Skocz do zawartości
IGNORED

Grający Streamer do Tidal Hi-end


Gość Diogenes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, m4tech napisał:

dokładnie tak,

tym bardziej, że to co było JEDYNYM problemem toslink do tej pory, czyli Jiiter współczesne daki wciągają nosem dzięki nowym układom PLL

 

 

Daki sobie mogą także maryśkę wciągać jak będzie choćby takie źródło zapalne jak nie do końca opanowana technologia wykonania dobrego kabla łączącego o czym wcześniej pisałem na przykładzie tylko wykonania samej soczewki na końcu światłowodu.

 

Kolejna sprawa ten system przekazywania danych  przydatny w przemyśle nie jest poprawiany bo nie ma takiej potrzeby i zarówno nadajniki jak i odbiorniki nie do końca się do wymagań dobrego audio nadają a już lata nie były modernizowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, piorasz napisał:

Znam jednego audiofila i jego system. System dość drogi a stałymi elementami od dłuższego czasu są kolumny, źródło, dac, cd oraz wzmacniacz. Natomiast ciągle coś kupuje lub wymienia z akcesoriów. A to kable, podkładki pod kable, stoliki, platformy itp itd. Za każdym razem jest euforia - każdy nowo kupiony element robi wg niego sporą poprawę dźwięku. Kupował i zmieniał już tego tyle, że jakby policzyć ilość jego zachwytów po każdej zmianie na plus to system powinien zagrać lepiej niż koncert na żywo w NOSPR. Tymczasem, gdy ja do niego przychodzę nie słyszę szczególnie tych zmian.
Jakie z tego wnioski? Ano takie, że zmiany słyszy tylko właściciel systemu. I wcale nie twierdzę , że nic z tych rzeczy, na które wydał już bardzo dużo pieniędzy nie wpłynęły w żadnym stopniu na brzmienie bo napewno wpłynęły. Ale te zmiany słyszy tylko on.
Nie twierdzę, że kable czy inne akseoria nie mają wpływu na brzmienie bo mają. Chcę tylko zaznaczyć, że to na ile mają wpływ to sprawa marginalna i bardzo subiektywna.
Jeśli ktoś traktuje to jako zabawę, hobby to ok nie mam nic przeciwko i chętnie poczytam a nawet może kiedyś sprawdzę u siebie to i owo. Ale żeby sobie z tego powodu skakać do oczu to już jest chore.

Kable może słyszeć bo jako analogowy nośnik jakieś zmiany generują. Ale tutaj najlepiej po prostu kupić jedne neutralne (nie wiem jak łatwe to jest w dobie biznesu na kablach bo na pewno neutralność jest pusta żeby kupować) I to wszystko. A reszta to marketingowcy go złapali. Prawdziwy wpływ na dźwięk mają akustyka i głównie kolumny później wzmacniacz na końcu źródło. Jak dobrze zaprojektowane to wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To naprawdę jest proste. Jeżeli u mnie w każdej konfiguracji i u wielu innych osób kable lan wpływają na finalne brzmienie, oznacza jedynie tyle, że wpływają. Gdzie tu pole do dyskusji? Z faktem? Przyczyny mogą być różne, ale fakt występuje. Wpisy że nie mogą wpływać są więc błędne, bo wpływają. Wszystko byłoby zjumane? Ryzykowne wytłumaczenie. Oszustwo mózgu? Złe realizacje Queen też? Różnice między kolumnami? Jedno słyszymy drugie to omam? Też ryzykowne logicznie imho. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie bo się pogubiłem a mam zamiar zrobić testy. Jak w końcu zrobić ten kabel Ethernetowy? Ten ekran tylko z jednej strony wtyczki? Mam obecnie skretkę kat5 i z tego co pamiętam w tym kablu w ogóle nie ma ekranu a wtyczki mam zwykle plastikowe, więc ekran chyba i tak bez sensu.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, ASURA napisał:
19 godzin temu, phoenix_pl napisał:

 

Tak przy okazji. Każdy kabel sieciowy (mówię tutaj o skrętce) posiadający ekran musi być uziemiony przynajmniej od jednej strony. Oczywiście mówię tutaj o uziemieniu ekranu. W przeciwnym razie jego właściwości będą gorsze od kabla bez ekranu.

