Skocz do zawartości
IGNORED

Grający Streamer do Tidal Hi-end


Gość Diogenes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jako,że słabo się znam na strumieniowaniu, poszedłem drogą najprostszą dla mnie czyli w miarę porządny TV box na androidzie 6.0 zainstalowany TIDAL podłączone to do tv z jednej strony a z drugiej po światłowodzie do DAC. W moim przypadku to jolida Dac III z fabrycznym upgrade.

Gra dobrze, tzn ja nie jestem w stanie wychwycić różnicy między CD a tidal em. Jolida robi również za DAC dla płyt CD i porównanie jest bardzo proste w tym przypadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.cichykot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co w tym obrazku jest nie tak...

mnie się kojarzy z miła atmosferą z klubu GO GO ;-)

 

Myślałem, że komenterz jest zbędny, ale cóż...

 

Audiofil to człowiek o wysmakowanym i subtelnym guście, niestety ten obrazek nie jest w żadnym stopniu subtelny, to chyba widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślałem, że komenterz jest zbędny, ale cóż...

 

obrazek nie jest w żadnym stopniu subtelny, to chyba widać.

 

Subtelny to może nie jest ale ja lubię whiski i dym z papierosa. I co mi zrobisz ? :)

Poza tym marzeniem każdego audiofila (chyba) byłaby tak cudowna obsługa ze strony naszych pięknych Pań podczas, gdy my wchłaniany muzykę :)

Niestety w większości przypadków jest zupełnie inaczej.

Pozostaje nam tylko spoglądać czasem na ten rysunek :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

...co w tym obrazku jest nie tak...

mnie się kojarzy z miła atmosferą z klubu GO GO ;-)

Przeca to Umka z Franzem ;) i pewnie ze swoimi piękniejszymi połówkami ...tzn..że z piękniejszymi to pewnik ;)

Tylko jacyś tacy bardziej uduchowieni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca to Umka z Franzem ;) i pewnie ze swoimi piękniejszymi połówkami ...tzn..że z piękniejszymi to pewnik ;)

Tylko jacyś tacy bardziej uduchowieni ;)

 

Przeca nie znam Umki i Franza...nie wiedziałem

...ale w zeszłym tygodniu w klubie GO GO niedaleko mojego stolika

siedziało dwóch identycznie wyglądających facetów...kropka w kropkę...ale mogę się mylić ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najistotniejszym elementem zestawu audio jest słuchacz. I o tym prostym fakcie jakoś nikt nie chce pisać. A to słuchacz decyduje o brzmieniu. Jego preferencje, stan psychofizyczny, zdolność do wypracowania własnego zdania, inteligencja, wiedza itd. Środowisko, w którym jest zanurzony, podatność na wpływy - rzeczywiste i wyimaginowane. To dość skomplikowana sprawa i bardzo subiektywna. Sprzęt ma znaczenie drugorzędne.

 

No dobrze, sluchacz jest naj..., zakladam, ze jestes sluchaczem osluchanym w mniejszym lub wiekszym stopniu, to samo zakladam co do innych uczestnikow spotkania, chodzi jednak o pewne porownanie, ocene, czy mozna taniej, a rownie dobrze. Chyba jest to wykonalne, pomimo wplywow takich czy innych, wiedzy, inteligencji etc. Bo jesli nie jest to wykonalne, to zadne oceny/porownania nie maja sensu. Ani moje, ani twoje, ani nikogo innego.

Co do subiektywnosci, kazdy moze miec swoje zdanie, nikt nikomu niczego nie musi narzucac. Takze nie sadze, zeby bylo to jakos bardzo skomplikowane, wystarczy troche dobrej woli, otwartosci i tolerancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz z tymi odtwarzaczami ?

Jesteśmy w zakładce hi-end, a nie "wszystko za 5 złotych". W tym sklepie widać i ... czuć, a tu ... słychać ... niestety.

Zgroza !!!

 

chyba nie zrozumiales,

Najlepsze wspatcie technczne w kwestii apki maja wlasnie dosc budrzetowe konstrukcje duzych producentow, do tego bardzo wysokiej klasy Dac i jest wszystko,

Osobiscie uzywam onkyo ns-6170 i jest zajebisty w obsludze, mam podlaczony fajny Dac i jestem zadowolony. to jest zwyczajnie rozsadne zestawienie.

 

zawsze wkurzaly mnie wlasnie alikacje w odtwarzaczach ale od jakiegos czasu te najnowsze cyfrowe twory maja dobrze zaprojekowane apki i to wlasnie cieszy.

do tego wypasony dac wg uznania,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, sluchacz jest naj..., zakladam, ze jestes sluchaczem osluchanym w mniejszym lub wiekszym stopniu, to samo zakladam co do innych uczestnikow spotkania, chodzi jednak o pewne porownanie, ocene, czy mozna taniej, a rownie dobrze. Chyba jest to wykonalne, pomimo wplywow takich czy innych, wiedzy, inteligencji etc. Bo jesli nie jest to wykonalne, to zadne oceny/porownania nie maja sensu. Ani moje, ani twoje, ani nikogo innego.

