Skocz do zawartości
IGNORED

dCS Network Bridge - nowy plikowy król ?


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, odrobine powagi... Neotech nie robi srebrnych kabli cyfrowych z impedencja 110 ohm

Testowalem natomiast ich w pelni srebrny 75 ohmowy i niestety kolo dobrego srebra to to nawet nie leżało

 

Masz rację. Ten kabel jest posrebrzany. Mój błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Aries G2 ma sie skladac docelowo z 4 klockow i jeden z nic to ma byc MasterClock.

Chyba w tym swoim laczu Lighting Link upakowali i2s i zegar, lub ten nowy DAC ma jakies buforowanie danych i zewnetrzne sterowanie zegarem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mr.Jones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Aries G2 ma sie skladac docelowo z 4 klockow i jeden z nic to ma byc MasterClock.

Chyba w tym swoim laczu Lighting Link upakowali i2s i zegar, lub ten nowy DAC ma jakies buforowanie danych i zewnetrzne sterowanie zegarem.

 

Tak. Tylko po pierwsze nie wiadomo co to za zegar, po drugie będzie niestandardowy i dedykowany i po trzecie raczej na pewno droższy od dostępnych rubidów.

Rubida z wyjściem 10MHz kupisz na eBayu za 200 USD. Do tego płyta PLL za kolejne 100, a najlepiej dwie co da pełną niezależność na wyjściach zegarowych. Czyli 400 USD. No i potrzebna obudowa, zasilacz, kabelki. Zapewne kolejne 200 USD.

W 600 USD mozna sie zmieścić.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek ale dyi’owiec nie kupi streamera za 17k al ten kto kupi nie będzie kombinował z dyi. Fajnie to wygląda może będzie to alternatywa dla dcs nb zwłaszcza jak okaże się ze lepiej od niego gra.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa obu grajków jest bardzo podobna. Warto porównać oba łeb w łeb.

Jak ktoś ma ochotę odwiedzić mnie z tym Ariesem G2 i zrobić pjedynek na szczycie to zapraszam, sam jakoś żeby go wypozyczać nie mam motywacji.

 

Pozdro

 

Piotrek ale dyi’owiec nie kupi streamera za 17k al ten kto kupi nie będzie kombinował z dyi. Fajnie to wygląda może będzie to alternatywa dla dcs nb zwłaszcza jak okaże się ze lepiej od niego gra.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

To jest jasne. Podałem przykład za ile można samemu złożyć znakomity zegar z obsługą wszystkich częstotliwości od 44k do 22M.

Ja steruję wbudowanym zegarem z Jaya zarówno DAC jak i NB od dCSa. Do tego oczywiście napęd CD.

Mam zamiar ściagnąc te dwie płytki z Chin i zbudować sobie zegarową rozdzielnię z prawdziwego zdarzenia i za grosze.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem w sieci z Chin płytkę zegara z modułem OCXO na pokładzie.

 

s-l1600.jpg

 

 

Dwa wyjścia zegara jako krotności 44,1kHz i 48kHz: 44.1K,88.2K,176.4K,352.8k,48K,96K,192K,384k, 8.4672M,11.2896M,12.288M,16.9344M,22.5792M,24.576M,27M,33.8688M plus wyjście 10M z OCXO. Nie wiem czy da się na obu wyjściach ustawić krotności dla 44,1 i 48 jednoczesnie. To bardzo trudne zadanie, zegary za pierdylion i np. mój Mutec nie potrafią. Ale jest na to sposób ... zastosować dwie płytki. Chyba, że przy zmianie próbkowania pliku ktoś lubi biegać i ręćznie zmieniać częstotliwość. W kwietniu sprawdzę osobiście. Cena ok. 120 USD. Do tego zasilacz za ok. 20 USD. Czyli za 140 USD plus opłaty celne i VAT mamy plus obudowa mamy znakomity zegar.

 

Jest też wersja płytki bez zegara OCXO. Na płytke trzeba wtedy podać sygnał np. z zewnetrznego zegara rubidowego. Płytka kosztuje wtedy ok. 64 USD. Zasilacz ten sam. Za zegar rubidowy trzeba zapłacić ok. 200 USD. Plus opłaty celne i VAT. Plus obudowa.

 

Podaję oczywiście ceny zakupu tam. Ceny realne w Polsce przy oficjalnej dystrybucji to podane kwoty x2. Co i tak jest super ceną w porównaniu do komercyjnych rozwiązań producentów klocków audio hi-end.