 

Akurat tutaj jestem mile zdziwiony bo w starym systemie robiłem próby z uziemieniem i bez uziemienia ekranu CAT5 i podobnie jak Ty nie zauważałem różnicy dźwiękowej. Samo uziemienie kabla w tamtym systemie podobnie jak u Ciebie nie różnicowało sygnału.

Parę lat temu w 100osobowej firmie z dużą serwerownią w ramach reorganizacji strukturalnego okablowania budynku ciągnąłem po piętrach kable CAT5 koloru niebieskiego (może Ci to coś podpowie?) wzdłuż  bardzo dużej ilości kabli prądowych rynienki mocno wypełnione nimi miały 50cm szerokości a zabezpieczenie na sumioe wynosiło 3x250A 400V.   CAT5 nie były uziemiane i nic się z transmisją danych nie działo. Uważałem tylko żeby bardzo łagodnymi dużymi promieniami je zaginać żeby nie naruszyć wewnętrznej geometrii skrętek jak i samego ekranowania. Tak że trochę rozumiem Twoje zdziwienie ale audio to nie przemysłówka.

Ja nie napisałem iż słyszę, usłyszałem czy też testowałem różne kable sieciowe (skrętka) tylko, że jest logicznym iż nieuziemiony ekran będzie powodował iż taki kabel będzie miał gorsze właściwości niż ten bez ekranu.

I teraz zacytuję coś z czym się zgadzam w 100%

15 godzin temu, felix napisał:

Najwyżej źle zaprojektowane urządzenia audio są podatne na zakłócenia, na które nie powinny być podatne.

I dalej odnośnie lepszych, gorszych kabli sieciowych (skrętki)

15 godzin temu, felix napisał:

Ale te ewentualne zakłócenia wprowadzasz do sekcji cyfrowej i przy prawidłowej konstrukcji urządzenia nie powinny one wpływać na sekcję analogową, w której miałyby znaczenie. 

Chcecie zweryfikować to trzeba zgromadzić kilka urządzeń audio różnych producentów i potraktować je dwoma kablami sieciowymi. Pewnie na niektórych będzie słychać różnicę, na innych nie, a może także okazać się, że kabel który lepiej grał z jednym na innym daje gorszy rezultat.

Ale moim zdaniem nie ma sensu inwestować w kable pieniędzy idących w wielokrotność tysięcy złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez phoenix_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, ASURA said:

Głęboko tam mam co kto co komu zazdrości, ten naród tak ma poje..ne we łbie i tak wie swoje.

Jak pisze się że na 30metrach przewodu CAT8 jest lepszy obraz TV niż na WiFi lub CAT5 to szuka się u tej osoby drugiego dna albo jakiś innych informacji podczas gdy informacją jest że : na 30metrach przewodu CAT8 jest lepszy obraz TV niż na WiFi lub CAT5. 

Ależ ja wiem, że masz to głęboko. Napisałem tylko, że tak się zachowujesz.

A zachowujesz się tak, żeby zdyskredytować rozmówcę - ty, alfa i omega, panisko z "wypasionym" systemem, które "jest na wyższym poziomie" i ze swojego Everestu spogląda na wszystkich maluczkich w dół, oraz rozmówca, malutki człowieczek, który nic nie słyszał, nic nie wie, domyślamy się, że w porównaniu do alfy i omegi ma jakiś kiepski, śmieszny systemik w którym nic nie słychać. Oczywiście stawiając sprawę w ten sposób z góry zakładamy, że rację ma alfa i omega, a malutki człowieczek się myli. A stąd już prosta droga do wniosku, że jednak skrętka na pewno gra, więc lecimy do Asury kupić jego magiczną skrętkę CAT8, a może i przy okazji podstawkę pod listwę... Na szczęście olbrzymia większość ludzi się na to nie złapie, natomiast wyrobi sobie zdanie o tobie.

