Skocz do zawartości
IGNORED

Twin peaks sezon 3 22 maja w Polsce


Gość bartosz_55239

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki , znalazłem . Nie wiem czemu nie ma tego w dziale seriale ? jak pomyszkuje się w tych podzbiorach tematycznych to można się natknać na ciekawe tytuły których nie ma np przyporzadkowanych zborom filmowym .

Dwa pierwsze wczoraj obejrzane , zauroczyła mnie scena w drugim z Laurą Palmer w tej czarnej chacie . Jej chód , mowa , porusznie mistrzostwo świata .. Chociaż moja kobieta nie moze sobie wytłumaczyc czemu zmarli postarzeli się ? Ja staram sie w to nie wnikać - widocznie tak musi być

Lynch chyba przyjął założenie, że jeśli jakaś postać ze starego TP zostaje to musi być grana przez tego samego aktora/aktorkę. Wbrew pozorom to duże wyzwanie. Nie chcę wchodzić w szczegóły, żeby nie spoilerować.

Na HB GO jest sporo ciekawych filmów, również Lyncha, jest Ogniu Krocz ze Mną, Autostrada i Eraserhead.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lynch chyba przyjął założenie, że jeśli jakaś postać ze starego TP zostaje to musi być grana przez tego samego aktora/aktorkę. Wbrew pozorom to duże wyzwanie. Nie chcę wchodzić w szczegóły, żeby nie spoilerować.

Na HB GO jest sporo ciekawych filmów, również Lyncha, jest Ogniu Krocz ze Mną, Autostrada i Eraserhead.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Ogniu Krocz Za Mna ogladałem na duzym ekranie swojego kina , przed sezonem I i II i to był chyba błąd , powinno sie obejrzec jednak chronologicznie po I i II .

A to postarzenie aktorów to dodatkowa frajda i przyjemność przy oglądaniu . Tak jakt ktoś tutaj chyba napisałe że sezon ten trzeci nie nawiazuje do bezposredniej kontynuacji poprzednich sezonów , ale ja tu jak narazie widze sporo powiazań . Ta czerwona komnata tak genialnie nakrecona ze cały czas musze sie przypatrywać czy Cooper jest tu młody czy stary .Te zniekształcone głosy umarłych to dla mnie majsetrsztyk . Zreszta tak jak również tu ktoś napisał teksty są genialne , połączenie świata realnego z fikcją również .Wiem ze nie każdy to może zaakceptować , ale to jest chyba główny urok tego filmu.Bardzo umijetnie budowane są postacie i te pierwszoplanowe i te drugo. Roa Lucy i Andego - genialna . Niesamowite ile rakwizytów pozostawiono sprzed 25 lat . Lucy ma ta samą centrale telefoniczną .

Ja nie wiedziałem żadnego innego filmu zrobionego w ten sposób

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
po ósmym ocinku yłem mocno zdegustowany , na szcześćie 9 to złagodził . Dzisaj może 10
8 odcinek to arcydzieło. Widziałem go chyba z 5 razy. Choć muszę przyznać, że 16 też jest wielki. Trochę mam pietra przed finałem za tydzień(2 odcinki na raz). Jeśli nic się nie zepsuje to będzie to największy serial w dziejach telewizji. Stare TP wysiada.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odcinek to arcydzieło. Widziałem go chyba z 5 razy.

Masz chłopie żelazne nerwy , akurat wyjatkowo mnie bolała wówczas głowa i ten koncert psychodelicznej kapeli to jak borowanie zęba bez znieczulenia . Ten 20- minutowy epizod z wybuchem jądrowym też dla mnie był niestrawny .Wiem że widzowie dzielą sie na tych inteligentnych i tych co może nimi chcieli by być . Ja muszę być " tym gorszym sądem " skoro rozjasnienia tego * odcinak musiałem szukać w sieci . Jedyne pocieszenie że takich jak ja była cała masa . I tak nastapiłpodział na tych co Lyncha uznaja za boga i na tych co za szarlatana . Wiem że fabuła opiera sie na niedopowiedziach , ale 8 cześć traktuje taraz jako żart reżysera . Nie umiem powiedzieć czy serial jest genialny czy to jakiś kicz , ale mnie podobaja się najbardziej niektóre sceny . Ten w 9 zakup przez Lucy i Andego fotela przez internet super genialny .Ale najbardziej podobała mi się scena chyba przed prosektorium z Gordonem , agentka specjalną Tamarą i polacą papierosa Diane ( Laura Dern ) - króka scena zbiorowa ale mimika każdej postaci to dla mnie Oskar - nie padło tam dużo słów , moze poza tradycyjnym "wal się " ale ta scena to kwistestencja artyzmi Lyncha . Druga scena - również genialna to wizyta Daugiego z Janey ( Noami Watts ) na komisariacie .iedzieli w poczekalni , nie było zadnych słów ale gestykulacja , porawianie włosów przez Noami to mistrzostwo świata . za takie sceny których moze inni nie dostrzegają ja ten serial lubię .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

I proszę bardzo. Cooper powraca w 16 odcinku. Dalej sądzę że to największy minus tej serii, oglądanie Dougiego zamiast Coopa.