 

Takim zegarem wysterowujesz plikowca oraz DAC i ... jesteś w niebie :). Za śmieszne pieniążki w porównaniu do zegarów dCSa czy Esoterica:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Esoteric_G-01.jpg

 

Esoteric-G-01_Rear-View.png

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Master-Clock_Front.jpg

dCS-Vivaldi-Master-Clock_Rear.jpg

 

 

 

Jak widac do tych zegarów można próbować podać jeszcze lepszy sygnał zegara z zewnątrz przez wejście EXT IN czy REF IN.

 

A to rozwiązania zegarowe z rynku pro: Antelope Audio.

 

fullwidth-img-OCX-2.jpg

 

 

 

Poczytajcie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) /

 

 

Tutaj przykład schematu połączeń dla dCSa z dodatkowym plikowcem Aurendera. Generalnie zasadą jest, że wszystkie urządzenia cyfrowe w torze powinny być wysterowane TYM SAMYM sygnałem zegara z jednego źródła. I też tak mam ;), za rozsądne pieniążki.

 

 

full-system.png

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy zabawa w zegar zewn. ma sens w przypadku samego DCS NB?

Daca mam bez takiego wyjścia - Metronome C8+ i na razie nie planuję zmian

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy zabawa w zegar zewn. ma sens w przypadku samego DCS NB?

Daca mam bez takiego wyjścia - Metronome C8+ i na razie nie planuję zmian

 

Niestety tego DACa nie wysterujesz zewnętrznym zegarem ponieważ nie ma takiego wejścia.

Co do dCS NB nie wyobrażam sobie grania bez zewnetrznego zegara ale najlepiej sprawdzić samemu w swoim systemie.

Zazwyczaj podanie zewnętrznego zegara z dobrego źródła poprawia jakość dźwięku ale dopiero wysterowanie jak pisałem WSZYSTKICH komponentów daje najlepszy rezultat.

Jeśli nie podam zegara do dCS Debussy, a tylko do plikowca to na systemie słuchawkowym różnicę słychać bardzo wyraźnie. M.in. dlatego zamieniłem Audio Note DAC4 na dCS Debussy.

 

Jeśli jesteś z Warszawy to zapraszam z tym Metronomem, posłuchasz sam.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie, dzieki - to dwa poteżne kartony...

W efekt parowania wielu urządzeń jednym zegarem nie wątpię, ale czy mógłbyś rzucić uchem u siebie w efekt podłączenia/odłączenia SAMEGO NB?

DAC z oczywiście odłaczonym zegarem wtedy..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie, dzieki - to dwa poteżne kartony...

W efekt parowania wielu urządzeń jednym zegarem nie wątpię, ale czy mógłbyś rzucić uchem u siebie w efekt podłączenia/odłączenia SAMEGO NB?

DAC z oczywiście odłaczonym zegarem wtedy..

 

Może w weekend. przypomnij się na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz podac linka do tego zegarowego kita z Chin ?

Wlasnie sie zastanawiam nad Soundaware D300 Pro polowa ceny NB, ale zobie pierwsze testy z malina jako endpoint Roona zobacze jak to zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O te czerwone CI chodzilo :

 

OCXO.jpg

 

W CD ma dwa wyjscia jedno na zewnatrz a drugie do wewnetrznej plytki PCB wyjsc cyfrowych AES/EBU, Optical, Coaxal. Zworki na odwrotnej stronie nie wskazuja aby sie dalo osobno ustawic te dwa wyjscia.

 

OCXO2.jpg

 

Twoj D100 Pro czytal cale obrazy ISO ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mr.Jones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O te czerwone CI chodzilo :

 

OCXO.jpg

 

W CD ma dwa wyjscia jedno na zewnatrz a drugie do wewnetrznej plytki PCB wyjsc cyfrowych AES/EBU, Optical, Coaxal. Zworki na odwrotnej stronie nie wskazuja aby sie dalo osobno ustawic te dwa wyjscia.

 

OCXO2.jpg

 

Twoj D100 Pro czytal cale obrazy ISO ?

 

Ta górna.

Da sie ustawić. 8,4672 MHz to krotność 44,1kHz. U mnie w Jay'u, fakt że na innej płytce pętli, na drugim wyjściu mam ustawione 96 kHz. A na pierwszym 8,4672 MHz do napedu CD.

