Skocz do zawartości
IGNORED

wymiana lampy w projektorze - kiedy ?


Stairway To Heaven
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Ciekawi mnie czy wymienialiście lampy w swoich projektorach i co zadecydowało o wymianie ? Licznik godzin ? spadek jakości obrazu ? Czy wymieniacie samą żarówkę czy komplet z modułem ? Czy robicie to sami czy przez serwis ? Czy oryginał czy zamiennik to rozumiem sprawa indywidualna , ja raczej jesrem za oryginałem. Mój projektor JVC 350 ma wyswietlone ponad 1800 godzin , instrukcja podaje 1900 h gdzieś w drugm miejscu 2000 h. . Trudno mi obecnie stwierdzić czy poziom świecenia jest gorszy niż wówczas jak zakupiłem projektor ale od jakiegoś czasu przeszkadza mi inny problem . Na jasnych tłach filmowych obraz świecacy ma kostystencję " chmur " czyli niejednolitych plam. Myslałem ze to może ekran ale jak dokładnie sprawdziłem to jest to z rzutnika. Albo to lampa albo projektor zabrudził się w środku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem lampę w Sony HW50 po około 700 godzinach - różnica w jasności była wyraźna. Nawet nie spodziewałem się, że będzie aż tak duża, a to tylko 700h.

Kupiłem oryginał, w renomowanym, dużym sklepie. Oryginalnie jest w środku lampa Philips, ale bałem się, że z wątpliwego źródła i przy tej ilości podróbek może być problem.

 

Podejrzewam, że z dnia na dzień, oglądając obraz z projektora i nie mając porównania w tych samych warunkach z nowym, nie wychwycisz różnicy w jasności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pacman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o lampę to kupujemy tylko żarówkę oryginalną...po co płacić za całą lampę... ja ostatnio koledze do hw55 zamawiałem oryginał (żarówkę) z Czech. ...przesyłka dotarła po 4 dniach wzorowo zapakowana....cena samej żarówki z przesyłką to niecałe 800 zł... 10 minut pracy w rękawiczkach i żaróweczka wylądowała w oryginalnym module....

Powód wymiany: lampa przelatała 3500h w trybie High i sobie "wybuchła"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też firmy które regenerują lampy własnie wymieniajac tą żaróweczke, w krakowie kumpel z tej opcji korzystał, ma jakas optome i zapłacił 300pln :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też firmy które regenerują lampy własnie wymieniajac tą żaróweczke, w krakowie kumpel z tej opcji korzystał, ma jakas optome i zapłacił 300pln :)

.... ciekawe jak długo taka regenerowna żarówka polata...nie sądzę aby wytrzymała tyle co oryginał... ale to tylko moje przypuszczenia... :) każdy zrobi jak uważa...jeżeli inwestujemy w dobrej klasy projektor kinowy to należy także zaopatrzyć go w odpowiedniej klasy "napęd".... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przecież sam wyżej napisałeś o wymianie żarówki czyli dokładnie o tym samym, to lekkie samozaoranie ;)

....coś chyba się nie zrozumieliśmy. .... TY pisałeś o regenerowaniu żarówek(tak to rozumiem).... a ja o oryginalnych komponentach. ..

....bo chyba nie sądzisz że regeneracja lampy polega na wymianie żarówki na oryginał.....w takich kosztach.... za taką kasę spalona żarówka jest regenerowana ....

...teraz wszystko jasne.... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o wymianie żarówki wyraznie, nie o jej regeneracji. A czy na oryginalna to juz nie wiem tego, podobno świecila lepiej niz stara bo byla troszke nocniejsza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, żarówki mają żarniki i są w żyrandolach :>)

W projektorach są lampy które mają palniki.

Można wymienić cały moduł, samą lampę, lub dać do regeneracji i wymienią sam palnik.

Są oryginały, zamienniki i podróbki.

Często zamiennik ma jakość oryginału a jest sporo tańszy.

Nie rzadko powstają w jednej fabryce.

