Skocz do zawartości
IGNORED

Grający Streamer do Tidal Hi-end


Gość Diogenes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z tymi plikami ?

Porównując charakterystykę z CD i różne portale Streamu
na wykresie jest identyczna, ale

Ilość przesłanych jest znacznie różna, np. z qobuz 140Mb a z Tidal 39Mb, rozumiem kodowanie ale az takie różnice które rzekomo nie mają wpływu ? Wątpię, dlatego tez można w sieci znaleźć porównanie z nakładania ścieżek i odsłuchów, mimo ze bitrate jest taki sam to różnice są słyszalne

Tidal-owi cud nie pomoże tylko podanie większych pakietów

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cześć Piotrze,
A czy miałeś możliwość porównania maliny 3B+ do wersji 4 ? Ponoć implementacja wyjść USB 3.0 w nowej wersji robi różnicę...
Witaj. Nie. Nie porównywałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Jak to jest z tymi plikami ?

Porównując charakterystykę z CD i różne portale Streamu
na wykresie jest identyczna, ale

Ilość przesłanych jest znacznie różna, np. z qobuz 140Mb a z Tidal 39Mb, rozumiem kodowanie ale az takie różnice które rzekomo nie mają wpływu ? Wątpię, dlatego tez można w sieci znaleźć porównanie z nakładania ścieżek i odsłuchów, mimo ze bitrate jest taki sam to różnice są słyszalne

Tidal-owi cud nie pomoże tylko podanie większych pakietów

 

 

Ciężko powiedzieć...

Wygląda na to, że mamy w Tidalu albumy o różnej jakości. Są kiepskie (mp3 ???), są przeciętne i są takie, których nie potrafię odróżnić od pliku granego z dysku. Generalnie najlepiej u mnie brzmią te oznaczone "MASTER" pomimo braku dekodowania MQA.

Do tego dochodzi soft. Jeśli mamy natywną obsługę Tidala być może mamy w jakiś sposób preferowaną jakość i bitrate jest większy ? Nie sprawdzałem tego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Panowie jedna sprawa. Czy ma sens przejmować się takim serwisem jak Tidal?

Dziś jest jutro go może nie być. To samo tyczy się innych serwisów. Muzyka, płyty które tam są dziś - jutro ich może nie być. Ja mam tego dość. Jeśli chodzi o pliki lepiej kupić i mieć na zawsze. A jeszcze lepiej kupić płyty CD bo dziś są tanie. Być może ja już tego nie doczekam ale moje wnuki jak sprzedają moją kolekcję, którą dziś zbieram... Nawet kupując pliki nie mamy pewności czy ich nie stracimy bo dyski nie są wieczne. A płyta CD? Jeśli będziemy się z nią należycie obchodzić przetrwa dłużej.

Większość ludzi jak stado baranów podąża za tym co oferuje nam współczesny świat. Czy to dobry kierunek? Każdy nie sobie sam odpowie...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuje sie, nie jestem zbieraczem, mam bardzo ograniczoną bibliotekę płyt

Kupiłem pare albumów w plikach, mam kopie płyt a qobuz używać do codziennego słuchania muzyki, miedzy qobuz a Tidal słyszę różnicę w jakości i wybieram lepszą, nic poza tym

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, piorasz napisał:

Większość ludzi jak stado baranów podąża za tym co oferuje nam współczesny świat. Czy to dobry kierunek?

Luksusem jest isc wlasna droga i byc "wolnym czlowiekiem".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, surfbrother napisał:

auralic vega g2+aries g2 połączone linkiem kabel hdmi i macie granie z tidala jak w temacie wątku

rozumiem, ze taki setup ze względu na lepszy streamer/procesor w Ariesie?

jestem ciekaw czy Vega G2 „solo” gra słyszalnie gorzej, bo sam Auralic pisze o combo tych urządzeń coś w stylu „you will hear a better sound”...

próbowałeś może z czystej ciekawości sprawdzić to stwierdzenie i puścić Vegę solo, aby potwierdzić i „usłyszeć” spadek jakosci ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie przejmuje sie, nie jestem zbieraczem, mam bardzo ograniczoną bibliotekę płyt
Kupiłem pare albumów w plikach, mam kopie płyt a qobuz używać do codziennego słuchania muzyki, miedzy qobuz a Tidal słyszę różnicę w jakości i wybieram lepszą, nic poza tym
 