 

D100Pro czytał ale te niezabezpieczone. Inaczej trzeba było wyciągać DSFy.

dCS nie czyta ISO SACD. Tylko DSFy.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam zapytanie odnośnie najlepszego połączenia Dcs brige z Debussy jeśli chodzi o zegar, na chwile obecną uzyskałem odpowiedź od dystrybutora iż jedyne i najlepsze połączenie to kablem bnc z debussy do brige.

W powyższych postach czytam iż można jednak zastosować zegar zewnętrzny ,którym podamy sygnał na brige i na debussy- czy może to być np. takie urządzenie: Empirical Audio Pace Car 2? (czy nim załatwię wszystkie potrzebne częstotliwości na chwilę obecną i na przyszłość wykorzystując tylko streaming z Tidal, nie przełączając nic na zegarze przy każdym kolejnym utworze;-) ),

Dziękuję za odpowiedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie zdjecie to ta sama plytka tylko zabudowana w 'kopi' JAY's CD, Wiec moze sie da tak jak masz w oryginalnym JAY, a jak nie to moze sama druga plytke bez zegara OCXO i podac na nia 10MHhz z wyjcia pierwszej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam zapytanie odnośnie najlepszego połączenia Dcs brige z Debussy jeśli chodzi o zegar, na chwile obecną uzyskałem odpowiedź od dystrybutora iż jedyne i najlepsze połączenie to kablem bnc z debussy do brige.

W powyższych postach czytam iż można jednak zastosować zegar zewnętrzny ,którym podamy sygnał na brige i na debussy- czy może to być np. takie urządzenie: Empirical Audio Pace Car 2? (czy nim załatwię wszystkie potrzebne częstotliwości na chwilę obecną i na przyszłość wykorzystując tylko streaming z Tidal, nie przełączając nic na zegarze przy każdym kolejnym utworze;-) ),

Dziękuję za odpowiedź

 

No to dystrybutor sią na tym zna, że ho, ho ...

 

Ciekawe jak On chce połączyć dwa urządzenia ze sobą, które (oba) mają jedynie WEJŚCIA zegara ???

 

dcs-debussy-dac-sn8454-rear3-1024x510.jpg

 

 

 

dcs-20-07-018.jpg

 

 

Tzn. połączyć można, czemu nie, tylko nie wiem co to ma dać ;).

 

 

Co do podłączenia zegara do obu tych urządzeń jest pewna trudność.

 

Załóżmy, że nasz zewnętrzny zegar podaje i 44,1 i 48 kHz. I obie te częstotliwości dwoma kablami podamy do dCS NB. I git. Problem jest jedynie taki, że dCS Debussy ma tylko jedno wejście zegara. Więc albo będziemy przepinać kable odpowiednio do słuchanego materiału, raz z 44,1, raz z 48 kHz. Albo będziemy każdorazowo zmieniać pomiedzy 44,1 i 48 kHz podawanym do Debussyego.

 

A co się stanie gdy gramy np. z dCS NB materiał 96 kHz, a na wejście dCS Debussy podany jest sygnał 44,1 kHz czy 88,2 kHz.? Bardzo dobre pytanie. Ano stani się to, że Debussy rozpozna, że próbkowanie materiału i sygnał zewnętrznego zegara mają różne częstotliwości. Dioda zegara w Debussym zacznie migać i Debussy przełączy się na swój zegar wewnętrzny.

 

A żeby to wiedzieć to trzeba trochę z zegarami potrenować, pobawić i posłuchać.

 

Pozdro

 

Drugie zdjecie to ta sama plytka tylko zabudowana w 'kopi' JAY's CD, Wiec moze sie da tak jak masz w oryginalnym JAY, a jak nie to moze sama druga plytke bez zegara OCXO i podac na nia 10MHhz z wyjcia pierwszej.

 

Na pewno nie jest to transport Jay'S Audio CDT-3. Nie jest to też CD Player CDP-3. Osobiście wątpię, żeby ta czerwona płytka jako część płyty CD pochodziła od Jay's Audio. Ja się z żadnym CD Playerem Jay's Audio z zegarcem OCXO nie spotkałem.

 

Pozdro

 

Mozesz podac linka do tego zegarowego kita z Chin ?

Wlasnie sie zastanawiam nad Soundaware D300 Pro polowa ceny NB, ale zobie pierwsze testy z malina jako endpoint Roona zobacze jak to zagra.

