Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio Emit M20 - Excite X14.


AndrzejPiaseczno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To znowu ja :).

Na stronce pewnego salonu jest wyprzedaż Excite X16, zachęcony ceną poszedłem sprawdzić jak grają. ale, ale .... po rozmowie z ładniejszą i rozsądniejszą połówka doszliśmy do wniosku że mamy ważniejsze wydatki i... mieliśmy tańszy samochód niż te X16 :/

Ale jak się umówiłem to poszedłem i posłuchałem: znowu Bronze 2 żeby sobie przypomnieć jak fajnie grają, nawet mi się podobało, góra mało rozdzielcza ale błyszcząca, bas niestety trochę napompowany i podbarwiony. Potem Pan powiedział że są tańsze X14 (od X16), posłuchałem no i Bronze to jednak słabizna :/

Basu z tych X14 jest w sam raz może nie ma dynamiki ale góra to już poezja. Szukając większego basu Pan polecił Emit M20, nawet lepiej bo tańszy.

M20 gra dołem lepiej od X14 to jasne, ale to salon i dużo luzu z każdej strony, zatkałem BR gąbeczkami i granie mocno się wyjaśniło.. trochę za bardzo niestety. Salon nie wypożycza kolumn do domu więc nie zweryfikuję czy się odnajdą u mnie. Nigdy żadne kolumny nie dudniły w tym pokoju co będą kolumny ale chcę Was zapytać:

 

1. Jak Emit M20 odnajdą się w normalnym pokoju - bez zatkanego BR max 30 cm od ściany. na ceneo jest 1 opinia negatywna o nich że w domu strasznie dudnią.

2. Czy jakieś starsze Dynaudio - lub inne firmy - zagrają tak detalicznie jak X14 ? Może jakaś wstęga?

3. Czy znacie jakiś salon w którym można wypożyczyć Emit M20 do domu (najlepiej w stolicy). Wiem że jest 14 dni na zwrot towaru ale byłem na tylu odsłuchach że żadnemu salonowi w stolicy nie zrobię takiego chamstwa - za sporo dobrych rad i podejście do słuchających bez kupowania.

4. Wiem że po sprawdzeniu u siebie i jak nie podejdą to pewnie w 1 aukcji da się je opchnąć za ponad 2k - to dobra kolumna i dobrze wyceniona - może dlatego że paskudna (były te czarne) - ale 25% straty to jednak sporo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś skoczył "na główkę" to przy odsprzedaży dużo też nie stracisz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ta sama wysokotonówka, więc zmartwienia o jakość góry nie ma ...

Mniejszy woofer, więc obawy o dudnienie też nie, ale to i tak głównie zależy

od posadowienia poza rogami i różniących się trzech wymiarów pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DM 2/6 Emit pewnie będą miały tyle dołu co M20 z zatkanym basrefleksem - chociaż pewnie wysokie są trochę bardziej tłumione i wychodzi podobnie... Wiecie czy mimo mniejszych rozmiarów DM 2/6 zagrają podobną sygnaturą jak M20 - które po zatkaniu BR straciły sporo na równowadze tonalnej... I nie o bas już chodzi bo jasne że będzie go mniej - ale o nadmiar wysokich nad pozostałym pasmem.

 

PS. Jakbym trafił DM 2/7 (odpowiednik Emita M20) to bym ryzykował i brał śmiało. Z Dynek już mnie nic nie wyleczy raczej - tylko zakup jakiejś pary. :)

 

PS. 2. Czy Dynki mają monopol na takie wysokie? Pan w sklepie powiedział że w tej cenie nie ma nic innego. Xavian ale to cena x2. Pamiętam też przez przypadek słuchałem Elaca BS 244.3 i było też super... ale to jeszcze więcej od X16.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem dobrze zainstalowany tani tweeter też świetnie zagra.

Nie wierz w cuda, że do kolumn za 3 tys ktoś wkłada głośniki za 1,5 tys.

Może równie dobrze, jak w tych modelach zagrają DIY z Daytonem, SB A czy Wavecorem

które kosztują do 2 stówek za egzemplarz, a nie wspominam tu o tańszych dostawcach

typu Monacor, czy mnóstwo firm z Dalekiego Wschodu.

A jeszcze przy dużych zamówieniach cena to grosze.