Sztuka w tym, żeby kupując oryginał lub zamiennik nie trafić na podróbkę.

 

Po 1800h na pewno jest już różnica w jasności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... i szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć dostęp do jakiegoś czujnika - kolorymetru bądź spektrofotometru, który obiektywnie powie nam, czy czas już na wymianę. Zresztą większość projektorów ostrzega, kiedy żywotność żarówki dobiega końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, żarówki mają żarniki i są w żyrandolach :>)

W projektorach są lampy które mają palniki.

Można wymienić cały moduł, samą lampę, lub dać do regeneracji i wymienią sam palnik.

Są oryginały, zamienniki i podróbki.

Często zamiennik ma jakość oryginału a jest sporo tańszy.

Nie rzadko powstają w jednej fabryce.

Sztuka w tym, żeby kupując oryginał lub zamiennik nie trafić na podróbkę.

 

Po 1800h na pewno jest już różnica w jasności.

Kompletna lampa do JVC kosztuke w granicach 1300-1400 zł , sama lampa czy jak ją zwał żarówka ok 500 zł .

Mi się wydaje że lepiej wejść w oryginał . Te 1800 h to ponad 6 lat zabawy , dla jednych sporo , drudzy moga tyle zużyć w ciągu roku.

Z zamiennikami bywa różnie , nie przeczę że może być nie gorzej ale moje doświadczenia z branzy samochodowej nauczyły mnie że zamienniki nie dają tej jakośći co cześći oryginalne . JVC znany jest z dobrej czerni , ale mi się wydaję że ta lampa nie daje tej jasnośći co na początku . Te sceny ciemne wydają mi się chyba za ciemne. Kiedyś natknąłem się na jakiś artykuł o lampach i tam napisano że lampa z każdą godziną użytkowania pogarsza parametry , oczywiście są to zmiany prawie niezauważalne le są . Mne bardziej martwi tez niejednolity obraz na wyswietlanych aplach . Wydawało mie się że może kurz dostał się do optyki ale czyszczenie z zewnatrz nic nie dało. Smieszne bo pierwszy raz po 6 latach wyczyściłem filtr , nikt mi o tym nie powiedział , dppiero jak teraz szukałem prad to natknałem się na informacje . Jestem ciekawy czy nowa lampa to wyeliminuje czy trzeba projektor oddać do czyszczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też firmy które regenerują lampy własnie wymieniajac tą żaróweczke, w krakowie kumpel z tej opcji korzystał, ma jakas optome i zapłacił 300pln :)

Regeneracja lampy nie polega na wymianie "żaróweczki", a na wymianie palnika oraz na polerowaniu lub wymianie odbłyśnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Lycon ostatnio w swoim hw55 wymienił lampę na nową po 5000h.. :-)

Wiec śmiało można oglądać.

Ps. Po przekroczeniu 5tys godzin projektor mu się po prostu chyba wylaczył. Wymienił i śmiga dalej..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Lycon ostatnio w swoim hw55 wymienił lampę na nową po 5000h.. :-)

Wiec śmiało można oglądać.

Ps. Po przekroczeniu 5tys godzin projektor mu się po prostu chyba wylaczył. Wymienił i śmiga dalej..

Chyba to powinni odnotować w księdze Guinessa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kolega Lycon ostatnio w swoim hw55 wymienił lampę na nową po 5000h.. :-)

Wiec śmiało można oglądać.

Ps. Po przekroczeniu 5tys godzin projektor mu się po prostu chyba wylaczył. Wymienił i śmiga dalej..

Wkradł mi się "mały" błąd. Właśnie wymieniłem lampę i sprawdziłem przebieg. Kurde dałbym sobie rękę uciąć, że licznik zbliżał się do 5 tys. godzin. Po włączeniu projektora okazało się, że było to niecałe 3 tysiące. Przepraszam, za wprowadzenie w błąd. Chyba byłem pijany sprawdzając poprzednio licznik :D W każdym razie liczyłem na trochę dłuższe działanie. Ciekawe jest też to, że projektor po prostu się wyłączył podczas oglądania i po ponownym włączeniu miała 3x dioda. Według instrukcji jest to właśnie koniec lampy. Na nowej lampie projektor włączył się od razu.