 

D300 Ref wygląda ciekawie. Co ciekawe nie ma o nim ani słowa na stronie producenta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

9956072.jpg

 

 

 

TB2Rupsa9Y9F1JjSZFFXXaBKXXa_!!1684659058.jpg

 

TB2rxIxdEgQMeJjy0FjXXaExFXa_!!54816048.jpg

 

 

Ani rubida ani OCXO w środku nie widzę. Co nie znaczy, że to zły player :). Ma na szczęście wejścia zegara o krotności x512 czyli 22,5792MHz i 24,5760 MHz. I aby otrzymać takie sugnały można zastosować pokazaną czerwona płytkę albo z zegarem OCXO albo z zewnętrznym zegarem rubidowym podającym do czerwonej płytki wzorcowy 10 MHz.

 

D300 posiada także wyjście zegara wordclock czyli 44,1-192kHz ale nie wiadomo czy tylko z wbudowanego zegara czy także po reclockingu z wejść zegara zewnętrznego.

 

Piszą, że D300 jest lepszy od D100Pro:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

O ile to prawda to zapowiada się znakomity player. Piszą o cenie ok. 10.000 juanów czyli ok. 5.500 zł. Do tego transfer kasy ok. 250 zł, transport ok. 100 USD cło i VAT. Wyjdzie przy własnym imporcie ok. 8.300 zł. A gdzie marża polskiej dystrybucji? Wtedy cena x2.

 

Wysoko. To już półka dCS NB i tego nowego Auralica.

 

Przy własnym imporcie grat wart rozważenia. Przypominam jedynie, że nie jest to niestety półka komfortu obsługi Lumina, LINNa czy dCSa. Coś za coś.

 

Ciekawe jak gra :).

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma na stronie producenta alez oczywiscie ze jest :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , podobnie jak nie ma JAY's CDT-3 na stronie producenta ;)

Wg. moich informacji street price za D300 to 9500yuan a za D300Ref 16500yuan jest tez A300 cos za 6000yuan. mozna troche urwac troche kusi ten REF bo moge miec go z wlasnego importu bez oplat granicznych.

 

moze z tego belkotu cos sie wiecej dowiesz :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie pisalem ze czerwona plytka jest zainstalowana w JAY odtwarzaczu ale ze w 'kopi' lub inaczej podrobce przynajmniej tak to wyglada jakby chinczyk chcial skorzystac renomie JAY Audio i sprzedaje cos co stara sie przypominac odtwarzacz JAY'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mr.Jones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli D300 Ref kosztuje 16500 juanów to po doliczeniu kosztów wyjdzie ok. 13 tys czyli podobnie jak dCS NB w Polsce z oficjalnej dystrybucji i z gwarancja i fakturą. Ja bym wtedy nie ryzykował. Wiem jak gra dCS NB i jaka jest jakość jego obsługi. D100Pro grał od niego ciut gorzej. Ciuteczkę. Ale obsługa dCSa w porówaniu do Sounaware to intuicyjna bajka.

Ale to moje zdanie.

Chińczycy potrafia zrobić znakomite cyfrowe urządzenia i warto jest sprawdzać i testować.

I tego D300 na pewno warto posłuchać w swoim systemie.

 

Pozdro

 

Nie pisalem ze czerwona plytka jest zainstalowana w JAY odtwarzaczu ale ze w 'kopi' lub inaczej podrobce przynajmniej tak to wyglada jakby chinczyk chcial skorzystac renomie JAY Audio i sprzedaje cos co stara sie przypominac odtwarzacz JAY'a.

 

Sorki, tak zrozumiałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dCS NB radzi sobie z konwersją DSD na PCM? Czy jakość zauważalnie spada?

 

Dlaczego z konwersją? Wysyła DSD jako DoP przez wyjścia SPDIF i AES/EBU. Z USB nie korzystam. dCS Debussy potrafi przyjąć DSD jak DoP.

Zapewne można ustawić konwersję DSD do PCM na wyjściu ale ja tego nie robię.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego z konwersją? Wysyła DSD jako DoP przez wyjścia SPDIF i AES/EBU. Z USB nie korzystam. dCS Debussy potrafi przyjąć DSD jak DoP.

Zapewne można ustawić konwersję DSD do PCM na wyjściu ale ja tego nie robię.

 

Nie posiadam DAC-a obsługującego DSD (zarówno natywny, jaki i pakowany w ramki PCM), a tylko klasyczny PCM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Panter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie kabel nieporównywalnie inny/zdecydowanie lepszy xlr dig. od wszystkich innych , a w szczególności topu tych "innych" czyli transparenta XL to należy przesłuchać we własnym systemie Valhalla 2 XLR dig. !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz podac linka do tego zegarowego kita z Chin ?

