Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz multimedialny


906
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poleciłbyś bl4ck jeszcze jakieś inne apki do jego obsługi? Zamówiłem shielda, więc przeprowadzę sobie testy z jego obsługą i jeśli przypasuje mi to sobie go zostawię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Minęło już trochę czasu, rynek został rozeznany. Co byście na chwilę obecną polecili z odtwarzaczy mulimedialnych?

Opiszę na czym bazuję w chwili obecnej. Od 5 lat użytkuję blu ray Sony BDP-S590 3D, koszt wówczas to 500-600 zł. Odtwarzacz całkiem dobrze radzi sobie z obrazem na mojej plaźmie Panasonic. Całość wpięta HDMI, dźwięk przez koaksjala do DAC Hegel HD 11, potem wzmacniacz Kandy K3 - też bez zastrzeżeń. Problemem jest, że blu ray czasami nie radzi sobie z niektórymi formatami (brak kodeka?) oraz przy dużych plikach (8-12Gb) nie radzi sobie z przewijaniem. Przy próbie przeskakuje na kolejny utwór. Mając to na uwadze chciałbym kupić jakieś tanie urządzenie multimedialne (nie Oppo :) z dobrym obrazem i dźwiękiem.

Nie zależy mi na 4K, Tidalach i innych ale to chyba w tym sprzęcie już standard. Tylko poprawne i szybkie odtwarzanie plików z dobrym dźwiękiem i obrazem.

Myślałem o używanym Mede8er MED600X3D (na twardym mi nie zależy). Może jest jakaś alternatywa na obecne czasy?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja zawsze będę proponował nVidia Shield TV, bo sam użytkuję i działa świetnie, radzi sobie bez problemu nawet z plikami UHD, w których jest gruby bitrate (nawet 80-90 Mbps). I odtwarzacz KODI. Koszt ok. 1000 zł, ale jest też trochę tańsza wersja Remote bez pada do gier.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie wybór różnych rozwiązań jest spory. To co mamy dostępne można z grubsza podzielić na:

- playery multimedialne zwane często przystawkami TV czy TV boxami, zazwyczaj działające na Androidzie lub Linuxie, oparte głównie na różnych usługach streamingowych i możliwych do zainstalowania aplikacjach - mamy tu pełen przekrój w różnych cenach, od najtańszych chińskich boxów za przysłowiową stówkę, poprzez niezłe urządzenia w rodzaju Xiaomi Mi Box, Chromecast, Amazon Fire TV, aż do najlepszych w tej kategorii jak Nvidia Shield i Apple TV

- playery klasyczne, przypominające sprzęt AV w tradycyjnym rozumieniu, zazwyczaj wyposażone w bardziej zróżnicowane możliwości połączeń niż poprzednia kategoria, stawiające nacisk głównie na odtwarzanie plików lokalnie zgromadzonych na wbudowanej w player pamięci lub z sieci lokalnej, do popularnych urządzeń należą odtwarzacze Dune, Mede8er, Popcorn Hour (dawniej)

- odtwarzacze Blu-ray wyposażone w dodatkowe możliwości rodem z wcześniejszych kategorii - dostęp do serwisów streamingowych i obsługa plików z sieci lokalnej

- komputery PC mniej lub bardziej przystosowane do obsługi z kanapy w salonie, podpięte pod TV i zestaw audio jako centrum kina domowego lub jako dodatek do niego

Oczywiście te kategorie przenikają się płynnie i ciężko czasem dane urządzenie zakwalifikować do jednej z nich, ale tak mniej więcej wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy. Kwestią wyboru pozostaje jakich możliwości oczekujemy od konkretnego sprzętu, bo każda grupa stawia nacisk na coś trochę innego. Posiadacz prostego taniego boxa i dopieszczonego customowego HTPC mogą być tak samo zadowoleni ze swojego wyboru, a jednak ich urządzenia prezentują zupełnie inne możliwości i inną filozofię.

Osobiście postawiłem na prostotę i minimalizm i zakupiłem Apple TV, które mimo kilku wad spełnia najlepiej moje oczekiwania. W tandemie z aplikacją Infuse obsługuje wszystko jak leci, rozdzielczości do 4K włącznie, dowolny framerate i HDR z automatycznym doborem odpowiedniego trybu w TV. Małe minusy to - obsługa dźwięku HD tylko do poziomu 24bit/48KHz (ale w sumie rzadko pobieram aż tak wypasione pliki aby miały więcej) oraz fakt, że dźwięk jest wysyłany do amplitunera w formacie LPCM po rozpakowaniu w Apple TV (miło byłoby widzieć na amplitunerze te znaczki Dolby i DTS ;)), poza tym brak obsługi Dolby Atmos (i chyba także Dolby Vision) w aplikacjach trzecich bo to zarezerwowali dla filmów zakupionych w iTunes Store (to akurat mi nie przeszkadza, nie mam instalacji pod Atmos). Reszta to bajka, super płynne przewijanie filmu, żadnych zwiech, buforowania, dropów klatek...

