Skocz do zawartości
IGNORED

Grający Streamer do Tidal Hi-end


Gość Diogenes

Rekomendowane odpowiedzi

41 minutes ago, paul klacska said:

No oczywiście,ale bez przesady. Grające dyski,wifi , Ethernety chyba kogoś poniosło. Mam zrobioną sieć na dość dobrych komponentach, główny router to draytek 2960, switche , wifi ,wszystko firmy ubiqiuti,kable cat6 i tak dalej. Jakoś się nie podniecam tym , że to gra.

Bo to oczywiście nie gra, tylko doskonale spełnia swoje zadanie ?

Jak na warunki domowe, to zacny sprzęt i dobry wybór.

35 minutes ago, muzaman said:

Ok ja to szanuję to jest Twoje podejście do tematu, Twoja opinia. Dla Ciebie to w co zainwestowałeś jest ok ale ktoś z boku może się z tym nie zgadzać i chyba go nie wyśmiejesz ? Wiem, ze robisz dużo testów i czytam to z uwagą, bo dzielisz się doświadczeniem. Ja przykładowo chciałbym zrobić test takiego switcha ethernet SOTM oraz routera Waversy i samemu się przekonać czy mają wpływ. Testowałeś takie zabawki?

paul klacska ma dobry sprzęt sieciowy w domu i nie sądzę, żeby ktokolwiek związany z IT negował jego wybór. Być może np. samemu wybrałbym coś innego, ale nadal uważam, że to dobry sprzęt. I przynajmniej właściciel nie twierdzi, że "to gra". Bo nie gra. Jest, działa, jest stabilne, zapewnia stabilne połączenia i tyle. I WSZYSTKIE dane przechodzą z jednego do drugiego urządzenia bez strat, w 100% zgodne na urządzeniu źródłowym i docelowym ? Niezależlnie od użytej skrętki, a pewnie i nawet przez WiFi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, felix napisał:

paul klacska ma dobry sprzęt sieciowy w domu i nie sądzę, żeby ktokolwiek związany z IT negował jego wybór. Być może np. samemu wybrałbym coś innego, ale nadal uważam, że to dobry sprzęt. I przynajmniej właściciel nie twierdzi, że "to gra". Bo nie gra. Jest, działa, jest stabilne, zapewnia stabilne połączenia i tyle. I WSZYSTKIE dane przechodzą z jednego do drugiego urządzenia bez strat, w 100% zgodne na urządzeniu źródłowym i docelowym ? Niezależlnie od użytej skrętki, a pewnie i nawet przez WiFi ?

Tu nie chodzi o przesył danych, bo to dojdzie zawsze.W audio zawsze chodziło i chodzi aby każde dodatkowe urządzenie nie wprowadzało zakłóceń, "nieczystości" do dźwięku. Jeśli się mylę to przepraszam.
Też pracuję w IT jak i Ty.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, piorasz napisał:

Tylko tak dalej i pojawią się w sprzedaży audiofilskie kable do dysków usb.

 

 

 

 

 

Przynajmniej nie ma kabli. Więc wg powyższych teorii wcale bym się nie zdziwił gdyby tak było. Audiofilski pendrive. Świetny pomysł na zyski. Muszą to tylko "zaklepać" audiofile z forum. Wystarczy parę głosów od słyszących audiofili z autorytetem.

 

Są takie kable do HDD. Choćby Wireworld czy Curious

Godzinę temu, paul klacska napisał:

Gadasz jak połamany . 

Nuc roon serwer pliki po sieci i na zewnętrznym dysku. Jedno i drugie ,to samo.

Jakieś pytania?

 

15784952933118862271375919497315.jpg

Obrażasz tylko siebie swoim koszmarnym stylem, nie myśl sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
26 minut temu, Pawło napisał:

Obrażasz tylko siebie swoim koszmarnym stylem, nie myśl sobie

Siedzę sobie ze świstakiem,on zawija kabelki w sreberka a ja testuje. ???? To taka sama fantastyka jak twoja.

Czyli co ,nie masz pytań ?

Specjalnie dla ciebie podłączyłem dysk pod USB, moja praca poszła na marne? To po co dupę zawracasz? 