Poniżej kilka zdjęć z wymiany.

 

P. s.

Lampe zamówiłem na Morele 7 maja, bo pisało, że jest dostępne kilka sztuk. Po zamówieniu dostałem informację, iż wysyłka planowana jest na 18 maja. Anulowałem je więc po 2 dniach i zamówiłem na niemieckim Amazonie. Nie dość, że wyszło mnie to ~60 zł taniej to miałem lampę po 3 dniach od zamówienia i po 1 dniu od wysłania (wczoraj wysłano, dzisiaj otrzymałem) 82c6f1f032623655876ebcaa53c28979.jpg587c43a613c5e382aaaa67902750be3a.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest też to, że projektor po prostu się wyłączył podczas oglądania i po ponownym włączeniu miała 3x dioda. Według instrukcji jest to właśnie koniec lampy.

Ciekawe dlaczego projektor przestał pracować przy 3K skoro Yodas pisze że 5 K to katalogowo - firma Sony wali w kule czy ktoś inny? Swoja drogą Sony to rzeczywiście mistrz świata skoro lampę po 5K każą wymieniać....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pytanie do @lycone.... czy Twój hw lata na low czy high lampy....?

Bo to jest kluczowe dla długości życia lampy....i jej starzenia...i Sony podaje że przy "low" lampy 5000h ta lampa może przeżyć...A z jaką jakością obrazu w końcówce jej życia to już inna sprawa... ;)

 

 

Już o tym pisałem w innym wątku...u kumpla w hw55 lampa strzeliła przy 3500h ale cały przebieg w trybie High. ..więc wynik jak najbardziej OK....

 

....ale ja uważam, że lampę należy wymieniać około 2500h bo to już niestety jasność nie ta ,a co za tym idzie i kontrast i kolory....

Więc wszystkie te marketingowe żywotności lamp z broszurek to są dobre dla przyciągnięcia klienta który pierwszy raz przesiada się na proja z tv....i nie wie czym grozi przebieg lampy 2500h +....

...A grozi po prostu gorszej jakości obrazem... :)

.....chyba nie po to inwestujemy w proje dobrej klasy żeby później przebieg "żarówki" zabijał nam klasę projektora... ;)....

 

i z tego co gdzieś, kiedyś w fachowej prasie wyczytałem lampa najwięcej traci w czasie 700 pierwszych godzin. ...później krzywa utraty jasności jest dużo mniej stroma....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
... Ciekawe jest też to, że projektor po prostu się wyłączył podczas oglądania i po ponownym włączeniu miała 3x dioda. Według instrukcji jest to właśnie koniec lampy. Na nowej lampie projektor włączył się od razu....

Nie znam tego modelu, ale podejrzewam iż przypuszczam, że wystarczyło wyłączyć projektor, wyjąć wtyczkę zasilającą, wyjąć lampę, włożyć lampę, włączyć projektor i wyzerować licznik lampogodzin (po "wymianie" lampy). Tak to przynajmniej odbywa się w 99% projektorów. Wyłączenie projektora nie jest spowodowane uszkodzeniem lampy, a minięciem zadanego czasu świecenia.

 

....ale ja uważam, że lampę należy wymieniać około 2500h bo to już niestety jasność nie ta ,a co za tym idzie i kontrast i kolory....

Jasność nie ta, kolory nieco inne (ale to ma znaczenie dla kalibrujących) ale kontrast nadal ten sam - zależy wyłącznie od kontrastu przetwornika obrazowego i konstrukcji toru optycznego. :)

A co do jasności - jeśli z nową lampa jest za duża, to po czasie jest w sam raz. :)

 

Chyba to powinni odnotować w księdze Guinessa

 

Chyba nie powinni.

 

"Well here I am, back again. Same lamp still going strong! And yes, it just hit yet another 3000 hours and has shut down, meaning I'm now at a whopping 12,000 hours on the same lamp.....!!

