Skocz do zawartości
IGNORED

Grający Streamer do Tidal Hi-end


Gość Diogenes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, piorasz napisał:
51 minut temu, Jonny napisał:
Tak właśnie zrobiłem, na SSD

Ok. Daj znać co i jak. Sam jestem ciekaw

Ale jemu nie wyjdzie prawidłowy wynik. Bo obracamy się w takich kategoriach że wszystko to jest na zasadzie "tak mi się wydaje że słyszę". Prawidłowo ocenić może ktoś z zewnątrz nie znając problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Prawidłowo ocenić może ktoś z zewnątrz nie znając problemu.


Masz na myśli kogoś nieosłuchanego?
Jeśli tak to nie do końca to dobry pomysł. Na tym poziomie to jednak trochę "praktyki" jest niezbędne.
Chyba, że masz na myśli to o czym wyżej pisałem. Czyli ktoś osłuchany, przypadkowo i nie planowanie poproszony o uczestniczenie w eksperymencie. Uczestnik ma nawet nie wiedzieć o co chodzi. Ma tylko wskazać, który plik lepiej gra. Tylko ten sposób jest jedynym wg mnie słusznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Pawcio70 napisał:

Przy okazji dyskusji napiszę Wam jedno - nie wierzyłem w różnicę dźwięku przy transmisji kablem sieciowym LAN dopóki nie usłyszałem różnicy - są to subtelne różnice w porównaniu z kablem USB (nie mówiąc już o analogach jak interkonekt czy sieciówka) ale wyraźnie słyszalne - kapcie mi spadły i kupiłem kabelek LAN audio (jest nawet kierunkowy). Jak ktoś nie słyszy różnicy to jest szczęśliwcem - niech się cieszy.

Dane przesyłane jakimkolwiek kablem RJ45 będą takie same. Tutaj chyba nie ma żadnej wątpliwości prawda? Co więc powoduje różnice, bo zakładam, że skoro słyszysz to pewnie jakieś są? Ano implementacja wejścia LAN w urządzeniu która przy jednym kable trochę bardziej, a przy innym trochę mniej wpływa na dźwięk. Wniosek. Dobre urządzenie nie powinno dawać różnic przy różnych kablach RJ45.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, phoenix_pl napisał:

Dane przesyłane jakimkolwiek kablem RJ45 będą takie same. Tutaj chyba nie ma żadnej wątpliwości prawda? Co więc powoduje różnice, bo zakładam, że skoro słyszysz to pewnie jakieś są? Ano implementacja wejścia LAN w urządzeniu która przy jednym kable trochę bardziej, a przy innym trochę mniej wpływa na dźwięk. Wniosek. Dobre urządzenie nie powinno dawać różnic przy różnych kablach RJ45.

30metrów kabla CAT8 zarobionego wtyczkami odpowiednik CAT7 w stosunku do 30metrów zwykłego kabla CAT5 i zarobionego wtyczkami w tej klasie daje widoczną z dwóch metrów dla oka różnicę na 55" telewizorze4K (testowałem Netflix filmy).

WiFi (odległość w linii prostej przez sufit ok 4metry) widać podobnie jak by był to kabel CAT5 długości 30metrów!

Najdziwniejsze jest to że w tym przypadku linia jest długa i to może w jakiś sposób uzasadniać tą poprawę ale podpinając do kompa w gniazdo RJ45 tylko krótkie dwa metry kabla CAT8 dalej jest poprawa dźwięku z serwisów muzycznych.

Wniosek-mój:

dobre elementy będą zawsze działały w dobrym torze, w słabszym tego nie wychwycimy i to trzeba sobie skalkulować gdzie co poprawić gdzie się opłaca a gdzie jest to chybiona inwestycja.

 

W każdym razie ja przy budowie linii zasilającej  do audio i pruciu ścian puszczę sobie tam gdzie trzeba kable CAT8 (nawet do drukarki ?  bo inwestycja kosztowo jest pomijalna przy cenie samej linii zasilającej a nie mam wtedy  dyskomfortu że coś mnie ominie. 

Jest też pewien komfort elektromagnetyczny bo nie zawsze to Wi Fi musi siać smogiem jak transmisja idzie sobie tylko po kablach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, piorasz napisał:
3 godziny temu, Jonny napisał:
Tak właśnie zrobiłem, na SSD

Ok. Daj znać co i jak. Sam jestem ciekaw

A więc tak, roon zapewne wypakowuje Flac na NAS i do G1 idzie już czysty PCM, i jeśli mam wav i flac na NAS to nie słyszę różnicy, porównanie tego samego albumu.