Panie Lynch czekam na oszałamiający finał z mam nadzieję negatywnym wydźwiękiem . Żadnych happy endow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem wielkim miłośnikiem Lyncha i długo wyczekiwałem na kontynuację. Ostatnio obejrzałem po raz kolejny dwa pierwsze sezony i z długiej perspektywy czasu uważam ten serial w dalszym ciągu za wybitny, to jest miłość na całe życie :)

To co Lynch zrobił w 3 sezonie to absolutne mistrzostwo autorskiego artystycznego kina, wiele z tych odcinków mogłoby funkcjonować jako oddzielne projekcie audiowizualne w galeriach sztuki, warsztatach. Uważam jednak, że serial ten wymaga pewnego przygotowania i wrażliwości artystycznej. Młode pokolenie, które sięgnie po tą pozycję nie przebrnie nawet przez odcinek. Ten serial z miejsca przesiewa odbiorcę i za to dziękuję ci David bo to co zrobiłeś to jest - uwaga uwielbiam to słowo - K A P I T A L N E.

Polecam wszystkim wznowienie naleśnika A.Badalamentiego, genialna płyta. Pamiętam jak zgłębiając wszystko co było dostępne na temat Lyncha trafiłem na wywiad z A. Badalamenti jak opowiadał w jaki sposób powstało tło muzyczne do serialu, to w jaki sposób ze sobą rozmawiali w jakiej atmosferze tworzyli - polecam, totalny odjazd.

 

ten serial to dla mnie wyjątkowa rzecz. Od niego zaczęła się moja wielka miłość do kina, którą zgłębiam do dziś sięgając głównie w lata minione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz oglądałem finał o piątej rano i 17 odcinek mnie rozczarował. Jednak po obejrzeniu ponownym zmieniłem zdanie. Sporo wątków jest otwarta, ale skupienie się na Laurze jest w sumie świetnym rozwiązaniem. 18 epizod to arcydzieło , obok 8 największa rzecz w tym niezwykłym serialu.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Pierwszy raz oglądałem finał o piątej rano i 17 odcinek mnie rozczarował. Jednak po obejrzeniu ponownym zmieniłem zdanie. Sporo wątków jest otwarta, ale skupienie się na Laurze jest w sumie świetnym rozwiązaniem. 18 epizod to arcydzieło , obok 8 największa rzecz w tym niezwykłym serialu.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

Oglądając 17 odcinek myślałem - o nie , będzie happy end...Jednak 18 odcinek rozwiał wątpliwości. Nie chciałem dwoch rzeczy: by serial zakończył się happy end em i by Lynch wyjaśnił wszystkie tajemnice. Udało się. Rzeczywiście 18 odc to arcydzieło. Końcowa scena sprawia że włosy stają dęba. Taka atmosferę powinien mieć każdy horror.

Więc kim jest śniący ?

Dla mnie twin peaks to serial wszechczasów. Seria lost też była dobra , ale później zrobiła się z tego soap opera i romansidło. Lynch nie idzie na żadne kompromisy więc nie jest dla każdego. I dobrze bo Lynch nie potrzebuje masowego odbiorcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie chodzą coraz bardziej odjechane teorie. Np. finały są 17 i 18 odcinka są zszyte w czymś w rodzaju fugi. Jeśli obejrzeć ostatnie 1.5 minuty 18 odcinka(od chwili jak Laura i Coop) schodzą po schodach po rozmowie z właścicielką domu (ona jest właścicielką tego domu w realu) i jednocześnie oglądać 17 odcinek od chwili jak Sarah wyje a potem masakruje zdjęcie Laury to okazuje się, że obie sceny są idealnie dopasowane i robi się miazga... Co ciekawe dla niektórych ten finał to happy end bo wysiada elektryczność i portal z czarnej chaty został ostatecznie zatrzaśnięty. Ja tak nie uważam, dla mnie finał jest tragiczny jak w greckiej tragedii(bo już od 1 sceny 1 epizodu wiadomo, że Coopowi się nie uda i zgubi Laurę). Faktem jest natomiast, że tylko Lynch mógł stworzyć finał, który można w tak skrajnie odmienne sposoby interpretować.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś kupił już soundtrack 3 sezonu? Porównywaliście CD z winylem? Ja kupiłem CD i moim zdaniem niezłe, zastanawiam się nad dokupieniem winyla....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś kupił już soundtrack 3 sezonu? Porównywaliście CD z winylem? Ja kupiłem CD i moim zdaniem niezłe, zastanawiam się nad dokupieniem winyla....