...[]...

I will also say during this last period the PJ has been run pretty much all day every day.

...[]..."

 

""Runs all day every day".. has much to do with longevity.. I was told this by a HT store salesmen.. (store long gone) He said they would reset the the demo Mitsubishi HC3000 lamps over and over .. they ran 14 hours a day.."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego modelu, ale podejrzewam iż przypuszczam, że wystarczyło wyłączyć projektor, wyjąć wtyczkę zasilającą, wyjąć lampę, włożyć lampę, włączyć projektor i wyzerować licznik lampogodzin (po "wymianie" lampy). Tak to przynajmniej odbywa się w 99% projektorów. Wyłączenie projektora nie jest spowodowane uszkodzeniem lampy, a minięciem zadanego czasu świecenia.

 

 

Jasność nie ta, kolory nieco inne (ale to ma znaczenie dla kalibrujących) ale kontrast nadal ten sam - zależy wyłącznie od kontrastu przetwornika obrazowego i konstrukcji toru optycznego. :)

A co do jasności - jeśli z nową lampa jest za duża, to po czasie jest w sam raz. :)

 

 

 

Chyba nie powinni.

 

"Well here I am, back again. Same lamp still going strong! And yes, it just hit yet another 3000 hours and has shut down, meaning I'm now at a whopping 12,000 hours on the same lamp.....!!

...[]...

I will also say during this last period the PJ has been run pretty much all day every day.

...[]..."

 

""Runs all day every day".. has much to do with longevity.. I was told this by a HT store salesmen.. (store long gone) He said they would reset the the demo Mitsubishi HC3000 lamps over and over .. they ran 14 hours a day.."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Włożyłem na próbę starą lampę. Niestety to samo. Odpalił się na chwilę poczym mrugała dioda. Przekładka na nową lampę i znowu się odpalił bezproblemowo.

 

Co do przebiegu to 80% low, 20% high (imprezy i gry).

 

Edit:

Poszperałem trochę w internecie i widocznie tak to już jest z tym czasem pracy lampy. Dużo jest tematów o HW50 gdzie lampa padła po kilkuset godzinach. W HW55 jeden użytkownik napisał, że 5000h jest do osiągnięcia tylko jeżeli uruchamiamy projektor na 10h jednorazowo, nie mniej. Widocznie ważna jest ilość cykli on/off a nie tylko liczba godzin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lycone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie ważna jest ilość cykli on/off a nie tylko liczba godzin

Bo tak jest! Z tymi 10 godzinami to przesadziłeś ale pewne jest że lampa przy częstym włączaniu i wył. padnie szybciej. Po prostu jest wrażliwa na takie zabiegi. Jest to jeden z minusów proja choć osobiście do swojego kupiłem oryginalną żarówkę Philipsa za coś ok 240 z przesyłką z ebay usa więc nie za bardzo się tym nie przejmuje - oryginał ma coś ok. 1100 nalatane a zakupiona czeka - myślę że trzecia żarówka już nie będzie potrzebna (oczywiście jeśli nic nie strzeli nadprogramowo) bo prędzej proja zmienię na 4K.. Myślę że Yodas ma racje że 2,5 K no może 3 to max co powinno się używać lampę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie cos oplaca sie kupic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

bo wczesniej kupowalem lampy z modulem ale cena ok 1500 zl a tutaj 25% oryginalu.

 

A u mnie projektor traktowany jest jak tv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A takie cos oplaca sie kupic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

bo wczesniej kupowalem lampy z modulem ale cena ok 1500 zl a tutaj 25% oryginalu.

 

A u mnie projektor traktowany jest jak tv

Możesz zaryzykować. Ja jednak nic innego jak oryginał bym nie kupił. Już lepiej zamów samą żarówkę, ale oryginalną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A takie cos oplaca sie kupic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

bo wczesniej kupowalem lampy z modulem ale cena ok 1500 zl a tutaj 25% oryginalu.