Chińskie podróbki Vify XT były na alle chyba po sześćdziesiąt parę zeta -

a to cena w detalu. Zresztą ten Elac to już wstęga; czasem niedroga, ale samo

jej włożenie w kolumnę mocno uszlachetnia ...cenę ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że koszt produkcji takich kolumn to 25-30%. Reszta to koszt marketingu dystrybucji dobrej prasy itd.

Kurcze głośnik to żadna kosmiczna technologia piękne skrzynki da sie zrobić za 500. więc dlaczego wszystko poniżej 2k nie gra?

Z DIY trzeba mieć pojęcie co brać większość konstrukcji jednak nastawiona jest na efektowny dźwięk bo to się podoba. Tylko ja taki dziwak jestem.

 

Proszę poleć coś. Widze że sa klony Diy mx140 stx.a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba szukać, ale i tak zdecyduje budżet.

Doradzałem parę lat temu koledze najtańsze rozwiązanie z możliwych,

bo nie miał wtedy kasy i skończyło się na Fonicsach z Monacorami ( 45 zł + 75 zł )

Myślałem, że będzie shit, bo w ciemno , a do tego on już miał parę kolumn.

Stwierdził jednak na zakończenie, że żadne mu tak dobrze nie grały.

Określ budżet a coś może się znajdzie.

Trzeba jednak liczyć się z wooferem rzędu 2 stówki i kopułką za nieco

mniejsze pieniądze; byle szmacianą. Plus buda i elementy zwrotnicy.

Pomiary też byłyby wskazane, ale o tem potem ;-)

 

PS. Jednak DIY to raczej lepsza jakość, a nie efektowność.

Dość rzadko na allegro są dobre DIY, czyli raczej się sprawdzają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej rozumiem Twoje zauroczenie brzmieniem Dynaudio, jak juz raz podejda to ciezko sie z ich brzmienia "wyleczyc" heh. No ale najwazniejsza sprawa, wymienione przez Ciebie modele Dynaudio nie zagraja prawidlowo stojac max. 30cm od tylnej sciany (bocznych tez). One graja bardzo obszernie, buduja bardzo szeroka i gleboka scene, do tego do excite bedziesz musial kupic rasowy=drogi piecyk, ktory poradzi sobie z ich gorna srednica, ktora nie jest bezpiecznie wycofana (mowie o modelu X14). Ktos w Klubie Dynaudio oferowal ostatnio dm2/7 ale to nie do konca to samo co emity m20 (nie tylko brzmieniowo, rowniez co do wymogow odnosnie wzmacniacza, emity pod tym wzgledem sa "przyjazniejsze"). Oczywiscie wszystkie w/w monitory konkretnie wykorzystuja br (u mnie X14 stoja 80cm od tylnej sciany, dosuniecie na 30 cm daje bardzo mocne podbicie basu i wszelkie negatywne tego zabiegu konsekwencje). Z jednej strony jako uzytkownik Dynek bardzo chcialbym Ci je polecic ale jak nie masz mozliwosci na czas odsluchu odstawic je na odpowiednia odleglosc od scian to chyba trzeba szukac gdzie indziej. Moze sprawdz Guru Audio Junior czy jakos tak, podobno one wlasnie "lubia" wspomaganie tylna sciana a i zacnie brzmia. I najwazniesze na sam koniec, sa salony, ktore bez problemu wypozycza Ci dynie na odsluch w domu, tak naprawde musisz osobiscie sprawdzic jak to u Ciebie zabrzmi i wtedy bedziesz wiedzial czy to jest to. Na forum kazdy z nas doradzi Ci co innego, niektorzy smieciowe chinskie glosniki, ktore gdzies kisly na chinskim smietniku bez oporow postawia na rowni z glosnikami, ktore montuje Dynaudio...W sumie mozna i tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak postawienie X14 koło ściany podbiło by trochę bas to by nie zaszkodziło. Bo tutaj jest go mało.

M20 mają go wystarczająco. BR gra sporo bo po zatkaniu go robi sie nieprzyjemnie. Góra w x14 jest lepsza, ale mi bardziej podoba się m20. Ma lepszą dynamikę i sprężystość basu.

 

W sumie na czas odsłuchu kolumny mógłbym wystawić na więcej niż metr spokojnie... ale to wieczorem,lubie z 1h posłuchać już jak jest cicho, wtedy gra najlepiej.

Ale w dzień jak dzieciaki biegają musiały by stać blisko ściany. W dzień lubię jak coś gra w tle.

W obu przypadkach gra to dość cicho.

