Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz multimedialny


906
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam roku 3 w UK. Przy pierwszym uruchomieniu trzeba założyć konto na stronie roku, trzeba podać kwartę płatniczą ale jeśli nie będziesz używał VOD to za nic nie zapłacisz. Ja używam go do netflixa i Amazona video. Do tego sprawdza się świetnie. Jest szybki, bez zacięć. Nie wiem jak z działaniem w Polsce. Kup, najwyższej sprzedasz na eBay. Łatwo go sprzedać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak go kupic? Na oficjalnej stronie wersja 2GB international od miesiacs jest "out of stock".

Ja osobiście kupiłem sobie Mi Box z tego linku,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Doszło w całości bez VAT,u w ciągu 3 tyg, Pięknie śmiga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam na forum, to nikt tego w Polsce nie używa.

Poczekaj do jesieni, to zabiorę swojego do PL na urlop, to ci powiem czy działa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do MiBox można podłączyć HUB USB żeby mieć kilka portów USB jednocześnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

No to ktos sie orientuje czy roku bedzie normalnie dzialal w polsce ?

 

Z tego co czytam na forum, to nikt tego w Polsce nie używa.

Poczekaj do jesieni, to zabiorę swojego do PL na urlop, to ci powiem czy działa

 

Aaa widzicie, ktoś jednak używa Roku 3 w Polsce, a konkretnie to ja używam od 3,5 roku. Kupiłem na Amazon UK, bo z USA nie chciało mi się kombinować z wysyłką. Działa normalnie w Polsce, z tym że ja używam go niemal wyłącznie jako player Plexa (serwer zainstalowany na NASie Synology). Aplikacje działające na Roku to tzw. "kanały" i je obowiązuje regionalizacja, z tego powodu na przykład Netflix nie działał dopóki nie wszedł do Polski (no chyba że ktoś kombinował z proxy). Ogólnie jak dla mnie sprzęt warty polecenia ze względu na super stabilność i szybkość, możliwości to już zależą od tego jakie "kanały" (aplikacje) ktoś ma ochotę używać. W USA czy w UK na Roku jest ich mnóstwo w tym wszystkie najważniejsze serwisy streamingowe, więc tam to jeszcze bardziej atrakcyjna opcja.

 

Powoli rozglądam się za nowym TV który pewnie będzie już 4K, w związku z tym pewnie Roku doczeka się za jakiś czas wymiany, a na co to się zobaczy (pewnie na kolejne nowsze Roku Premiere lub Ultra, albo Xiaomi MiBox, albo Apple TV jak wyjdzie jakiś model z 4K).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, jest szybki i stabilny. Ja używam głównie do Netflixa i Amazon Video. Teraz już oba te serwisy są w Polsce, więc player można śmiało polecić. Dysk USB też można do niego podłączyć ale ja miałem problemy z polskimi napisami. Tobie dobrze czyta napisy z serwera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam aplikacji Plex i napisy śmigają bez problemów (srt z zewnętrznych plików jak i wmuksowane do mkv czy mp4). W innych aplikacjach chyba też nie miałem problemów. Z dysków podłączanych do Roku tylko testowo coś tam odtwarzałem i raczej też były napisy. W sumie tylko na samym początku miałem kłopoty z napisami bo transkodował taki materiał wideo i serwer wtedy nie wyrabiał, ale aktualizacja softu to załatwiła i od tamtego czasu jest już super :)

 

Kusi mnie troszkę zmiana na jakiś player na Androidzie typu Xiaomi MiBox (większa otwartość, różne aplikacje) albo na Apple TV (integracja z resztą moich sprzętów Apple) ale niezawodność, szybkość i stabilność Roku jest znakomita i poważnie się zastanowię czy z niej zrezygnować. Ten playerek ma moc, daje mi to czego zawsze chciałem od takiego sprzętu - klik i oglądam film :)

 

