Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do 12 tys. PLN


Maciej_66449

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuję zakup pierwszego dobrego zestawu stereo. Zestaw ten ma służyć do codziennego słuchania muzyki

raczej ciszej niż głośniej (dzieci) oraz sporadycznego głośniejszego słuchania muzyki np. podczas jakiejś

imprezy. Poniżej przedstawiam założenia do mojego zestawu:

1. budżet ok 12 tys PLN

2. zestaw nowy (nie znam się dobrze, więc używanego nie będę potrafił kupić)

3. zestaw ma się składać z: dwóch kolumn stojących + wzmacniacz (jeśli lepszy zestaw będzie z przedwzmacniacza i wzmacniacza właściwego to też OK) + urządzenie które będzie służyło jako zródło

(nie planuję żadnego CD, dvd, blueray, tylko urządzenie to ma streamować flac.ki przez wifi, bluetooth, LAN,

spotify puszczane z telefonu przez bluetooth lub wifi, pliki muzyczne puszczane z serwera NAS / komputera).

4. rodzaj słuchanej muzyki - wszystko oprócz jakichś przegięć typu harmetall, i inne urywaki głowy

5. jak ma grać: nie piszcząco (skrzecząco), ciepło, dobry bas i górne dzwięki.

6. wymyślilem sobie, że jeśli kolumny głośnikowe będą miały większa sprawność np ok 91db/1m, to wzmacniacz będzie mniejszy i będzie to lepiej grało, ale nie wiem czy to dobre założenie

7. wymiary szczegółowe pokoju mojego poniżej

8. z firm produkujących np. wzmacniacze najlepszych jakie uważałem do tej pory to słyszałem o Denonie, Maranzu, Harmanie. Nie wiem czy to słuszne założenie ze Firmy te mogą być przereklamowane

i lepiej poszukać sprzętu innych Firm. Nie wykluczam także polskich produkcji - jeśli są konkurencyjne lub lepsze od innych.

9. Mieszkam w okolicach Warszawy, więc będę mógł podjechać do jakichś salonóa audio i posłuchać.

10. wzmacniacz nie lampowy

 

 

Do tej pory nie miałem, żadnego porzadnego sprzętu, amplituner 7.1 Onkyo + Magnaty, wzmak stereo philips + diory, inne.

 

Proszę o pomoc w doborze zestawu:

1. wzmacniacz stereo

2. kolumny podłogowe

3. urzadzenie wielofunkcyjne - zródło (wifi, bluetooth, hdmi, LAN itp)

4. kabli głośnikowych

 

Po przeanalizowaniu wielu tematów doszedłem do wniosku że głośniki Focal byłyby dla mnie odpowiednie. Będę wdzięczy za sprawdzone i dobre propozycje

 

Na koniec mam jeszcze parę pytań na których nie znalazłem odpowiedzi jednoznacznych. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc w ich rozwikłaniu byłbym spokojniejszy:

1. wg mojej dawnej wiedzy najlepszy wzmacniacz jest w klasie A. Czy coś się zmieniło w tej kwestii ? (bo są jakieś XA, XAB, H i inne i tego nie ogarniam)?

2. czy długość kabli do głośników musi być symetryczna ? (czy ma to kolosalne znaczenie ? ), czy kabel można zrobić dłuższy i zwinąć, żeby obydwa były jednakowe ?

3. czy to urządzenie wielofunkcyjne - zródło, gorzej odtwarza dzwięk z plików bezstratnych niż bluray, dvd ?

4. czy lepsza opcją jest kupić wzmacniacz zintegrowany czy przedwzmacniacz i końcówkę mocy ? (nie wiem czy dobrze to pisze) czy jeszcze lepiej wzmacniacz zintegrowany z urządzeniem wielofukcyjnym?

5. gdzie najbardziej opłaca się szukać podzespołów do zestawu stereo ? markety np saturn czy jakieś salony specialistyczne ?

 

Dziękuję wszystkimi za pomoc i wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po przeanalizowaniu wielu tematów doszedłem do wniosku że głośniki Focal byłyby dla mnie odpowiednie". A ile kolumn Focala słuchałeś i w jakiej konfiguracji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Tobie mogę jedynie powiedzieć to co mam i co testowałem. Denon pma1510ae+Monitor Audio Silver10, według mnie dobre zestawienie.

