Jump to content
IGNORED

Oficjalny wątek iFi Audio

Recommended Posts

W tym miesiącu mam zamiar nabyć NEO, czy wymiana zasilacza na ipower x wniesie jakąś poprawę. Druga opcja która biorę pod uwagę i skłaniam się w jej stronę to zasilacz Tomanka tylko tu już 800pln trzeba wydać. 

Słuchawki to Meze 99 Neo p ile  wiem nie są tu trudne do wysterowania słuchawki. Muzyka z TIDALa przez mcbook air na IFI xdsd i dalej wzmacniacz stereo. I tutaj mam kolejne pytanie czy warto zainstalować jakiś dodatkowy program czy aplikacje? Czy a TIDAL z mcbooka na IFI wystarczy?

• Like 1

Tak miałem. Najlepiej u mnie sprawdził się DC-Bloker Tomanka. Podpięty do LODÓWKI. I tylko w takiej roli się sprawdził bo do audio nie nadawał się. Korzystałem także z zasilaczy Tomanka i dlatego uważam, że nie warto. A już na pewno nie za 8 setek. Nie wnoszą niczego ponad to, co uzyskasz dzięki dobrej jakości zasilaczowi wtyczkowemu (podkreślam: mowa o zasilaczu dobrej jakości a nie dziadostwie za 5 zł). Gdybym koniecznie musiał kupować zasilacz liniowy (do sprzętu klasy NEO) raczej nie wyszedłbym poza 300-350 zł i zdecydowanie wolałbym zasilacze Nostromo lub Lucarto. 

Dobry zasilacz liniowy polepszy dźwięk z NEO, więc zakup zdecydowanie dobry ?

W dniu 5.01.2021 o 18:53, mardok78 napisał:

Słuchawki to Meze 99 Neo p ile  wiem nie są tu trudne do wysterowania słuchawki. Muzyka z TIDALa przez mcbook air na IFI xdsd i dalej wzmacniacz stereo. I tutaj mam kolejne pytanie czy warto zainstalować jakiś dodatkowy program czy aplikacje? Czy a TIDAL z mcbooka na IFI wystarczy?

99 neo nie są trudne do wysterowania, ale lubią dostać dobry sygnał. iDSD Neo do takich słuchawek sprawdzi się idealnie, bo nic trudnego do wysterowania raczej nie będzie dla niego idealnym kompanem. Scena z pewnością Cię zaskoczy, więc myślę, że warto spróbować.

Pamiętaj, że przy zakupie na odległość masz 2 tygodnie na zwrot bez podania przyczyny. Najlepiej będzie jak zamówisz i sam sprawdzisz, czy jego sygnatura Ci odpowiada. Nie ryzykujesz w takim przypadku nic ?

• Thanks 1

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Tomanek na KD502 pogonił ipowera. Po wpięciu Tomanka barwy dostały dociążenia bas stał się głębszy i szybszy, scena jakby nieco bardziej się powiększyła ogólnie dźwięk stał się bardziej mięsisty. Odnośnie Neo to świetny dac. Jedynie co mam problem to z wyświetlaczem z wybranym na off gaśnie kiedy chce i włącza kiedy chce. Pytanko do Audiomagic czy to wada fabryczna? Firmware sprawdzałem jest zainstalowana najnowsza wersja 1.35.

22 godziny temu, kaaapa napisał:

Tomanek na KD502 pogonił ipowera. Po wpięciu Tomanka barwy dostały dociążenia bas stał się głębszy i szybszy, scena jakby nieco bardziej się powiększyła ogólnie dźwięk stał się bardziej mięsisty. Odnośnie Neo to świetny dac. Jedynie co mam problem to z wyświetlaczem z wybranym na off gaśnie kiedy chce i włącza kiedy chce. Pytanko do Audiomagic czy to wada fabryczna? Firmware sprawdzałem jest zainstalowana najnowsza wersja 1.35.

Gratuluje nabytku oby dał jak najwięcej przyjemności podczas odsłuchów.

W wolnej chwili napisz parę słów na temat Twoich wrażeń odsłuchowych i przy okazji coś na temat reszty sprzętu z którym gra IFI idsd NEO zasilane Tomankiem 

Problem z wyświetlaczem rozwiązany, jesli wybierzemy wyłączony to wyświetla tylko wartość przed rozpoczęciem grania danego utworu. Później gaśnie automatycznie. Problem pojawia się gdy mamy różne częstotliwości próbkowania pcm, mqa sprawdzone, wtedy zaczyna wariować. Gaśnie na końcu utworu po czym po rozpoczęciu kolejnego jeśli jest ta samą wartość próbkowania wyświetla ja tylko na ułamek sekundy i się wyłącza. Sprawdzałem tylko na USB. Jak ktoś używa androida z uapp neo automatycznie wyłącza dekoder programiku i dekoduje pełne mqa.

2 godziny temu, kaaapa napisał:

Problem z wyświetlaczem rozwiązany, jesli wybierzemy wyłączony to wyświetla tylko wartość przed rozpoczęciem grania danego utworu. Później gaśnie automatycznie. Problem pojawia się gdy mamy różne częstotliwości próbkowania pcm, mqa sprawdzone, wtedy zaczyna wariować. Gaśnie na końcu utworu po czym po rozpoczęciu kolejnego jeśli jest ta samą wartość próbkowania wyświetla ja tylko na ułamek sekundy i się wyłącza. Sprawdzałem tylko na USB. Jak ktoś używa androida z uapp neo automatycznie wyłącza dekoder programiku i dekoduje pełne mqa.

Sprawdziłem z pilota można w każdej chwili wyłączyć wyświetlacz

Neo pokazuje jaki plik mqa dekoduje obok mqa jest kropka jak plik jest natywny oraz bez kropki jak plik jest przekonwertowany do mqa

Ten dac gra świetnie, jak ktoś słuchał ps audio to tak gra neo. Ciepelko i analog cieknie z tego daca. Mamy tutaj większą scenę, może trochę mniej dołu ale za to lepsze obrazowanie intrumentow. Są ciarki przy bardzo znanych utworach. 

• 3 weeks later...

Jak to jest z tymi zasilaczami iFi do serii Zen ?

Kolega nabył ostatnio Zen CAN ,tam jest jakaś chyba zwykła zasilająca "kostka gniazdkowa" ,jak kupował to powiedzieli mu ,że żeby to grało to trzeba zastosować przynajmniej iFi Audio iPowerX a ona kosztuje prawie tyle co ten wzmacniacz

a żeby to jeszcze lepiej grało to jest jeszcze jakiś zasilacz za tysiaka .