 

 

cześć

mam winyl.jest ok. były chyba dwie wersję, Ja mam czarny album i brzmi bardzo dobrze. różnorodność utworów a jednak wszystko fajnie do siebie pasuje, polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Muzyka jest ok z jednym wyjątkiem...frontman Pearl jam. Kto go tam wziął ? Jego występ zupełnie nie pasował .
Co do piosenki to się zgodzę. Natomiast jego występ jest kluczowy dla zrozumienia sceny z Audrey i jednej z podstawowych warstw znaczeniowych filmu.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Co do piosenki to się zgodzę. Natomiast jego występ jest kluczowy dla zrozumienia sceny z Audrey i jednej z podstawowych warstw znaczeniowych filmu.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

http://www.indiewire.com/2017/10/twin-peaks-audrey-horne-truth-revealed-spoilers-1201892814/

 

Tu jest mniej więcej wyjaśniona sytuacja Audrey. Źródło Mike Frost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

chyba nie jestem obiektywny wobec Lyncha, uważam go za jednego z najlepszych reżyserów wszech czasów, mulholland drive czy zagubiona autostrada to jak dla mnie absolut...

 

w kwestii TP - obejrzałem sobie dla odświeżenia sezon 1 i 2, nie uważam aby trąciły myszką, oraz film ogniu krocz ze mną. W zasadzie bez szczególnych oczekiwań, gdyż różnie to bywa, zasiadłem do 3 sezonu... cóż mogę powiedzieć, Lynch jest w formie, obejrzałem 8 odcinków, dla mnie rewelacja. Rzeczywiście mało twin peaks w twin peaks ale jak to ktoś tutaj napisał - to stan umysłu. Nie spodziewałem się tak ostrej jazdy i czegoś w sumie tak kompletnie innego od "starych" sezonów, bardziej chyba bliższego głowy do wycierania. Z drugiej jednak strony, z urzekającym nastrojem, ten grający zespół, facet zamiatający podłogę...... poezja! Poezja a za chwilę brutalność i pięścią między oczy...

 

Lynch bez ograniczeń, w czystej postaci, geniusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie jestem obiektywny wobec Lyncha, uważam go za jednego z najlepszych reżyserów wszech czasów, mulholland drive czy zagubiona autostrada to jak dla mnie absolut...

 

w kwestii TP - obejrzałem sobie dla odświeżenia sezon 1 i 2, nie uważam aby trąciły myszką, oraz film ogniu krocz ze mną. W zasadzie bez szczególnych oczekiwań, gdyż różnie to bywa, zasiadłem do 3 sezonu... cóż mogę powiedzieć, Lynch jest w formie, obejrzałem 8 odcinków, dla mnie rewelacja. Rzeczywiście mało twin peaks w twin peaks ale jak to ktoś tutaj napisał - to stan umysłu. Nie spodziewałem się tak ostrej jazdy i czegoś w sumie tak kompletnie innego od "starych" sezonów, bardziej chyba bliższego głowy do wycierania. Z drugiej jednak strony, z urzekającym nastrojem, ten grający zespół, facet zamiatający podłogę...... poezja! Poezja a za chwilę brutalność i pięścią między oczy...

 

Lynch bez ograniczeń, w czystej postaci, geniusz.

chyba nie jestem obiektywny wobec Lyncha, uważam go za jednego z najlepszych reżyserów wszech czasów, mulholland drive czy zagubiona autostrada to jak dla mnie absolut...

 

w kwestii TP - obejrzałem sobie dla odświeżenia sezon 1 i 2, nie uważam aby trąciły myszką, oraz film ogniu krocz ze mną. W zasadzie bez szczególnych oczekiwań, gdyż różnie to bywa, zasiadłem do 3 sezonu... cóż mogę powiedzieć, Lynch jest w formie, obejrzałem 8 odcinków, dla mnie rewelacja. Rzeczywiście mało twin peaks w twin peaks ale jak to ktoś tutaj napisał - to stan umysłu. Nie spodziewałem się tak ostrej jazdy i czegoś w sumie tak kompletnie innego od "starych" sezonów, bardziej chyba bliższego głowy do wycierania. Z drugiej jednak strony, z urzekającym nastrojem, ten grający zespół, facet zamiatający podłogę...... poezja! Poezja a za chwilę brutalność i pięścią między oczy...

 

Lynch bez ograniczeń, w czystej postaci, geniusz.

Już trochę minęło od projekcji a w głowie mam wiele świetnych scen - mimika Lyncha , Laury Dern czy Naomi kiedy podmieniono jej męża na jurnego , umięśnionego agenta , ta jej radość w oczach nie opuszcza mnie każdego dnia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Więc kim jest śniący ?

 

pewności nie mam i nie jestem przekonany czy to w ogóle ważne ;)

 

Stawiam na Laurę która w ostatnim momencie przypomina sobie wszystko, koszmar powraca - podobnie jak w zagubionej autostradzie - ale równie dobrze mogą to być urojenia coopera uwięzionego w chacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

“I don't know why people expect art to make sense. They accept the fact that life doesn't make sense.”

 

― David Lynch

 

i wszystko na temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.