MA S10 testowałem vs. Focal Aria 926 i jak na moje ucho MA wygrały no i cena :) co prawda Focale są piękne i też dobrze grają ale jak dla mnie zbyt skrajnie grały i delikatnie wysokie tony za mocne były ale bez przesady. Gdyby Focale nowe by kosztowały tyle co MA to bym Focale kupił. Różnica w dźwięku zbyt mała ale różnica w cenie już duża bo set 5.0 kupowałem.

Mój typ to Denon pma1520ae+dcd1520ae+MA Silver8lub10. Możesz też na Marantza spojrzeć z Dali Zensor7.

Najlepiej jak sam się udasz do salonu audio bo tam otrzymasz fachową pomoc to raz a dwa większy wybór niż w marketach no i zawsze można negocjować cenę :)

Czemu wspominasz i różnych długościach przewodów do kolumn? Na rysunku masz wszytko ładnie i symetrycznie rozstawione to i przewody równe będą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

nowe Focale to marne kolumny z ogromną marżą, ale co kto lubi.

 

Za te pieniądze posłuchaj z 3 systemów "odniesienia", powiedzmy w Audio-Connect na Baltlabie i Premium Sound na Audii Flight, Heglu z Xavianami na przykład lub Audiosolutions.

 

Trzeci zestaw to Cayin+Studio 16hertz - wyrób sobie własne zdanie, potem posłuchaj Focali z Atollem i zdecyduj. Poluj na sh na okazje na końcu. Jeśli tylko nówki to Baltlab Epoca 3 z Xavianami Neox/Jolly lub Studio 16hertz może. Posłuchaj Dayensów (wypożycz może), rewelka.

 

Kable to na końcu, dostanie je gratis pewnie kupując zestaw w 1 miejscu, to już dobiera się konkretnie. Niezłe kolumny w Twoim budżecie to też Phonary.

 

Osłuchuj, nie śpiesz się, poznaj granie Regi, Audiolaba, Nada - kupujesz sobie - najlepiej jak sam ocenisz

 

Kable tak - ta sama długość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zacznę od odpowiedzi na Twoje ostatnie pytania. Wzmacniacze klasy A nie są najlepsze obiektywnie, natomiast mają swój charakter brzmienia, który wielu się podoba. To granie lekko ocieplone, gęste, bardzo plastyczne. Na pewno do kolumn należy zastosować równe odcinki kabli, jeśli kabel jest zbyt długi, nie należy go zwijać, tylko rozłożyć (zwinięty kabel działa jak cewka, co może mieć minimalny wpływ na brzmienie). Jakość dźwięku z urządzeń sieciowych jest już na poziomie CD, oczywiście wszystko zawsze zależy od jakości pliku. W założonym budżecie szukałbym jednak wzmacniacza zintegrowanego, natomiast odtwarzacz strumieniowy zastawiłbym jako oddzielne urządzenie. Natomiast co do wyboru miejsca zakupu to już Twoja decyzja. Z mojej strony już teraz zapraszam do naszego salonu na odsłuchy. Masz do wyboru w naszym salonie ogromny, prawdopodobnie największy asortyment sprzętu, który w komfortowych warunkach możesz posłuchać, porównać bez ograniczeń czasowych. Z Warszawy masz do nas całą drogę autostradę, 1.5 godziny spokojnej jazdy, na miejscu duży prywatny parking. Zaprasza serdecznie,

 

Wracając do konkretów, na pewno wybór kolumn Focal jest jak najbardziej optymalny. W Twoim przypadku wchodzą w rachubę Focal Chorus 716 (https://www.q21.pl/focal-chorus-716.html) bądź seria wyższa i wyraźnie lepsza Focal Aria 926 (https://www.q21.pl/focal-aria-926.html). To dynamiczne granie z dobrą sceną, świetną przestrzenią i dynamiką na pierwszym miejscu. Seria Aria jest lepsza szczególnie w kwestii mikrodynamiki, plastyczności, spójności. Drugą opcją jest polska konstrukcja Audio Academy Hyperion IV (https://www.q21.pl/audio-academy-hyperion-iv.html). To polska konstrukcja, bardzo elegancka i przede wszystkim oferująca równie dynamiczny, szybki dźwięk z wyraźnym, gęstym środkiem pasma. To moja rekomendacja. Warto jeszcze posłuchać brytyjskiej konstrukcji Tannoy Revolution XT 8F (https://www.q21.pl/tannoy-revolution-xt-8f.html). To trochę łagodniejszy, lekko ocieplony charakter z wybitną, trójwymiarową sceną za sprawą głośnika koncentrycznego.