 

Ten Avance 509 mk1 miał Vife dt25 - to dość tani głośnik i trafia sie w DIY a gra w stylu Dynkowym. Szkoda że basu w nich było mniej niż x14. A co gorsza w Omegach 503 był już inny głośnik.

 

Troche mam już ciśnienie - te m20 poprostu grają jak chciałem, lepiej nawet od m30.

Podrążę temat wypożyczenia, ewentualnie w salonie poproszę o przestawienie ich na ścianę i dosunięcie.

W tym salonie nie ma prawie adaptacji akustycznej, za kolumnami jest 50 cm do ściany - co ciekawe między kolumnami nie ma ścia y tylko jest okno... ale basowi to pewnie pomaga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Jak masz mozliwosc odjechania monitorami od sciany i bardziej podeszly Ci Emity m20 to kupuj bo to swietne brzmienie i o wiele latwiejsze akustycznie i w stosunku do reszty toru od serii Excite. Andrzej a jaki piecyk i zrodlo mieli podpiete w salonie pod dynie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbij sobie nieco cenę i masz te :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4home mozesz opisac brzmienie tych drugich z Twojej listy monitorow (ze zwrotnicami od Akkusa)? I czy uwazasz, ze jak komus podoba sie brzmienie dynek to spodoba mu sie brzmienie celanow? U mnie jakis model heco celan graja w pizzeri na miescie hah i gore to one maja "zacna" - taka metaliczna jak w dynaudio... Za to canto grandy juz moga sie spodobac ze wzmacniaczem grajacym szybko i z mocno podana najwyzsza gora, bedzie faktycznie blisko brzmienia Dynaudio. Ja jednak dalej bede namawial na nowe dynie emit m20.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#DM 2/6 - Na razie sprzedający DM 2/6 milczy na temat kosztów bezpiecznej wysyłki - zaproponowałem żeby w cenie z aukcji Pan wysłał je z odbiorem w sobotę. Niestety Ale X14 mi nie podeszły - góra piękna, ale całościowo to mocno usypiające granie - pewnie DM 2/6 będą podobne - dla mnie za wcześnie na takie granie. Z opisów wynika że DM 2/6 mają lepszą dynamikę od DM 2/7 - nie chce mi się w to wierzyć. Ale cena jest taka że wystarczy (prawie) na dodanie Rel T5 do uzupełnienia dołu - tutaj kłopot z buczeniem odpadnie :)

 

#Emit M20 - Na razie nie mam odzewu na temat wypożyczenia M20. W jednym salonie nie mają wcale - do innego się nie dodzwoniłem. W salonie gdzie słuchałem M20 nie wypożyczają - ale jest usługa pokazu, gdzie Państwo przywożą do domu kilka kolumn i można sobie przez parę minut posłuchać - cenę usługi odejmują finalnie od ceny kolumn. 30 minut spokojnie wystarczy mi na potwierdzenie czy będą buczały. Na teraz jest to najlepsza opcja. Wcześniej zajadę i sprawdzę czy po przeniesieniu z miejsca odsłuchu na inną ścianę i dosunięcie ich na 20 cm do ściany zdegraduje aż tak mocno dźwięk - BR w tych dynkach pracuje dość mocno. Ja tam "złotouchy" nie jestem, ale faktycznie daje mocno do myślenia jak gdziekolwiek się nie pojawi opis / opinia Dynek że muszą stać na podstawkach i daleko od ścian i najlepiej z adaptacją akustyczną. Podstawki u mnie niestety odpadają - chyba że je przykleję do podłogi - bo inaczej dzieciaki zrobią kupę wiórów.

 

@Adam 38: Nie jest do końca tak że się strasznie boję mocnych wysokich - te w Bronze 2 są już dla mnie do udźwignięcia, nie są tak rozdzielcze - ale miło cykają. W MA B2 masakruje podbity wyższy bas - one po prostu buczą na starcie - bez znaczenia gdzie stoją.

Z Heco słuchałem 5 minut tych tanich Music Style 200, góra znacznie gorsza od Bronza (juz nie do udźwignięcia) ale bas fajny i sprężysty.

 

Generalnie

1. Jak góra będzie dobrej jakości - w sumie Emity M20 mają jej sporo i głośniejszą od X14 - ratuję je dobra rozdzielczość i ich jakość.