Dobra.
Ale czy ktokolwiek z Twojej rodziny ma satysfakcję z tego na co wydajesz kasę.? To Tylko Twoje hobby. Mylę się? Nie zaglądam Ci w portfel to jest oczywiste ale ile odzyskasz kasy z korzystania z Tidal i innych serwisów? Już Ci mówię. Nic. Idąc dalej sponsorujesz nikogo. Kasa, którą wydajesz na muzykę trafia do studni. Wiesz kto obecnie jest właścicielem Tidal? Może i fajny gość z niego - ale czy ma pojęcie o biznesie? Dorobił się szybko kasy i szybko ją straci. Ty też tak chcesz? Myślę, że nikt tego nie chce.
Luksusem jest isc wlasna droga i byc "wolnym czlowiekiem".
Jak John Lennon?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, piorasz napisał:

Większość ludzi jak stado baranów podąża za tym co oferuje nam współczesny świat. Czy to dobry kierunek? Każdy nie sobie sam odpowie...

Piotrze Tidal jest przede wszystkim tani. Kupujesz abonamet i masz dużo muzyki. Może i dobrze , że powstał to się skończyło ściąganie z chomika i torentów ?  Niektórzy wolą wydać 2k na sieciówkę , a ja wolę kupić 20 czy 30 płyt ? 

Ja analogicznie do Tidala podszedłem do kwestii filmów . Kiedyś miałem kino domowe i mnie to kręciło. Miałem sporo płyt dvd i w sumie oddałem je potem za darmo zostawiając sobie kilka ciekawszych pozycji. Dziś mam wykupionego netflix i coś tam jeszcze . Jak coś chce bardzo obejrzeć to idę do kina.  Już to mnie tak nie kręci. 

Jednak muzyka to mój konik i płyta musi być na półce. Nie mam wielkiej kolekcji , ale stale się powiększa. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Nie przejmuje sie, nie jestem zbieraczem, mam bardzo ograniczoną bibliotekę płyt

 

 

Przykro nam ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piorasz napisał:

Dobra.
Ale czy ktokolwiek z Twojej rodziny ma satysfakcję z tego na co wydajesz kasę.? To Tylko Twoje hobby. Mylę się? Nie zaglądam Ci w portfel to jest oczywiste ale ile odzyskasz kasy z korzystania z Tidal i innych serwisów? Już Ci mówię. Nic. Idąc dalej sponsorujesz nikogo. Kasa, którą wydajesz na muzykę trafia do studni. Wiesz kto obecnie jest właścicielem Tidal? Może i fajny gość z niego - ale czy ma pojęcie o biznesie? Dorobił się szybko kasy i szybko ją straci. Ty też tak chcesz? Myślę, że nikt tego nie chce.

NIe czuje tego tak, to usługa, moim zdaniem wyceniona fer i korzystam z niej codziennie  
ja za usługi tez biorę pieniądze
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Silver_85 napisał:

Piotrze Tidal jest przede wszystkim tani. Kupujesz abonamet i masz dużo muzyki.

 

Dużo nie znaczy dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Silver_85 napisał:

 

Ja analogicznie do Tidala podszedłem do kwestii filmów . Kiedyś miałem kino domowe i mnie to kręciło. Miałem sporo płyt dvd i w sumie oddałem je potem za darmo zostawiając sobie kilka ciekawszych pozycji. Dziś mam wykupionego netflix i coś tam jeszcze . Jak coś chce bardzo obejrzeć to idę do kina.  Już to mnie tak nie kręci. 

 

 

Sorry, nie porównuj proszę Netflixa do najlepszych pozycji kina ever począwszy od powiedzmy lat powojennych do dziś.

Nie mówiąc już nic w temacie jakości ... streaming z Netflixa to od 2 do 15 Mbps, płyta BD to ok. 30-40 Mbps, a płyta BD-UHD ok. 100 Mbps.

1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

Nie ma czego,

Jeśli juz to z powodu, a nie czego.

4 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

NIe czuje tego tak, to usługa, moim zdaniem wyceniona fer i korzystam z niej codziennie  
ja za usługi tez biorę pieniądze
 

Jak ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pmcomp napisał:

Dużo nie znaczy dobrze.

Nie mam tu zdania bo nie mam Tidal-a. Nawet myślę o strumieniowcu w celach poznawczych . Zawsze coś tam ciekawego można trafić i potem kupić płytę. 

 

5 minut temu, pmcomp napisał:

Sorry, nie porównuj proszę Netflixa do najlepszych pozycji kina ever począwszy od powiedzmy lat powojennych do dziś.