Co do subiektywnosci, kazdy moze miec swoje zdanie, nikt nikomu niczego nie musi narzucac. Takze nie sadze, zeby bylo to jakos bardzo skomplikowane, wystarczy troche dobrej woli, otwartosci i tolerancji.

 

Jacku. Takie spotkanie mogłoby zburzyć całe dotychczasowe postrzeganie świata bumka. I jeszcze skończyłby jak Tomasz Beksiński.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onkyo ns-6170

 

Kurcze ciekawe urządzenie rozumiem że do niego potrzebny jest jeszcze DAC aby podłączyć do wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam z off top ale nasunęła mi się pewna myśl gdy zobaczyłem ten rysunek.

 

Muzyką żyję od kołyski a swoje pierwsze "nuty" oparte były na bluesie.

Tak. Bluesem żyłem przez długi czas swojej młodości (teraz też często wracam do tego gatunku). Mając około 15 lat wymyśliłem sobie, że kiedyś odwiedzę Chicago - serce blusa chicagowskiego, który już wtedy był odłamem bluesa "tradycyjnego".

Louis Myers, Willie Black, Freddie Below, Lacey Gibson, Little Willie Anderson & Lester Davenport. To tylko kilka świetnych muzyków których chciałem posłuchać na żywo.

Wtedy, też marzyły mi się te zadymione od papierosów kluby.

Palę do dziś (z przerwami nawet kilkuletnimi) ale nadal nie wyobrażam sobie tych knajp w Chicago bez dymu. Jak jest dziś nie wiem bo do dziś moje marzenia się nie spełniły i nie byłem nigdy w USA.

Rysunek bardzo mnie wzruszył, gdyż wróciłem myślami do przeszłości i tych moich marzeń.

Ciekaw jestem jak jest obecnie w tych knajpach. Może ktoś z Was był ?

 

P. S.

Jeszcze raz przepraszam za OT. Może ten temat nada się na oddzielny wątek ?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ciekawe urządzenie rozumiem że do niego potrzebny jest jeszcze DAC aby podłączyć do wzmacniacza.

 

DAC jest na pokładzie - wystarczy para kabli RCA :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC jest na pokładzie - wystarczy para kabli RCA :)

 

O pacz ;-) ale jestem 100 lat za murzynami w tej kwestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jacku. Takie spotkanie mogłoby zburzyć całe dotychczasowe postrzeganie świata bumka. I jeszcze skończyłby jak Tomasz Beksiński.

 

Zbyt wielu nabranych ludzi spotkałem, by traktować to co napisałeś poważnie. Być może kiedyś przekonasz się jak bardzo cię nabierano, ale nie wiem czy będziesz miał odwagę by się do tego przyznać nawet przed sobą samym. Na razie nic na to nie wskazuje, bo jesteś zafascynowany powierzchownością, a jeśli ktoś opiera się na uproszczonych, stereotypowych poglądach, trudno mu dotrzeć do sedna. Imponują ci rzeczy drugorzędne tylko dlatego, że sprawiają wrażenie błyskotek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i jeśli potrzeba streamera obsługującego TIDAL w jakości MQA to Bluesound NODE2 jest takim urządzeniem.

Jeśli jakość dźwięku z wyjść RCA nie bedzie kogoś satysfakcjonować, to można cyfrowo wypuścić sygnał do dobrego DACa

http://www.tophifi.pl/systemy-bezprzewodowe/systemy-bezprzewodowe-bluesound/bluesound-node2.html

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że po pierwsze nie znałem się a po drugie jak kupowałem u Was wzmacniacz nie doradziliście mi kupno tego urzadzenia tylko MT1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i jeśli potrzeba streamera obsługującego TIDAL w jakości MQA to Bluesound NODE2 jest takim urządzeniem.

Jeśli jakość dźwięku z wyjść RCA nie bedzie kogoś satysfakcjonować, to można cyfrowo wypuścić sygnał do dobrego DACa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

chyba jako zabawka albo dzwiek do kuchni, wyjscie tylko optyczne, fajna zabawka ale nie do powaznego systemu.

 

Kurcze ciekawe urządzenie rozumiem że do niego potrzebny jest jeszcze DAC aby podłączyć do wzmacniacza.

 

zawsze mozesz skorzystac w Daca ktory jest wbudowany, ale jesli mowimy o jakiems hi endzie to raczej uzywal bym go jako zrodlo plikow a pozniej jakis dobry Dac.