Ale jeśli puszcze wav vs Qobuz ten sam album, różnica jest mikroskopijna, ale jednak jest, wav ma lepszą dynamikę vs Qobuz Flac, jednak roon robi doskonałą robotę i już wiem dlaczego nie słyszycie różnicy używając roon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A więc tak, roon zapewne wypakowuje Flac na NAS i do G1 idzie już czysty PCM, i jeśli mam wav i flac na NAS to nie słyszę różnicy, porównanie tego samego albumu.
Ale jeśli puszcze wav vs Qobuz ten sam album, różnica jest mikroskopijna, ale jednak jest, wav ma lepszą dynamikę vs Qobuz Flac, jednak roon robi doskonałą robotę i już wiem dlaczego nie słyszycie różnicy używając roon.
Dlatego też pozbyłem się wszystkich plikowców jakie miałem. Ostatnim był Auralic Aries Femto Clock, który to jako end point do roon niczym się nie wyróżniał w stosunku do Raspberry pi - przy której zostałem. Testowałem też inne playery do 10 tyś. Być może to jeszcze nie ta półka...
A więc tak, roon zapewne wypakowuje Flac na NAS i do G1 idzie już czysty PCM, i jeśli mam wav i flac na NAS to nie słyszę różnicy, porównanie tego samego albumu.
Ale jeśli puszcze wav vs Qobuz ten sam album, różnica jest mikroskopijna, ale jednak jest, wav ma lepszą dynamikę vs Qobuz Flac, jednak roon robi doskonałą robotę i już wiem dlaczego nie słyszycie różnicy używając roon.
Dlatego też pozbyłem się wszystkich plikowców jakie miałem. Ostatnim był Auralic Aries Femto Clock, który to jako end point do roon niczym się nie wyróżniał w stosunku do Raspberry pi - przy której zostałem. Testowałem też inne playery do 10 tyś. Być może to jeszcze nie ta półka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, ASURA napisał:

W każdym razie ja przy budowie linii zasilającej  do audio i pruciu ścian puszczę sobie tam gdzie trzeba kable CAT8 (nawet do drukarki ?  bo inwestycja kosztowo jest pomijalna przy cenie samej linii zasilającej a nie mam wtedy  dyskomfortu że coś mnie ominie. 

zobaczysz, że w niedalekiej przyszłości nikt nie będzie się bawił kablami Ethernet w audio, będzie się liczyło tylko wifi.  

Nadajniki wifi są coraz "cichsze" procki wydajniejsze.

Kable Ethernet to zawsze jakiś kompromis, na przykład CAT 7 i 8 to problem przenoszenia pętli masy.

Już w tym momencie najzwyklejsza nowa malinka 4 wymiata po wifi, aż miło , nie da się wrócić do kabla, taka różnica w SQ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
57 minut temu, piorasz napisał:

Dlatego też pozbyłem się wszystkich plikowców jakie miałem. Ostatnim był Auralic Aries Femto Clock, który to jako end point do roon niczym się nie wyróżniał w stosunku do Raspberry pi - przy której zostałem. Testowałem też inne playery do 10 tyś. Być może to jeszcze nie ta półka...

W graniu jako czysty transport, u mnie Aries G1 pozamiatał konkurencję do 10k. Ale z roon gra jeszcze lepiej, tzn inaczej.

Mam malinę z digione to sprawdzę jak gra z roon, jaki soft używasz jaki jest najlepszy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piorasz napisał:

Dlatego też pozbyłem się wszystkich plikowców jakie miałem. Ostatnim był Auralic Aries Femto Clock, który to jako end point do roon niczym się nie wyróżniał w stosunku do Raspberry pi - przy której zostałem. Testowałem też inne playery do 10 tyś. Być może to jeszcze nie ta półka... Dlatego też pozbyłem się wszystkich plikowców jakie miałem. Ostatnim był Auralic Aries Femto Clock, który to jako end point do roon niczym się nie wyróżniał w stosunku do Raspberry pi - przy której zostałem. Testowałem też inne playery do 10 tyś. Być może to jeszcze nie ta półka...

Też ciekawe co piszesz. Jesteś kolejną osobą, która wypowiada się pozytywnie o rozwiązaniach na malince. Mnie cholernie zaskoczył opis gościa co posiada zestaw nie w kij dmuchał jeśli chodzi o elektronikę i właśnie transport oparł o malinkę z Pi2aes. Zestawiał zabawki cholernie drogie, Lumina U1 mini a i tak został przy malinie.

nick gościa epistrophy42

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, piorasz napisał:


 

 


Masz na myśli kogoś nieosłuchanego?
Jeśli tak to nie do końca to dobry pomysł. Na tym poziomie to jednak trochę "praktyki" jest niezbędne.
Chyba, że masz na myśli to o czym wyżej pisałem. Czyli ktoś osłuchany, przypadkowo i nie planowanie poproszony o uczestniczenie w eksperymencie. Uczestnik ma nawet nie wiedzieć o co chodzi. Ma tylko wskazać, który plik lepiej gra. Tylko ten sposób jest jedynym wg mnie słusznym.