Informacja jest tylko taka, że TY, ASURA napisałeś, że widzisz różnicę. Ale od tego daleka droga do wniosku, że to zasługa magicznej skrętki. Ba - daleka droga również do wniosku, że jakakolwiek różnica w ogóle występuje. Bardziej logiczne wnioski, w kolejności przypadkowej, poniżej:

1. ASURZE wydaje się, że widzi różnicę

2. ASURA nie widzi różnicy, ale widzi rynek na magiczne skrętki z wysoką marżą

3. ASURA ma uszkodzony lub bardzo kiepski telewizor

4. ASURA miał uszkodzony przewód CAT5

4 hours ago, Pawło said:

To naprawdę jest proste. Jeżeli u mnie w każdej konfiguracji i u wielu innych osób kable lan wpływają na finalne brzmienie, oznacza jedynie tyle, że wpływają. Gdzie tu pole do dyskusji? Z faktem? Przyczyny mogą być różne, ale fakt występuje. Wpisy że nie mogą wpływać są więc błędne, bo wpływają. Wszystko byłoby zjumane? Ryzykowne wytłumaczenie. Oszustwo mózgu? Złe realizacje Queen też? Różnice między kolumnami? Jedno słyszymy drugie to omam? Też ryzykowne logicznie imho. Pozdrawiam

To że Ty, czy ktoś inny mówi, że skrętka "gra", nie czyni z tego faktu. To wasza opinia. Faktem jest tylko to, że wy to słyszeliście, lub wydawało wam się że słyszycie. Ale to, że skrętka wpływa na dźwięk nie jest faktem.

Jeżeli ja powiem, że po krakowskim rynku biegają różowe słonie i widziało je 10 innych osób, to też uznasz to za fakt? Czy może zapytasz co brałem?

Ja nie zamierzam pytać co brałeś. Ale jeżeli chcesz, żebyśmy uznali wpływ skrętki na dźwięk za fakt, spróbuj to przynajmniej jakoś logicznie uzasadnić. "Ja słyszę" nie jest logicznym uzasadnieniem, a jedynie wyrażeniem własnej opinii tudzież doświadczenia.

Jeżeli coś (w tym wypadku wpływ skrętki na dźwięk) nie ma technicznego uzasadnienia, to założenie oszustwa mózgu (autosugestii) nie jest logicznie ryzykowne. Jest jak najbardziej uzasadnione.

1 hour ago, piorasz said:

Dobra panowie bo się pogubiłem a mam zamiar zrobić testy. Jak w końcu zrobić ten kabel Ethernetowy? Ten ekran tylko z jednej strony wtyczki? Mam obecnie skretkę kat5 i z tego co pamiętam w tym kablu w ogóle nie ma ekranu a wtyczki mam zwykle plastikowe, więc ekran chyba i tak bez sensu.

Tak, ekran z jednej strony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez felix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ASURA napisał:

Kolejna sprawa ten system przekazywania danych  przydatny w przemyśle nie jest poprawiany bo nie ma takiej potrzeby i zarówno nadajniki jak i odbiorniki nie do końca się do wymagań dobrego audio nadają a już lata nie były modernizowane.

 

Faktycznie takie słabe nadajniki Toslink, że w urządzeniu za 35EUR mamy zakłócenia na poziomie -375dB! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przy okazji powyższej recenzji widać ile wnosi do transmisji dobry soft i protokół, w tym przypadku profesjonalny protokół RAAT w Roonie,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, paul klacska napisał:

Kolego ,ja cały czas czekam na te dwa zrzuty ekranu z bitrate na obu kablach Ethernet. 

Na dole masz jak to wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No to kolega trochę zaczeka z Iphona nie będę wysyłał bo to nie jest narzędzie pomiarowe do obrazu a lepszego aparatu z bardzo dobrą matrycą na chwilę obecną nie mam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
16 minut temu, ASURA napisał:

No to kolega trochę zaczeka z Iphona nie będę wysyłał bo to nie jest narzędzie pomiarowe do obrazu a lepszego aparatu z bardzo dobrą matrycą na chwilę obecną nie mam. 

Ja potrzebuje tylko zrzut ekranu z wynikiem jaki widzisz, nic więcej. Zdjęcie lub zrzut ekranu może być nawet czarno białe, interesuje mnie to co ci pokazałem czyli bitrate. Skoro twierdzisz , że na kablu jakimś kablu masz lepszy obraz ,to powinieneś mieć większy bitrate. Oczywiście jest to bzdura ale ty twierdzisz , że jest inaczej magiku. ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, m4tech napisał:

 

Faktycznie takie słabe nadajniki Toslink, że w urządzeniu za 35EUR mamy zakłócenia na poziomie -375dB! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przy okazji powyższej recenzji widać ile wnosi do transmisji dobry soft i protokół, w tym przypadku profesjonalny protokół RAAT w Roonie,

 

Co do softu itp. to się w pewien sposób zgadzam. Puszczana bezprzewodowo muzyka z plików WAVE znajdujących się na pendrive z aktywnych kolumn Goldmunda zabrzmiała jak nigdy dotąd w tego typu przekazie plików ale czemu tak drogo?