Kwestia elektroniki - na pewno warto rozważyć brytyjską elektronikę Cambridge Audio CXA80 z CXN (https://www.q21.pl/cambridge-audio-cxa80-cxn.html). To firmowy zestaw wzmacniacza z odtwarzaczem sieciowym. Nie jest to tani zestaw, jednak oferujący naprawdę dobry dźwięk. Alternatywą (jeśli szukamy elektroniki jednej marki) może być Onkyo A-9070 (https://www.q21.pl/onkyo-a-9070.html) z odtwarzaczem sieciowym Onkyo NS-6130 (https://www.q21.pl/onkyo-ns-6130.html). Natomiast jeśli możemy zastosować segmenty różnych marek, na pewno sugeruję posłuchać wzmacniacz Atoll IN100SE (https://www.q21.pl/atoll-in100se.html), hybrydę lampową Vincent SV-500 (https://www.q21.pl/vincent-sv-500.html) bądź wyższy model SV-227 (https://www.q21.pl/vincent-sv-227.html) oraz pracujący w czystej klasie A wzmacniacz Xindak XA-6800R II (https://www.q21.pl/xindak-xa6800r-ii.html). Do powyższych wzmacniaczy sugerowałbym odtwarzacz strumieniowy Pioneer N-30AE (https://www.q21.pl/pioneer-n-30ae.html), wspomniany powyżej Onkyo NS-6130 lub Marantz NA6005 (https://www.q21.pl/marantz-na-6005.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, to tylko kilka dobrych konfiguracji, które powinny Cię w pełni usatysfakcjonować. Zapraszam jednak serdecznie na odsłuchy, gdzie będziesz mógł przekonać się jak poszczególne zestawy grają, co oferują i dokonać dobrego wyboru.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej_6649,

 

Nie wiem skad Focal i MA.

Moim zdaniem jak chcesz tego czego szukasz, to ciepłe kolumny i neutralny piec. Z kolumn Dali (byle nie Zensor 7, a wyższe serie), Dynaudio, B&W, ewentualnie Tannoy, KEF. Chcesz ciepło a poradzili Ci same zimne i ostre marki :O

Z droższych, Xavian, nie wiem co są warte tanie Sonus Faber.

 

Do tego neutralny i żywy piec, i bedzie dobrze.

 

Co do odtwarzaczy tego jest od groma, onkyo o którym wspomniał Q21 ma świetne recenzje, nie słuchałem, ładnie wyglada i ma sterowanie na panelu. Większość innych ma tylko przez aplikacje, a do niektórych bez jabłka bedzie trudno. Odtwarzacz ok 2-3 tys bedzie w zupełności wystarczający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon pma1510ae+MA Silver10 to zimne i ostre marki? No ja to mam i nie wydaje mi się aby było tak jak mówisz :) kolego Kapelli

Sonus Faber to raczej wymagające kolumny, myślałem kiedyś nad serią Venere 3.0 ale cena hmmm... a z Kefów to które bo LS inaczej grają niż Rki a R300 godne uwagi bo to spore podstawkowe kolumny :)

Miałem Zensor7 i nie są złymi kolumnami ale nie z Denonem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie nie osiągniesz nic sensownego idąc drogą "popularną". Szkoda pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Też szukałem takiego zestawu w tej cenie i ostatecznie zdecydowałem się na kolumny Tannoy XT8F, odtwarzacz Onkyo 6170 i wzmak Atoll in100se i jestem zadowolony. Całość lekko ponad 12 tys z podstawowymi kablami Kimber. Dodam tylko, ze odtwarzanie własnych flaców znudziło mi się po tygodniu - jedyne czego używam to Tidal HiFi.

Bardzo mocno sugeruję udanie się do specjalistycznego salonu i to takiego, który pozwoli ci odsłuchać 2-3 wstępnie wybrane opcje w domu. To co brzmiało bardzo porównywalnie w pomieszczeniu odsłuchowym sklepu różniło się znacznie w mniej idealnych warunkach odsłuchowych mojego salonu.