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, phoenix_pl napisał:

 

Tak przy okazji. Każdy kabel sieciowy (mówię tutaj o skrętce) posiadający ekran musi być uziemiony przynajmniej od jednej strony. Oczywiście mówię tutaj o uziemieniu ekranu. W przeciwnym razie jego właściwości będą gorsze od kabla bez ekranu.

 

Akurat tutaj jestem mile zdziwiony bo w starym systemie robiłem próby z uziemieniem i bez uziemienia ekranu CAT5 i podobnie jak Ty nie zauważałem różnicy dźwiękowej. Samo uziemienie kabla w tamtym systemie podobnie jak u Ciebie nie różnicowało sygnału.

Parę lat temu w 100osobowej firmie z dużą serwerownią w ramach reorganizacji strukturalnego okablowania budynku ciągnąłem po piętrach kable CAT5 koloru niebieskiego (może Ci to coś podpowie?) wzdłuż  bardzo dużej ilości kabli prądowych rynienki mocno wypełnione nimi miały 50cm szerokości a zabezpieczenie na sumioe wynosiło 3x250A 400V.   CAT5 nie były uziemiane i nic się z transmisją danych nie działo. Uważałem tylko żeby bardzo łagodnymi dużymi promieniami je zaginać żeby nie naruszyć wewnętrznej geometrii skrętek jak i samego ekranowania. Tak że trochę rozumiem Twoje zdziwienie ale audio to nie przemysłówka.

31 minut temu, Pawło napisał:

Są takie kable do HDD. Choćby Wireworld czy Curious

 

O właśnie, bardzo jestem zadowolony z kabelka USB Wireworda Platinium Starlight którego by mi się nie chciało robić a po wpięciu go między komputer a DAC robi na prawdę dużo dobrej pozytywnej roboty. Inna sprawa że cena trochę chora jest ale skoro tyle dobrego mi wniosło to płać i płacz ?

 

 

11 minut temu, paul klacska napisał:

 

Specjalnie dla ciebie podłączyłem dysk pod USB, moja praca poszła na marne? To po co dupę zawracasz? 

No właśnie czym podłączyłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie, w Wirewoldzie jest inaczej niż w zwykłym kablu, tyle albo aż tyle.

Wypożycz przetestuj jak nie zadziała to o tyle pieniążków będziesz bogatszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, muzaman said:

Tu nie chodzi o przesył danych, bo to dojdzie zawsze.W audio zawsze chodziło i chodzi aby każde dodatkowe urządzenie nie wprowadzało zakłóceń, "nieczystości" do dźwięku. Jeśli się mylę to przepraszam.
Też pracuję w IT jak i Ty.

 

Ok, czyli doszliśmy do tego, że dane dojdą zawsze. To już coś. 

To teraz pytanie, jakie zakłócenia może wprowadzić do urządzenia (bo już wiemy, że nie do przesyłanego sygnału/danych) skrętka? Bo cały temat zaczął się od audiofilskich skrętek. 

Co więc wprowadza do sygnału Skrętka cat5, lub co z niego magicznie usuwa cat7? 

Chyba nie chodzi o to, co wyindukuje się na skręconych że sobą przewodach (co samo w sobie jest rodzajem ekranowania w dużym uproszczeniu), na odcinku 2, 3 metrów w środowisku domowym, gdzie zwykle jednak nie występują pola elektromagnetyczne o dużym natężeniu?

Jeśli chodzi o urządzenia sieciowe, to akurat Ubiquiti to wstęp do klasy enterprise, czyli urządzenia zaprojektowane do pracy 24/7 przez 5-10. Nie wydaje mi się, żeby takie urządzenie miało źle zaprojektowane zasilanie, a to jest właściwie jedyne, co mogłoby siać do streamera i wprowadzać zakłócenia. 

Poza tym taki audiofilski, prawidłowo zaprojektowany streamer powinien sobie jednak z tymi zakłóceniami poradzić. No chyba, że jest to SOtM - w końcu producent musi wykreować rynek dla swojego audiofilskiego switcha za 800$ ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, felix napisał:

Ok, czyli doszliśmy do tego, że dane dojdą zawsze. To już coś. 

