proponuję stonowanie ego, pomaga. Przestań ubierać powrót na forum jak voodoo. Przedszkole

2 godziny temu, Sine Metu napisał:

Jest nas więcej ?. A człowieka znam i niesmaczne jest przywoływanie jego śmierci. Daleko tobie do niego, to był wyjątkowy człowiek

2 godziny temu, przemak napisał:

Co to znaczy "tę same wydania"? Czyli nie masz pewności, że to było to samo? 

Ten sam album, to samo wydanie. Gdzie tu brak pewności?

1 godzinę temu, felix napisał:

Hmmm, nie wiedziałem, że konta na Audiostereo "wygasają". 

Ja ostatnio zalogowałem się bez problemu po ok. 9 latach przerwy... 

Tylko się cieszyć. Ja nie pamiętałem ani loginu ani hasła, za nickiem średnio przepadam, był ad hoc. 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

To nie źródło. To DAC.

To tak jakbys przy winylu odpowiedział mi jaki masz phono stage.

A pytam o źródło czyli zapewne wiesz o tzw. transport.

Transport zafałszowal finalny efekt? Miałem Auralica Mini, Roona i Audirvane na lapku, jriver. Dwa pierwsze to softowe transporty. Miałem transporty po coaxie jak dobre bdp, streamery Atolla. Nie uda mi się podać tu detali, ale każda próba na przestrzeni lat raczej potwierdzała wyższość wav. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Pawło napisał:

Zawsze tak piszesz, dziś nie udało mi się ciebie obejść łukiem.

Jesli chodzi o dziś a nawet wczoraj to od początku  szukałeś zaczepki. 

Jeśli (jak piszesz) czytasz czasem  moje posty  to pewnie wiesz, że takich ludzi jak Ty omijam szerokim łukiem. Ludzi, którzy lubią oceniać innych a sami nie widzą swoich błędów oraz chamskich, prześmiewczych oraz aroganckich zachowań. Wobec powyższego dalsza debata z Tobą jest bezsensowna zwłaszcza, że nie lubię dyskutować z duchami w dodatku z bardzo wątpliwą wiedzą.

Żegnam. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piorasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Pawło napisał:

Ten sam album, to samo wydanie. Gdzie tu brak pewności?

Pewność jest wtedy gdy sam to zrobisz. W każdym innym przypadku pewności brak, wręcz pewność czego innego się pojawia ?

 

25 minut temu, Pawło napisał:

każda próba na przestrzeni lat raczej potwierdzała wyższość wav

Dowolna poprawnie przeprowadzona próba potwierdza tożsamość flac i wav. Oczywiście, można twierdzić, że coś tam nie radzi sobie z rozpakowywaniem flac, ale na pewno nie będzie to laptop czy telefon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, MrSalieri napisał:

Transport nie jest źródłem dźwięku. 

a, z ciekawości spytam, co nim jest?

EDIT: w torze cyfrowym...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, phoenix_pl napisał:

Rozwiązaniem problemu są moim zdaniem jest streamer + DAC w jednym. Streamer koniecznie z wejściem LAN (RJ45). Dlaczego?

Ano jak wiemy problemem często jest jitter przy przesyłaniu sygnału cyfrowego (o ile nie ma retaktowania w DAC'u - znam tylko kilka urządzeń które to robią) i zakłócenia podczas tego procesu. Obie te rzeczy likwidujemy gdy mamy Streamer + DAC w jednym. Najpierw bowiem mamy rozkodowanie pliku audio do formatu którym można nakarmić DAC'a, a następnie konwersję do sygnały analogowego z taktowaniem DAC'a. Sam używam i jestem zadowolony.

Tutaj myślę że jest sporo racji skomplikowanie urządzeń powoduje problemy. Tylko nie ma kto opracowywać kości tylko do muzyki tak żeby minimalizować zbędne procesy.

Oczywiście drugim problemem jest oprogramowanie tutaj też nie ma kto opracowac mimimalne najlepiej wbudowane w kość tylko do odtwarzania muzyki.