Pzdr

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Trochę to trwało zanim przeanalizowałem je wszystkie - bo wstrasznie dużo fachowych słów i nazw używacie :). Podsumowując:

1. nie słuchałem focali nigdy jeszcze. Zamierzam to zrobić w najbliższym czasie żeby zweryfikować opinie przeczytane

2. Głośniki będą rozmieszone symetryczne, jednak zródło będzie gdzieś z boku, dlatego też kable będą o długości powiedzmy 3m jeden, 6m drugi (lub obydwa takie same)

3. słuchałem wczoraj 3 zestawów:

- wzmacniacz stereo maranz + odtwarzacz strumieniowy maranz + sonus faber chameleon B (monitory)

- wzmacniacz stereo maranz + odtwarzacz strumieniowy maranz + sonus faber chameleon T (stojące)

- wzmacniacz stereo maranz + odtwarzacz strumieniowy maranz + Dali Opticon 5 (stojące)

Bardzo dobrze grały te zestawy jak dla mnie. Sonusy - dużo detali, Dali - bardziej rozłożysty dzwiek. Obydwa zestawy - ciepłe brzmienie, dość szybkie.

 

Czytając Wasze odpowiedzi nasunęły mi się kolejne pytania:

1. dlaczego przeglądając strony ze wzmacniaczami nigdzie nie jest napisane jaka to klasa wzmacniacza ? - to nie jest ważne ?

2. Maranz który grał mi wczoraj był w klasie AB. Oznacza to, że przy cichej muzyce pracuje w klasie A ?

3. W jakiej klasie w moim budżecie trzeba szukać wzmacniacza i czy to ma duże znaczenie?

4. Czy wzmacniacz polskie np. Batlab grają porównywalnie do innych marek w tej samej półce cenowej ? (bo jak oglądam Maranze, Harmany i inne to wizualnie można powiedzieć, że są one bardzo przybajerzone, a np. Batlab nie. Czy to ma znaczenie?

5. czy kolomny Studio Herz są jakościowo porównywalne do kolumn zagranicznych producentów?

 

Q21: zaproponowałeś mi też wzmacniacz Xindak w klasie A. Z tego co wiem jest to Firma Chińska, a zdanie mam o Chińczykach nie najlepsze. Czy jest to produkt dobry ?

 

"W tym budżecie nie osiągniesz nic sensownego idąc drogą "popularną". Szkoda pieniędzy." - a jaka jest inna słuszna droga ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

czy kolomny Studio Herz są jakościowo porównywalne do kolumn zagranicznych producentów?

 

 

To są bardzo dobre kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

4. Czy wzmacniacz polskie np. Batlab grają porównywalnie do innych marek w tej samej półce cenowej ? (bo jak oglądam Maranze, Harmany i inne to wizualnie można powiedzieć, że są one bardzo przybajerzone, a np. Batlab nie. Czy to ma znaczenie?

grają lepiej :), nie płacisz za markę i jak to nazwałeś bajery, tak samo Leema, Dayens, Audia Flight i kilka innych. Posłuchaj zestawu na Baltku i sam zweryfikujesz.

 

Nie wydajesz 2.000 (a i tu warto rozsądnie), a 12.000, słuchaj i jeszcze raz słuchaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

W tej cenie jak któryś z kolegów wyżej polecał bym ci połączenie minas anor z lampą cayin mt35s.

Możesz podjechać do nas na odsluch takiego sprzętu.

A jeśli w twojej okolicy go nie ma a nie chcesz robić wycieczki dajemy możliwość wypożyczenia sprzętu.

Moim zdaniem przy tej kwocie i tak sprzęt finalnie powinien znaleźć się u ciebie przed kupnem.

Sprzęty grają jednak inaczej w salkach odsluchowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że przewaliłem tony sprzętu (w sztukach dawno przestałem liczyć), to mogę dać Ci jedynie następujące rady:

 

1. Ufaj tylko własnym uszom (recenzje nawet najlepsze są funta kłaków nie warte bo integralną częścią systemu są również uszy i pomieszczenie słuchającego). Mamy inne warunki lokalowe, inaczej słyszymy, inna estetyka dźwięku nam się podoba. Nie słuchaj nikogo, nawet najbliższych przyjaciół - koniec, końców to Ty wydasz 12 kawałków i będziesz żył z tym wyborem.