 

Przynajmniej taki ktoś kto nie wie o co chodzi tylko wie że dostanie próbki i ma wskazać czy są różnice i jakie czy nie ma różnic.

Ps. Zawodowy tester to nie wyznacznik bo przeciętny audiofili to tylko zwykły człowiek tylko z trochę dziwnym podejściem do słuchania muzyki. Ktoś ze zdrowym słuchem wystarczy może być i audiofili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, m4tech napisał:

Już w tym momencie najzwyklejsza nowa malinka 4 wymiata po wifi, aż miło , nie da się wrócić do kabla, taka różnica w SQ...

 

To zrób sobie Lan CAT 7a Lapp ten https://www.automation24.pl/kabel-lan-lapp-unitronic-lan-1500-s-ftp-cat-7a-lszh-2170199?previewPriceListId=1&refID=adwords_shopping_PL&gclid=Cj0KCQiA9dDwBRC9ARIsABbedBMW-1Pg0v1Vp076d5cLDN97s7vzJOv6P_awlFrDLuSmcEbo0k8vADQaAspWEALw_wcB

Do tego wtyki Infralan 

Gwarantuje że nie ma powrotu do wifi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Mam malinę z digione to sprawdzę jak gra z roon, jaki soft używasz jaki jest najlepszy? 

 

 

Od niedawna najlepszy (sprawdzony) soft to moode 6.4 (ten ostatni).

DigiOne po coax do dac rozumiem?

Tylko roon bridge musisz ręcznie zainstalować.

Z innymi softami mogą być problemy z trzaskami w niektórych konfiguracjach sprzętowych.

 

Gdybyś nie wiedział jak zainstalować roon bridge to pisz na priw. Trzeba go instalować przez konsolę ssh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Też ciekawe co piszesz. Jesteś kolejną osobą, która wypowiada się pozytywnie o rozwiązaniach na malince. Mnie cholernie zaskoczył opis gościa co posiada zestaw nie w kij dmuchał jeśli chodzi o elektronikę i właśnie transport oparł o malinkę z Pi2aes. Zestawiał zabawki cholernie drogie, Lumina U1 mini a i tak został przy malinie.
nick gościa epistrophy42

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 
Zostawmy tą malinę w spokoju w tym temacie bo znowu nam się dostanie po głowach. Jest wątek od raspberry pi. Zresztą Malinka nie jest koszerna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Jonny napisał:

To zrób sobie Lan CAT 7a Lapp ten 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do tego wtyki Infralan 

Gwarantuje że nie ma powrotu do wifi 

odłącz ekran na wtyku od strony daka a będzie jeszcze lepiej , to wszystko ćwiczyłem łącznie z optoizolacją, a teraz mam wifi ? i jest wg mnie lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Ale z roon gra jeszcze lepiej, tzn inaczej. 

 

 

Pograj dłużej z Roon to nie będzie odwrotu.

Najważniejsze jest jednak aby odseparować roon serwer od DAC. Niektórzy podłaczają roon serwer bezpośrednio po usb do DAC. No i oczywiście roon serwer powinien być na osobnym dysku ssd postawiony. W innej konfiguracji szkoda kasy na licencję roon - przetestowane. To tak w b. dużym skrócie.

odłącz ekran na wtyku od strony daka a będzie jeszcze lepiej , to wszystko ćwiczyłem łącznie z optoizolacją, a teraz mam wifi  i jest wg mnie lepiej

Hmmm. Ciekawe co piszesz. Ja z kolei uciekłem z WiFi do LAN. Było to już jakiś czas temu i w zupełnie innym systemie.Teoretycznie powinieneś mieć rację. Gdy przeszedłem z WiFi na LAN nie mogłem zrozumieć dlaczego lepiej grało. I tak zostało do dziś. Tylko LAN. Teraz mam lepszy router - może warto by znów dokonać testów.

