Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z basem...


Adiamek

Rekomendowane odpowiedzi

Może Studio 16 hertz byłyby lepsze?

 

Ja gram na Minas Anor IV na podobnym metrażu i nie narzekam na bas , a słuchanie muzyki sprawia przyjemność. Czasem pewne rezonanse się pojawiają, ale cóż tak to jest jak akustyka nie jest najlepsza. Tylko z Twoim Onkyo tx-8150 na pewno nie zagrają jak powinny.

 

anowie może dam tym kolumną jeszcze szanse, mam je dopiero od połowy lutego i może jeszcze się nie wygrzały? Miałem je sprzedawać ale chyba szkoda...Mam je od nowości i czekałem na nie ponad miesiąc od producenta aż je wykona.

Poczekam może do końca roku i jak nic się nie zmieni w dźwięku to zmienię na jakieś z lekko mniejszym basem

 

Słuszna decyzja. Nie ma co się śpieszyć. Sprzedać zawsze zdążysz , trzeba dać im szanse. Na pewno ustawienie Hyperionów blisko ściany nie jest dobre. Z moich odsłuchów tych kolumn wynika, że potrzebują dużo miejsca z tyłu i po bokach.

 

U mnie gra amplituner stereo Onkyo tx-8150 może powinienem go zmienić? Testowałem ostatnio Atolla in100se z moimi kolumnami i bas był jeszcze większy, też bardziej buczący i góra wyeksponowana, więc Atoll się nie sprawdził.

 

Akurat Atoll IN100SE basu nie żałuje więc to nie będzie dobre rozwiązanie na Twoje problemy. Z Atollem IN80SE też Hyperiony grają tak sobie, dodatkowo trochę za krzykliwie. Podpytaj w klubie AA może Ci podpowiedzą jaki dobrać chudszy wzmacniacz z dobrą kontrolą basu, choć przy takim ustawieniu kolumn nie będzie łatwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon masz na myśli zmniejszenie basu na wzmacniaczu?

Mam na myśli korekcję za pomocą układu dsp jako osobne urządzenie lub gotowy wzmacniacz z wbudowanym modułem korekcji akustyki. Najtańsze z przyzwoitych urządzeń robi DBX. Jak będziesz chciał to ci pożyczę na próbę, mam sporo tych gratów studyjnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o zwykłe sprawdzenie czy jest podłączony + do + i - do - a nie tz. kierunkowość kabla

Podłączone jest prawidłowo.

I zajmij się jeszcze tunelami bassreflex bo moim zdaniem coś tu jest nie tak

Tunele są przytkane gąbkami tak jak wspomniałem wcześniej więc co moge jeszcze zrobić?

 

Mam na myśli korekcję za pomocą układu dsp jako osobne urządzenie lub gotowy wzmacniacz z wbudowanym modułem korekcji akustyki. Najtańsze z przyzwoitych urządzeń robi DBX. Jak będziesz chciał to ci pożyczę na próbę, mam sporo tych gratów studyjnych.

Szymon jak będę chciał pożyczyć to się odezwe, dzięki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunele są przytkane gąbkami tak jak wspomniałem wcześniej więc co moge jeszcze zrobić?

Rozumiem, że w tej chwili są zamknięte całkowicie. Możesz uzyskać różne efekty stosując zwężki czyli zmniejszyć średnicę otworu. Można do tego wykorzystać izolację na rury. Do kupienia w każdym markecie budowlanym. Spróbuj również skorzystać z płyty, którą Ci poleciłem.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunele są przytkane gąbkami tak jak wspomniałem wcześniej więc co moge jeszcze zrobić?

 

Ciekawy efekt można uzyskać, wkładając do otworu BR zwinięte w rulon słomki - takie do picia napojów, drinków. Muszą szczelnie wchodzić w otwór, ale nie mogą być zmiażdżone; wystarczy chwila, aby to ładnie dopasować, owijasz gumką i gotowe. Może trochę śmieszny i dziwaczny sposób, lecz sam kiedyś próbowałem - jest... inaczej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy coś się zepsuło....

