Skocz do zawartości
IGNORED

Sonos Play 5 (g2) czy Denon Heos 7?


mintymike

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

byłbym ekstremalnie wdzięczny, gdyby znalazł się tu ktoś, kto byłby w stanie stwierdzić, który z wymienionych dwóch głośników jest "lepszy" w sensie brzmienia. Stoję właśnie przed wyborem i trochę nie umiem zdecydować. Heos 7 jest nieco tańszy od Sonosa, ale tych kilka stówek to nie jest właściwie żadna różnica i nie sprawia, że skłaniam się ku Denonowi.

 

To ma być głośnik z przeznaczeniem do gry "w tle" dla zwykłego, niezbyt wymagającego miłośnika najczęściej jazzu, czasem klasyki, okazjonalnie czegoś z klasycznych numerów rockowo-bluesowych. Obydwa w sensie parametrów są do siebie podobne i oferują praktycznie to samo. W internecie znalazłem tylko informację, że aplikacja sterująca Sonosa jest lepsza od tej Denona i jedną wzmiankę, że Heos 7 brzmi nieco lepiej niż Play 5 (dla równowagi oglądałem na YT jakąś recenzję, w której padło stwierdzenie, że Sonos oferuje najlepszą separację stereo w tym segmencie głośników...). A czy ktoś z szanownych forumowiczów ma w tej kwestii swoją opinię?

 

Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Heosa 7 i jestem bardzo zadowolony, zarówno jeśli chodzi o dźwięk (oczywiście w odniesieniu do gabarytów i klasy sprzętu) jak i ergonomię obsługi. Zdaje się, że Denon i Sonos mają tego samego dystrybutora, najlepiej udać się do salonu i przekonać się na własne uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Obydwa urządzenia obiektywnie oferują podobną klasę dźwięku. Natomiast przy bezpośrednim porównaniu są słyszalne dosyć duże różnice. Denon Heos 7 HS2 (https://www.q21.pl/denon-heos-7-hs2.html) gra bardzo dynamicznie, wyraźnie eksponując głęboki i nisko schodzący bas. Basu jest dużo i jest on dominujący w całym przekazie. Sonos Play:5 2 gen (https://www.q21.pl/sonos-play-5-new.html) oferuje równiejsze brzmienie, także ze świetna dynamiką, jednak moim zdaniem lepiej wypełnione, trochę cieplejsze. Dodatkowo jeśli korzystasz z urządzeń iOS jest możliwość przeprowadzenia kalibracji akustyki pomieszczenia co w bardzo pozytywny sposób wpływa na brzmienie i dopasowanie charakteru dźwięku do danego pomieszczenia.

Kwestia aplikacji to kwestia gustu. Obydwa systemy są już bardzo dopracowane, działają bardzo sprawnie. Sonos może działać na swojej sieci poprzez zastosowanie Sonos Boost (https://www.q21.pl/sonos-boost.html) co uniezależnia nas od sieci wi-fi. Dodatkowo na plus Sonos'a - to jedyna platforma, wspierająca natywnie Apple Music.

 

Przyjrzyj się proszę moim sugestiom, w przypadku pytań oraz specjalniej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed podobnym wyborem z tym, że w moim przypadku pod uwagę brałem jeszcze Naim Mu-so (cenowo trochę wyższa półka).

Ostatecznie wybór padł na zupełnie coś innego. Zdecydowało o tym stosunek brzmienie/cena, a wybór mój padł na JBL Xtreme. Wiem, wiem nie jest to typowy boombox sieciowy, a li tylko Bluetooth, ale klasą dźwięku nie odstaje od wymienionych przez Ciebie, a dodatkowo jest bardziej mobilny - na baterii działa powyżej 10 godzin. Jeśli namieszałem trochę w temacie to przepraszam, ale jeśli masz taką możliwość, aby porównać bezpośrednio omówione "grajki" to taką opcję bym zalecał. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kichanadeta - dzięki za sugestię :) Tak naprawdę nie jestem zafiksowany tylko na te dwa. Aktualnie widziałem promocję na Zeppelina od Bowers & Wilkins i mam już trochę mętlik ;) Aczkolwiek tak jak napisał ktoś wyżej, po wolnym wybiorę się do salonu(ów) i spróbuję przetestować każdy z głośników, żeby się przekonać na własne uszy.

 

Dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.