Pamiętam, że Ty nawet swiatłowodem oddzielałeś routery/switche.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, piorasz napisał:

Hmmm. Ciekawe co piszesz. Ja z kolei uciekłem z WiFi do LAN. Było to już jakiś czas temu i w zupełnie innym systemie.
Teoretycznie powinieneś mieć rację. Gdy przeszedłem z WiFi na LAN nie mogłem zrozumieć dlaczego lepiej grało. I tak zostało do dziś. Tylko LAN. Teraz mam lepszy router - może warto by znów dokonać testów.

jeśli to takie stare czasy to pewnie masz jeszcze raspi 3,

ja piszę o RPi4, które ma nowy moduł wifi i i cały ethernet i USB na osobnych szynach, do tego mam radiator na raspi, który stanowi prawdopodobnie dobre ekranowanie dla górnej płytki, aczkolwiek nie testowałem czy na pewno coś daje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
jeśli to takie stare czasy to pewnie masz jeszcze raspi 3,
ja piszę o RPi4, które ma nowy moduł wifi i i cały ethernet i USB na osobnych szynach, do tego mam radiator na raspi, który stanowi prawdopodobnie dobre ekranowanie dla górnej płytki, aczkolwiek nie testowałem czy na pewno coś daje
Tak. Mam wersję 3. Myślę o wersji 4 tylko ze względu na dobre WiFi. Myślę, że w wersji 4 gdzie umieszczono na osobnej szynie usb i Ethernet u mnie nie ma większego znaczenia, gdyż mój DAC nie korzysta z zasilania usb maliny a z tego co wyczytałem to właśnie zasilanie na jednej szynie tych dwóch złącz powodowało zakłócenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ASURA napisał:

30metrów kabla CAT8 zarobionego wtyczkami odpowiednik CAT7 w stosunku do 30metrów zwykłego kabla CAT5 i zarobionego wtyczkami w tej klasie daje widoczną z dwóch metrów dla oka różnicę na 55" telewizorze4K (testowałem Netflix filmy).

Coś gdzieś w takim razie musi być "zjumane" po drodze. Oba kable prześlą DOKŁADNIE TAKI SAM sygnał cyfrowy. Nie wiem co później u Ciebie przetwarza ten sygnał cyfrowy na analogowy. TV czy może jakiś Chromecast czy coś coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

2 godziny temu, m4tech napisał:

ja piszę o RPi4, które ma nowy moduł wifi

Ja mam Auralic G1 sam producent zaleca połączenie po wifi, ale ten Lapp żółty na wtykach Infralan, gra znacznie lepiej od połączenia wifi, jest drive rozdzielczość, zwarty bas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sine Metu napisał:


 

 


Bo tak właśnie na być emoji106.png

 

Dla różnych slyszacych wav... Zapamiętać system bo jest prawidłowo skonfigurowany i działa prawidłowo.

Zauważcie prawidłowości.

1. Streamer nie PC.

2. Obróbka plików na zewnątrz = Minimum procesów w streamerze.

5 godzin temu, Jonny napisał:

A więc tak, roon zapewne wypakowuje Flac na NAS i do G1 idzie już czysty PCM, i jeśli mam wav i flac na NAS to nie słyszę różnicy, porównanie tego samego albumu.

Ale jeśli puszcze wav vs Qobuz ten sam album, różnica jest mikroskopijna, ale jednak jest, wav ma lepszą dynamikę vs Qobuz Flac, jednak roon robi doskonałą robotę i już wiem dlaczego nie słyszycie różnicy używając roon.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jonny napisał:

W graniu jako czysty transport, u mnie Aries G1 pozamiatał konkurencję do 10k. Ale z roon gra jeszcze lepiej, tzn inaczej.

Mam malinę z digione to sprawdzę jak gra z roon, jaki soft używasz jaki jest najlepszy? 

Sprawdź RoPieee. Soft stworzony jako end point pod roona. Jak na razie żadnych problemów.

Ciekawe jak wyjdzie porównanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, phoenix_pl napisał:

Coś gdzieś w takim razie musi być "zjumane" po drodze. Oba kable prześlą DOKŁADNIE TAKI SAM sygnał cyfrowy. Nie wiem co później u Ciebie przetwarza ten sygnał cyfrowy na analogowy. TV czy może jakiś Chromecast czy coś coś innego.

Nic nie jest zjumane po prostu u Ciebie system tak nie różnicuje i o tym wcześniej pisałem. TV ma wszystko na pokładzie i ciągnie także z RJ45.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, piorasz said:

Dlatego też pozbyłem się wszystkich plikowców jakie miałem. Ostatnim był Auralic Aries Femto Clock, który to jako end point do roon niczym się nie wyróżniał w stosunku do Raspberry pi - przy której zostałem. Testowałem też inne playery do 10 tyś. Być może to jeszcze nie ta półka...

Jak podlaczasz RPi do DAc-a (typ interfejsu, model kabla)?
Jak zasilasz RPi a jak DAC-a (rodzaj zasilacza, typ kabla zasilajacego)?