2. Przywoź sprzęt do własnego pomieszczenia i w nim słuchaj - wycieczki do sklepów i odsłuchy w tamtejszych warunkach potrafią być skrajnie mylące (przykładami mogę rzucać jak z rękawa).

3. Wypożyczaj do odsłuchów tylko sprzęt wygrzany = po kilkuset godzinach pracy (różnice potrafią być znaczące) i nie martw się, że nowy, zakupiony sprzęt nie zagra tak dobrze przez kilka(naśnie) tygodni,

4. Nie podwyższaj budżetu nawet gdyby mieli Cię szatkować krajalnicą do kapusty. Bieg w kierunku doskonałości jest biegiem straceńczym. Dobrze wydane 12tys sprawi znacznie większą frajdę (muzyczną) niż źle wydane 24tys.

5. Zacznij od "czegoś" (np. wzmacniacza - W CIEMNO - wiem, że brzmi to jak herezja ale nie przejmuj się gadaniam "znawców") i tego wyboru się trzymaj się z uporem maniaka, dobierając pozostałe komponenty. Jeśli nie ustalisz sobie takiego punktu odniesienia, stopień komplikacji wyboru będzie rósł w tempie geometrycznym = nigdy nie podejmiesz sensownej decyzji.

6. Masz duże pomieszczenie ok. 34m2 w dodatku otwarte. Nie oszczędzaj na wydajnym piecu. Najlepsze kolumny nie zagrają ze słabą amplifikacją. Średniej jakości kolumny z "poważnym" wzmacniaczem potrafią "wbić" w fotel. Nie przejmuj się samą architekturą elektryczną. Dziś świetne konstrukcje można znaleźć zarówno w kl. A (Sugden), AB (wiele marek), D (Auralic), Hybrydy (A/D Devialet, Lampa/D Rogue Audio), itd.

 

Miłej zabawy - powodzenia,

P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Masz duże pomieszczenie ok. 34m2 w dodatku otwarte. Nie oszczędzaj na wydajnym piecu. Najlepsze kolumny nie zagrają ze słabą amplifikacją. Średniej jakości kolumny z "poważnym" wzmacniaczem potrafią "wbić" w fotel.
- mam pytanie. Czy wielkość pomieszczenia powinienem rozpatrywać łącznie całość czy tylko do miejsca odsłuchu ? Pomieszczenie jest ok 34m2, a odsłuch w odległości ok 2-3m. Zwykle przy kolumnach jest zapis o sugerowanej odległości osłuchu. Czy to ma znaczenie ?

 

Nasunęło mi się parę pytań:

1. jeden sprzedawca w sklepie mówi: to jest 50W w klasie A i napędzi każde głośniki, to co innego niż 50W w klasie AB. Czy ma on rację ?

2. jeden z kolegów wyżej proponował Xindiaka XA6800 w klasie A. Czy to jest dobra marka i wzmacniacz, czy raczej sobie darować ?

3. dlaczego na stronach ze specyfikacjami wzmacniaczy nie piszą ich klasy ?

4. do ilu % mocy wzmacniacz A-B pracuje w klasie A a ile w B?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- mam pytanie. Czy wielkość pomieszczenia powinienem rozpatrywać łącznie całość czy tylko do miejsca odsłuchu ? Pomieszczenie jest ok 34m2, a odsłuch w odległości ok 2-3m. Zwykle przy kolumnach jest zapis o sugerowanej odległości osłuchu. Czy to ma znaczenie ?

 

Nasunęło mi się parę pytań:

1. jeden sprzedawca w sklepie mówi: to jest 50W w klasie A i napędzi każde głośniki, to co innego niż 50W w klasie AB. Czy ma on rację ?

2. jeden z kolegów wyżej proponował Xindiaka XA6800 w klasie A. Czy to jest dobra marka i wzmacniacz, czy raczej sobie darować ?

3. dlaczego na stronach ze specyfikacjami wzmacniaczy nie piszą ich klasy ?

4. do ilu % mocy wzmacniacz A-B pracuje w klasie A a ile w B?