Goldmund ma własne rozwiązania protokołow, dsp  i innych "dupereli" Taki np. Metiner i jego pomysły co do odtwarzania muzyki w domu klienta nijak się mają z tymi swoimi technikaliami których nie trzeba mierzyć bo to słychać; "głupi protokół Dante lepiej słychać (miałem okazję w studio nagraniowym się przekonać i nic po uszach specjalnie nie kopie a jest już bardzo dobrze mimo że fakt zawsze może być lepiej (gdzie np. inni uciekają w gęste pliki). Dla tego gdzieś wcześniej napisałem że można w rok przeskoczyć  bardzo dobry system audio składany latami. Jest tylko znów ból d. sama cena. Jak to wszystko z czasem potanieje ale nie na zasadzie jak Chromecast który z tym działem zwanym High End do końca za bardzo nie ma nic wspólnego mimo że cieszy sporo ludzi i to ostatnie jest bardzo sympatyczne.

 

To podobno jest najważniejsze, jeśli się cieszysz z tego co masz to po prostu jeśli musisz i sam nie masz własnego zdania co słuchać i co Ci pasuje to na tym forum zagląda się tylko do działu muzyka ?

Z racji tego czym się zajmuję muszę szukać dziury w całym a inni myślą że nie można się zatrzymać na znacznie niższym poziomie sprzętowym i się cieszyć muzyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
49 minut temu, felix napisał:

To że Ty, czy ktoś inny mówi, że skrętka "gra", nie czyni z tego faktu.

Nie wiem na ile taki test jest miarodajny, ale można by spróbować odtworzyć plik ze streamera i podczas grania wyłączyć wszystkie routery z prądu i odłączyć przewód ethernet. Jeszcze przez kilkanaście sekund utwór będzie odtwarzany z bufora, a wszelkie zakłócenia powinny zostać odcięte, co powinno dać odczuwalny skok jakościowy dźwięku - o ile teza o wpływie kabla ethernet jest prawdziwa.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, felix napisał:

Ależ ja wiem, że masz to głęboko. Napisałem tylko, że tak się zachowujesz.

A zachowujesz się tak, żeby zdyskredytować rozmówcę - ty, alfa i omega, panisko z "wypasionym" systemem, które "jest na wyższym poziomie" i ze swojego Everestu spogląda na wszystkich maluczkich w dół, oraz rozmówca, malutki człowieczek, który nic nie słyszał, nic nie wie, domyślamy się, że w porównaniu do alfy i omegi ma jakiś kiepski, śmieszny systemik w którym nic nie słychać. Oczywiście stawiając sprawę w ten sposób z góry zakładamy, że rację ma alfa i omega, a malutki człowieczek się myli. A stąd już prosta droga do wniosku, że jednak skrętka na pewno gra, więc lecimy do Asury kupić jego magiczną skrętkę CAT8, a może i przy okazji podstawkę pod listwę... Na szczęście olbrzymia większość ludzi się na to nie złapie, natomiast wyrobi sobie zdanie o tobie.

Informacja jest tylko taka, że TY, ASURA napisałeś, że widzisz różnicę. Ale od tego daleka droga do wniosku, że to zasługa magicznej skrętki. Ba - daleka droga również do wniosku, że jakakolwiek różnica w ogóle występuje. Bardziej logiczne wnioski, w kolejności przypadkowej, poniżej:

1. ASURZE wydaje się, że widzi różnicę

2. ASURA nie widzi różnicy, ale widzi rynek na magiczne skrętki z wysoką marżą

3. ASURA ma uszkodzony lub bardzo kiepski telewizor

4. ASURA miał uszkodzony przewód CAT5

To że Ty, czy ktoś inny mówi, że skrętka "gra", nie czyni z tego faktu. To wasza opinia. Faktem jest tylko to, że wy to słyszeliście, lub wydawało wam się że słyszycie. Ale to, że skrętka wpływa na dźwięk nie jest faktem.