Włączyłem sobie muzykę na PC przez Spotify i przełączyłęm dźwięk na kolumny które mam w innym pokoju. Dałem głośniej na PC bo nie słyszałem czy gra na kolumnach muzyka i w tym czasie na wzmacniaczu zrobiło się MAX VOLUME aż się przestraszyłem! Może 3 sekundy na tej głośności grało zanim udało mi się wyłączyć wzmacniacz. I teraz pytanie czy po tak nagłym skoku głośności na maxa coś się mogło popsuć? Włączyłem zaraz sprzęt w celu sprawdzenia czy wszystko działa i było ok, ale mam wrażenie po paru odsłuchach jakby wysokie tony grały trochę inaczej, bardziej natarczywie. Nie wiem może sobie to wkręcam że jest coś nie tak...

Ktoś miał już taki problem? Proszę o pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jak się spali głośnik to zaczyna charczeć, wtedy ewidentnie wiadomo że coś jest nie tak.

Przypadek że kolumna ma więcej wysokich miałem raz. Po modyfikacji zwrotnicy kolega za słabo przylutował kabelek, wszystko grało i było cacy tylko sybilanty przeszkadzały. Początkowo obwiniane były świeże elementy w zwrotnicy, aż tu pewnego dnia jedna kolumna przestała grać. Okazało się że był zimny lut i grając głośniej odpadł kabelek od zwrotnicy. Być może u Ciebie jest podobnie, skoro grało na maxa to może ciśnienie wewnątrz kolumny pogorszyło jakiś styk i teraz przez słabsze połączenie masz mniej basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy coś się zepsuło....

Włączyłem sobie muzykę na PC przez Spotify i przełączyłęm dźwięk na kolumny które mam w innym pokoju. Dałem głośniej na PC bo nie słyszałem czy gra na kolumnach muzyka i w tym czasie na wzmacniaczu zrobiło się MAX VOLUME aż się przestraszyłem! Może 3 sekundy na tej głośności grało zanim udało mi się wyłączyć wzmacniacz. I teraz pytanie czy po tak nagłym skoku głośności na maxa coś się mogło popsuć? Włączyłem zaraz sprzęt w celu sprawdzenia czy wszystko działa i było ok, ale mam wrażenie po paru odsłuchach jakby wysokie tony grały trochę inaczej, bardziej natarczywie. Nie wiem może sobie to wkręcam że jest coś nie tak...

Ktoś miał już taki problem? Proszę o pomoc!

Jak nie śmierdzi i nie charczy to nie ma się czym przejmować, a w bani typowa wkrętak. Jak miałeś wzmak na maksa i mały sygnał to nic się nie stanie przecież.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jak się spali głośnik to zaczyna charczeć, wtedy ewidentnie wiadomo że coś jest nie tak.

 

Jak się spali głośnik to jest cisza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak się spali głośnik to jest cisza...

Zazwyczaj głośnik wydaje dziwny dźwięk bo cewki się spaliły i podczas pracy ocierają o siebie.

Najprościej można to sprawdzić palcem, delikatnie wciskać membranę i powinniśmy czuć czy wszytko łagodnie chodzi czy trze i będzie się czuć opór delikatny, jak się spali głośnik to też na bank to poczujesz :) przytykając nos do membrany.

Szczerze to nie wiem czy może być cisza, pewnie tak bo cewki się tak spalą że się skleją z sobą i membrana już nie będzie mogła pracować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś wzmak na maksa i mały sygnał to nic się nie stanie przecież.

Właśnie miałem wzmacniacz na maxa i na kompie prawie też na maxa...

 

Nic takiego typu charczenie nie występuje u mnie. Miałem kiedyś uszkodzony głośnik w aucie to wiem jak potrafi charczeć, tego się nie da nie słyszeć. Czyli jak nie charczy to kolumny teoretycznie powinny być ok?

A wzmacniacz jakie ma objawy jak się go przesteruje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim wzmaku tak czadu dałeś na Atollu czy na Onkyo?

Możliwe, że wzmacniacz ma jakieś zabezpieczenia ma wypadek takiego dołożenia do pieca heh, np soft clipping czy coś takiego.

Objawem wzmaka to chyba jedynie spalona końcówka, czyli na pewno byś to usłyszał ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.