 

A. Co do kolumn i odległości do sweetspotu, to takich reguł nie ma - choć część konstrukcji "studyjnych" (Harbeth, PMC, Amphion) są projektowane jako monitory bliskiego pola. Przy 2-3 metrach nie ma zasad. Równie dobrze zagrać mogą bardzo duża Amphiony 7LS jak podstawkowe RLS Calisto. Ten parametr ma znacznie mniejsze znaczenie (o ile w ogóle) niż wielkość pomieszczenia (kubatura).

 

B. Jakiekolwiek dokładne "przeliczniki" (metry na "moce") nie mają większego sensu. Dysponując jednak sporym metrażem nie warto koncentrować się np. na minimonitorach (nawet słuchając w bliskiej odległości od bazy), bo nie będą w stanie wytworzyć sensownego ciśnienia akustycznego (nawet słuchanie po cichu będzie zmuszało je do "pracy ponad siły", przez co będą szybko ulegały kompresji). Kolumny o niewielkich gabarytach dysponują zazwyczaj niską skutecznością więc potrzebuję mocniejszej amplifikacji do ich wysterowania. Co nie znaczy, że te skuteczniejsze paczki, tej lekkiej "nadwyżki" mocny nie potrzebują. Zazwyczaj przekłada się ona na lepszą kontrolę w całym paśmie (z niskimi składowymi na czele). Przy słabych wzmacniaczach mocniejsze rozkręcanie gałki potencjometru (przy niskoskutecznych kolumnach) powoduje występowanie większych zniekształceń, co dodatkowo pogarsza sprawę. Jednak nie sama moc znamionowa ma tu znaczenie - czasem ważniejsze jest "zaplecze" w postaci kondensatorów (łącznej pojemności i jakości tych podzespołów) odpowiadających za chwilową "sprawność" wzmacniacza. Udowadniają to choćby wzmacniacze Naim'a (słabowite "na papierze", z dużym kopem w rzeczywistości).

 

1. Zdecydowanie tak - 50W kl. A to dużo i zazwyczaj wystarcza do napędzenia nawet dość "trudnych" kolumn. Podstawowa wada takiej amplifikacji to bardzo wysokie zużycie prądu nawet w spoczynku oraz bardzo duże temperatury pracy (nierzadko przekraczające 50-55stC). Kupując taki wzmacniacz masz piecyk węglowy w domu i wysokie rachunki za prąd. Jednak brzmienie czystej kl. A jest czasem warte wyrzeczeń (jeśli ktoś lubi takie "jędrne", choć czasami nieco mniej konturowe granie).

 

2. Jako wieloletni użytkownik dalekowschodniego sprzętu (kilka wyższych modeli Vincenta), pozostaję sceptyczny, jeśli chodzi o produkowany tam sprzęt. Choć ewidentnie czasy się zmieniają a jakość elektroniki z Państwa Środka wciąż się podnosi (przykładem są choćby konstrukcje pekińskiego Auralica). Osobiście pozostaję jednak w kręgu europejskiej technicznej kultury.

 

3. Większość producentów podaje pełną specyfikację, chociaż są wyjątki. Jak już wspomniałem, moim zdaniem nie ma to żadnego znaczenia. Jedynym kryterium wyboru powinno być to, czy dana estetyka brzmieniowa nam się podoba czy nie. Przez lata byłem zwolennikiem urządzeń czysto analogowych (kl. A, hybrydy lampowo/tranzystorowe), potem poszedłem w kierunku wydajnych konstrukcji typu A/B, a teraz wzorcem dla mnie są urządzenia hybrydowe A/D (Devialet) lub lampowo-cyfrowe (Rogue, Peachtree). Wszystko się zmienia - my się zmieniamy, technika się zmienia.

 

4. To już kwestia czysto konstrukcyjna. Nie ma jakichś odgórnych norm, reguł.

 

Pozdr, P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W tym budżecie nie osiągniesz nic sensownego idąc drogą "popularną". Szkoda pieniędzy." - a jaka jest inna słuszna droga ?

 

Są różne nietypowe możliwości:

 

- monobloki Audiomatus

- Labruppen IPD (ma DAC'a)

- monitory studyjne z DAC'iem lub bez

- używane, tańsze kolumny na początek

- monitory + sub aktywny, ale za to wzmacniacz o mniejszej mocy

- bi-amping z estradową końcówka do basów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał mam Kefy R300 nowe na sprzedaż.