Jak poustawiam amplituner na dobre muszę ogarnąć jakie możliwości ma Roku w obsłudze różnych ścieżek wielokanałowych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od czasu do czasu podłączałem przez HDMI tablet nVidia Shield w trybie lustrzanym, gdyż nie posiadam póki co kontrolera, by móc nawigować w trybie konsoli (wtedy ekran tabletu jest wyłączony). W trybie lustrzanym mamy format obrazu 16:10, czyli czarne pasy po bokach i nieznacznie ucięty obraz na górze i dole (prawie pół belki powiadomień). Ale ostatnio z głupa podłączyłem bezprzewodową klawiaturę z padem myszki Logitech przez USB i dało radę obsługiwać tablet w trybie konsoli, gdzie format obrazu jest taki jak trzeba, czyli 16:9. Z aplikacji Bubble UPnP puściłem film w formacie MKV z mojego serwera Synology na zewnętrzny odtwarzacz MX Player z dogranymi kodekami i powiem tak: obraz rewelacja, podobną jakość obrazu udało mi się uzyskać jedynie z komputera, na odtwarzaczach Blu-ray Pioneera i Dune BD Prime 3 obraz był bardziej... ostry. Coś jak różnica pomiędzy fotografią na lustrzance i zwykłym kompakcie. Nie wiem jak to inaczej opisać, musiałbym po prostu pokazać na moim TV o co mi chodzi. Co się tyczy dźwięku DTS HD i TrueHD, to musiałbym jeszcze jakoś sprawdzić, czy sobie radzi bez żadnego downsamplingu. Mój amplituner Onkyo pokazuje jedynie PCM 48 kHz na wejściu. W każdym razie po wgraniu kodeków ARMv7 Neon MX Player odtwarza ścieżki HD. I jeszcze informacja na temat działania HBO GO. W trybie lustrzanym filmu nie odtworzymy (pojawia się informacja żeby odłączyć drugi ekran), w trybie konsoli HBO GO działa bezproblemowo.

 

To jest chwilowe rozwiązanie, gdyż bardzo szybko rozładowuje się bateria. Włączyłem film Oblivion na prawie naładowanym tablecie, po wyłączeniu zostało 15% baterii. Używając klawiatury przez USB, nie naładujemy tableta. Trzeba będzie zainwestować w klawiaturę Bluetooth.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Joseph K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Używam aplikacji Plex i napisy śmigają bez problemów (srt z zewnętrznych plików jak i wmuksowane do mkv czy mp4). W innych aplikacjach chyba też nie miałem problemów. Z dysków podłączanych do Roku tylko testowo coś tam odtwarzałem i raczej też były napisy. W sumie tylko na samym początku miałem kłopoty z napisami bo transkodował taki materiał wideo i serwer wtedy nie wyrabiał, ale aktualizacja softu to załatwiła i od tamtego czasu jest już super :)

 

Kusi mnie troszkę zmiana na jakiś player na Androidzie typu Xiaomi MiBox (większa otwartość, różne aplikacje) albo na Apple TV (integracja z resztą moich sprzętów Apple) ale niezawodność, szybkość i stabilność Roku jest znakomita i poważnie się zastanowię czy z niej zrezygnować. Ten playerek ma moc, daje mi to czego zawsze chciałem od takiego sprzętu - klik i oglądam film :)

 

Jak poustawiam amplituner na dobre muszę ogarnąć jakie możliwości ma Roku w obsłudze różnych ścieżek wielokanałowych...

Muszę sprawdzić czy da radę puścić 1080p HDR. Bo pojawił się taki serial na Amazon Video. The Last Tycoon, FHD z HDR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprawdzić czy da radę puścić 1080p HDR. Bo pojawił się taki serial na Amazon Video. The Last Tycoon, FHD z HDR.

 

 

Roku 3 myślę że HDR nie przepuści, ale zawsze można sprawdzić :) A w ogóle ten serial o którym piszesz jest w jakości 1080p i ma HDR? To byłoby coś nowego, bo do tej pory raczej w serwisach streamingowych jak coś dawali z HDR to tylko łącznie z 4K.

 

Z aplikacji Bubble UPnP puściłem film w formacie MKV z mojego serwera Synology na zewnętrzny odtwarzacz MX Player z dogranymi kodekami i powiem tak: obraz rewelacja, podobną jakość obrazu udało mi się uzyskać jedynie z komputera, na odtwarzaczach Blu-ray Pioneera i Dune BD Prime 3 obraz był bardziej... ostry.

 

Jeśli masz NASa Synology i Nvidia Shield to polecam spróbować Plexa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz NASa Synology i Nvidia Shield to polecam spróbować Plexa.