To powoduje że CD wciąż wygrywa jest prostszy i nie ma zbędnych procesów.

 

Najtrudniej jest z urządzeniami komputerowymi i najłatwiej tam coś zepsuć a później błędne założenia słuchających na komputerze że flac gra gorzej od wav czy pliki w wyższej rozdzielczości to przepaść mimo że standard cd przy dobrym materiale źródłowym i dobrej realizacji jest wystarczający dla ludzkiego słuchu bo pokrywa pełne pasmo dynamiki i zakresu częstotliwości ludzkiego słuchu i nie bez powodu takie a nie inne ma parametry czy wpisz co chcesz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Pawło napisał:

Transport zafałszowal finalny efekt? Miałem Auralica Mini, Roona i Audirvane na lapku, jriver. Dwa pierwsze to softowe transporty. Miałem transporty po coaxie jak dobre bdp, streamery Atolla. Nie uda mi się podać tu detali, ale każda próba na przestrzeni lat raczej potwierdzała wyższość wav. Tyle.

Nie pytam co miałes tylko co masz aktualnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, przemak napisał:

Pewność jest wtedy gdy sam to zrobisz. W każdym innym przypadku pewności brak, wręcz pewność czego innego się pojawia ?

 

Dowolna poprawnie przeprowadzona próba potwierdza tożsamość flac i wav. Oczywiście, można twierdzić, że coś tam nie radzi sobie z rozpakowywaniem flac, ale na pewno nie będzie to laptop czy telefon.

Hmmm...robiłem to sam, a jak zapewnić 100% koszerność...qrcze, co mógłbym więcej zrobić. Ten sam tor, soft ripujący, no na papierze wszystko 1:1. A wynik generalnie zawsze ten sam i to bez sugestii. Wewnętrznie sam się śmiałem z potencjalnych różnic. Zaskoczyły mnie. A wiadomo, opieramy się na wrażeniach, nie udowodnię tego. Różnice imho są. Rozumiem że wg Piorasza to oznacza zaczepkę, nie kumam, przyjmuję jako fakt.

3 minuty temu, pmcomp napisał:

Nie pytam co miałes tylko co masz aktualnie.

Oj teraz to mam kryzys i time out. Totalnie nie wiem w jakim kierunku źródła pójść. Arcam rdac jest niezłym wyjściem z tej zawiski. Ale to żaden wyznacznik, dlatego przywołuję doświadczenia z Black Dragonem. On sporo weryfikował.

33 minuty temu, Sine Metu napisał:


 

 


Nie znasz mnie, ja bym go zaintubował.

 

No nie wiem, ja po prostu nie umiem tak gadać na forum o śmierci. Widywałem go w pracy, mylono maile do nas. Wielkie serce mimo ograniczeń. Serio pisanie o tym tu nie jest fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Pawło napisał:

Hmmm...robiłem to sam, a jak zapewnić 100% koszerność...qrcze, co mógłbym więcej zrobić. Ten sam tor, soft ripujący, no na papierze wszystko 1:1. A wynik generalnie zawsze ten sam i to bez sugestii. Wewnętrznie sam się śmiałem z potencjalnych różnic. Zaskoczyły mnie. A wiadomo, opieramy się na wrażeniach, nie udowodnię tego. Różnice imho są. Rozumiem że wg Piorasza to oznacza zaczepkę, nie kumam, przyjmuję jako fakt.

A, jeżeli sam robiłeś, to OK. Po prostu sugestia albo operator error, bywa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
15 minut temu, antymalkontent napisał:

Tutaj myślę że jest sporo racji skomplikowanie urządzeń powoduje problemy. Tylko nie ma kto opracowywać kości tylko do muzyki tak żeby minimalizować zbędne procesy.

Oczywiście drugim problemem jest oprogramowanie tutaj też nie ma kto opracowac mimimalne najlepiej wbudowane w kość tylko do odtwarzania muzyki.

To powoduje że CD wciąż wygrywa jest prostszy i nie ma zbędnych procesów.