6 hours ago, Jonny said:

A więc tak, roon zapewne wypakowuje Flac na NAS i do G1 idzie już czysty PCM, i jeśli mam wav i flac na NAS to nie słyszę różnicy, porównanie tego samego albumu.

Ale jeśli puszcze wav vs Qobuz ten sam album, różnica jest mikroskopijna, ale jednak jest, wav ma lepszą dynamikę vs Qobuz Flac, jednak roon robi doskonałą robotę i już wiem dlaczego nie słyszycie różnicy używając roon.

Mozesz porownac FLAC odtwarzany z Roona do WAV odtwarzanego bezposrednio z G1 (tak jak normalnie sluchales gdy nie miales zainstalowanego/uruchomionego Roona)? Jest jakas roznica?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez maxijazz
znak zapytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, maxijazz napisał:

Jak podlaczasz RPi do DAc-a (typ interfejsu, model kabla)?
Jak zasilasz RPi a jak DAC-a (rodzaj zasilacza, typ kabla zasilajacego)?

 Kabel USB DIY bardzo krótki gdyż raspberry pi znajduje się w obudowie DAC - miedz occ+srebro. DAC na bazie płytki R2R Soekris na lampach D3A. Podwójne zasilanie dla każdego kanału osobno (w sekcji z lampami). Wewnętrzne okablowanie srebrne, gniazda rca posrebrzane. Wejscie usb Xmos + fifo recklocker. Sama płytka Soekris mocno zmodyfikowana. Zasilacz do Raspberry pi robiony na zamówienie. Wszystko pod indywidualne zamówienie, wielokrotnie modyfikowane pod własne upodobania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jonny napisał:

To zrób sobie Lan CAT 7a Lapp ten 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do tego wtyki Infralan 

Gwarantuje że nie ma powrotu do wifi 

Są lepsze kable LAN ale szpulę 1000metrów trzeba kupić? ten proponowany jest super za tym po co przepłacać ? Wtyczki trochę są za drogie jak na wykonanie ze Znalu (żaden cymes) ale o bardziej audiofilskie ciężko, jeszcze się rynek nie rozwinął bo jak zauważyliśmy sporo osobom po WiFi dobrze gra i nie czują różnicy.

Odchodząc jeszcze do WiFi to jak kolegom lepiej gra po częstotliwości 2,4 czy 5 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 godzin temu, maxijazz napisał:

Jak podlaczasz RPi do DAc-a (typ interfejsu, model kabla)?
Jak zasilasz RPi a jak DAC-a (rodzaj zasilacza, typ kabla zasilajacego)?

Mozesz porownac FLAC odtwarzany z Roona do WAV odtwarzanego bezposrednio z G1 (tak jak normalnie sluchales gdy nie miales zainstalowanego/uruchomionego Roona)? Jest jakas roznica?

Postaram się to zrobić 

9 godzin temu, ASURA napisał:

Są lepsze kable LAN ale szpulę 1000metrów trzeba kupić? ten proponowany jest super za tym po co przepłacać ? Wtyczki trochę są za drogie jak na wykonanie ze Znalu (żaden cymes) ale o bardziej audiofilskie ciężko, jeszcze się rynek nie rozwinął bo jak zauważyliśmy sporo osobom po WiFi dobrze gra i nie czują różnicy.

Odchodząc jeszcze do WiFi to jak kolegom lepiej gra po częstotliwości 2,4 czy 5 ?

Testowałem sporo kabli Lan, ten Lapp wypadł znakomicie, co do wtyków to ja odkryłem jeszcze jedne które w mojej ocenie nie ustępują Infalan to te https://allegro.pl/oferta/wtyk-rj45-8p8c-kat-6a-stp-skretka-beznarzedziowy-7138906169

U mnie na 5ghz gra lepiej, płynniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Jonny napisał:

Postaram się to zrobić 

Testowałem sporo kabli Lan, ten Lapp wypadł znakomicie, co do wtyków to ja odkryłem jeszcze jedne które w mojej ocenie nie ustępują Infalan to te 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

U mnie na 5ghz gra lepiej, płynniej 

NA 5GHz jest mniej śmieci bo większość jeszcze długo będzie jechać-śmiecić na 2,4GHz tak że na razie gra fajniej.

 

Co do wtyczek to ja trochę przepłaciłem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale chciałem mieć coś solidnego. Trochę jest ból bo nie ma gniazd ściennych w tej klasie? Mała errata wcześniej napisałem że wtyczki to CAT7 mea culpa, jak widać na linku to CAT6a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.