Kupiłem Synology DS116 głównie pod muzykę (MinimServer). Ma on za słabe parametry by Plex mógł działać. Nawet wmuksowanie napisów w obraz jest niemożliwe. Sprawdzone.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Joseph K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Plexie jest opcja direct stream - jeśli klient jest w stanie sam odtworzyć taki strumień to po stronie serwera nie ma transkodowania wtedy i obciążenie jest bardzo niewielkie, bez problemu napisy też działają. DS116 chyba nie jest aż tak słaby żeby z takim niewielkim obciążeniem nie podołać :) No chyba że Plex dla tych CPU ARM jest tak słabo obsługiwany... Ja śmigam na DS412+ i z Roku 3 działa ekstra, Shield to też ponoć bardzo dobry klient Plexa dlatego mimo wszystko gdyby tylko NAS jakoś dawał sobie z tym radę to wg mnie warto do tego dążyć, aby korzystać z Plexa, bo to kawał dobrego narzędzia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki właśnie jest ten serial FHD z HDR, dlatego napisałem o nim, bo też pierwszy raz wiedzę taki materiał. Oglądam go na tv 4k HDR i taki mi pokazuje sygnał. Roku3 używam do projektora. Projektor też jest z HDR więc zobaczymy, co roku3 pokaże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka, ten serial jest UHD z HDR. Poprostu nie załadował się całkiem kiedy sprawdzałem sygnał. Startuje od mniejszej rozdzielczości, tak jak Netflix.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czyli w normie... W sumie nie wiem czy są w ogóle jakieś TV FHD z HDR? Chyba wszystkie jeśli mają HDR to od razu są 4K, więc dostawcom treści nie bardzo się opłaca wypuszczać materiał 1080p z HDRem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, tu jest wszystko wyjaśnione:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ogólnie rzecz biorąc to opcje Direct Play i Direct Stream włączasz w kliencie, nie w serwerze. Większość najpopularniejszych plików mkv ma obecnie strumień wideo w H.264, więc wystarczy że klient to obsługuje natywnie, wtedy serwer nie musi transkodować takiego wideo do formatu obsługiwanego natywnie przez klienta. Dzięki temu nawet słabszy NAS poradzi sobie z postawionym na nim serwerem Plexa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Proszę, tu jest wszystko wyjaśnione:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ogólnie rzecz biorąc to opcje Direct Play i Direct Stream włączasz w kliencie, nie w serwerze. Większość najpopularniejszych plików mkv ma obecnie strumień wideo w H.264, więc wystarczy że klient to obsługuje natywnie, wtedy serwer nie musi transkodować takiego wideo do formatu obsługiwanego natywnie przez klienta. Dzięki temu nawet słabszy NAS poradzi sobie z postawionym na nim serwerem Plexa.

 

Dzięki to już czytałem. Serwer Plex postawiony na synku 716+II , filmy odtwarzane na Nvidia Shield czyli na Shield trzeba to ustawić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się. Ja używam nawet na słabszym sprzęcie, bo mam DS412+ i klienta na playerze Roku 3. Mój player w większości czyta ładnie wszystkie mkv bez transkodowania, twój też powinien. Poszukaj tej opcji w aplikacji Plex na Shield, może to być w opcjach ogólnych, a można też prawdopodobnie wybrać przy odtwarzaniu konkretnego filmu w jakimś menu podręcznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak, zgadza się. Ja używam nawet na słabszym sprzęcie, bo mam DS412+ i klienta na playerze Roku 3. Mój player w większości czyta ładnie wszystkie mkv bez transkodowania, twój też powinien. Poszukaj tej opcji w aplikacji Plex na Shield, może to być w opcjach ogólnych, a można też prawdopodobnie wybrać przy odtwarzaniu konkretnego filmu w jakimś menu podręcznym.

Mógłbyś wrzucić jakiegoś screena z tymi ustawieniami z Roku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy tych opcjach da radę oglądać film z napisami? Czy już istnieje potrzeba ich wmuksowania w obraz w Plexie na serwerze?

 

Edit: doczytałem na stronie w wyróżnionym na żółto tekście.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Joseph K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

post-67353-0-91649500-1503320735_thumb.jpg

 

Tak to wygląda w Plexie na Roku, w innych klientach powinno być podobnie. Pierwsze zdjęcie to ogólne ustawienia, drugie to menu podręczne gdzie można tymczasowo włączyć / wyłączyć te opcje tj. Direct Play i Direct Stream.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

post-67353-0-91649500-1503320735_thumb.jpg

 

Tak to wygląda w Plexie na Roku, w innych klientach powinno być podobnie. Pierwsze zdjęcie to ogólne ustawienia, drugie to menu podręczne gdzie można tymczasowo włączyć / wyłączyć te opcje tj. Direct Play i Direct Stream.

Dzięki. Na Nvidia Shield wygląda to zupełnie inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda inaczej, ale te opcje chyba są dostępne? Podejrzewam, że gdzieś w Settings - Video podobnie jak w innych klientach Plexa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu widzę nadal walka o napisy i DTS ? ;>

 

 

Po czym wnioskujesz? ;P Osobiście od dawna nie mam z tym problemów, wystarczy wybrać odpowiedni player, a teraz to raczej nie problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was używa Nvidia Shield? Jeśli tak to jakie ma uwagi? Zastanawiam się nad nim, szukam czegoś bardzo uniwersalnego ze względnie dużą wydajnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.