Jeżeli ja powiem, że po krakowskim rynku biegają różowe słonie i widziało je 10 innych osób, to też uznasz to za fakt? Czy może zapytasz co brałem?

Ja nie zamierzam pytać co brałeś. Ale jeżeli chcesz, żebyśmy uznali wpływ skrętki na dźwięk za fakt, spróbuj to przynajmniej jakoś logicznie uzasadnić. "Ja słyszę" nie jest logicznym uzasadnieniem, a jedynie wyrażeniem własnej opinii tudzież doświadczenia.

Jeżeli coś (w tym wypadku wpływ skrętki na dźwięk) nie ma technicznego uzasadnienia, to założenie oszustwa mózgu (autosugestii) nie jest logicznie ryzykowne. Jest jak najbardziej uzasadnione.

Tak, ekran z jednej strony. 

Nikt nie mówi, że gra, nie przeinaczaj. Wpływa na finalny efekt i to jest fakt, a więc wpływa. W tych systemach wpływa. LOGIKA nie bardzo daje podstawy do dyskusji z tym faktem. U Ciebie nie wpływa, ok - ja nie twierdzę, że masz omamy i mózg Ciebie oszukuje, szanuję to, że w Twoim systemie zmian brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Pawło said:

Nikt nie mówi, że gra, nie przeinaczaj. Wpływa na finalny efekt i to jest fakt, a więc wpływa. W tych systemach wpływa. LOGIKA nie bardzo daje podstawy do dyskusji z tym faktem. U Ciebie nie wpływa, ok - ja nie twierdzę, że masz omamy i mózg Ciebie oszukuje, szanuję to, że w Twoim systemie zmian brak

Pass...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  Faktycznie takie słabe nadajniki Toslink, że w urządzeniu za 35EUR mamy zakłócenia na poziomie -375dB!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przy okazji powyższej recenzji widać ile wnosi do transmisji dobry soft i protokół, w tym przypadku profesjonalny protokół RAAT w Roonie,

 

 

Robiłem wiele takich testów z tańszymi i droższymi klockami. Dokładnie potwierdzam. Pisałem o tym wyżej. Roon Core + raspberry pi z dobrym zasilaczem + Roon Bridge załatwia sprawę (oczywiście w połączeniu z dobrym DAC) . Kasę, którą się zaoszczędzi na kupnie wypasionego Playera (czyt. drogiego) lepiej wydać na lepsze klocki. Ale każdy jak tam woli.. Jeśli ktoś nie chce się bawić z Malinką wystarczy tani streamer np auralic aries mini (i wiele innych) , który obsługuje roon bridge.

To tyle jeśli chodzi o jakość dźwięku z plików oraz serwisów streamingowych.

Jeśli dodać do tego samą aplikację roon, która jest ganialna, to można mówić (jak to niektórzy mówią), że mamy hajend.

 

Nie wiem na ile taki test jest miarodajny, ale można by spróbować odtworzyć plik ze streamera i podczas grania wyłączyć wszystkie routery z prądu i odłączyć przewód ethernet. Jeszcze przez kilkanaście sekund utwór będzie odtwarzany z bufora, a wszelkie zakłócenia powinny zostać odcięte, co powinno dać odczuwalny skok jakościowy dźwięku - o ile teza o wpływie kabla ethernet jest prawdziwa.  

Robiłem taki test kilkakrotnie. Z WiFi i z Ethernet. Żeby było szybko i sprawnie wpiąłem te wszystkie urządzenia (te które mogą siać) w jedną listwę żebym mógł jednym wyłącznikiem wszystkie wyłączyć. I jak myślicie co mi wyszło? Dam wam odrazu odpowiedź: Pewnie jestem głuchy :)A może u mnie nic nie zakłóca?

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
26 minut temu, piorasz napisał:

Robiłem taki test kilkakrotnie. Z WiFi i z Ethernet. Żeby było szybko i sprawnie wpiąłem te wszystkie urządzenia (te które mogą siać) w jedną listwę żebym mógł jednym wyłącznikiem wszystkie wyłączyć. I jak myślicie co mi wyszło? Dam wam odrazu odpowiedź: Pewnie jestem głuchy :)A może u mnie nic nie zakłóca?

