Skocz do zawartości
IGNORED

wymiana lampy w projektorze - kiedy ?


Stairway To Heaven
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

 

....to ustaw sobie manualnie przyslone (iris) na prawie minimum.... :)

Mam ustawioną, ale napewno nie na minimum. Tak jest dobrze w trybie Eco. Naprawdę nie widzę sensu używania normal u siebie. Jak kiedyś zmienię ekran na jakiegoś kolosa to zacznę używać tego trybu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Wczoraj wreszcie wymieniłem sama żarówkę ( oryginał ) Różnica kolosalna , niby było wyświecone 1900 h ale jasność była już bardzo słaba . 7 lat to nie wiem czy dobry czy zły wynik . Oprócz jasności rzeczą która mnie irytowała to były plamy szczególnie na jasnych fragmentach obrazów. Po rozebraniu lampy okazało się że soczewka jest tak brudna że aż nie przezroczysta . Nalot jak osad w butelce po jakimś płynie .Człowiek całe życie się uczy , ale jakoś tylko słyszałem o czyszczeniu filtra a nie optyki . Z mojego doświadczenia widzę ze lampę u siebie trzeba wymieniać po 1500 h. Po rozebraniu jeszcze malutka przykra niespodzianka , ta soczewka wyszczerbiła się po krawędziach w trzech miejscach . Odrobinki szkła leżały obok,. dziwi mnie to zjawisko ale to nie wpływa na jakość obrazu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wreszcie wymieniłem sama żarówkę ( oryginał ) Różnica kolosalna , niby było wyświecone 1900 h ale jasność była już bardzo słaba . 7 lat to nie wiem czy dobry czy zły wynik . Oprócz jasności rzeczą która mnie irytowała to były plamy szczególnie na jasnych fragmentach obrazów. Po rozebraniu lampy okazało się że soczewka jest tak brudna że aż nie przezroczysta . Nalot jak osad w butelce po jakimś płynie .Człowiek całe życie się uczy , ale jakoś tylko słyszałem o czyszczeniu filtra a nie optyki . Z mojego doświadczenia widzę ze lampę u siebie trzeba wymieniać po 1500 h. Po rozebraniu jeszcze malutka przykra niespodzianka , ta soczewka wyszczerbiła się po krawędziach w trzech miejscach . Odrobinki szkła leżały obok,. dziwi mnie to zjawisko ale to nie wpływa na jakość obrazu

Wszystko zależy od modelu i technologi projektora...są takie w których bez problemu do optyki ( i nie tylko) dostają się zanieczyszczenia do środka...i są takie gdzie jest to mało możliwe... u mnie po około 1900 h jak wymieniłem lampe to zbyt dużej różnicy w jasności nie zauważyłem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie po około 1900 h jak wymieniłem lampe to zbyt dużej różnicy w jasności nie zauważyłem...

 

ha, ha- ale ty jako zwolennik ekologi grasz w trybie eco

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
ha, ha- ale ty jako zwolennik ekologi grasz w trybie eco
Gram w trybie eko ale nie z powodu ekologi ;) ... tylko oślepł bym gdybym nocne seanse leciał w trybie "high" lampy....

 

Mało eko jestem...posiadam dwudziestokilkuletniego Mercedesa w "dizlu" ;) , którego robie na zabytek.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram w trybie eko ale nie z powodu ekologi ;) ... tylko oślepł bym gdybym nocne seanse leciał w trybie "high" lampy....

 

Mało eko jestem...posiadam dwudziestokilkuletniego Mercedesa w "dizlu" ;) , którego robie na zabytek.... :)

Złota era motoryzacji , masz auto już postrzegane jako kultowe .No tak , w okularach słonecznych nie ma co oglądać ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

witam wszystkich,

proszę polećcie sprawdzony, zaufany serwis w Warszawie lub okolicach Warszawy, gdzie można wymienić lampę w JVS DLA-HD750.

z góry dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

proszę polećcie sprawdzony, zaufany serwis w Warszawie lub okolicach Warszawy, gdzie można wymienić lampę w JVS DLA-HD750.

z góry dzięki

Czemu nie chcesz wymienić sama/sam ? nie jest to trudne . Ja lampę zamawiałem na [email protected] lub www.Projektory-lampy.pl , nie wiem czy mają serwis , warto zapytać . Osoba kontaktowa to polak choc faktura przyszła czeska