Komuś innemu może jednak zależeć na zupełnie innych aspektach, typu konfigurowanie wszystkiego do ostatniej linijki kodu w oprogramowaniu i wtedy lepsze dla niego będzie zupełnie co innego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to opisałeś.
Ja również używam ATV, od niedawna z infuse, od kiedy kupiłem serwer, wcześniej tylko do Netflixa. Fajnie to działa ale posiłkuję się Egreat A5, bo nieraz mam ochotę na film z Dolby Atmos lub DTS X. I wtedy tylko Egreat, czy przez sieć domową, czy bezpośrednio z dysku.
Oczywiście player do płyt BD i Xbox do UHD, też posiadam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf powiedz mi bo tez planuje A5 jak spisuję do 4K(do obrazów 1:1) i czy ma system inny niż  prócz androida?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RAF77 napisał:

Fajnie to opisałeś.
Ja również używam ATV, od niedawna z infuse, od kiedy kupiłem serwer, wcześniej tylko do Netflixa. Fajnie to działa ale posiłkuję się Egreat A5, bo nieraz mam ochotę na film z Dolby Atmos lub DTS X. I wtedy tylko Egreat, czy przez sieć domową, czy bezpośrednio z dysku.
Oczywiście player do płyt BD i Xbox do UHD, też posiadam emoji16.png

Gdyby nie było tych kilku ograniczeń, o których pisałem, to Apple TV + Infuse byłoby dla mnie praktycznie idealne.No może jeszcze kilka opcji w ustawieniach mogliby dorzucić (zarówno do samego Apple TV jak i do Infuse), ale to zawsze mogą poprawić (albo zepsuć ?) w aktualizacjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Raf powiedz mi bo tez planuje A5 jak spisuję do 4K(do obrazów 1:1) i czy ma system inny niż  prócz androida?
Spisuje się doskonale.
System ma swój, oparty na androidzie ale wogole nie podobny do androida znanego z telefonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki o to mi chodziło a jeszcze jedno jak pobiera się ręcznie okładki płyt jaka nazwę musi mieć jpg?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam że ten Egreat nie obsługuje Netflixa... a już byłoby tak dobrze. W takim razie jaki odtwarzacz polecacie do Netflixa i HBO GO? Tylko żeby automatycznie przełączał fps (!), obsługiwał bezstratne formaty dźwięku z plików i miał gigabitowy ethernet?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinacz

Sam sobie ściąga okładki. Nie wnikałem w to.

 

Qbakos.

Nie ma takiego odtwarzacza.

Potrzeba minimum dwa, żeby mieć wszystko co wymieniłeś.

Dlatego mam Apple TV i Egreat A5.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do produktów Apple jestem uprzedzony, więc dla mnie odpada. A jak Shield? Sporo osób go ma... Pójdzie na tym HBO GO bez problemów? Bo że Netflix działa to wiem na pewno. I czy potrafi przełączać fps w zależności od tego co jest odtwarzane? Bo jak mam robić to ręcznie przed każdym filmem to pomyłka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, qbakos napisał:

Czytam że ten Egreat nie obsługuje Netflixa... a już byłoby tak dobrze. W takim razie jaki odtwarzacz polecacie do Netflixa i HBO GO? Tylko żeby automatycznie przełączał fps (!), obsługiwał bezstratne formaty dźwięku z plików i miał gigabitowy ethernet?

Xiaomi Mi Box to dobry i tani sprzęt, większość założeń spełnia (Netflix, HBO GO, dźwięk HD, nie wiem jak z dopasowaniem framerate'u)... Gigabit Ethernet dodasz przez przejściówkę na USB.

35 minut temu, qbakos napisał:

Do produktów Apple jestem uprzedzony, więc dla mnie odpada. A jak Shield? Sporo osób go ma... Pójdzie na tym HBO GO bez problemów? Bo że Netflix działa to wiem na pewno. I czy potrafi przełączać fps w zależności od tego co jest odtwarzane? Bo jak mam robić to ręcznie przed każdym filmem to pomyłka.

Ech, a to uprzedzenie to z jakiegoś konkretnego powodu, czy taki sobie fanatyzm? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ściąga ale miałem meda 600WP jak sam sobie nie znalazł to plik musiał miec oznaczenie jako folder aby był widoczny ciekawe jak tu jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.04.2019 o 20:57, RAF77 napisał:

System ma swój, oparty na androidzie ale wogole nie podobny do androida znanego z telefonu.

tam siedzi zwykły android tv z ichnią nakładką.

W dniu 26.04.2019 o 17:49, spinacz66 napisał:

powiedz mi bo tez planuje A5

tarczę kupisz jakieś 100 zł taniej, masz więcej mocy i możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Do produktów Apple jestem uprzedzony, więc dla mnie odpada. A jak Shield? Sporo osób go ma... Pójdzie na tym HBO GO bez problemów? Bo że Netflix działa to wiem na pewno. I czy potrafi przełączać fps w zależności od tego co jest odtwarzane? Bo jak mam robić to ręcznie przed każdym filmem to pomyłka.
Musiał byś przełączać ręcznie. Chyba tego jeszcze nie naprawili.
A co ci Apple przeszkadza....
Fajny player. Ja oryginalnie kupiłem tylko do Netflixa i Amazona, do HBO i do showmax.
Obecnie został mi tylko HBO.
Ale znalazłem mu inne zastosowania, jak np infuse.
(Infuse, sam napisy wyszukuje, fajna sprawa).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, fetek napisał:

tam siedzi zwykły android tv z ichnią nakładką.

tarczę kupisz jakieś 100 zł taniej, masz więcej mocy i możliwości.