No właśnie ja też robiłem. I też nie usłyszałem różnic. Nie upieram się, że to rozwiewa wszelkie wątpliwości, stąd moje pytanie czy ten test był miarodajny, bo może coś pominąłem. 

I żeby nie było, testowałem to m.in na systemie wartości fajnego Mercedesa, słyszę też różnicę między USB, NAS, a dyskiem HDD, słyszę różnicę miedzy kablami analogowymi, ale też cyfrowymi i nawet przy USB wyłapałem zmiany przy lepszym kablu, ale wpływu routera, wifi, ethernet nie wyłapałem.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
39 minut temu, piorasz napisał:

Roon Core + raspberry pi z dobrym zasilaczem + Roon Bridge załatwia sprawę

I to lubię , w zupełności to wystarczy. Aczkolwiek ja w środku miałem przeważnie x86 lub Asusa thinker bord s.

Po co miałem kupować rpi ,jak szafie leżały graty i wystarczyło je poskładać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
43 minuty temu, piorasz napisał:

Roon Core + raspberry pi z dobrym zasilaczem + Roon Bridge załatwia sprawę (oczywiście w połączeniu z dobrym DAC)

Nie załatwi. Przynajmniej według mnie. Różnice między malinką, nawet z najbardziej wypasionym zasilaniem, a droższymi transportami plikowymi czy Cd są bardzo duże (na korzyść tych drugich). W połączenie transport - DAC oba elementy są równie ważne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie załatwi. Przynajmniej według mnie. Różnice między malinką, nawet z najbardziej wypasionym zasilaniem, a droższymi transportami plikowymi czy Cd są bardzo duże (na korzyść tych drugich). W połączenie transport - DAC oba elementy są równie ważne. 

Być może. Ja w cenie do 10 tyś takich nie znalazłem (transport plików). Podaj kilka modeli (jeśli takie znasz) w tej cenie to być może sprawdzę. Złącza tylko coax lub usb. U mnie w DAC niesamowitą robotę robi xmos z zasilaniem + fifo recklocker. Co do pary dac + transport mogę się zgodzić. Wiele DAC-ów ma słabe usb więc trzeba szukać innej pary dla np DCS NB + DAC z AS/EBU. To może być kluczowe.  

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

No nawet wspomniany przez Ciebie NB byłby sporo lepszy od maliny. Używany max 9tys, nowy da się wyrwać za 11-12 tys. Nie kupuj od handlarza, co sprzedaje bez papierów "nowy jak nowy" tylko zadzwoń do prawdziwego dystrybutora i jak się dobrze potargujesz to za tyle wyrwiesz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No nawet wspomniany przez Ciebie NB byłby sporo lepszy od maliny. Używany max 9tys, nowy da się wyrwać za 11-12 tys. Nie kupuj od handlarza, co sprzedaje bez papierów "nowy jak nowy" tylko zadzwoń do prawdziwego dystrybutora i jak się dobrze potargujesz to za tyle wyrwiesz. 
Nie mogę tego podważyć bo nie testowałem. Mógłbym bez problemu go przetestować. Nie wziąłeś jednak pod uwagę moich wymagań. Chyba, że gra równie dobrze przez coax (?) i w żaden sposób nic go nie ogranicza przez to złącze (spdif). W innym wypadku nie widzę miejsca na ten sprzęt w moim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 minutę temu, piorasz napisał:
17 minut temu, plastik1989 napisał:
No nawet wspomniany przez Ciebie NB byłby sporo lepszy od maliny. Używany max 9tys, nowy da się wyrwać za 11-12 tys. Nie kupuj od handlarza, co sprzedaje bez papierów "nowy jak nowy" tylko zadzwoń do prawdziwego dystrybutora i jak się dobrze potargujesz to za tyle wyrwiesz. 

Nie mogę tego podważyć bo nie testowałem. Mógłbym bez problemu go przetestować. Nie wziąłeś jednak pod uwagę moich wymagań. Chyba, że gra równie dobrze przez coax (?) i w żaden sposób nic go nie ogranicza przez to złącze (spdif). W innym wypadku nie widzę miejsca na ten sprzęt w moim systemie.

Ale ja Cię nie namawiam, tylko mówię co moim zdaniem zagra lepiej od maliny - bo o to pytałeś. Jakie masz pozostałe preferencje wyboru sprzętu nie wiem, rzuciłem tylko pierwszą lepszą propozycję, o której sam wspomniałeś zresztą. 