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przyszło do glowy - czyścicie żarówke przed wymianą? Przecież nie ma pewności na 100% że ktoś w sklepie, hurtowni nie dotknoł, może się też zdzrzyć że nie chcący sami dotkniemy - niby halogeny zaleca się czyscić spirytusem i szmatką ale czy to najlepszy sosób i czy warto profolaktycznie przetrzeć przed załozeniem? Wydaje mi się że tak bo zaszkodzić chyba nie zaszkodzimy a usuwając ewentualne zabrudzenia możemy żywotność lampy wydłużyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przyszło do glowy - czyścicie żarówke przed wymianą? Przecież nie ma pewności na 100% że ktoś w sklepie, hurtowni nie dotknoł, może się też zdzrzyć że nie chcący sami dotkniemy - niby halogeny zaleca się czyscić spirytusem i szmatką ale czy to najlepszy sosób i czy warto profolaktycznie przetrzeć przed załozeniem? Wydaje mi się że tak bo zaszkodzić chyba nie zaszkodzimy a usuwając ewentualne zabrudzenia możemy żywotność lampy wydłużyć

Mi się wydaje że nie ma takiej potrzeby , choć nie jesteśmy w stanie tego sprawdzić ale żarówka przychodzi zawsze doskonale zabezpieczona przed uszkodzeniem i dotknięciem.Instrukcja wymiany nakazuje to robić w rękawicy więc wątpliwe jest aby była fabrycznie brudną. U mnie lampa wytrzymała 7 lat (ponad 1900h ) ale widzę że w moim projetorze trzeba to robić po 1500 więc następną wymianą to jeszcze szmat czasu. Ale wiem że trzeba będzie co jakiś czas czyścić soczewkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka moja dygresja o której nie wiedziałem wcześniej . Wymieniłem w swoim projektorze żarówkę . Miałem oprócz słabej jasności świecenia problem z plamami na ekranie . Po rozebraniu modułu okazało się że soczewka zaszła nalotem który niemal trzeba było zeskrobywać . Pisze się o czyszczeniu filtrów ale nikt nie wspominał o czyszczeniu soczewki. Ja oczywiście od czasu do czasu czyściłem ale od zewnątrz . ASama żarówka jest nieco tańsza od modułu ale dzisiał kupiłbym moduł który zawiera nową soczewkę . Moja po wyjęciu okazało się że ma odpryski po krawędziach . Nie ma to wpływu na obraz ale jednak denerwuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka moja dygresja o której nie wiedziałem wcześniej . Wymieniłem w swoim projektorze żarówkę . Miałem oprócz słabej jasności świecenia problem z plamami na ekranie . Po rozebraniu modułu okazało się że soczewka zaszła nalotem który niemal trzeba było zeskrobywać . Pisze się o czyszczeniu filtrów ale nikt nie wspominał o czyszczeniu soczewki. Ja oczywiście od czasu do czasu czyściłem ale od zewnątrz . ASama żarówka jest nieco tańsza od modułu ale dzisiał kupiłbym moduł który zawiera nową soczewkę . Moja po wyjęciu okazało się że ma odpryski po krawędziach . Nie ma to wpływu na obraz ale jednak denerwuje

 

...kompletny moduł nie zawiera soczewki ...zawiera "żarówkę" i uchwyt który wsuwamy w gniazdo w projektorze... przynajmniej u mnie tak jest w sony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...kompletny moduł nie zawiera soczewki ...zawiera "żarówkę" i uchwyt który wsuwamy w gniazdo w projektorze... przynajmniej u mnie tak jest w sony...

Do JVC podobno moduł jest z soczewką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do JVC podobno moduł jest z soczewką

szczerze mówiąc wątpię ale może...Jeśli tak jest to na pewno cena modułu (z soczewką) jest duuuużo wyższa nisz samej żarówki. Jeśli to porządna soczewka to nie jest to tania sprawa no i mówimy o oryginale - jeśli masz na myśli chińskie zamienniki to niejednokrotnie stare oryginalne rzeczy lepiej sie sprawują niż nowe chińczyki. To są drogie rzeczy, chyba ze to jakieś plastykowe łajno, ale w JVC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Do JVC podobno moduł jest z soczewką
Nie jest... wystarczy odwiedzić Google i obejrzeć fotki kompletnego modułu. ..