To teraz pytanie, jakie zakłócenia może wprowadzić do urządzenia (bo już wiemy, że nie do przesyłanego sygnału/danych) skrętka? Bo cały temat zaczął się od audiofilskich skrętek. 

Co więc wprowadza do sygnału Skrętka cat5, lub co z niego magicznie usuwa cat7? 

Chyba nie chodzi o to, co wyindukuje się na skręconych że sobą przewodach (co samo w sobie jest rodzajem ekranowania w dużym uproszczeniu), na odcinku 2, 3 metrów w środowisku domowym, gdzie zwykle jednak nie występują pola elektromagnetyczne o dużym natężeniu?

Jeśli chodzi o urządzenia sieciowe, to akurat Ubiquiti to wstęp do klasy enterprise, czyli urządzenia zaprojektowane do pracy 24/7 przez 5-10. Nie wydaje mi się, żeby takie urządzenie miało źle zaprojektowane zasilanie, a to jest właściwie jedyne, co mogłoby siać do streamera i wprowadzać zakłócenia. 

Poza tym taki audiofilski, prawidłowo zaprojektowany streamer powinien sobie jednak z tymi zakłóceniami poradzić. No chyba, że jest to SOtM - w końcu producent musi wykreować rynek dla swojego audiofilskiego switcha za 800$ ?

Ciekawe co powiedzą jak napiszesz , że kable LAN masz z metra i sam sobie zarabiasz końcówki ?????

25 minut temu, ASURA napisał:

Wireworda Platinium Starlight

Poważnie to kosztuje prawie prawie 4 tys za 2m, nie źle. Za te pieniądze ,to dziękuję. Wolę kupić sobie dwa ellipticory 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
36 minut temu, paul klacska napisał:

Siedzę sobie ze świstakiem,on zawija kabelki w sreberka a ja testuje. ???? To taka sama fantastyka jak twoja.

Czyli co ,nie masz pytań ?

Specjalnie dla ciebie podłączyłem dysk pod USB, moja praca poszła na marne? To po co dupę zawracasz? 

Czepiasz się jak gówniarz, tak się komunikujesz i jeszcze się dziwisz, że ktoś ma do tego uwagi. Taki Trump na miarę nadwiślańska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawło napisał:

A nie macie wrażenia, że z pendrive`a jest ciut lepiej niż z hdd?

To nie wrażenie tylko tak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, Pawło napisał:

Czepiasz się jak gówniarz, tak się komunikujesz i jeszcze się dziwisz, że ktoś ma do tego uwagi. Taki Trump na miarę nadwiślańska ?

No pytaj. Rzuciłeś temat, specjalnie zrobiłem to dla ciebie a teraz się wykrecasz. Powiedz, co chcesz wiedzieć? Umiesz zadać to pytanie , czy nie nauczyli w szkole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, felix napisał:

Wspomniałem o stażu, bo z mojego 20 letniego doświadczenia wynika, że skrętka NIE WPŁYWA na dane, które są nią przesyłane.

 

Nie wpływa na dane racja, ale wpływa na brzmienie, ponieważ:

EMI / RFI - wszelkie skrętki bez ekranowania działają mniej więcej jak antena dla urządzeń audio

pętla uziemienia - a tu za to klękają wszystkie wyższe CATy z ekranowaniem, dzięki któremu doskonale łączą klocki audio z mniej lub więcej  ale zadżumionym środowiskiem PC

Te wszystkie optoizolatory (poniżej) na Ethernecie, które powstają jak grzyby po deszczu to tylko trend boczny. Sam fakt, że obecnie jest taki boom w tej dziadzinie dowodzi że połączanie kablem Ethernet nie jest najlepszym rozwiązaniem w audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tak jak pisałem, adaptery, zasilacze, konwertery, przy okazji sałatka z kabli, to wszystko jest mnożeniem nowych bytów, a w audio mnożenie bytów nigdy nie było docelowym rozwiązaniem.

pozostaje wifi, które w nowych implementacjach, że tak zacytuje przedmówców już "miażdży" rozwiązania kablowe bez izolacji ? a te ze światłowodem kasuje pod względem kosztów, funkcjonalności i prostoty zastosowania 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMM Labs też zdaje się ma swoje połączenie transport dac bazujące na sygnałach optycznych, Nagra w nowym dacu też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, paul klacska said:

Ciekawe co powiedzą jak napiszesz , że kable LAN masz z metra i sam sobie zarabiasz końcówki ?????