Gdybyś mnie pytał o radę, to poleciłbym Ci jakiś używany transport CD za kilkanaście tysi, lub nówkę pewnie w okolicach 20-30. Po prostu mi granie z CD bardziej pasuje dźwiękowo, jest wygodniejsze (dla mnie), mniej jest z tym zabawy w routery, switche, skrętki, accel pointy, a całościowo wychodzi taniej niż pliki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ale ja Cię nie namawiam, tylko mówię co moim zdaniem zagra lepiej od maliny - bo o to pytałeś. Jakie masz pozostałe preferencje wyboru sprzętu nie wiem, rzuciłem tylko pierwszą lepszą propozycję, o której sam wspomniałeś zresztą. 
Gdybyś mnie pytał o radę, to poleciłbym Ci jakiś używany transport CD za kilkanaście tysi, lub nówkę pewnie w okolicach 20-30. Po prostu mi granie z CD bardziej pasuje dźwiękowo, jest wygodniejsze (dla mnie), mniej jest z tym zabawy w routery, switche, skrętki, accel pointy, a całościowo wychodzi taniej niż pliki. 


A to tu jesteśmy zgodni. Pisałem już kilka dni temu, że pliki traktuję po macoszemu i gram głównie z CD transportu i winyli.
Podobnie jak Ty wolę mieć całą ścianę płyt CD niż bawić się z niewiadomo jakim skutkiem w granie z plików. Zwłaszcza, że CD można kupić teraz za grosze - co mnie niezmiernie cieszy :)
Dlatego powtarzam - Malina do plików jest dla mnie wystarczająca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2020 o 23:26, ASURA napisał:

Jak pisze się że na 30metrach przewodu CAT8 jest lepszy obraz TV niż na WiFi lub CAT5 to szuka się u tej osoby drugiego dna albo jakiś innych informacji podczas gdy informacją jest że : na 30metrach przewodu CAT8 jest lepszy obraz TV niż na WiFi lub CAT5. 

Brakuje tylko jeszcze stolika poprawiającego obraz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piorasz  mógłbyś podać konfigurację swojej maliny? Pisałeś, że Lumin U1 Mini zagrał lepiej. Czy była do różnica kilku klas, czy coś bardziej kosmetycznego (w stylu Lumin zagrał trochę inaczej, bardziej kulturalnie..)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auralic vega g2+aries g2 połączone linkiem kabel hdmi i macie granie z tidala jak w temacie wątku

tylko to połączenie gwarantuje obniżenie jiitera do 0 i mamy bajeczkę

pozdro 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
[mention=57250]piorasz[/mention]  mógłbyś podać konfigurację swojej maliny? Pisałeś, że Lumin U1 Mini zagrał lepiej. Czy była do różnica kilku klas, czy coś bardziej kosmetycznego (w stylu Lumin zagrał trochę inaczej, bardziej kulturalnie..)?

Malina gra goła - podłączona bardzo krótkim kablem (jest w środku w DAC) usb do xmos w DAC. Jak pisałem wyżej gra jako end point do Roon.  

Jeśli chodzi o u1 mini to, gdy testowałem to nie używałem roon. Ani na malinie ani na u1. Wobec powyższego u1 wypadł lepiej niż malina. Bardziej wikwintne granie, bardziej kulturalne. Bez wyostrzeń i bez żadnych wodotrysków. Gładka, piękna ale i kwiecista góra.

Wtedy miałem trochę inaczej DAC zbudowany - od tej pory przeszedł wiele modifijacji wraz z wejściem usb (wtedy amanero).

Reasumując myślę, że istnieje spora szansa, że u1 mini vs malina (oba w trybie roon bridge) zagra nieco kulturalniej niż Malinka.

Być może sam kiedyś to sprawdzę.

 

 

P. S.

U1 mini zagrał też zdecydowanie lepiej niż Auralic Aries Femto Clock.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piorasz napisał:

Malina gra goła - podłączona bardzo krótkim kablem (jest w środku w DAC) usb do xmos w DAC. Jak pisałem wyżej gra jako end point do Roon.  

Cześć Piotrze,

A czy miałeś możliwość porównania maliny 3B+ do wersji 4 ? Ponoć implementacja wyjść USB 3.0 w nowej wersji robi różnicę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.