W projektorach LCOS jest tak jak pisałem w przypadku sony... dlatego też ,tor przepływu powietrza ,który chłodzi lampę jest zamknięty dla układu optycznego i przez to nie ma możliwości aby optyka była zanieczyszczona wewnętrznie....

 

Niestety np.projki LCD jak epson mają z tym problem i często zanieczyszczenia dostają się do optyki lub paneli LCD. ... znajomy ma rok epsona 5350 i niestety ma ten problem...

 

U innego kolegi sony hw55 w dwa lata w trybie "high" wykręcił 3500 h aż lampa strzeliła...proj robi jako tv...wymieniłem mu żarówkę na oryginał (philips taka sama jak na pierwszy montaż) w starym module a optyka jest czyściutka... Wszystko zależy od technologii....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc wątpię ale może...Jeśli tak jest to na pewno cena modułu (z soczewką) jest duuuużo wyższa nisz samej żarówki. Jeśli to porządna soczewka to nie jest to tania sprawa no i mówimy o oryginale - jeśli masz na myśli chińskie zamienniki to niejednokrotnie stare oryginalne rzeczy lepiej sie sprawują niż nowe chińczyki. To są drogie rzeczy, chyba ze to jakieś plastykowe łajno, ale w JVC?

Czy oryginał czy zamiennik to jest to trudne do sprawdzenia . Kupiłem lampę chyba u największego w Polsce dystybutora lamp z zaznaczeniem oryginał . Przyszła lampa philipsa , ma nieco inne oznaczenia niż ta co była w projektorze , ale ta co wyjąłem tez przeciaż nie była produkcji JVC. . Sklep mi przekazał informacje że lampa z modułem ma soczewkę , w wolnej chwili sprawdzę to na ich stronie .

A powiem jeszcze jedno . Dystrybutor projektorów JVC w Warszawie na ulicy Ostrobramskiej pięknie rozmawiał ze mną na ubiegłorocznym AS zachwalając mi ich najnowszy projektor za 100 tys zł , jednocześnie opiniując moją 350 że to już prehistoria a jak napisałem do nich w sprawie lampy do do tej pory nie dostałem odpowiedzi .. Mam w tej sprawie swoje zdanie i kieruje sie swoim rozsądkiem - dystrybutora , sprzedawce interesuje jedynie sprzedaż , sprawa serwisu to już odmienna , często drażliwa sprawa .

Po wymianie projektor wyświetla super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji, żeby soczewka była z lampą. Soczewka szklana, to droga rzecz.

Jak byś się interesował fotografią, to byś wiedział ile kosztują dobre obiektywy ☺

Soczewka tyle może nie kosztuje ale zapewne jest za droga aby być częścią wymienną, jak lampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest... wystarczy odwiedzić Google i obejrzeć fotki kompletnego modułu.

Nie wiem czemu tak się spieracie i nie dajecie wiary że może być inaczej niż wam się wydaje , przecież mi nie zależy na udowadnianiu racji , przekazue informacje od sprzedawcy .Jest różnica pomiędzy żarówka a modułem kilkaset złlotych , to nie za ten kawałek plastiku który ma wartość najwyżej kilkudziesięciu złotych max . . Aby dostać się do soczewki trzeba rozmontować zarówkę z modułu , jaki byłby tego sens ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czemu tak się spieracie i nie dajecie wiary że może być inaczej niż wam się wydaje , przecież mi nie zależy na udowadnianiu racji , przekazue informacje od sprzedawcy .Jest różnica pomiędzy żarówka a modułem kilkaset złlotych , to nie za ten kawałek plastiku który ma wartość najwyżej kilkudziesięciu złotych max . . Aby dostać się do soczewki trzeba rozmontować zarówkę z modułu , jaki byłby tego sens ?
Ja się nie spieram. .. tylko wymieniałem samą żarówkę nie jeden raz (ale tylko w sony) i tam nie było soczewki... kompletny oryginalny moduł 1500zł. ..oryginalna żarówka 700 zł. .. więc za kawałek plastiku trzeba zapłacić drugie tyle... ale nie każdy ma odwagę na osobisty demontaż modułu. ... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Wymieniam lampę (druga) i chciałbym przeczyścić soczewkę - czy wolno to robić ze szklaną soczewką czy nie dotykać tak jak z lustrem w aparatach gdzie nawet najdelikatniejsza szmatka zostawia rysy i pozostaje tylko powietrze? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.