 

do 12k kolego złożyłbym klasyczne stereo lecz z marek raczej niszowych, na używanym wzmacniaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pantaleon dal Ci znakomite rady :)

1.3. No właśnie teraz wiele konstrukcji w klasie D dostarcza naprawdę dobrym emocji w dźwięku. Wspomniany Devialet, Wadia czy obecnie w świetnej cenie Roksan Oxygene. Na pewno są to urządzenia które powinieneś protestować obok czystej kilku watowej lampy w klasie A.

 

2. Przypnijmy tylko że wiele europejskich producentów konstruuje swoje produkty w kraju środka, lub też korzysta z ich podzespołów.

Absolutnie nie neguje wyboru tych konstrukcji. Moim zdaniem wzmacniacze lampowe robią wręcz wyjątkowo dobre. Tranzystory po prostu konkurencyjne.

 

 

Zapraszam na odsłuch także czystej klasy A kontra D.

A później jak słusznie zauważył kolega koniecznie weźmiesz sprzęt do siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Wasza wiedza nie zna granic! :-)

 

Ostatecznie zestawiłem poniżej parę polecanych modeli wzmacniaczy, kolumn i DAC (z tym mam największy problem). Czy moglibyście ocenić, czy ma to sens ? byłbym bardzo wdzięczny, a w szczególności za pomoc w DACu..

 

WZMACNIACZE

1. Rega Elex-r - 5400

2. Peachtree-audio-nova220se ok 7000

3. atoll-in200se.html ok 7000

4. musical-fidelity-m3si 7000

5. Marantz PM8005 5000zł

6. NAD C368 4300

 

Kolumny:

1. Studio 16 Hertz MINAS ANOR IIIs Signature 6500 para, do przodu basreflex

2. Dali Opticon 6 7600 para

3. Sonus faber Principia 7 6000zł

4. Tannoy Revolution XT 8f 7400 para

5. Bowers & Wilkins 683 S2 6700zł

 

DAC :

1. Maranz Marantz NA6005 2600zł

 

Tak jak pisałem wcześniej moje pomieszczenie to ok 35m2, 2,7m wysokości. Konieczny dzwięk z dobrą sceną, detal (ale nie studyjny), dynamiczny (bas nie musi być jakiś super). Czy jesteście w stanie podpowiedzieć czy coś będzie z tego optymalnego?

 

PS wiem, że trochę budżet przekraczam

PS2. tak jak pisałem wcześniej, nie jestem specem, żeby kupować używki. Może po pierwszym dobrym zestawie tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Wasza wiedza nie zna granic! :-)

 

Ostatecznie zestawiłem poniżej parę polecanych modeli wzmacniaczy, kolumn i DAC (z tym mam największy problem). Czy moglibyście ocenić, czy ma to sens ? byłbym bardzo wdzięczny, a w szczególności za pomoc w DACu..

 

WZMACNIACZE

1. Rega Elex-r - 5400

2. Peachtree-audio-nova220se ok 7000

3. atoll-in200se.html ok 7000

4. musical-fidelity-m3si 7000

5. Marantz PM8005 5000zł

6. NAD C368 4300

 

Kolumny:

1. Studio 16 Hertz MINAS ANOR IIIs Signature 6500 para, do przodu basreflex

2. Dali Opticon 6 7600 para

3. Sonus faber Principia 7 6000zł

4. Tannoy Revolution XT 8f 7400 para

5. Bowers & Wilkins 683 S2 6700zł

 

DAC :

1. Maranz Marantz NA6005 2600zł

 

Tak jak pisałem wcześniej moje pomieszczenie to ok 35m2, 2,7m wysokości. Konieczny dzwięk z dobrą sceną, detal (ale nie studyjny), dynamiczny (bas nie musi być jakiś super). Czy jesteście w stanie podpowiedzieć czy coś będzie z tego optymalnego?

 

PS wiem, że trochę budżet przekraczam

PS2. tak jak pisałem wcześniej, nie jestem specem, żeby kupować używki. Może po pierwszym dobrym zestawie tak

Jak masz gdzieś odsłuchać to Exposure 2010 s2 kolumny Dynaudio Emit 30 i CA CXN w 12 tyś spokojnie dasz radę po upustach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale można np.