 

A u mnie projektor traktowany jest jak tv

Poszukaj pod tym adresem samej oryginalnej "żarówki"..

...... projektory-lampy.pl

 

Ostatnio zakupiłem u nich oryginalną "żarówkę " .... polecam tą stronę...szybko, fachowo i uczciwie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj pod tym adresem samej oryginalnej "żarówki"..

...... projektory-lampy.pl

 

Ostatnio zakupiłem u nich oryginalną "żarówkę " .... polecam tą stronę...szybko, fachowo i uczciwie....

Myślałem też o tym, ale czas oczekiwania to 1-2 tygodnie gdy chciałem zamówić. Przy kolejnej wymianie będę mądrzejszy i jak licznik wybije 2 tys. godzin to zamawiam samą żarówkę i będzie leżeć w szufladzie. Mam teraz dwie oprawy więc spoko :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też o tym, ale czas oczekiwania to 1-2 tygodnie gdy chciałem zamówić. Przy kolejnej wymianie będę mądrzejszy i jak licznik wybije 2 tys. godzin to zamawiam samą żarówkę i będzie leżeć w szufladzie. Mam teraz dwie oprawy więc spoko :D

Ja kupowalem jakiś miesiąc temu i "żarówkę " dostałem po 4 dniach. ... może brakło im w magazynie stąd taki termin....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy decydujemy się na projektor nie powinno być takiej opcji że po właściwie 6 latach i 1900 h pracy będziemy oszczędzać te kilkaset złotych na nowa lampę . Trochę w internecie czytałem o lampach , ich żywotności i osoby zajmujace się tym zawodowo pisały że lampa z każdą godzina pracy będzie się zużywała ale faktyczną utratę jakości będziemy w stanie zauważyć po iluś tam godzinach jej pracy. Mi troche nie chce się wierzyć w te 5000 h , jak również nie widzę sensu odtwarzania w trybie ECO. Walczymy o jakość a to mi przypomina sytuacje z przed lat kiedy niektóre osoby skrecały kolory w telewizorach kineskopowuch aby była dłuższa ich żywotność .Tu nie chodzi chyba o bicie rokordu kto na swojej dłuzej poświecił , tu chodzi o to jaką mamy z tego przyjemność

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kiedy decydujemy się na projektor nie powinno być takiej opcji że po właściwie 6 latach i 1900 h pracy będziemy oszczędzać te kilkaset złotych na nowa lampę . Trochę w internecie czytałem o lampach , ich żywotności i osoby zajmujace się tym zawodowo pisały że lampa z każdą godzina pracy będzie się zużywała ale faktyczną utratę jakości będziemy w stanie zauważyć po iluś tam godzinach jej pracy. Mi troche nie chce się wierzyć w te 5000 h , jak również nie widzę sensu odtwarzania w trybie ECO. Walczymy o jakość a to mi przypomina sytuacje z przed lat kiedy niektóre osoby skrecały kolory w telewizorach kineskopowuch aby była dłuższa ich żywotność .Tu nie chodzi chyba o bicie rokordu kto na swojej dłuzej poświecił , tu chodzi o to jaką mamy z tego przyjemność

 

5 tys to bujda :) Co do reszty to też uważam, że nie ma co oszczędzać i kupować jakieś zamienniki. Tylko oryginał, albo cała oprawa albo sama żarówka, ale zawsze oryginalna.

 

Co do Eco to przy mojej odległości około 3,5 - 3,8m i 100" Magic Screen w trybie normalnym jest strasznie jasno. Nawet na Eco w jasnych scenach następujących po ciemnych ujęciach potrafi mnie porazić, że aż przymykam oczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

Co do Eco to przy mojej odległości około 3,5 - 3,8m i 100" Magic Screen w trybie normalnym jest strasznie jasno. Nawet na Eco w jasnych scenach następujących po ciemnych ujęciach potrafi mnie porazić, że aż przymykam oczy.

 

 

....to ustaw sobie manualnie przyslone (iris) na prawie minimum.... :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.