Zostałbym chyba rzucony lwom na pożarcie ?

Ale mogę odetchnąć - używam zwykle gotowych patchcordów cat6. Takich wypasionych marek jak Platinet itp. ?

17 minutes ago, m4tech said:

 

Nie wpływa na dane racja, ale wpływa na brzmienie, ponieważ:

EMI / RFI - wszelkie skrętki bez ekranowania działają mniej więcej jak antena dla urządzeń audio

pętla uziemienia - a tu za to klękają wszystkie wyższe CATy z ekranowaniem, dzięki któremu doskonale łączą klocki audio z mniej lub więcej  ale zadżumionym środowiskiem PC

Te wszystkie optoizolatory (poniżej) na Ethernecie, które powstają jak grzyby po deszczu to tylko trend boczny. Sam fakt, że obecnie jest taki boom w tej dziadzinie dowodzi że połączanie kablem Ethernet nie jest najlepszym rozwiązaniem w audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tak jak pisałem, adaptery, zasilacze, konwertery, przy okazji sałatka z kabli, to wszystko jest mnożeniem nowych bytów, a w audio mnożenie bytów nigdy nie było docelowym rozwiązaniem.

pozostaje wifi, które w nowych implementacjach, że tak zacytuje przedmówców już "miażdży" rozwiązania kablowe bez izolacji ? a te ze światłowodem kasuje pod względem kosztów, funkcjonalności i prostoty zastosowania 

 

Ale te ewentualne zakłócenia wprowadzasz do sekcji cyfrowej i przy prawidłowej konstrukcji urządzenia nie powinny one wpływać na sekcję analogową, w której miałyby znaczenie. 

Sam fakt pojawienia się takich urządzeń nie świadczy o tym, że są one potrzebne, tylko że są na nie klienci. I tylko o tym świadczy. A że klienci są, to widzimy w tym wątku. 

Z tym WiFi to pojechałeś - przecież zostało już powiedziane w tym wątku, że WiFi nie gra! ?

A tak poważniej to zapomniałem to dopisać w poprzednim wpisie. Skoro skrętka i urządzenia sieciowe wprowadzają zakłócenia, to WiFi jest naturalną drogą do separacji galwaniczne. Znowu - wiemy już, że dane i tak dotrą w stanie nienaruszonym. Pozostaje więc tylko kwestia prawidłowej konstrukcji urządzenia, czyli żeby było ekranowane od sygnału WiFi i żeby jego karta bezprzewodowa nie stoiska do układów analogowych. 

I znowu wracamy do początku - kable i urządzenia sieciowe nie grają. Najwyżej źle zaprojektowane urządzenia audio są podatne na zakłócenia, na które nie powinny być podatne. A Wy kupujecie 2m kawałek skrętki za 4000 złotych, żeby zatuszować wpadkę producenta urządzenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, m4tech napisał:

Te wszystkie optoizolatory

Optyczne chyba nie, bo 10G nie dadzą rady. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ASURA napisał:

Ma znaczenie, w Wirewoldzie jest inaczej niż w zwykłym kablu, tyle albo aż tyle.

Wypożycz przetestuj jak nie zadziała to o tyle pieniążków będziesz bogatszy?

Asura, ty już przestań ludziom pianę z mózgu robić. Pokarz swój pokój odsłuchowy, których, chyba nieopatrznie pokazałeś. Katastrofa. I ty masz czelność pouczać innych, jak cokolwiek ma brzmieć. Mitoman, gawędziarz i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, paul klacska napisał:

No pytaj. Rzuciłeś temat, specjalnie zrobiłem to dla ciebie a teraz się wykrecasz. Powiedz, co chcesz wiedzieć? Umiesz zadać to pytanie , czy nie nauczyli w szkole?

