Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz z dobrym basem do 2500pln


bumbum

Rekomendowane odpowiedzi

Czas wymienić już mojego Rokasana kandy KA1 i podnieść poprzeczkę ciut wyżej. Oczywiście Kandy gra zadowalająco, ale chciałbym uzyskać więcej niskich częstotliwości, bo o ile w muzyce jazz, blues, vocal, jest bardzo dobrze, to już w rockowej czy hard rockowej brakuje tego depnięcia, ogólnie gra za bardzo sterylnie.

Reszta sprzętu widnieje w stopce poniżej.Knight 5 mają potencjał do niskiego grania, ale trzeba im to zapodać. Wysokie delikatne, ciepłe więc wzmacniacz mógłby grac nieco skrajami pasma. Myślałem o Caspianie cos z exposure, nie wiem. Licze na Was ze coś ktoś podpowie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mial byc DOBRY bas a nie duzo rozlanego na srednice basu, chyba, ze ktos wlasnie takich niskich tonow (tylko ilosci) szuka to bedzie idealnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co kazdemu z nas sie najbardziej spodoba. Dorzuc do tego nad-a wypchnieta gorna srednice i potencjometr trzeszczacy czesto od nowosci i w rocku ogien... Exposure, atoll in80se, oba po rabatach do wyrwania w ok. 2700zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exposure i atol nie będą mieć tego dociążenia, jeszcze jako extremum zostaje yaqin mc10l

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

W którymś wątku było polecane zestawienia Knight 5 z Rotel, ponoć fajnie się zgrywał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stoję przed tym samym dylematem. Póki co jedynym sensownym nowym wzmacniaczem w tej cenie jest Yamaha A-S701. Koło 2000zł masz jeszcze Pioneer A-50-K wersja bez DAC ale jest słabszy lub ewentualnie Xindak A-06.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram propozycję Adama 38 - Atoll in80 - basu mu nie brakuje i schodzi niżej niż Nad, jest lepiej kontrolowany, Exposure też testowałem i bardzo chętnie zostawiłbym go na swojej półce. Do Castle Knight to chyba lepsze propozycje. Ale jak zawsze trzeba odsłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po co ktoś kupuje wzmacniacz który mu się nie podoba?? Tylko po to żeby go za chwilę modyfikować? Skoro brzmienie nie odpowiadało to szuka się innego wzmacniacza.

Tak jak będę sprzedawał (choć się na to nie zanosi) to poinformuje nabywce o tym fakcie.

Było pokrętłami od basu i sopranu sobie pokręcić to byłoby to samo co po takiej modyfikacji. Ja mam tylko nadzieję że osoby które takie grzebane wzmacniacze kiedyś sprzedają są na tyle uczciwe że w opisie wspominają o tym że wzmacniacz był lutowany.

Wiedziałem że tak będzie :-)

Ja już taki kupiłem bo pasowało mi takie brzmienie. Ja do niczego nie namawiam tylko mówię że jest taka alternatywa.

Tak jak będę sprzedawał (choć na to się nie zanosi) to poinformuje o tym fakcie nabywcę.

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Nada i jako całość jest lepszy od Yamahy as701 ale yamaha ma lepsze basy, wykonturowane, precyzyjne. Każde pyrknięcie i pierdnięcie słychać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha as701

Chyba AS1000

 

Dozbierać i poszukać używanego Primare I32

No to chyba trzeba trochę więcej dozbierac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba trzeba trochę więcej dozbierac.

 

lepiej dozbierać niż bawić się w półśrodki, coraz częściej pojawiają się poniżej 5K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś inny powie że dopiero integra za 10tys gra. Dozbieraj drugie tyle i nie baw się w polsrodki.

 

to jest właśnie integra za 10K w detalu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Primare i21 ? CA 840A tez myslałem o nim. Exposure ciezko wyrwać na allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jeszcze i22 i to jest słabe granie jak dla mnie. W zasadzie nic mu nie brakowało prócz bulowatego basu, ale nic ciekawego nie zaoferował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozbierać i poszukać używanego Primare I32 lub dozbierać i poszukać TEAC'a AI-2000.

Teac ai 1000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

as1000 dość słabo opisują. Oprócz basu nic więcej nie prezentuje. Wycofany środek i jazgotliwa góra, brak niuansów, smaczków itp. tak wyczytałem na forach, a nie o to mi chodzi by zalewać sodek pasma basem tylko poprawić ten bas, dodać odrobinę potęgi brzmienia, Mój Kandy gra wysmienicie w swojej cenie, nie na próżno trzymałem go ponad 3 lata, ale chce coś jeszcze lepszego. Może ciut źle się wyraziłem pisząc "więcej niskich częstotliwości" , lepiej " uzyskac jeszcze lepszą poprawę niskich częstorliwości", bo jest sztuką tak rodzielic pasma aby sobie nawzajem nie przeszkadzały. Większość wzmacniaczy tych budżetowych, moze i radzą sobie z małymi składami tam gdzie trąbka, pianino delikatna gitarka i wokal, ale juz muzyka rockowa , metal czy symfoniczna to juz większe wyzwanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Czytanie to podstawa, nie słuchanie. Jakbym brał do siebie te słabe opisywanie to dalej siedział bym na Kefach i słuchal badziewnego Nada albo innego Hegla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.