Nie mówiąc już nic w temacie jakości ... streaming z Netflixa to od 2 do 15 Mbps, płyta BD to ok. 30-40 Mbps, a płyta BD-UHD ok. 100 Mbps.

Tak jak pisałem kwestie filmów odpuściłem w sensie kina domowego i dźwięku wielokanałowego . Oglądam , oczywiście. Nie porównuje jakości . Wiem jakie są różnice sam miałem "kino domowe" i mam znajomych co mają dedykowane salki i wiem co tracę i się na to godzę. Mam na półce dvd i blu co zostały z "dawnych" kolekcji . Co nie znaczy , że nie rozumiem kinomaniaków. Każdy na swojego konika. Po prostu nie piszę w zakładce Kino Domowe bo już mnie to nie kręci na tym poziomie co osoby tam piszące. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pmcomp napisał:

 

Nie mówiąc już nic w temacie jakości ... streaming z Netflixa to od 2 do 15 Mbps, płyta BD to ok. 30-40 Mbps, a płyta BD-UHD ok. 100 Mbps.

bicie piany w sumie o nic.....

jeżeliby nawet Netflix oferowałby streaming w jakości BD lub UHD, to kupiłbyś ten abonament? Na pewno nie byłby niski wiec zainteresowanie byłoby raczej słabe....wiec nie byłoby za co utrzymywać tego cyrku  

Netflix i inne to serwis dla mas, a nie Hi End - do tego masz swoje klocki w jakości na jaka cie stać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
NIe czuje tego tak, to usługa, moim zdaniem wyceniona fer i korzystam z niej codziennie  
ja za usługi tez biorę pieniądze
 
Ok. Jeśli odbierasz to jako usługę. Może kiedyś będą wypożyczalnie sprzętu Hiend jako usługa na godziny. Trochę inaczej to widzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Piotrze Tidal jest przede wszystkim tani.
 

Możesz mnie jeszcze bardziej nie lubić....
Osobiście nic nie mam do Ciebie...
Ale czy lubisz tanie rzeczy? Np kolumny, które posiadasz a które udają Hiend? Wg mnie są dowodem manipulacji na równi z Tidal. Ani jedno ani drugie nie zapewni Ci ani zwrotu ani pełnej satysfakcji. Dojrzejesz do tego kiedyś. Posłuchaj kiedyś innych kolumn za połowę ceny..

Pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, will66 napisał:

bicie piany w sumie o nic.....

jeżeliby nawet Netflix oferowałby streaming w jakości BD lub UHD, to kupiłbyś ten abonament? Na pewno nie byłby niski wiec zainteresowanie byłoby raczej słabe....wiec nie byłoby za co utrzymywać tego cyrku  

Netflix i inne to serwis dla mas, a nie Hi End - do tego masz swoje klocki w jakości na jaka cie stać

Dla Ciebie jakośc nie jest widocznie najważniejsza.

W wracając do zawartości ... powtórzę, słabo jest. Pokaz mi ile tam jest filmów z pierwszej setki najlepszych ever.

Pieniądze to dopiero kolejna sprawa. I dla mnie nie najważniejsza. Obejrzenie filmu za powiedzmy 10 zł/szt ? Czemu nie. Ale w odpowiedniej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, piorasz napisał:

Ale czy ktokolwiek z Twojej rodziny ma satysfakcję z tego na co wydajesz kasę.?

 

Moja rodzinka nie narzeka i każdy z członków ma satysfakcję z Tidala subskrypcji rodzinnej.

 

46 minut temu, pmcomp napisał:

Dużo nie znaczy dobrze.

 

Muzyka jest dla mnie jak ocean,

ale szanuję, że niektórzy chcą tylko popływać (pieskiem) przy plaży ? każdy robi co chcę

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, piorasz napisał:

Możesz mnie jeszcze bardziej nie lubić....
Osobiście nic nie mam do Ciebie...
Ale czy lubisz tanie rzeczy? Np kolumny, które posiadasz a które udają Hiend? Wg mnie są dowodem manipulacji na równi z Tidal. Ani jedno ani drugie nie zapewni Ci ani zwrotu ani pełnej satysfakcji. Dojrzejesz do tego kiedyś. Posłuchaj kiedyś innych kolumn za połowę ceny..

Pozdrawiam serdecznie.

Nie jestem tu na forum żeby szukać kolegów to po pierwsze. Nie wysyłam zdjęć z wakacji nie wyznaje tu miłości. Możesz mieć zdanie na temat moim kolumn jakie chcesz. Ja mam inne i nawet nigdy nie pisałem , że to hi end. Co zrobić. A kolumn to słuchałem nie jednych ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A kolumn to słuchałem nie jednych ....