Nie ma czegoś takiego jak nakładka na Android TV. W takim playerze jest pewnie jakaś wersja Androida z nakładką, bo Android TV to w zasadzie właśnie odpowiedni interfejs, który producenci mogą w bardzo ograniczonym stopniu modyfikować, jeśli chodzi o wygląd to praktycznie wcale.

6 godzin temu, RAF77 napisał:

Musiał byś przełączać ręcznie. Chyba tego jeszcze nie naprawili.
A co ci Apple przeszkadza....
Fajny player. Ja oryginalnie kupiłem tylko do Netflixa i Amazona, do HBO i do showmax.
Obecnie został mi tylko HBO.
Ale znalazłem mu inne zastosowania, jak np infuse.
(Infuse, sam napisy wyszukuje, fajna sprawa).

Też jestem ciekaw co koledze przeszkadza w Apple TV, nieuzasadniona niechęć do "japka" na obudowie? Śmieszne trochę...

Infuse ma też np. bardzo fajną integrację z trakt.tv, sam scrobbluje co oglądam, jak ktoś lubi takie rzeczy to na iOS jest kilka dobrych aplikacji do obsługi tego serwisu (dodaję przez nie ręcznie np. to co oglądam na Netflixie).

BTW, czemu Apple TV u ciebie jest tylko do HBO GO i Infuse? Porzuciłeś inne platformy streamingowe czy oglądasz je na innym sprzęcie?

8 minut temu, Bipo napisał:

Nvidia tv shield obsłuży hbo go i netfixa? 

Tak, Netflixa ze wszystkimi bajerami (4K i HDR) i HBO GO też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nvidia shield i potem dluuugo dluugo nic ciekawego.

Ten kto ma to wie doskonale.

Jak ktos planuje zakup na lata to bedzie zadowolony.

Pierwsza generacja wyszla chyba 4 lata temu i jest nadal wspierana .

Nie mowie juz ze specyfikacja 4 lata temu byla bestia.

Pisze jako uzytkownik  i zachwalacz sprzetu, ktory mi sluzy bezproblemowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można audio puścić przez USB. Właśnie przed chwilą podpiąłem nVidię do Oppo HA-2SE i automatycznie dźwięk został przekierowany z HDMI na USB. Ale trochę cicho jest. Nie wiem, czy da się coś poprawić w ustawieniach.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shield tv refrest rate apka może się komuś przyda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I tu też fajny zbiór informacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zanskarix napisał:

Nie ma czegoś takiego jak nakładka na Android TV. W takim playerze jest pewnie jakaś wersja Androida z nakładką, bo Android TV to w zasadzie właśnie odpowiedni interfejs, który producenci mogą w bardzo ograniczonym stopniu modyfikować, jeśli chodzi o wygląd to praktycznie wcale.

Myślę że to rozwiąże wątpliwości... zwykły android

2 godziny temu, wonio napisał:

Nvidia Shields zdecydowanie polecam , jedyny minus brak oddzielnego wyjścia na dżwięk cyfrowy do amplitunera. 

możesz wyodrębnić z hdmi, koszt około 330 zł

 

 

 

 

36 minut temu, bl4ck napisał:

I tu też fajny zbiór informacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cytat

DD+ to DD workaround - by Koying - *Root required*

robiłeś ? warto ? nie ma problemów z netflixem przy roocie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po co mam to robić? nie oglądam netflixa na głośnikach z tv u mnie dźwięk z shield jest przekazywany bezpośrednio do amplitunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak, Netflixa ze wszystkimi bajerami (4K i HDR) i HBO GO też.
Porzuciłem Netflixa i Amazona a Showmax mnie porzucił
Czasem włączę sobie Netflixa na miesiąc jak coś ciekawego się pojawia.
Teraz czekam na Wiedźmina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, zanskarix napisał:

Ech, a to uprzedzenie to z jakiegoś konkretnego powodu, czy taki sobie fanatyzm? ? 

Głównie dlatego, że Apple zamiast trzymać się standardów to wymyśla wszystko na nowo - do nowych iPhonów nie podłączysz nawet normalnie słuchawek, tylko trzeba jakieś konwertery stosować. USB też chyba nie ma od któregoś tam modelu. Poza tym to bardzo zamknięte systemy, nic tam nie zrobisz jeśli nie ma certyfikatu od Apple itd. Jestem przeciwnikiem takich rozwiązań i tyle... żaden fanatyzm :)

3 godziny temu, bl4ck napisał:

Shield tv refrest rate apka może się komuś przyda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

O to mi było potrzebne, dzięki. W takim razie może jednak Shield...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.