Skąd pomysł że ja chcę ci zadawać pytania albo szukać u ciebie odpowiedzi. Buddo chroń...baw się tam dobrze...cokolwiek robisz

1 minutę temu, pantagruel napisał:

Asura, ty już przestań ludziom pianę z mózgu robić. Pokarz swój pokój odsłuchowy, których, chyba nieopatrznie pokazałeś. Katastrofa. I ty masz czelność pouczać innych, jak cokolwiek ma brzmieć. Mitoman, gawędziarz i tyle.

Testowałes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, felix napisał:

Ok, czyli doszliśmy do tego, że dane dojdą zawsze. To już coś. 

To teraz pytanie, jakie zakłócenia może wprowadzić do urządzenia (bo już wiemy, że nie do przesyłanego sygnału/danych) skrętka? Bo cały temat zaczął się od audiofilskich skrętek. 

Co więc wprowadza do sygnału Skrętka cat5, lub co z niego magicznie usuwa cat7? 

Chyba nie chodzi o to, co wyindukuje się na skręconych że sobą przewodach (co samo w sobie jest rodzajem ekranowania w dużym uproszczeniu), na odcinku 2, 3 metrów w środowisku domowym, gdzie zwykle jednak nie występują pola elektromagnetyczne o dużym natężeniu?

Jeśli chodzi o urządzenia sieciowe, to akurat Ubiquiti to wstęp do klasy enterprise, czyli urządzenia zaprojektowane do pracy 24/7 przez 5-10. Nie wydaje mi się, żeby takie urządzenie miało źle zaprojektowane zasilanie, a to jest właściwie jedyne, co mogłoby siać do streamera i wprowadzać zakłócenia. 

Poza tym taki audiofilski, prawidłowo zaprojektowany streamer powinien sobie jednak z tymi zakłóceniami poradzić. No chyba, że jest to SOtM - w końcu producent musi wykreować rynek dla swojego audiofilskiego switcha za 800$ ?

Czy robiłeś testy - czytaj odsłuchy gdzie dla toru plikowego był wykorzystywany przełącznik marki SOTM oraz jak to wyśmiewasz audio kable?
jeśli nie to po co się podniecasz w swoich Hipotezach? Jeśli zrobisz z takim sprzętem odsłuchy i umieścisz zdjęcia ze swojego systemu to chętnie przeczytam Twoje wnioski. Na tą chwilę jesteś dla mnie osobą teoretykiem.
Jeśli czytasz tutaj wpisy to też zauważyłeś, że napisałem do kolegi paul klacska o tym, że chciałbym (chcę) zrobić testy z wykorzystaniem przełącznika SOTM aby właśnie samemu się przekonać czy to coś daje czy to jednak lipa. I zapewniam Ciebie, że jak do tego dojdzie to porobię zdjęcia i umieszczę moje wnioski, bo dla Twojej informacji też nie lubię być nabijany w butelkę i podchodzę do wszystkiego z marginesem. A test zrobię z kolegą z tego właśnie forum. W audio liczy się to co słyszysz.

 

26 minut temu, felix napisał:

I znowu wracamy do początku - kable i urządzenia sieciowe nie grają. Najwyżej źle zaprojektowane urządzenia audio są podatne na zakłócenia, na które nie powinny być podatne. A Wy kupujecie 2m kawałek skrętki za 4000 złotych, żeby zatuszować wpadkę producenta urządzenia. 

Możesz to powtarzać i pisać milion razy - super cieszę się i gratuluję, podziwiam. Natomiast jeśli ktoś robił test i wyciągnął wnioski, że taki kablem wniósł mu poprawę to co? obrazisz się czy zachowasz jak ktoś niepoważny i wyśmiejesz? Nic Tobie do tego ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kquerwa? Asura nie. Jestem hetero. Następny guru.

I przepraszam za "pokarz". I więcej nie czytam postów jakiegoś tego pawlo i asury. Szkoda czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paul klacska napisał:

Mam jakiegoś wirewolda łączącego nuca z konwerterem , osobiście mam to gdzieś z jakiej on jest serii i czy gra czy nie. 

To może się trochę pohamuj i nie pisz w zakładce High End tylko w Stereo? Po co na innych spychasz swoją frustrację, po co to w ogóle robisz jak Cię te tematy irytują to ich nie czytaj. 