 

Najtrudniej jest z urządzeniami komputerowymi i najłatwiej tam coś zepsuć a później błędne założenia słuchających na komputerze że flac gra gorzej od wav czy pliki w wyższej rozdzielczości to przepaść mimo że standard cd przy dobrym materiale źródłowym i dobrej realizacji jest wystarczający dla ludzkiego słuchu bo pokrywa pełne pasmo dynamiki i zakresu częstotliwości ludzkiego słuchu i nie bez powodu takie a nie inne ma parametry czy wpisz co chcesz. 

Podaj proszę dowody, artykuły, konkrety. Wtedy nabierze to sensu. Inaczej to pozostaje jedynie tezą i abstrakcją

2 minuty temu, przemak napisał:

A, jeżeli sam robiłeś, to OK. Po prostu sugestia albo operator error, bywa ?

Niekoniecznie. Może kwestia hardware. To dość powszechna opinia użytkowników że ten dac mocno reaguje na dosłownie każdą zmianę, różnicę. Jeśli obrazuje prawdę jasna sprawa, jeśli wykrzywia zwierciadło też, tego nie wiem. Piszę tylko o swoich odczuciach, nie byłem w nich odosobniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o możliwości - poniżej program nagrywający jednocześnie 16 flaców, obciążenie procesora (lewy dolny róg) 0,2%. Także ten... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, morawka napisał:

Słyszącym roznice miedzy WAV a FLAC szczerze gratuluje słuchu ?

A tam słuchu to raczej sprzęt tak to różnicuje nie wiadomo dlaczego.

płyta CD zgrana z oryginału tak na zdrowy rozum powinna mieć więcej błędów C2 a często ma duużo mniej a żeby było ciekawiej brzmi też trochę inaczej.

 

I tak to jest z tą technikà człowieka, daje d.... na każdym kroku, No chociaż żeby otwory w płytkach CD były dokładnie centrycznie zrobione a tu przy milionach takich samych sztuk okazuje się że się tego nie ogarnia mimo że bezproblemowo mechanicznie jest to do zrobienia ech!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam serwer plików Fidata 20 i producent zaleca wav a nie flac - chociaż zgrywa również do flac i można poziom kompresji wybrać. Przy flac bez kompresji nie słyszę różnicy a im większa kompresja tym gorzej. Domyślnie Fidata ma wav ustawione do ripowania.

Przy okazji dyskusji napiszę Wam jedno - nie wierzyłem w różnicę dźwięku przy transmisji kablem sieciowym LAN dopóki nie usłyszałem różnicy - są to subtelne różnice w porównaniu z kablem USB (nie mówiąc już o analogach jak interkonekt czy sieciówka) ale wyraźnie słyszalne - kapcie mi spadły i kupiłem kabelek LAN audio (jest nawet kierunkowy). Jak ktoś nie słyszy różnicy to jest szczęśliwcem - niech się cieszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sine Metu napisał:

0.2% bo kursorem ruszasz emoji6.png

Może i ruszam ? ale biorąc pod uwagę to, że pakowanie do flac jest bardziej procesożerne niż odtwarzanie, twierdzenia o problemach wydajnościowych jakiegokolwiek sprzętu z odtwarzaniem jednego flaca są śmieszne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mrb napisał:

a, z ciekawości spytam, co nim jest?

EDIT: w torze cyfrowym...

DAC. 

A w torze cyfrowym słuchasz sygnału cyfrowego czy analogowego? Źródłem sygnału analogowego czyli dźwięku jest DAC.  Transport jest źródłem strumienia bitów a to nie dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zainstalowałem Roon Core na NAS, endpoint to Aries G1, sprawdzę czy Roon jest tak dobry i nie usłyszę różnicy Flac vs Wav, teoretycznie Roon powinien rozpakować Flac na NAS i do G1 pójdzie czysty PCM 

Dobrze by było jakby roon core był zainstalowany na zupełnie oddzielnym dysku. (najlepiej ssd)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.