Jest jeszcze niższy model z bardzo slabym Dac-iem i byc moze gra tak samo ale wolalem nie ryzykowac ze cos producent spieprzyl tylko po to zeby byl tanszy model, a z regoly jest to zasilanie.

moja kalkulacja onkyo 3tys + Dac Uzywka w kranicach 10-12tys zl + dobry kabel cyfrowy do 1000zl i mamy bardzo powazne zrodło ktore mozna zgrac ze swoim systemem (odpowiedni Dac) a nie byc uzaleznionym od przetwornika CA w samym strumieniowcu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu obrazek, o którym wspomniałem wyżej:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Myślę, że komentarz jest zbędny ;)

 

Bum, nie odbieraj tego osobiście, ale widzę, że wydane na tę wykonaną przez artystę grafikę kilka tysięcy złotych spełniło pokładane w niej oczekiwania. Swoim oczywistym przerysowaniem ma spowodować pewien impuls. A, że Ciebie akurat zniesmaczył, nic na to nie poradzę. Może podchodzisz do tego zbyt emocjonalnie. A jeśli chodzi o bycie lub niebycie dżentelmenem, zapraszam do siebie, a zapewniam, że nie pożałuję starej whisky, nawet gdy ocenisz mój zestaw na mierny. Jestem z tym już obyty. Zapytaj tych, którzy robią to regularnie. ;-)

Pozdrawiam Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jako zabawka albo dzwiek do kuchni, wyjscie tylko optyczne, fajna zabawka ale nie do powaznego systemu.

 

 

 

zawsze mozesz skorzystac w Daca ktory jest wbudowany, ale jesli mowimy o jakiems hi endzie to raczej uzywal bym go jako zrodlo plikow a pozniej jakis dobry Dac.

Jest jeszcze niższy model z bardzo slabym Dac-iem i byc moze gra tak samo ale wolalem nie ryzykowac ze cos producent spieprzyl tylko po to zeby byl tanszy model, a z regoly jest to zasilanie.

moja kalkulacja onkyo 3tys + Dac Uzywka w kranicach 10-12tys zl + dobry kabel cyfrowy do 1000zl i mamy bardzo powazne zrodło ktore mozna zgrac ze swoim systemem (odpowiedni Dac) a nie byc uzaleznionym od przetwornika CA w samym strumieniowcu.

 

Node 2 ma również wyjście cyfrowe. Zabawką bym go nie nazwał, ale jak producent nie dołoży zera do ceny to nie ma prawa grać ;)

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Node 2 ma również wyjście cyfrowe

 

Gdyby jeszcze dysponował wyjściem USB... jego brak w zdecydowanej większości urządzeń tego typu jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Zwłaszcza, że ciężko dziś znaleźć DAC bez USB (in).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Przecież strumieniowanie to do radia w kabinie prysznicowej się nadaje...

 

Czas na adaptację akustyczną kabiny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Node 2 ma również wyjście cyfrowe. Zabawką bym go nie nazwał, ale jak producent nie dołoży zera do ceny to nie ma prawa grać ;)

 

wg specyfikacji jest tylko optyczne nie ma coaxiala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

W zeszłym roku w Monachium można było posłuchać prototypu w pełni wspierającego MQA lampowego DACa Brinkmann Audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , który niejako przy okazji jest również RoonReady. Niestety rok minął a ww. urządzenie niestety jeszcze nie trafiło na sklepowe półki w PL, więc nie mieliśmy okazji posłuchać go u siebie :-/

fakultatywne-0043.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham Tidala 320 kbs bo mam gratis na dwa lata ,sprzęt mam w zasadzie HI-END ,no prawie ;) .Czy jest sens płacić za jakość CD ,czy tę różnicę słychać wyraźnie ? Czy nie jest tak że 320 kbs z dysku zagra mi lepiej niż 720 kbs z Tidala ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale na to sobie musisz sam odpowiedzieć. Masz ku temu wszystkie możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem porównanie na plikach 320 kbs,jedno nagranie ściągnąłem z sieci ,drugie z Tidala ,Tidał wypadł płasko i stąd moje pytanie czy 320kbs ściągnięte z sieci zagra lepiej niż Tidal w jakośći CD ?

Nie mam konta HI-FI na Tidalu więc nie mam jak porównać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez folab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż drugie konto na próbę i masz 30dni na testy. Najlepiej samemu ocenić.

Tidal HiFi to ok. 1000kbs a Master 1800.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebaa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczysz mi przyjacielu jaki wpływ na dźwięk ma szybkość w kbs?

Większa przepływność (w kb/s) oznacza, że do przetwornika dotrze więcej informacji, czyli dźwięk będzie bardziej szczegółowy. To takie tłumaczenie na prosty, chłopski rozum. Nie oznacza to również, że każdy taką zmianę, na każdym sprzęcie usłyszy, ale dla wprawnego słuchacza na dobrym sprzęcie jest to róznica zdecydowanie słyszalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.