2. I nie będzie tego koszmarnego podbicia wyższego basu - jak w Bronze 2 i w Zensorach 3.

3. I nie będzie nacisku na średnicę tak jak w Sonus Faber Toy.

 

to powinno mi się spodobać - w cenie w jakiej szukam nie ma co wybrzydzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Jednak co uszy to opinia, ja uwazam, ze w x14 najslabsza jest wlasnie gora, zwlaszcza jak na Dynaudio, no mogli to lepiej ustawic ale wiadomo - od tego sa drozsze serie. Znowu z atollem bas jest szybszy niz w canto grand a juz o serii dm nie wspominajac. Zostaje Ci wypozyczac i sprawdzac. Szybkosc basu mozesz fajnie sprawdzic na plycie niejakiego Svena Wittekind album voodoo, np. kawalek measure of justice, chociaz kazdy inny sie nada hah

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i każdy ma swoje zdanie.

Celan to jednak nie music style. Ani góra ani dół. Mówisz metaliczna? Tego określenia pod ich kontem jeszcze nie słyszałem.

To monitory zawsze można wypożyczyć nowe do domu i sprawdzić czy ci leżą. Nawet lepiej w takim razie że tak wyszło, każdy ma swoje zdanie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie S4home, każdy brzmienie odbiera nieco inaczej. No ale akurat chwalić X14 za górę... która jak na standardy Dynaudio jest wyjątkowo przeciętna, gdzie nacisk i to mocny położony jest na dolny zakres góry, rozdzielczość tej góry też jest bardzo przeciętna a już nie mówiąc o tym, że porównanie z nowszymi X18 pokazuje od pierwszych sekund jak duża różnica jakościowa brzmienia góry pasma dzieli te dwa monitory... a wystarczyło tylko popracować nad strojeniem bo przecież ćwierkacze w obu tych dyniach siedzą praktycznie te same.

A co do Heco to grają z wzmacniaczem Pioneera i może stąd ten metaliczny nalot ale mogę Cię S4Home zapewnić, że również całościowo brzmi to razem właśnie bardzo metalicznie, bez nasycenia, po prostu okrutnie ale jak mówię, może to wina lichego zestawienia klamotów chociaż nie sądzę, żeby po zmianie wzmaka z tych kopułek w tych konkretnych Heco "popłynęła" finezja, barwa i nasycenie, to chyba jednak całkiem inna szkoła brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X14 mają łagodniejszą górę od Emit m20. Dla mnie lepiej. Emity nie grają wcale ciemno, góra jest obecna cykająca, rozdzielcza. Co po zatkaniu BR wyszło jak na dłoni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, na tej plycie mozna sprawdzic jak nasz system radzi sobie z elektronika, szybkim basem itd. tylko, ze dla mnie to niewielka pociecha bo ja slucham muzyki w stylu pierwszych plyt Varius Manx, Ani Dabrowskiej, Kenny G, Seal, Lisa Shaw, Keiko Matsui, Samantha James, Duran Duran czy Kate Bush. Owszem lubie sprezysty, szybki, zroznicowany bas jednak u mnie na pierwszym miejscu jest nasycona i barwna srednica oraz pieknie podana dzwieczna gora hah. Te plyte Svena wrzucilem jako przyklad, ze excite "gonia jak chca" na basie serie dm, a te kurduple x14 maja wyjatkowo sprawny i mocny jak na wymiary skrzynek basik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dm miałem więc jakoś tam znam a emity niestety tylko przejezdnie w salonie słuchałem więc za krótko aby porównać ale emity zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Wg. salonów, które je mają poza łatwiejszym napędzeniem emitów w stosunku do serii dm brzmienie "podobno" bardzo zbliżone

ale lepiej samemu sprawdzić bo jak pokazuje przykład wyższej serii tj. excite, np. X18 też miały być podobne do X14 a jednak są dużo lepsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą finezja to akurat możesz mieć rację.

Mamy te kolumny u siebie i o ile metalicznosci to w nich nie czuję o tyle finezji faktycznie też nie.

A używane Focus 160?

Chodź za używane Focus to żaden krzyczą już nie zaporowe a śmieszne ceny. Ale może warto je także rozważyć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3500 zł + 200 zł przesyłka 3700 zł

U nas chodzą po 4000-4200 zł za 8 lat gwarancji chyba warto dołożyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się nudził, możesz się poumawiać i posłuchać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo coś większego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie przepłacisz, a każdy z nich już naprawdę dobry poziom trzymie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.