 

Adam Audio S2X - 8400 para nowe

Grace Design m903 używany - 6000

 

albo

Adam Audio S2X - 8400 para nowe

DAC do S2X - 1600

Źródło cyfrowe jakieś np. Oppo

 

Żadna z wczesniejszych opcji lepiej nie zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniaczy dopisz do listy roksan oxygene. Jeśli spodoba ci się dźwiękowo to może pozamiatac obecne modele. Jest teraz w rewelacyjnej cenie.

Co do stremera z daciem to prawdę mówiąc od tego marantza deczko lepiej spisze się Pioneer n50.

 

Jesteście pewni panowie że te aktywne monitory na większej powierzchni przy dalszej odległości do słuchacza się sprawdzą?

 

W przypadku pytań lub wycen pozostaje do dyspozycji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni panowie że te aktywne monitory na większej powierzchni przy dalszej odległości do słuchacza się sprawdzą?

 

Mocy im nie brakuje.

 

Kolega napisał: "Konieczny dzwięk z dobrą sceną, detal (ale nie studyjny), dynamiczny (bas nie musi być jakiś super)."

 

Te monitory to zupełnie inna klasa w porównaniu do wymienionych wyżej budżetowych zestawów wzmacniacz/kolumna. Nie ma takiej opcji, żeby jakiekolwiek zestawienie z powyższej budżetówki dało lepszy dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w dedykowanym pomieszczeniu wcześniej gral jakis inny zestaw? Może się mylę ale póki co to odbierasz elementy katalogowo. A co jest dostępne w pobliskim salonie audio byś mógł system sprawdzić w dedykowanym pomieszczeniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o moc. Monitory studyjne mają charakterystyczne rozpraszanie dźwięku. Sprawdzają się w bliskiej odległości do jakiej zostały zaprojektowane.

Tylko pytam bo nie wiem. Ale założenia teoretyczne są inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o moc. Monitory studyjne mają charakterystyczne rozpraszanie dźwięku. Sprawdzają się w bliskiej odległości do jakiej zostały zaprojektowane.

Tylko pytam bo nie wiem. Ale założenia teoretyczne są inne.

 

Zgodnie z rysunkiem kolegi rozmawiamy o odsłuchu z 2m.

 

Ale nawet gdyby tak nie było, to przy różnicach o klasę dźwięku, takie założenia projektowe są do pominięcia, moim zdaniem. Nie rozmawiamy o rozwiązaniu idealnym, tylko o optymalnym przy założonym budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Wasza wiedza nie zna granic! :-)

 

Ostatecznie zestawiłem poniżej parę polecanych modeli wzmacniaczy, kolumn i DAC (z tym mam największy problem). Czy moglibyście ocenić, czy ma to sens ? byłbym bardzo wdzięczny, a w szczególności za pomoc w DACu..

 

WZMACNIACZE

1. Rega Elex-r - 5400

2. Peachtree-audio-nova220se ok 7000

3. atoll-in200se.html ok 7000

4. musical-fidelity-m3si 7000

5. Marantz PM8005 5000zł

6. NAD C368 4300

 

Kolumny:

1. Studio 16 Hertz MINAS ANOR IIIs Signature 6500 para, do przodu basreflex

2. Dali Opticon 6 7600 para

3. Sonus faber Principia 7 6000zł

4. Tannoy Revolution XT 8f 7400 para

5. Bowers & Wilkins 683 S2 6700zł

 

DAC :

1. Maranz Marantz NA6005 2600zł

 

Tak jak pisałem wcześniej moje pomieszczenie to ok 35m2, 2,7m wysokości. Konieczny dzwięk z dobrą sceną, detal (ale nie studyjny), dynamiczny (bas nie musi być jakiś super). Czy jesteście w stanie podpowiedzieć czy coś będzie z tego optymalnego?

 

PS wiem, że trochę budżet przekraczam

PS2. tak jak pisałem wcześniej, nie jestem specem, żeby kupować używki. Może po pierwszym dobrym zestawie tak

 

Ostatnio słuchałem Focal Aria 926 po krótkich negocjacjach cena 7500 według mnie lepsze od Dali Opticon 6 za które inny sklep życzył sobie 6800

warto posłuchać wybrać a później negocjować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.