 

Rozumiem.. Nie wnikam dalej...

 

Muzyka jest dla mnie jak ocean,

ale szanuję, że niektórzy chcą tylko popływać (pieskiem) przy plaży  każdy robi co chcę

 

:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, piorasz napisał:

Widzę tu focha.. Mylę się? Ty dbający o każdy szczegół? Czyżby to Cię przerosło?

co to .. wieczór personalnych wycieczek...

po tych ostatnich Twoich wpisach mam odczucie, że Cie coś boli, więc jeśli ma Ci to ulżyć to odpowiem - tak przerosło mnie

dobranoc ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie jestem tu na forum żeby szukać kolegów to po pierwsze. Nie wysyłam zdjęć z wakacji nie wyznaje tu miłości. Możesz mieć zdanie na temat moim kolumn jakie chcesz. Ja mam inne i nawet nigdy nie pisałem , że to hi end. Co zrobić. A kolumn to słuchałem nie jednych ....


Zupełnie niepotrzebnie się nakręcasz. Nie zrozumiałeś co napisałem wyżej... Twoja sprawa. Ale póki będziesz "przesiąkniety" tym co Ci ktoś wpoił - zapomnij a dobrym audio. Poszukaj kiedyś sam. Nic nie sugeruję..bo każdy ma swoją drogę. Temat rzeka... Długo by pisać... Moja babcia mówiła - "gdybym nie wyszła drugi raz za mąż nie wiedzałabym co znaczy prawdziwe życie".



co to .. wieczór personalnych wycieczek...
po tych ostatnich Twoich wpisach mam odczucie, że Cie coś boli
 


Jakich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piorasz napisał:

Zupełnie niepotrzebnie się nakręcasz. Nie zrozumiałeś co napisałem wyżej... Twoja sprawa. Ale póki będziesz "przesiąkniety" tym co Ci ktoś wpoił - zapomnij a dobrym audio. Poszukaj kiedyś sam. Nic nie sugeruję..bo każdy ma swoją drogę. Temat rzeka... Długo by pisać... Moja babcia mówiła - "gdybym nie wyszła drugi raz za mąż nie wiedzałabym co znaczy prawdziwe życie".

Piotrze nie oceniaj ludzi swoją miarą . Nie martw się o mnie.  Tak swoją drogą wydaje mi się , że masz dziś jedno piwko za dużo... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2020 o 22:20, Pawło napisał:

Transport zafałszowal finalny efekt? Miałem Auralica Mini, Roona i Audirvane na lapku, jriver. Dwa pierwsze to softowe transporty. Miałem transporty po coaxie jak dobre bdp, streamery Atolla. Nie uda mi się podać tu detali, ale każda próba na przestrzeni lat raczej potwierdzała wyższość wav. Tyle.

Juz ktorys tydzien czytam te pierdoly...Pewnie miales tez pliki hi res przerabiane z mp3 stad te skoki jakosci i roznice w dzwieku w stosunku do FLAC. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Piotrze nie oceniaj ludzi swoją miarą . Nie martw się o nie.  Tak swoją drogą wydaje mi się , że masz dziś jedno piwko za dużo... 
Jaką znów miarą? Piszę wprost. 16 Hz to nie koniec świata!!, Nie bój się posłuchać innych kolumn.
Tylko tyle. Nigdy, nigdzie nie pisałem, że kolumny 16 Hz źle grają!! Nie jesteśmy w Klubie. Tylko tyle Ci mam do powiedzenia.
A z tym "piwkiem"... Już wiem kto cię nakręca. Żenada i brak profesjonalizmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem słuchałem wielu kolumn , ale to nijak ma się do tematu wątku więc ochłoń. Co ma tu S16Hz? Czy coś o swoich kolumnach wspominałem ? Co ma do tego klub ? Widzę , że ciągle szukasz odreagowania. I nie pisz mi o profesjonalizowanie bo to pojęcie dla ciebie obce niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Tak jak pisałem słuchałem wielu kolumn , ale to nijak ma się do tematu wątku więc ochłoń. Co ma tu S16Hz? Czy coś o swoich kolumnach wspominałem ? Co ma do tego klub ? Widzę , że ciągle szukasz odreagowania. I nie pisz mi o profesjonalizowanie bo to pojęcie dla ciebie obce niestety.

 

OK. Przyznaję. Nie lubię G. R i jego kolumn. Ciebie lubię. Zadowolony? Teraz profesjonalnie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.