 

Koszt tego Wireworlda to 4% ceny urządzeń łączonych u mnie tak że chyba proporcje są na jakimś normalnym poziomie zachowane?. Może sobie policz 4% Twojego łączonego USB kablem systemu i w takich widełkach się trzymaj z użytkowanymi kablami. Nic nie będziesz słyszał żadnej różnicy i frustracja pryśnie i odejdzie jak ręką odjął.

Do takiego oscyloskopu Rhode za 40'000 sonda pomiarowa kosztuje 1500zł a przecież można by wstawić jakiś zwykły kabelek ekranowany z zaciskiem za 40 złotych ale jednak nikt tego w elektronice nie robi i nie należy go podejrzewać o elektryko voodoo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu się wyprawia coraz nowsze teorie teraz zaś grające dyski twarde i sieci lan.

To jest niepojęte co potrafi propaganda branży audio wpoic ludziom a mózg jak to w sprawach subiektywnych oszuka resztę.

No chyba że w tych nowoczesnych firmach są zatrudniani ludzie celem takiego psucia żeby to przekładalo się na zmiany w dźwięku. Nie mówię że tak nie jest bo teraz biznes się robi nie tylko na głównym sprzęcie ale i na pobocznych jak różne listwy zasilające bezpieczniki kable cyfrowe itd.

Dobry prawidłowo skonstruowany sprzęt nie ma tych problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, felix napisał:

Ale te ewentualne zakłócenia wprowadzasz do sekcji cyfrowej i przy prawidłowej konstrukcji urządzenia nie powinny one wpływać na sekcję analogową, w której miałyby znaczenie. 

Ale przecież wszystkie urządzenia są elektrycznie połączone  zwłaszcza dla zakresu w.cz - sieci LAN izolowane transformatorami - każdy ten transformator ma pojemność pomiędzy uzwojeniami ( i musi być ona kompromisem indukcyjnością rozproszenia bo inaczej bardzo zniekształca przebieg prostokątny) dla sygnałów w zakresie w.cz to nie stanowi już takiej izolacji jakby się patrząc w pierwszym spojrzeniu mogło wydawać. Urządzenia komputerowe pracują z wysokimi częstotliwościami i stosunkowo dużymi prądami. W uproszczeniu pamiętajmy że urządzenie cyfrowe pracujące z częstotliwością np 100Mhz ma piękne harmoniczne do 2Ghz.

Nie da się skonstruować izolatora mającego 0pF czy to transformatora czy układu scalononego. A to tylko jedna droga przedostawania się zakłóceń - i nie mozemy patrzeć na wszystko z jednej strony - bo poprawiając coś powodujemy że coś może być gorzej.

Po za tym na tych czestotliwościach czasem wszystko czasem wygląda na czarną magię  bo pojawiają się rezonanse i inne niespodzianki- bo jaki pomiar stwierdzi czy dla finalnego brzmienia urządzenia ważniejszy jest całkowity poziom szumów/zakłoceń w.cz czy np tylko w określonym paśmie itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez emc_emc
błedy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
16 minut temu, ASURA napisał:

oszt tego Wireworlda to 4% ceny urządzeń łączonych u mnie tak że chyba proporcje są na jakimś normalnym poziomie zachowane?

No ale określ się czy to 0,3 metra czy 5 metrów ? Bo przy 0,3 wyjdzie ze masz zestaw za 30 tys z hakiem a w drugim chyba z  80 tys( rzucam przypadkowe proporcje).

Druga sprawa , jesteś z branży tak wiec twoja wiarygodność wynosi zero.

Czy tu nie można już napisać nic konkretnego na temat tego streamera do Tidala? Rozumiem ,ze tych dwóch sprawdziło i oceniło wszystkie możliwe konfiguracje dac+ streamer ? Jak narazie to chyba nie ma jasnego stanowiska dac+streamer oddzielnie czy razem .

Może ktoś w końcu napisze coś o swoim sposobie na stream Tidala. 
Chetnie bym się dowiedział coś o Matrixie mną pro na przykład lub coś podobnego,może rpi i lks.

Wszedlem tu właśnie po to,a tu burdel o ethernecie i wyższości jednym nad drugim.