Wlasnie sie zastanawiam nad Soundaware D300 Pro polowa ceny NB, ale zobie pierwsze testy z malina jako endpoint Roona zobacze jak to zagra.

Jest ciekawsze urządzenie niż Soundawre-może to być digital transport lub player,dual boot-Android:Linux.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ciekawsze urządzenie niż Soundawre-może to być digital transport lub player,dual boot-Android:Linux.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Fajny. Ale to jest player, a nie transport. Bak wejśc zegara. Szkoda, że nie ma zdjęć środka.

Poza tym kolejnych Chińczyk i nie wiadomo jak wygląda komfort obsługi. Uwierzcie mi, to jest strasznie ważne. A nie to jak wygląda okładka na tym malutkim wyświetlaczu. Bo to jest bajer. Okładkę macie na tablecie sterownika.

 

Lista tego co i jak umie odtwarzać jest dość imponująca. OStrzegam przed SACD ISO, nie odtworzy wszystkich obrazów. Lepiej powyjmować pliki DSF.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny. Ale to jest player, a nie transport. Bak wejśc zegara. Szkoda, że nie ma zdjęć środka.

Poza tym kolejnych Chińczyk i nie wiadomo jak wygląda komfort obsługi. Uwierzcie mi, to jest strasznie ważne. A nie to jak wygląda okładka na tym malutkim wyświetlaczu. Bo to jest bajer. Okładkę macie na tablecie sterownika.

 

Lista tego co i jak umie odtwarzać jest dość imponująca. OStrzegam przed SACD ISO, nie odtworzy wszystkich obrazów. Lepiej powyjmować pliki DSF.

 

Pozdro

Shinrico ma apkę do sterowania.

ma też Androida,co sprawia ,że można zainstalować:być może Quboz,Tidal etc.

dsd przez i2s-popatrz na wyjścia.

ma własne 4 zegary,Crysteka jeżeli dobrze doczytałem.

to ciekawa rzecz,warta poszperania.cena też niczego 1400usd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma własne 4 zegary,Crysteka jeżeli dobrze doczytałem.

to ciekawa rzecz,warta poszperania.cena też niczego 1400usd.

 

Kazdy ma jakąs apkę. Kwestia łatwości obslugi.

 

Ilosc zegarow moi zdaniem nie orzelozy sie na jakosc w porownaniu do OCXO czy rubida. D300 wyglada zdecydowanie ciekawiej moim zdaniem. Chyba ze ktos potrzebuje combo z DACkiem na pokladzie i bajerami do sluchania z netu.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie pmcomp swoim gadaniem sklonil mnie do szwajcarskiego spiecia klockow i tez popieram go co do aplikacji sterujacej to jest wazne,

Zamowilbym NB tylko od DSD wiecej niz 128 wymaga podlaczenia dwoma wyjsciami AES i do tego odowiedniego DAC'a. Moze w wesji NB MK2 cos zmienia ?

 

Na obecna chwile zabawie sie roznymi Pi3 i Sparky zobacze jak to gra, a pozniej moze porownam moze z D300REF i G2 ale przy moim systemie moge nie uslyszec roznicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mr.Jones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie posiadam DAC-a obsługującego DSD (zarówno natywny, jaki i pakowany w ramki PCM), a tylko klasyczny PCM

 

Działa konwersja DSD do PCM w locie.Nt. jakości się nie wypowiadam bo to indywidualne preferencje i postrzeganie.

 

Wlasnie pmcomp swoim gadaniem sklonil mnie do szwajcarskiego spiecia klockow i tez popieram go co do aplikacji sterujacej to jest wazne,

Zamowilbym NB tylko od DSD wiecej niz 128 wymaga podlaczenia dwoma wyjsciami AES i do tego odowiedniego DAC'a. Moze w wesji NB MK2 cos zmienia ?

 

 

A o to jest NB MkII?

 

dCS Debussy mimo obietnic nie dostal aktualizacji do obslugi 2 x AES/EBU do wspolpracy z NB. Czysty marketing to jest jak zwykle niestety. A odopwienie DACki kosztują odpowienio niestety.

 

BTW komercyjńie na razie ciagle rzadzi DSD64. Reszta to takze marketing i nisza w niszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.