Moze kolega z branży coś poleci i kto wie może kupię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
42 minuty temu, paul klacska napisał:

Ty masz jakieś problem sam ze swoją osobą? Przecież sam wrzuciłeś tekst z zapytaniem kilka postów wcześniej.

Zrobiłem to o co pytałeś ,jak cię odpowiedź nie interesuje to po co pytasz i w ogóle po co tu jesteś? Szef ci nakazał kręcić temat kabli na forach internetowych?

Dlaczego twoja zakładka o mnie jest pusta? Wstydzisz się? A może też rumpa cię boli jak tego kolegę z Olkusza o Ellipticory?

O nic ciebie nie pytałem. Co pijesz? Ja mam wrażenie że jest lepiej z penkiem, u mnie jest. Ciekawe jak u innych, tyle. Masz ochotę podziel się swoimi wrażeniami ale przestań pisać jak opuszczony przez wszystkich bogów tego łez padołu...

Szef? Dobre, ktoś napisał jak sam działa. Wstyd? Ani ciut, nie mam obecnie finalnego źródła. Roksan Blak i Xaviany Neox2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam jednego audiofila i jego system. System dość drogi a stałymi elementami od dłuższego czasu są kolumny, źródło, dac, cd oraz wzmacniacz. Natomiast ciągle coś kupuje lub wymienia z akcesoriów. A to kable, podkładki pod kable, stoliki, platformy itp itd. Za każdym razem jest euforia - każdy nowo kupiony element robi wg niego sporą poprawę dźwięku. Kupował i zmieniał już tego tyle, że jakby policzyć ilość jego zachwytów po każdej zmianie na plus to system powinien zagrać lepiej niż koncert na żywo w NOSPR. Tymczasem, gdy ja do niego przychodzę nie słyszę szczególnie tych zmian.
Jakie z tego wnioski? Ano takie, że zmiany słyszy tylko właściciel systemu. I wcale nie twierdzę , że nic z tych rzeczy, na które wydał już bardzo dużo pieniędzy nie wpłynęły w żadnym stopniu na brzmienie bo napewno wpłynęły. Ale te zmiany słyszy tylko on.
Nie twierdzę, że kable czy inne akseoria nie mają wpływu na brzmienie bo mają. Chcę tylko zaznaczyć, że to na ile mają wpływ to sprawa marginalna i bardzo subiektywna.
Jeśli ktoś traktuje to jako zabawę, hobby to ok nie mam nic przeciwko i chętnie poczytam a nawet może kiedyś sprawdzę u siebie to i owo. Ale żeby sobie z tego powodu skakać do oczu to już jest chore.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piorasz napisał:

Znam jednego audiofila i jego system. System dość drogi a stałymi elementami od dłuższego czasu są kolumny, źródło, dac, cd oraz wzmacniacz. Natomiast ciągle coś kupuje lub wymienia z akcesoriów. A to kable, podkładki pod kable, stoliki, platformy itp itd. Za każdym razem jest euforia - każdy nowo kupiony element robi wg niego sporą poprawę dźwięku. Kupował i zmieniał już tego tyle, że jakby policzyć ilość jego zachwytów po każdej zmianie na plus to system powinien zagrać lepiej niż koncert na żywo w NOSPR. Tymczasem, gdy ja do niego przychodzę nie słyszę szczególnie tych zmian.
Jakie z tego wnioski? Ano takie, że zmiany słyszy tylko właściciel systemu. I wcale nie twierdzę , że nic z tych rzeczy, na które wydał już bardzo dużo pieniędzy nie wpłynęły w żadnym stopniu na brzmienie bo napewno wpłynęły. Ale te zmiany słyszy tylko on.
Nie twierdzę, że kable czy inne akseoria nie mają wpływu na brzmienie bo mają. Chcę tylko zaznaczyć, że to na ile mają wpływ to sprawa marginalna i bardzo subiektywna.
Jeśli ktoś traktuje to jako zabawę, hobby to ok nie mam nic przeciwko i chętnie poczytam a nawet może kiedyś sprawdzę u siebie to i owo. Ale żeby sobie z tego powodu skakać do oczu to już jest chore.

Normalna wypowiedź na poziomie. Bez wyśmiewania i wbijania szpil. Dziękuję. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 29

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.